Demi Mooreová a Woody Harrelson se představují v rolích Diany a Davida Murphyových, milenců ze střední školy, kteří se vezmou a v životě si vedou velmi dobře - Diana je úspěšná realitní makléřka a David zase idealistický architekt, který postavil vysněný dům u oceánu. Pak ale udeří recese. David je náhle bez práce a oni už si tak nadále nemohou dovolit splácet hypotéku. Půjčí si proto od Davidova otce 5 000 dolarů a vydají se do Las Vegas, aby se pokusili vyhrát peníze na zaplacení půjčky. Zpočátku mají štěstí a získají 25 000 dolarů, ale protože kasino vždycky nakonec vyhraje, mladí manželé o všechno přijdou. Zatímco se Diana pokouší ukrást sladkosti v luxusním butiku, všimne si jí miliardář John Gage (Robert Redford), kterého okamžitě uchvátí. John pozve Dianu a Davida na opulentní večírek, kde nabídne Davidovi milion dolarů za jednu noc s jeho ženou. (Cinemax)

ali-n

Pamätám si na to, keď som ako teenager videl tento film prvýkrát. Totálne ma rozhodil, nejako som ani nevnímal, že sa vlastne skončil "happy"endom. Rozmýšľal som, či by som niekedy podobnú situáciu, čiže byť finančne totálne na dne, riešil takýmto spôsobom, no hlavne ako by som prežil to, že som svoju priateľku v podstate predal. To, čo je na tomto filme zaujímavé, je práve tento motív, takže ukončený trocha inak + iný výber hercov by ho mohol zdvihnúť zo šedého priemeru. Redford bol fajn, Woody je môj obľúbenec, ale toto zasa nie je postava Larryho Flinta :-) Klasická romanca prešpikovaná nevypovedanými otázkami a hollywoodsky "ružovými" vzťahmi. Šlo by to aj lepšie, ale páčilo sa. MOJE NAJ - „Ľuďia, ktorí sa milujú, spolu nezostávajú preto, lebo zabudli, ale preto, že si odpustili." ()

megajalec

Páčila sa mi hlavná idea filmu. Ruku na srdce páni, kto by to (ne)urobil? Postavy sa chovajú presne tak, ako by sa choval človek v takej situácii. Škoda toho konca. ()

elwara

Dostat takový návrh od Roberta Redforda, nerozmýšlím se ani chvilku. Kdyby se mi to ale stalo v hollywoodském filmu, musela bych projít všemi povinnými fázemi romantického filmu včetně povinného happyendu stejně jako Demi Moore a byla by to nuda, stejně jako tenhle film. ()

Mínós

Redford pořád umí, Demi by dneska využila ten milión spíš na plastiky a už tehdy se mi nijak miliónová nezdála, ale je sranda dělat na tohle téma menší výzkum ("kolik by Redford musel dát, abys mu dala ty"). Jako vždy se vtipně projevily dámy z mé rodiny. "Myslíš si o mě, že jsem nějaká štětka nebo co? Samozřejmě by to Bobby měl zadarmo. A když už jsme u toho, abych ještě nemusela platit já jemu..." 4/10 ()

SZYslak

Dokud se film odehraval v casinu a Demi Kanimurovou nesnimali zblizka, dalo se na nej koukat. Pak odletela helikopterou a zacalo to jit z kopce. No a vzali sme si z teho ponauceni, ze za prachy se da koupit vsechno, takze zacinam setrit. ()

Scaevola

Po řemeslné i herecké stránce povedený film se sladkobolně-psychologickou tématikou bohužel něco málo ztrácí na svém morálním vyznění, avšak je otázka, zda je přípustné soudit umělecký artefakt z pohledu lidského chování jeho postav. Nicméně závěr mne zklamal. ()

RF

Nerozumím tak špatnému hodnocení. Je to ale samozřejmě jen osobní názor a asi to je tím, že se mi líbí styl A Lyne + super obsazení. ()

