Hra na schovávanou

• USA Hide and Seek (více)

Nositel Oscara Robert De Niro hraje roli starostlivého otce a vdovce Davida Callawaye v napínavém thrilleru Hra na schovávanou. Dakota Fanningová představuje jeho mladičkou dceru Emily, která skrývá neuvěřitelné tajemství. Na začátku příběhu náhle zemře Callawayova manželka Alison (Amy Irvingová). Otec a dcera se přestěhují do severní části státu New York, aby se Emily zbavila vzpomínek na život s matkou na Manhattanu. Osamělá dívenka si záhy vytvoří imaginárního přítele Charlieho. Zpočátku považuje David Charlieho za příjemné rozptýlení smutné Emiliny dušičky, ale po sérii hrůzných událostí, které začnou jejich život provázet, dojde k fantasknímu závěru: Charlie možná skutečně existuje... Pokud ano, měla by s ním Emily přestat kamarádit. Jen aby nebylo pozdě. (HBO Europe)

Fiftis

Kto má rád psychologické filmy tak si tu pochutí, cítim tu aj trochu inšpirácie zo starších psycho filmov s Jackom Nicholsonom, ktoré boli veľmi tvrdé, ale tu je tvrdosť vybrúsená do príjemnej tváre starajúceho starostlivého otca Roberta De Nira. Film pomaly beží a človeku sa zdá že tu nehrá viac a viac vecí, len čo vylúčite jednu možnosť, ďalšie dve vás napadnú. Dobre urobené a príjemné dielo. Pre tých čo majú radšej hrubšie psycho filmy, nech hľadajú radšej inde. ()

Pilda17

Jedno z nejkvalitnějších hereckých obsazení, které jsem u hororu viděl. Atmosféra byla po celou dobu dokonalá, až na závěr. Napětí nechybělo a pár scén, u kterých divák strachy i vyskočil. Horor je silně podhodnocený, tak jako většina hororů, což se divím přes obsazení Roberta De Nira. Závěr byl téměř bez chyby, akorát tempo bylo slabší. Na plný počet přesvědčený nejsem, ale mezi elitu se Hide and Seek dostane.. 8/10 = 80% ()

Deimos

VHS/// Obsazení 6/10 Děj 4/10 Hudba 2/10 Efekty 3/10/// +obsazení -téměř bez hudby, chabá atmosféra, zvrat na konci/// Kdyby to byl další Chucky, tentokrát v podobě Dakoty Fanning, byl bych nejspíš ohromen. Ovšem chyba lávky. Po celou dobu sice houstne atmosféra, ale nějak nám scénárista zapoměl prozradit více. Něco se děje, to je jasný a film vás určitě bude zajímat. Ale až do konce nevíte, jestli je ve filmu mysteriózní prvek (tedy, že nějaký Charlie skutečně je) a nebo si to jen celé ta malá holčička vymyslela, aby zakryla co napáchala. Prostě tápete. Závěrečný zvrat však považuji za největší ubohost celého filmu. Nejenže, to zboří aspoň trošku budovanou atmosféru, ale především to překope celí děj a zjistíte, že nic nedává smysl. Ničemu nepomohla ani absence pořádné hudby a tak zbývá jen hledět na herecké obsazení. Ovšem i když zahráli pěkně, nějak mě ani jeden z nich nepřesvědčil. Škoda, do filmu jsem vkládal větší naděje./// Celkem 38%/// ()

Mi Nü-Chai

Další z řady filmů s "překvapivou pointou" a s jasnozřivým, tentokrát i mimořádně nesympatickým, dítětem v hlavní roli. Zííív, napínavé asi tolik jako rozbitý skřipec. ()

k212

Hra na schovávanou patří do skupiny filmů jako Šestý smysl nebo Identita, tedy má mít "šokující či překvapující závěr", což si myslím, že se v tomto dílku celkem podařilo, soudím dle sebe, neboť já jsem překvapená -nebo snad zaskočená- byla. Bylo to ovšem tím, že jsem sebevědomě uvažovala o dvou jiných variantách závěru, na než jsem 50-50% spoléhala. No vlastně Hra na schovávanou má asi nejblíže právě k Identitě, protože ono tajuplno není nadpřirozené, ale jakoby logicky oddůvodněné. Nicméně nebýt dobrých herců a perfektně budované atmosféry, asi bych byla mnohem více zklamaná a dala bych o jednu * míň. A to hlavně z důvodu nedotaženého a jakoby naschvál v řadě situací nadbytečného scénáře, protože pár celkem zajímavých momentů vyšumí do ztracena jen proto, aby měl divák pocit, že to nějak souvísí s hlavním dějem. Ale co měl znamenat onen alternativní závěr na dvd, to tedy opravdu nechápu??? ()

