Ahsoka

Hrozostrašne autentický a zároveň celkom klišé katastrofický film s veľkým ALE. Sledujeme obyčajný život obyčajných nič netušiacich šťastných ľudí, ktorý majú svoje plány do budúcnosti, s úmyslom vytvoriť si citové puto k postavám. Ich životy sú náhle narušené katastrofou, ktorá všetko zmení. Učebnicový vzorec na tento žáner. Pridaná hodnota sa skrýva za oponou v skutočnom svete. Popri vyhrotených momentoch reálnej studenej vojny vychádza film, ktorý vyobrazil, čo sa stane, ak... a mocní tohto sveta "stojaci za červeným gombíkom" tiež videli a chvála Bohu, ešte zatiaľ sme všetci tu. Nadčasové posolstvo. ()

Stejšn

Film se rozjíždí pomaličku a plíživě navozuje tísnivou atmosféru. O mezinárodním dění se dozvídáme jakoby mimochodem, ze zpráv v rádiu apod. A pak už napětím ani nedutáme, až... při scéně, kdy obyvatelé amerického města sledují, jak k nebi vylétají rakety a vědí, že nesou jaderné hlavice, ve mně hrozně hrklo. Dá se říct, že tady by ten film mohl klidně i končit, protože to co bude následovat, se dá už domyslet. Vědí to i ti obyčejní lidé, kteří už mohou jen čekat na neodvratitelný dopad odvetných raket ze Sovětského Svazu, není úniku, nebude už žádná budoucnost. Z filmu mrazí a to silně. POZOR: nezaměnňovat se slátaninou Ronalda Emmericha s podobným (v české verzi bohužel stejným) názvem! ()

vitac.

Den poté jsem viděl někdy na začátku či v polovině devadesátých let, ještě během docházky na základní školu. Tehdy na mě zapůsobil daleko víc než teď a ty čtyři hvězdičky co mu dám nejsou moc spravedlivé, protože z filmařského, hereckého a scénáristického hlediska to není žádná výhra. Ale filmů s podobnou tematikou moc není a mně se prostě líbí styl, kterým je Den poté dělaný (tak jaksi chladně, dokumentově). Mám také dojem, že skutečná katastrofa by byla mnohem větší (ale v praxi to snad nikdy lidstvo ověřovat nebude), ale zároveň si myslím, že "západní" země (kam SSSR/Rusko i USA řadím) by se k jadernému konfliktu tehdy, teď ani v brzké budoucnosti neuchýlily (minimálně ne v takovém měřítku). Ovšem v situaci, kdy by měli jaderné zbraně k dispozici náboženští fanatici, kterým záleží víc na "životě" po smrti než na vnímané realitě a jejich intelektuální otrokáři by jim slibovali za každého mrtvého bezvěrce od pána boha ještě nějaký ten bonus, tak bych asi toliko optimistou nebyl... P. S. Určitě se podívám na Threads, které tu ostatní často zmiňují a možná si zahraju i Defcon;) ()

Ka_cos

"Víš, co řekl Einstein o 3. světové válce? Že sice nemá ponětí, čím se v ní bude válčit, ale přesně ví, čím v té 4. - klacky a šutry." ()

haffen

Prvá polovica by bola na 4 hviezdičky, ale potom to skĺzlo k nude a už ma to nejak nebavilo. Na diváka nemá veľký dosah. Navyše vo filme sa objavili viaceré nepresnosti. Tvorcom celkovo vypadla jadrová zima. Tí čo pachtíte po realistickom spracovaní nukleárnej vojny, pozrite si radšej Vlákna (Threads). Tam je to tip top. 3* (70%) ()

brzozin

O něco méně naturalistické a něco více americké než britský dokument Vlákna, který mám tu čest taky znát. Tady je vidět, že je to film. Navíc film, který není nijak zvlášť dobře natočený ani zahraný. A kdyby tématem nebyla jaderná apokalypsa, která byla v době jeho vzniku velice reálná, asi ny na to skoro nikdo nekoukal. Předzvěst béčkových apokalyptyckých filmů, kterými nás krmí všechny televize. Fakt, že jsem s zádným z hradinů nedokázal sympatizovat nebo soucítit, je na pováženou. Ovšem dokumentární stránka filmu je opravdu silná a vydařená. ()