Tonička

Prodali byste svou ženu za milion dolarů? Redford dokazuje, že za peníze se dá koupit všechno. Peníze vyřeší vaši budoucnost. Jedna noc přece nic neznamená. Jak se ale ukáže, znamená, Woody Harrelson coby manžel zapomenout nemůže a neustále dumá nad tím, co se vlastně tu noc odehrálo. Vztah na tom samozřejmě ztroskotá, jen aby nakonec všechno dobře dopadlo. Klasická limonáda, milostný trojúhelník, žena se vrhá do náruče toho majetnějšího, pravá láska je ale přece jenom cennější, i když bez peněz :-) ()

kmfilm

Líbilo, moc! Takové skutečné...bohužel mají peníze ve světě neskutečnou moc a platí naprosto přesně, že se za ně dá koupit skoro cokoli...i to, co by většina lidí považovala za neslušný návrh. ()

Tanulin

Zaráží mě hodnocení tohoto filmu. Po přečtení recenze "don corleone" jsem Lynemu vděčná za konečné obsazení. Tom Cruise podle mě neumí hrát a neumím si ho ve filmu vůbec představit. Možná je to příběh o nemorálním návrhu, ale s laskavostí zahraný. Na druhou stranu je fakt, že zrovna R.Redford by žádné ženě nemusel tuhle nehoráznou cenu nabízet ;o) ()

chlievik

No videl som to fakt už veľmi dávno, ale film sa mi vtedy dosť páčil. Myšlienka filmu je síce veľmi jednoduchá, dvaja muži, jedna žena, láska, pokušenie, zrada a návrat, myšlienka jednoduchá, ale príjemne šokujúca, a najma veľmi výstižne poukazuje na to, ako môže jedno blbé rozhodnutie v živote posrať vzťah krásnej lásky, a ako môže jedna obyčajná bežná láska byť skutočne nesmrteľná, a ako môže neverný vzťah (..ak sa to zlé prekoná, a ľudia si odpustia, najma sami sebe, ale aj navzájom..) byť posilnením večnej lásky. Jedna zdanlivo bezvýznamná, navyše racionálne a iba z finančných dôvodov plánovaná nevierka, a stane sa z nej dôvod na rozpad peknej lásky, a začne sa iný príbeh, jednostrannej lásky, ale opetovanej, ktorá sa nakoniec aj tak (kvôli láske skutočnej) skončí. Je to odveký klasický príbeh, a v tomto prípade aj celkom pekne vykreslený, hoci v trochu nemorálnej a smutnej podobe, ale predsa pekne. Párik spolu žijúci šťastne, láska bez akýchkoľvek problémov, sú ešte v tom štádiu lásky, že to funguje, a je to už pár rokov čo sú spolu, proste pekný vzťah. A zrazu, príde niekto, kto sa do ženy niekoho iného zamiluje, a vie, že jediný spôsob ako si ju získať, je kúpiť si ju na jednu noc, prenajať si ju od jej manžela za 1 milión dolárov. Tak im dá neslušný návrh. Neodolajú. Ale manžel, hneď jak to odklepnú a dohodnú, to oľutuje, ale už je neskoro. Nájomca si ženu vezme helikoptérou do súkromia na sex, ale manžel už vie, že oheň je na streche, a je to začiatok ich konca. Paranoia, zrada, láska k niekomu inému. Navyše, keď sa David dozvie, že sex s cudzincom bol proste skvelý, je to ešte horšie. Táto malá blbosť sa mi z morálneho hľadiska nepáčila, a bola taká ponižujúca, ale musela tam byť, lebo vhodne poukazuje na to a varuje, že neplánovaná, nepredvídateľná, negatívna a nešťastná udalosť primitívneho charakteru môže aj premyslený plán pozmeniť tak, že z toho bude hotové peklo pre duše dvoch ľudí. Nemaľujte čerta na stenu, nikdy neviete, čo zlé z toho vzíde. O tomto to je. To, že mu manželku Gage aj ukradol a prebral, bolo ešte horšie, a vôbec sa mi to nepáčilo, ale asi to tak malo byť, lebo láska mala dostať zaslúžené rany, ktoré potom zahojila tým, že sa dvaja ľudia vracajú k sebe naspať, už silnejší, uvedomelejší, že chyby z minulosti už neurobia, a ich láska má možnosť stať sa večnou. Koniec je veľmi zaujímavý, aspoň existuje nádej, že láska je neprekonateľná. "Nikdy by si sa na mňa nepozrela tak, ako na neho." Vcelku pekný film. Hodnotím pozitívne. ()