kingik

Hrát si na schovávanou s malou holčičkou se nevyplácí. Thriller, ve kterém se do popředí dostane nejmladší herečka, a sice Dakota Fanning. Její autentický výkon zastíní i nesrovnatelně zkušenější herecké kolegy. Film je však zajímavý také pointou, která na nás jukne v závěru, ačkoliv už jsem se s podobnou setkal i v jiném filmu. To jsou asi dvě největší přednosti filmu, který si udržuje tajemnou atmosféru tím, že neznáme totožnost vraha, ale bystrý divák si to dá dohromady. Ze záporů bych jmenoval utahané tempo a nejednou se film vleče, protože přece jen objemnější stopáž nebyla pokryta dynamickým dějem. V jednotlivých úsecích film střídavě vypadává z tempa a zase ožívá s nějakou vraždou nebo snahou o vyvolání napětí. Je to nejlepší film od Johna Polsona, konečně spolupracoval s osvědčenými herci než doposud, ale jeho filmy mají jeden společný rys. Mají náběh do běžné rutiny a značné potíže s tempem. Ani v tomto případě se tomu nevyvaroval, ale vlastně ani nijak režijně neselhal. 60% ()

Omnibus

"Osiřela po přeslici, tatínek byl trotl, Charlie běhal po světnici... jak na něj, by zkrotl?" Devět z deseti otců psychologů doporučuje pořídit si imaginárního kamaráda, zejména jste-li poloviční sirotek! Což Emily byla, v útlém věku přišla o maminku a tak si holt k opuštěnému rodinnému krbu pořídila Charlieho, aby měla s kým lumpačit. Její tatínek byl bohužel z výše zmiňovaných psychologů ten desátý, pročež to Emily nedoporučoval. K imaginárnímu, leč reálně škodícímu rošťákovi měl, coby profesionální cvokař, ambivalentní vztah a to přesto (nebo díky tomu), že Charlie byl ludra mazaná a nikdy se tatínkovi neukázal face to face. Taky by ho neubylo, že jo? Znepokojen duševním stavem své dcerky i jejího dablmiláčka (zde je to "dabl" opravdu namístě), poctivě si obavy zapisoval do sešitu, omylem však použil pero se žertovným inkoustem, kdy písmo po čase zmizí jak pára na hrncem. Když pak na prázdné stránky deníku tupě čuměl, jak péro z psychologova gauče, bylo mi ho líto a přál jsem mu, aby konečně čapnul hajzlíka Charlieho a mohl tak uznat, že Emily si nic nevymýšlela! ()

Jordan

veľmi slabý horor, nechápem, ako sa podarilo do tak neoriginálneho televízneho béčka obsadiť De Nira, Famke, Elisabeth Shue, Dakotu alebo hoci aj Bakera . . . nuda a šeď ()

Anderton

6 rokov po Šiestom zmysle stále producenti očakávali od scenáristov tvorenie šokujúcich poínt. Pointa z Hide and seek síce otáča celý príbeh hore nohami,o jej šokantnosti a logike by sa dalo dlho (či skôr krátko) diskutovať. Asi už niekoho predtým napadla, len mu pripadala trápna. Polsonovi nie. Čistý priemer tlačia k trojke pekné baby Janssen a Shue. Ak by som to videl dnes, bolo by to zrejme za dva. ()

Carol Pifková

Samozrejme, že Dakota úžasná hlavne kvôli nej som to chcela vidieť a nesklamala ma. Celkom dobré rozuzlenie ale stále mi v tomto filme niečo chýbalo asi väčšia dávka napätia alebo aby to bolo ešte viac zamotané. ()

JosefGruber

Někde jsem tu zahlédl "výborný výkon od Fanning"... musím se pousmát ... jeden z filmů, který na mé stupnici klesá jen díky tomu, že mi už od prvních minut leze na nervy jedna z hlavních postav. A jak děj plyne hysterický smrad přikládá pod kotel. Děj zajímavý, ale... 3*, říjen 2014, pc ()

swamp

Tohle mi přijde jako ubohost. Tak výborní herci, jako Dakota Fanning s Robertem de Nirem jsou, přece nemůžou hrát v každé "blbosti", kterou jim někdo předhodí, musí mít svou čest..a ejhle. Opak je pravdou. Hide and seek je naprosto nudný a stovkami (opravdu) klišé otřepaný hororový thriller, že jediné, z čeho vás bude mrazit v zádech, je čas, který zbývá do konce filmu. "One-1000, two-1000, three-1000, four-1000, five-1000, six-1000, seven-1000, eight-1000, nine-1000, ten-1000. Ready or not, here I come. Come out, come out, wherever you are.. There you are." ()

