Kdybyste se náhodou chtěli zeptat, proč začínám od konce a vracím se na začátek, důvod je prostý. Svoje dětství jsem pochopila, až když jsem dospěla. Bylo jako nedokončená skládačka." Tak Astrid začíná svoje vypravování. Jako dvanáctiletá žije v Kalifornii se svou matkou, krásnou umělkyní Ingrid. Ta své krásy využívá k tomu, aby manipulovala s muži. Jednoho dne ale poruší zásady a bezhlavě se zamiluje do Barryho, který ji podvádí na každém kroku a nakonec opustí. Vášnivá a zlomená Ingrid se mu pomstí a zavraždí ho jedem z bílého oleandru. Je odsouzena za vraždu prvního stupně na 35 let ve věznici s maximální ochranou. Dcera Astrid je pak přesunována z jedné opatrovnické rodiny do druhé... - See more at: http://www.filmplus.cz/program/datum/2015.11.2015.11.29/18614#sthash.scldyW0F.dpuf (Film+)

Brinkley

Nenápadný, avšak jedinečný film o tom, jak matka dokáže manipulovat s dcerou i na dálku (a jak těžké je se z jejího vlivu vymanit). ()

bono22vox

Dospívající dcera, vraždící matka a co z toho všeho vzešlo... no asi takhle, na počátku byla kniha - a na filmu je to bohužel znát. Proč filmu věnovat pozornost je alespoň díky fantastické Renée Zellwegerové v roli druhé pěstounky, nevyrovnané herečky Claire... jinak lehce nadprůměr 60% ()

TheRay97

Nakonec dávám 5/5. A proč? Každý životní příběh je jiný, každý je hrdinou ve svém vlastním světě. Některé příběhy jsou někdy až extravagantní či nepochopitelné. Tady se do misky přidala špetka od každého. Pozoruhodné, jak hned ze začátku se nedozvíte, co se doopravdy stalo a jak došlo k tak závažné změně v životě matky a dcery. To udržuje diváka v pozoru plného očekávání. Zkoumat Astrid z psychologického hlediska... Občas tápu, nedokážu najít indicii, o čem by vlastně ta holka měla přemýšlet, jakou vidí budoucnost či proč se rozhodla pro tak schůdnou cestu. Ale to bude nejspíš záměr. Mimochodem, i když se vyrojí tolik postav, že je až nemožné se cizímu postavit čelem, na konci filmu se vryjí do srdce tak, že jsem cítila prázdnotu a zmatenost. ()

Šňůra

Nenápadný, ale přitom velmi zajímavý snímek, který má svou hloubku. Po herecké stránce mu vévodí především ženy a jsou vskutku výborné, těžko říct, která z nich je lepší - Michelle Pfeiffer, Robin Wright Penn, Renée Zellweger... A mladá Alison Lohman, které jsem si poprvé všiml v seriálu Pasadena, tam rozhodně taky není jen do počtu, ale rovnocennou partnerkou. Trochu v ústraní zůstali tentokrát muži, ale nutno říct, že k tomu neměli dost prostoru, v tom příběhu jim režisér svěřil jen okrajové role. ()

e(l)a

Tak jsem zase jednou na vážkách... Souhlasím s Galadriel - na jednu stranu nijak zvlášť výjimečný film, ale prostě má něco do sebe!:-) No, a úžasné herecké výkony jak Michelle Pfeiffer a hlavně Alison Lohman, která je naprosto výborná, film pozvedají o hodně výš. A skutečně jde o film, který stojí za zamyšlení... Nicméně je pravda, že by stálo za to, abychom mohli víc nahlédnout do "vnitřního života" postav, jejich motivů atd... Ale - ano, určitě to stojí za shlédnutí!:-) ()

Monty2729

Inspirativní snímek o dívce, která přes velice těžké dětství dokázala začít novou kapitolu svého života. Silný příběh je podtržen výbornými a uvěřitelnými hereckými výkony. ()

Lilien

dráma a o mladom dievčati ktorá sa po uväznení jej matky , pretĺka domovmi, pestúnskou starostlivosťou. Dokázal som sa vžiť do pocitov mladej hrdinky, do jej problematického zaradenia sa do spoločnosti, a jej problematický vzťah s matkou. Dobré herecké obsadenie, slušné výkony a zopár zaujímavých myšlienok.... ()

PB2 odpad!

