Politický thriller, který nahlíží do dravého a zkorumpovaného prostředí světového ropného průmyslu, se několika souběžnými dějovými liniemi snaží poukázat na důsledky honby za bohatstvím a mocí. Dostaneme se v něm jak do pracoven washingtonských makléřů, tak mezi muže, kteří dřou na ropných polích v Perském zálivu. Zápletka filmu se rozvíjí na pozadí snahy mladého, charismatického a reformního prince Nasira, představitele nejmenované země v Zálivu, který se snaží vyvázat z dlouhodobě nevýhodných smluv s americkými firmami a vládou, jež sledují jen své zájmy. Nasir, který se má stát dědicem trůnu, přiřkl práva na další těžbu zemního plynu, jež byla dosud v držení texaského energetického gigantu Connex, větší a výhodnější nabídce ze strany Číny. Tento krok je pro Connex a americké obchodní zájmy v této oblasti bolestivou ránou pod pás... (oficiální text distributora)

Caj

Myšlenkově nesmírně jednoduché, stavbou přehnaně - a nesmyslně - složité. Vystřihněte jakoukoliv scénu kromě snad posledních dvou a celý film vyzní úplně stejně. ()

J.Bourne89

Tohle není film pro zábavu, ale je to film na přemýšlení. Hodnocení většiny uživatelů se nedivím, je třeba o tom trochu vědět. Svůj účel film plní dokonale......Nic víc není třeba říkat. ()

Adams

Výborný film, takovéto filmy je dle mě potřeba hodnotit dle skutkové události. Koho zajímají současné světové trendy a chce vidět jaké systémy ovládají svět, určitě bude s filmem spokojen jako já. Clooney hraje výborně, Damonova parketa je v akčnějších filmech. ()

gonzo

Většinu filmu jsem byl na scénaristu naštvaný, proč toho motá tolik dohromady, ale finále mělo solidní emocionální dopad, kdy jsem měl pocit, že všechno zacvaklo. Nemám chuť to vidět někdy znova, ale přesto chválím a doporučuju. PS: Zvlášť chválím hudbu (s krásně nervním motivem), herce (Alexander Siddig, George Clooney, Matt Damon) a soderberghovský look filmu. ()

ewerell

Kolik lidských životů stojí každý barel ropy? A uvědomíme si to až budeme čerpat Natural 95 do nádrže těch strojů bez nichž už si ani neškrtneme? Slušný politický thriller, který sice štěkne ale karavana jede dál. ()

shinlove

No nebyl to špatný film, ale čekal jsem od něj víc, to se upřímně přiznám. Každopádně na to, že má přes dvě hodiny tak cca 100 minut filmu se člověk nenudí a to se mi na něm líbilo, přesto výsledné hodnocení je průměrné - 3* ()

pavont

Mal som problem hlavne s tym, ze som bol zaplaveny kopcom udajov, postav , roznych spojeni a kym som mal v tom trochu jasno bol pomaly koniec. Inac je to vskutku kvalitny thriller a aj dobre obsadeny, bohuzial malo konzumovatelny. ()

complex

na môj vkus až príliž zamotaný film, niekedy som sa v ňom neskutočne strácal, asi priveľa postáv na mňa.. Výborné obsadenie herecké, úlohy naozaj hercom pristali a film ukázal skorupovanosť a vôľu urobiť všetko preto aby sa mali jednotlivci čo najlepšie, aj keby mali prejsť cez akékoľvek hranice... ale musím aj výčitať tomuto filmu to, že napríklad soundtrack mu neskutočne chýba, myslím si že by to film ešte viac okorenilo a niektoré dialógy by boli ešte zaujímavejšie.. niektoré scény naopak boli podľa mňa vo filme nadbyotočné a dokázal by sa príbeh zaobísť aj bez nich... pri zhrnutí, veľmi slušný politický thriller, ktorý nie je pre každého... ()

carramba66

George Clooney & Matt Damon vypráví příběh o špinavosti boje o blízkovýchodní ropu a o generacích muslimů, kteří díky tomu vyrostli do bídy, z níž pramení vztek a přirozený odpor. Skvělý scénář je postavený na knize bývalého agenta CIA Roberta Baera, kterou jsem četl a také doporučuji. Pro normálního diváka je Syriana za 75%, pro mě 90% díky silnému sociálně-politickému náboji. ()