Campbell

Mohlo to být daleko lepší kdyby to mělo jinej konec. Narozdíl od ostatních jsem se nějak výrazně nenudil. Sice dávám za pravdu být tak film o těch 15 minut kratší bylo by to daleko lepší, ale zas tak hrozné to nebylo. Co považuji za 2 největší slabiny, je jak zmíněný konec který se mi tu vůbec nelíbil a připadal mi strašně tupej a dost neoriginální. Druhá nevýhoda je Fanning která mi byla v každé scéně silně nepříjemná. Ostatní se celkem drží ale není to nic jiného než průměrný thriller který nad vodou drží to že má De Nira, bez něj by se na film hodně lidí vykašlalo. ()

Slarque

Vypadalo to na něco mezi dramatem a thrillerem, ale že z toho udělají tak neuvěřitelnou megablbost, mě ani nenapadlo. To jsem se pak přestal divit, že mi Dakota Fanning občas připadala nepřesvědčivá. Pořád ale byla výrazně lepší než Robert De Niro (30%). ()

Rocky62

Tuctové béčko, které je téměř po všech stránkách značně mdlé. De Niro tu nepředvádí nijak fantastický výkon, scénář je velmi slabý a závěr filmu je sice neočekávaný, ale těžce pohřbívá celý příběh, který je chabý už tak. Imaginární přítel jako náplň filmu už tu také jednou byla. Žádný zážitek se tak nekonal. 60% ()

Happens

Perfektní hra s napětím, které stupňuje přepálené audio při "lekačkách". Otec po tragické smrti své ženy odjíždí se svou dcerou na venkov, aby setřásli trauma. Nicméně s traumatem se lze vypořádat různými cestami a mozek má svoje obranné mechanismy. Nebo útočné mechanismy? Niro hraje skvěle a Dakota občas nesedí v těch reakcích a chování. Ale lze přivřít oči a užít si to. ()

Tommy987

Začnem pozitívami. Robert De Niro síce nepodáva ako obvykle vynikajúci výkon, ale svojej postavy sa ujal vcelku obstojne, Dakota Fanning je jednoducho úžasná a opäť potvrdzuje svoj štatút najlepšej detskej herečky súčasnosti, ...noo, a pozitív žiaľ viac nie je. Scenár je zoskupením asi všetkých žánrových klišé, aké existujú, logika veľmi často škrípe a výsledná "pointa" je skôr na pobavenie ako na zamyslenie. Formálna stránka filmu tiež nie je bohvieaká, kamera je nezaujímavá a hudba je vyslovene zlá a nefunkčná. S tým súvisí aj moje najväčšie sklamanie, absencia akejkoľvek strašidelnej/mrazivej atmosféry. Ja sa pri (psycho)hororoch rád bojím, ale pri Hide and Seek akokoľvek som sa snažil, nešlo mi to. Väčšinou nefungujú ani ľakačky, takže jediné, čo mi zostávalo, bolo cynické pobavenie alebo nuda... 4/10 ()

LaciLC

Príbeh filmu nie je nijako prevratný (zomrie im mama, presťahujú sa na samotu do lesa a tam sa začnú diať čudné veci). Tak takýchto filmov sme už myslím videli dosť, ani Hra na schovávačku z nich nevyčnieva, no rozhodne nie je zlým filmom. Má slušná atmosféru, herci sa mi tiež páčili, tentokrát dokonca Dakota Fanning viacej ako De Niro. Škoda tých nudných miest, aj nad tým konečným rozuzlením by sa dalo pochybovať, ale inak sa jedná o solídny film. ()

Chrustyn

Průměrný thriller, který se ze začátku tváří jako typická duchařina aby později vytasil překvapivou pointu, která dá celému filmu úplně jiné vyznění. Najde se zde pár napínavých momentů ale nevýrazní herci v čele s absolutně se do role nehodícím Robertem De Nirem, nevyženou film nad standardní průměr. ()

Laura a její Gladiátor

Laura a její Gladiátor

23.05.2006

Kdysi byla známa širší divácké obci především jako dvorní herečka tvůrce bizarních filmových klenotů Davida Lynche (Hra na schovávanou s Robertem De Nirem v hlavní roli a hvězdou projektu je oscarový… (více)

De Niro znovu zasahuje!

De Niro znovu zasahuje!

08.03.2006

Po několika ne zrovna ukázkových filmech zkušeného matadora Roberta De Nira se dočkáme ambicióznějšího projektu, kterým by se živá legenda mohla vrátit do kdysi tak úspěšně zajetých kolejí.… (více)

MTV Movie Awards 2005

MTV Movie Awards 2005