Obvykle nehodnotím filmy po půlce, ale tohle je takova schiza, ze si to brak zaslouzi. V USA bud muze adoptovat dite kazdy, nebo nekdo zapomnel pridat kategorii sci-fi. ()

zomb0

podla mna to bolo velmi dobre, dobre hrane, dobra hudba, celkom pekna myslienka... aj koniec to malo... ten soundtrek na style kpax... fajn fajn ()

Jaromír

Konečně pořádné drama. Jo rodiče, to je kapitola sama pro sebe, jako bych viděl svůj život (přeháním), holt nikdo to nemá lehké, a tahle holka měla mámu, která byla pěkná manipulátorka. ()

tereza.s

Do jaké míry nás ovlivňují životy lidí kolem nás? A co život naší matky. Máte pocit, že jste najednou šťastní a pak přijde rána z čistého nebe a vám se změní život. A stejně tak se neustále mění život malé Astrid. Putuje od rodiny k rodině a stále naráží na překážky, které ji nepomáhají překonat svou samotu. Drama o matce a dceři, to tu už bylo několikrát, ale tady se podání opravdu povedlo, když pominu, že mi to chvíli připadalo, jako uplně klasické a obyčejné hollywoodské drama. Na mě to opravdu zapůsobilo. Ps: Renée Zellweger to tam ale opravdu nesluší. ()

PeterJon

Inteligentný, psychologický film s hromádkou skvelých postrehov. Michelle Pfeiffer je v roli egoistickej umelkyni mrazivo chladná. Oddychové pasáže doprevádzané hrou na klavíry pôsobia veľmi príjemne. ()

Bigwave

Buď jsem nepochopil podstatu a myšlenku bílého oleandru. A nebo ten film stojí za starou bačkoru. Teď kde je zakopán pes? ()

Daves97

Pro mě skvělý film. Skvělá Michelle Pfeiffer jako umělkyně, bohém, neúprosná a bezcitná matka, která se snaží svou dceru vychovat podle svého.... bez ní by to byl film za tři hvězdičky. :-) ()

sa_kra

Největší hvězdou filmu je jednoznačně Michelle Pfeiffer v roli supersilné matky. Výhodou filmu je především skvělé obsazení, já jsem ale četla i knížku (která je, mimochodem, dost jiná- a také výborná) a už je to pro mě srdeční záležitost. ()

akcul

Snad to bylo jméno filmu, které mě již dlouho lákalo, abych zkusila - nadzemskou krásu, která však může otrávit - sama. Ústředním motivem filmu je podle mě síla. Síla žít svobodně, síla lásky v jakékoliv podobě, síla krásy, která nutí podlehnout muže, síla zhrzené lásky, která nutí podlehnout ženu. Je to síla egoismu, která nás nutí tvořit, zároveň nás zbavuje možnosti milovat někoho víc než sebe sama. Vztah matky a dcery, a vůbec vztahy, které nás povznášejí a sráží na kolena. Všechna tato živelnost je ve filmu rozmazávána prostřednictvím (jako vždy úžasné) hudby Thomase Newmana a blonďatými vlasy všech ústředních hrdinek. Mladičká a ve své křehkosti silná Alison Lohman hraje dobře, udrzuje si vaši pozornost a sympatie. Michelle Pfeiffer a její tvrdá umělkyně by mohla být o něco výraznější podle toho, jakými rysy se její charakter vyznačuje. René Zellweger je tu neuvěřitelně sympatická a na rozdíl od Pfeiffer zvládne během pár náznaků, abychom pochopili její charakter a tragédii. Tohle vše zní slibně, ale od chvíle, kdy se Astrid odbarví a přidá se k těm stánkařkám, harmonie mezi mnou a filmem nějak přestala fungovat. Kouzlo vyprchalo. Každopádně lepší průměr. ()

Pavlin

Výborné herecký výkony,ale tento film si je vůbec nezaslouží.Nepravděpodobný až absurdní příběh.Nevím co tím chtěl autor říct. ()