Chlo0opek

Sice zajímavé téma, ale podáno nezajímavou a zdlouhavou formou. George se mi moc nelíbil, přestože špatně nehrál. Film průměr. ()

MyFairLady

Divak, ktory toho vela nevie o drsnom obchode s ropou, ma veru problem sledovat, co sa vo filme vlastne deje. Treba ale uznat, ze postavy su zahrane vyborne. ()

Mark1983

Tyhlety styly filmů mi vůbec nic neříkají. Nedokážou mě vůbec s ničím imponovat,a navíc Cloney tu vypadá jak starej cikán s těmi vousy. ()

Johgas

Kdyby byl film akčnější a rychlejší, ničemu by to neuškodilo. Na mě byl moc rozvleklý. Odkud přichází zlo se dalo pochopit v prvních 20 minutách. Nic překvapivého. Jak už tady psali mnozí přede mnou - z filmu vystupovala hlavně bezmoc obyčejných lidí, tak jako v realitě. A fakt je jedno, kdo zrovna je v Bílém domě nebo na šejchovském trůnu. ()

Signore

Hlavním problémem tohoto filmu je, že Gaghan je výrazně horší režisér než scénárista, a proto film nedokáže diváka zaujmout tak, jak by měl. Slabé čtyři hvězdy. ()

gizi

Cival vystihl i mé pocity z filmu. Od začátku až do konce nekonečně dlouhá nuda, děj na mnoha frontách dost těžko k pochopení a výsledek nijaký. 40%. ()

elitedewd

Podle mě výborný film! Politika ropy! Natočené zrovna v období neustálého růstu pohonných hmot. Mírně naznačuje stávající a budoucí ropnou krizi. Ukazuje diktaturu ameriky směrem k težbě ropy a poukazuje na to kdo je v oblasti asi pánem. Filmy triller/drama mám rád, Clooneyho též. Pro mě špička!***** ()

tmx

Film boduje hlavně dvěma věcmi, skvělá atmosféra a herecké obsazení. Člověk získává při sledování dojem, jak to ta Amerika dělá, že jí všechno patří a začíná tuhle vysokou hru nenávidět. Obvzlášť v době Izraelsko-Libanonského konfliktu dostává film ještě jeden nádech a člověk vidí, kdo vlastně za čím na blízkém východě stojí. ()

FlashFXP

Problém filmov tohto druhu je, že v nich je až príliš veľa dejových línií a postáv, ktoré ale nemajú v podstate žiadny priestor a preto je ťažké sa emocionálne stotožniť s niektorou z nich. Výsledkom je síce celkom zaujímavý avšak značne emocionálne sterilný politický thriler. ()

milda2007

Jedna hvězda ode mě za dobré herecké výkony, ale film je absolůtně o ničem. Strašně mě nudil. Mám rád politické thrillery, ale u tohohle filmu jsem se doslova ztrácel a chvílema jsem vůbec nevěděl o čem to je. howk-domluvil jsem ()

Clooneyho drogová střední

Clooneyho drogová střední

16.07.2014

Možná jste zaznamenali, že už má George Clooney dva Oscary. Prvního získal za vedlejší roli v Syrianě, druhého mu potom vynesla produkce Affleckova Arga. To původně čerpalo z populárního článku… (více)

Pitt a Washington v hvězdné superkriminálce?

Pitt a Washington v hvězdné superkriminálce?

25.08.2012

Mediální vody se začínají zahřívat, ba přímo vařit kolem nového filmu Stephena Gaghana (foto), tvůrce neprávem opomíjené Syriany. Kriminální thriller Candy Store, ke kterému si Gaghan napsal scénář a… (více)

Jaden Smith zachraňuje taťku... a Shyamalana

Jaden Smith zachraňuje taťku... a Shyamalana

12.11.2011

Znělo to zpočátku hodně nepravděpodobně, ale zdá se, že k tomu opravdu dojde: Will Smith a jeho potomek č. 1 si spolu zahrají v postapokalyptické sci-fi M. Night Shyamalana One Thousand A. E. Stopne… (více)

Návrat Dr. Ryana a Dr. Jonese

Návrat Dr. Ryana a Dr. Jonese

08.07.2009

Dvě postavy, které proslavil Harrison Ford (pravda, Jacka Ryana si ještě před ním zahrál Alec Baldwin, ale svou pravou tvář získal agent až s Fordem), se pravděpodobně vrátí na plátna kin. Klepy o… (více)