Kortexo

Poctivý americký film na danné téma.Ovšem na britskou odpověď: Threads z 1984, tohle nemá v žádném případě... ()

WolfIssen

Stal jsem se smrtí, ničitelem světů. (Robert Oppenheimer, Bhagavadgíta) Slova z posvátných hinduistických textů, která po výbuchu prvního testu nukleární zbraně, přišla na mysl konstruktéru atomové bomby. ()

vilik

Když jsem film viděl poprvé, běhal mi mráz po zádech. Jak blízko jsme byli tomu abychom to viděli na vlastní oči? Nebo jak blízko jsme teď? ()

Vojt Ittoh

Velice povedené drama pracující s tématem apolalyptické katastrofy způsobené jadernými explozemi a následným zamořením okolí radioaktivitou. Film sem viděl již před několika lety, ale velice dobře si na něj vzpomínám. V porovnání s novým filmem nesoucím podobný název The day after tomorrow (Den poté - 2004) je tento film daleko realističtější a přesvědšivější. ()

Actio

¨Chce se mi zvracet! Ne z filmu, ale z toho, co ukazuje. To je apokalypsa. Jak je citovano ve filmu - Einstein: Nevim, cim se bude valcit ve treti svetovy, ale vim, cim ve ctvty: KLACKAMA! ()

Marg

Už když čtu název filmu, je mi nepříjemně. Film působí až děsivě realisticky. Záběry na letící a vybuchující atomovky se člověku nesmazatelně zapíší do paměti, podobně jako když koukáte na skutečné záběry událostí 11.září 2001. ()

Spielbergo

Děsivé a strašlivě realistické. I přes určité stinné stránky, zejména, že stylizace zamrzla někde v 70. letech. Přes to všechno je popis vypuknutí a průběhu třetí světové války zcela dokonalý a film po velmi vlažném začátku a nutném seznámení s pár postavami vygraduje do úžasného emočního vrcholu a člověku běhá mráz po zádech ať chce nebo ne. Za obrovský klad považuji jednak předložený pohled na jaderný holokaust z pohledu naprosto obyčejných lidí - a to v tom původním slova smyslu, ne tak, jak je nám dnes "obyčejný" Američan předkládán u Emmericha. Lidé nejsou hrdinové, bojí se války a doufají, že se zase nic nestane, vždyť svět přece není tak šílený... Situace se ale vyhrotí ani nevíme jak a po překročení mezí již nejde vzít chybná rozhodnutí zpět. Postavy jsou hluboce lidské právě proto, že nejsou ukázány jako "obyčejní hrdinové", kteří zachraňují sebe, svou rodinu a pokud možno půlku světa k tomu. Zdejší "hrdinové" když mají pocit, že bude lepší utéct, utečou. Jsou ochotni i vraždit, aby si zachránili holý život. Zkrátka mají to, co dnes filmoví hrdinové postrádají nejvíc - pud sebezáchovy. Ve světě po jaderné válce bez něj nepřežijete. A hlavně - tito hrdinové také umírají. To víte, normální bezolovnatý člověk jaderný výbuch nepřežije bez úhony a když ne bomba, tak radiace vás dřív nebo později dostane zaručeně. Jak praví klasik: War never changes... ()

jack_scott

Hezký "klasický" snímek, který ale faktograficky trpí řadou nepřesností o samotné "full scale" atomové válce. To by nevadilo, vyvažují to celkem unikátní záběry samotných odpalovacích platforem, včetně samotného odpálení. To bylo vážně dobré. Proto taky dávám imaginární hvězdičku navíc. Jinak je snímek poplatný době vzniku a televizní produkci vůbec, se všemi typickými prvky. Proč ale ne,taková byla doba. Dnešní televizní produkce nebývá o tolik jiná...Je fakt že daná "kategorie" snímků je na tituly chudší, ale to není důvod abych mu přidal hodnocení navíc. Celkem tedy *** a 60%. ()

route60

Tak z tohodle Tv filmu až mrazí, je už to pár let co to dávala televize a nejde na něj zapomenout, nejlepší film o atomové zkáze jaký kdy byl natočen. 85% ()