Scanners

• Kanada

Scanners

Horor / Sci-Fi / Thriller

Kanada, 1981, 103 min

Jsem vyznavačem Cronnenbergovi tvorby a vím že Scanners je jeden z jeho přelomových snímků,ale nemohu si pomoci,značnou část filmu jsem se celkem nudil.Nemám výhrad co se nápadu,provedení i hereckého obsazení(hlavně Michael Ironside v roli Darryla Revoka,šla mi z něj husí kůže po ádech)týče,ale u Cronnenbergova filmu je to pro mě stále málo.Film jede od začátku až do konce stále ve stejném tempu,které po čase omrzí a to je podle mého kámen úrazu.I přes to všechno se ale nedivím,že se Scanners stali tak kultovní záležitostí a že se příběhy o telepatech zobrazují v dalších dvou dílech(a nejen to).tak i tak pro mě celkem zklamání.(4.1.2010)

První díl telepatické série z pera mistra úchylných úletů Cronenberga a jako, že musím říct, že ta myšlenka je perfektní a v jistém směru jde opravdu o nadčasový dílko, který je tu v rámci série nejlépe hodnocený, tak já si nemůžu pomoct, ale ta pokračování mě bavila víc. Možná proto, že mají větší sklon směřovat k trashové tvorbě, možná proto, že tohle mi na Cronenberga i když jeho styl je v tom víc než patrnej přišlo takový až moc seriózní. Hlavně to má docela dlouhej rozjezd a místy jsem se trošku nudil. Samozřejmě, že vybuchující hlavy postupně nastupují na scénu a konec je ultimátní plus skvělý make upový efekty, ale něco mi tu ještě chybělo.60%(6.2.2015)

(3,5*)(26.6.2016)

Legendární scéna vybuchující hlavy, vynikající Patrick McGoohan či Michael Ironside a David Cronenberg v režisérském křesle - to jsou Scanners. Jeden z největších sci-fi nářezů všech dob.(10.9.2010)

Zajímavý nápad, takový scanner by mohla být velká hrozba. Ale zpracování mohlo být na můj vkus určitě lepší. Chtělo to lepší tah na branku. Konec sice potěšil, ale než jsem se k němu prokousal, tak jsem se během filmu občas i nudil. Vybuchujících hlav mohlo být víc, skenování mohlo být víc. Film si říká o svižnější a údernější remake. Třeba se toho někdo schopný ujme. 60%(15.1.2011)

• - Podle režiséra to bylo jedno z nejobtížnějších natáčení, co zažil. Byly problémy s financováním, herci Patrick McGoohan a Jennifer O'Nealová se navzájem nesnášeli, scénář nebyl před začátkem natáčení dokončen a točilo se v nevytápěných prostorech během velmi studené zimy. (BoredSeal)

• - Natáčení probíhalo převážně v Kanadě ve městě Montreal. (Terva)

• - Film bol zakázaný na Islande. (Paldiny)