Hra na schovávanou

• USA Hide and Seek (více)

Nositel Oscara Robert De Niro hraje roli starostlivého otce a vdovce Davida Callawaye v napínavém thrilleru Hra na schovávanou. Dakota Fanningová představuje jeho mladičkou dceru Emily, která skrývá neuvěřitelné tajemství. Na začátku příběhu náhle zemře Callawayova manželka Alison (Amy Irvingová). Otec a dcera se přestěhují do severní části státu New York, aby se Emily zbavila vzpomínek na život s matkou na Manhattanu. Osamělá dívenka si záhy vytvoří imaginárního přítele Charlieho. Zpočátku považuje David Charlieho za příjemné rozptýlení smutné Emiliny dušičky, ale po sérii hrůzných událostí, které začnou jejich život provázet, dojde k fantasknímu závěru: Charlie možná skutečně existuje... Pokud ano, měla by s ním Emily přestat kamarádit. Jen aby nebylo pozdě. (HBO Europe)

gudaulin

Z filmu čiší celkem okatá snaha o natočení nového Psycha, tedy temného psychothrilleru s hororovým nádechem, který je založený na jednom velkém odhalení. Bohužel kvalitám Psycha se to neblíží ani vzdáleně. Film se rozbíhá pomalu, ale dokud pracuje s náznaky a využívá talentované Dakoty Fanning, je to ještě fajn, jenže když přijde ono velké odhalení, je to zkrátka přepísklé a nevěrohodné, zejména ve světle konání onoho děvčátka. Finále je navíc klišoidní a natahované. Celkový dojem: 55 %. ()

Sarkastic

No, tenhle snímek mě dost zklamal. 3/4 filmu to vypadalo na opravdu dobré drama s prvky thrilleru, které mělo tu správnou atmosféru a přiznám se, že chvílemi mi opravdu běhal mráz po zádech (hlavně z mluvy a pohledů Dakoty, jejíž herecký výkon byl chtěl rozhodně vyzdvihnout). Ale pak se něco zlomilo (myslím, že to bylo ve chvíli, kdy Davidovi došlo, kdo je Charlie) a dál jsem viděl už jen frašku, která mě, diváka docela urážela. Zvedal se mi žaludek z naprosto očividných faktických chyb: např. policista Hafferty vchází do domu a je vidět, že za ním bliká policejní auto...zhaslo světlo v domě, policista se dívá ze schodů a lze vidět, že policejní auto nebliká...po chvílí je záběr na Charliho, který sedí na lavičce a mluví s Emily, a divák zpozoruje jasné blikání policejního auta...pak přijíždí Katherine a policejní auto nejenže nebliká, ale radši tam vůbec není...A taky nemůžu překousnout tu klasickou "chybu" vrahounů v každém horším thrilleru; v tomto Charlie škrtí Katherine, pak ji nechá být jen tak a jde si povídat s Emily...no a Katherine prostě vezme bouchačku a napálí to do Charlieho...Je fakt, že závěrečnou pointa mi došla asi až 10 minut před odhalením Charlieho, ale to nemění nic na tom, že je docela trapná a hlavně zoufale neoriginální. Takže pane Polsone, nezlobte se na mě, ale dávám jen 3*. ()

Psema

Velmi kvalitní film, ve kterém překvapivě dokázala mladá Dakota Fanningová (Válka Světů) suveréně přehrát i ostříleného De Nira. Film skvěle buduje atmosféru. Zápletka je sice lehce otřepaná a předvídatelná, ale přesto film potěší vizuálně a i lekavé sekvence dokáží vystrašit. Vřele doporučuji odvážným lidem, kteří mají tento styl rádi. Určitě Vás nezklame. Body strhávám jen za klišé a za to že těchto filmů je na trhu spousta. ()

genetique

De Niro a jeho druhý prešľap v horrorovom štýle už asi naznačil, že týmto smerom to asi nepôjde. Ale znova je chyba v scenári. A vôbec nie až taká ako pri 'Godsend' a pár krát vás táto hra s osviežením Dakoty Fanning aj dostatočne postraší a uspokojí horrorové chúťky, ale toť vše. Na drámu je tam toho až moc alebo primálo. 65%. ()

Madison

Slušný psycho-thriler, ničím nevyčnievajúci ani zahanbujúci - možno až ten záver je v rámci hororov diskutabilný. Pomalé tempo, jednoduchý dej nehrajúci sa na veľké umenie, kvalitní herci - pričom teraz nenarážam na herca mafiánskych legiend, Roberta De Nira, ale na malú hollywoodsku hviezdičku - čím ju v žiadnom prípade neškatuľkujem - Dakotu Fanning, ktorá je schopná získať si ma aj svojimi veľkými vypúlenými očami upretými na kameru bez výraznejších citových prejavov - pretože tými emóciámi paradoxne zaplavila celú Spielbergovu Vojnu svetov :-) Ja som sa celkom dobre bavila, je to sympatická pohodovka, ktorú akurátne zahubil maximálne smiešny koniec, ktorým sa režisér snažil povedať príliš moc, čím vo výsledku nepovedal vôbec nic. Byť konštruktívnejšieho tvorcu/scenáristu, mohlo to byť aj za 4*. ()

