O zvířátkách pana Krbce

Animovaný / Pohádka
Československo, 1977, 1 h 44 min (Minutáž: 8 min)

Epizody(13)

Panu Krbcovi se splní dávný sen, stane se kastelánem na hradě Kulíkov. Přestěhuje se tam i se svým kocourem Kokešem a spolu vysvobodí další kamarádku sovu Kukulu. Ta ví, že na hradě straší. Objevuje se tam skučící duch hradního pána, vévody Ruprechta, který je nakonec dobrým kastelánovým pomocníkem. Na Kulíkově se pořádá karneval, hrad stihne potopa a ještě něco horšího, teta Klotylda s kozou Tyldou. A duch Ruprecht má zas o práci postaráno. (Česká televize)

dopitak

Bez Pepy Abrháma by Zvířátka pana Krrrrbce nebyly ani poloviční. Parádní večerníček mého dětství, na který se dá koukat kdykoliv. ()

heyda

Dlouho jsem nemohl přijít na název tohoto legendárního večerníčku, až teprve teď jsem na něj narazil a to úplnou náhodou. Sice už je to hodně let, ale vím, že příběhy na hradě Kulíkově s panem Krbcem mě vždy bavily. ()

J.Connor

Už jsem to dlouho neviděl, ale jako dítě sem si nikdy nemohl zvyknout na Renčínovu kresbu, neb jsem byl zvyklý na verzi ze Čtyřlístku, která mi dodnes připadá lepší. ()

duklak2

Asi můj nejoblíbenější večerníček. Jako malý klučina jsem ho miloval. Měl kouzelnou atmosféru. Líbil se mi hlas pana Abrháma. Tento miniseriálek by si zasloužil vydání na DVD. Nechápu, proč někdo dává méně než pět hvězd. ()

PKD

Ta pátá hvězda je za neskutečně mistrovský hlas, pana Abrháma. Dodnes, když slyším Ruprechta, válím se smíchy. Je to v podstatě lehká modifikace ing.Králíka. A o tom všichni víme, jak zní:-) ()

blackrain

Další z mých hodně oblíbených večerníčků. Pamatuji si, když to vycházelo jako seriál ve Čtyřlístku. Dabing pana Abrháma je více než příjemný. Netřeba cokoliv dodávat. To se musí vidět. Strašidlo Ruprecht je nezapomenutelné. ()

italka63

Kocoura Kokeše s ostatními zvířátky mít na hradě, jak já panu Krbcovi záviděla :-) A s úžasným hlasem pana Abrháma...jedním slovem skvělý :-) ()

rakovnik

Jednoduché kraťoučké příběhy se strašidlem Ruprechtem, líným kocourem Kokšem, panem Krbcem a kavkou Kocandou. Renčínova animace je hezká, naopak hlas pana Abrháma jsem horko těžko poznal. ()

otík

Jeden z těch opravdu povedených českých večerníčků s geniálním kocourem, celkem otravným Ruprechtem a hlavně úžasným hlasem Josefa Abrháma. Hudba: Petr Skoumal PS: o 33 mladší pokračování Strašidla na Kulíkově je oproti tomuto večerníčku naprosto tragické ()

Decker

Cesky vecernicek nema ve svete obdob. Toto je dalsi dukaz. Navic ten skvely dabing Josefa Abrhama. Nic netreba dodavat. ()

Lachtaan

Pan Krbec a jeho strašidelní společníci v čele s kultovním Ruprechtem patří se svými příhodami mezi mou osobní topku mezi všemi viděnými Večerníčky. Vlastně paradoxně na všechny kousky, které mi nějakým způsobem naháněly hrůzu, vzpomínám nejraději. ()

Zdeňka

Určitě jeden z těch lepších, ale zase ne nejlepších Večerníčků. Především se mi líbí hlas pana Abrháma. ()

popkec

Jako mladší jsem četl komiks, jako staší viděl tohle a musím říct že komiks byl o třídu lepší. Škoda nízkého počtu dílů ()