Hakha

Pomalé vyprávění, prostředí a mnoho nejasností mě po celou dobu nahánělo hrůzu a mnohokrát jsem zaznamenal husí kůži, ale pak přišla závěrečná pointa, která vše pohřbila. Popravdě jsem nečekal takové rozuzlení, které je překvapivé, ale zároveň směšné. Tak bohužel závěrečná část ztratila veškeré napětí a mě zůstal rozum stát, jak tvůrci ostudně zmršili závěr. Tak hodnotím pouze 3 hvězdičky... ()

Le_Chuck

Pre mňa celkom prekvapujúce zdrby všade naokolo, lebo námet je fajn, herci skkvelí (moji obľubení) a aj pointa celkom potešila. Nieje to film, ktorý by musel byť ozdobou mojej filmovej zbierky, ale určite neurazí. Čakal som to oveľa horšie. ()

Kaka

Psychologická konstrukce filmu je chatrná jako domeček z karet, nemluvě o naprosto připitomělém konci, který jsem sice nečekal, ale zároveň mi přišel jako naprosto nevyhovující a film jakožto celek tímto ztratil i ten nejmenší kousek realističnosti, kterou bylo minimálně do poloviny snímku cítit. ()

akisha

Hra na nudu. Nuda zaplavující každej kout obrazovky. A ta originalita, uh! Uvidíte věci, co jste nikde jinde neviděli! Vana s krví, ó! Závěs s krví! Záhadný nápis krví! A není to zrovna "Zabil mě sousedovic malý Mirek", ale opět něco jako "Už vidíš?" nebo "Podívej se pořádně", popřípadě "Otevři oči." Duchové (a jiní) by si to měli v hlavě líp srovnat, pokud chtěj, aby někdo jejich zprávy přijímal. Neskutečně inteligentní dialogy. "Já to nepsala." "Nikdo jinej tu není, muselas to bejt ty!". "Byl to Charlie!" "Charlie neexistuje, už si to konečně uvědom!" "Ne, Charlie existuje, já si s ním povídám!". Ha, tajemná postavička objevující se na kresbičkách malého, zádumčivého dítěte. "Kdo je to?" "To je Charlie, můj nový kamarád." Niro se tím prodral s jedním výrazem (znáte to, jak má pusu trochu nakřivo, a uprostřed se mu rty dotýkaj, ale po stranách ne), ale on to žádnej námět na oskarovej výkon nebyl, takže chápu, že se nenamáhal. A na to, že tam měli hned dvě sexy baby - Elisabeth Shue a Famke - je mohli využít trochu víc, aby aspoň bylo na co koukat. Opravdu dosti slabý podprůměr. ()

castor

Dnes hlavně seriálový režisér John Polson přišel před tímhle psychologickým thrillerem s relativně příjemnou jednohubkou Nebezpečná známost, která zbytečně zhořkla až ve finiši. Tady je to podobné. Závěr nikdo nečeká, ale do předchozích desítek minut zrovna dvakrát nepasuje. Polák Dariusz Wolski se za kamerou snaží, Robert De Niro jen rutinně vydělává na údržbu svých nemovitostí, traumatizovaná Dakota Fanning potvrzuje očividný talent a ostatní drží otěže standardního thrilleru, kterak taťka-psycholog po manželčině sebevraždě utíká s dcerkou začít novou etapu života na venkov. Jenže s nimi je i údajně imaginární nový kámoš Charlie, který je slušný zmetek. Čmáráním krví po koupelně to pochopitelně jen začíná. Napětí docela graduje, ale nohy mu podkopává scénář, který se chce přiblížit titulům jako Osvícení nebo Šestý smysl. Marně. Hrátky s diváky jsou povolené, ale všeho s mírou. ()

MM_Ramone

Aj keď sa jedná o film s bohatou produkciou a prvotriednym hereckým obsadením, nemôžem mu dať ani len priemerné hodnotenie. Nejde mi do hlavy pre koho sa točil v dnešnej dobe thriller s tak neoriginálnou zápletkou. Prvá tretina vyzerala nádejne, lenže razom to nabralo smer do nudnej, predvídateľnej frašky, ktorá vyústila do ešte chatrnejšieho finále. "Hra na schovávanou" je najhoším snímkom, v ktorom si zahral inak perfektný Robert De Niro. 62-ročný chlap sa jednoducho na úlohu otca malého dievčatka nehodí. ** ()

petero

Začiatok nudný, ľakanice celkom fungujú no pointa je absurdná. Kašlem na to, že tam hrala kopa dobrých hercov (Dakota Fanning, Elisabeth Shue, Robert De Niro a Famke Janssen), ja som chcel vidieť dobrý film... ()

gogo76

De Niro má posledné roky čudný nos na projekty. Asi sa mu zhoršuje. Starne. Koľko priemerných a podpriemerných filmov natočil za posledných desať rokov, to snáď ani nie je možné. Boli časy, keď som si nenechal ujsť ani jediný film s jeho menom, ale teraz sa riadim recenziami. Na tento film to bola takisto bieda. Ísť na to do kina? Za také prachy ani náhodou. Požičať si to? Nie, prečo pozerať a utrácať za dvojhviezdičkový film. Počkať si na to v TV? Bohužiaľ, ani to nemôžem úplne doporučiť.Prvý krát som jednému z najlepších hercov neveril čo hraje. Príbeh bol úplne béčkovo predvídateľný, mizerne zrežírovaný a Dakota bola presvedčivejšia ako De Niro. Scenáristovi prajem, aby už nikdy nenašiel pero. Hrať sa na schovávačku po tme s černochmi je určite lepšia voľba ako sledovať tento nepodarok.Film 40%. ()

Mahalik

Ani si nepředstavujte, jak moc se mi chvěly ruce, když jsem zasunoval Hru na schovávanou do přehrávače. Vidět totiž film Roberta De Nira v modrém čtverečku a navíc s komentáři typu: "Bobby to neukočíroval, tak jak by se mu líbilo..." jsou přeci jen pro zatvrzelého fanouška onoho chlapíka silným kafem. Nicméně Hra proběhla, skončila. A můj život probíhá pořád stejně. Režisér možná chtěl zapůsobit a taky, že se mu to v některých scénách povede, ovšem ohranou zápletku jen tak pod koberec nezamete, spíš jí rozvíří a vy akorát kýcháte a naříkáte, jak moc to bolí. Záporem budiž i fakt, že jsem se nejvíce lekl, když má kamárádka odsunula židli v tu nejnevhodnější dobu (otvírání skříně+ Charly)a ta nechutně zapištěla. A Robert? Myslím, že Bobby to neukočíroval, tak jak by se mu líbilo... ()

Xmilden

Straší Bobbymu ve věži? Pokud již znáte odpověď na tuto otázku, stane se pro vás snímek veskrze zbytečnou podívanou, která nedá dohromady více než dvě dobré scény. Závěrečná scéna mě přišla zcela mimo mísu. 55% ()

sepp

Prvni pulka je opravdu natolik nudna, ze clovek ma asi tak 10x nutkani prepnout na jiny kanal. Nicmene zvedavost nedovoli a nuti se koukat dale, pricemz napeti je stupnovano postupne a kvalitne. Zaverecna pointa je vsak predvidatelna uz zhruba z pulky filmu, ale konec je i celkem napinavy. Znacne rozpacity snimek, u ktereho jsem predlouho vahal s hodnocenim, ale nakonec slabe 2 hvezdy. Mimochodem, prvni film, ve kterém mě malá Dakota z duše neiritovala! ()

kinej

Divím se, že tak hlopý scénář někdo v Hollywoodu postoupí dál. Ono to sice chvilkami napínavé je, ale je to hovadina, které kraluje dementí pointa. Dakotta Fanning hraje excelentně, ale De Niro si po Taxikářovi a Mysu Hrůzy bude muset na roli nezapomenutelného magora ještě počkat. Tady to nezvládl ani on, ani režisér a vlastně ani scénárista. ()

Hrabka

Průměrný horor, který sice zkušeného hororového fanouška příliš nezaujme, ale já za sebe můžu říci, že se mi to docela líbilo. Pointa je docela průhledná, ale to nevadí, funguje velice dobře. Herci skvělí, co si budeme povídat. Atmosféra je chvílemi taky velmi hustá. Tento horor bych zařadil mezi povedenější kousky tohoto žánru. 60% ()

Laura a její Gladiátor

Laura a její Gladiátor

23.05.2006

Kdysi byla známa širší divácké obci především jako dvorní herečka tvůrce bizarních filmových klenotů Davida Lynche (Hra na schovávanou s Robertem De Nirem v hlavní roli a hvězdou projektu je oscarový… (více)

De Niro znovu zasahuje!

De Niro znovu zasahuje!

08.03.2006

Po několika ne zrovna ukázkových filmech zkušeného matadora Roberta De Nira se dočkáme ambicióznějšího projektu, kterým by se živá legenda mohla vrátit do kdysi tak úspěšně zajetých kolejí.… (více)

MTV Movie Awards 2005

MTV Movie Awards 2005