Emperor1

Stejně jako mnozí zde porovnávám s Vlákny, které mi přijdou věrohodnější (i díky polodokumentární formě) syrovější a mnohem depresivnější. Ovšem ve výsledku stejně bezútěšné. ()

Sunwheel

Poctivé, hnusné postapokalyptické sci-fi, ktoré sa snaží o akúsi "reálnosť" možného scenára v rámci nulovej pozitivity. Začiatok je trošku nudne natiahnutý, ale od dôležitého dejinného zvratu sa to začne slušne odkrývať. Záver potvrdí myšlienku. ()

jopal

2009 4* a teraz 01_23 v case j€bizmu a provokacie rska opat 4*. Kkti bud nevedia co ich caka, alebo si "myslia", ze oni niekdy v kryte preziju. Ak naozaj k tomu dojde, dufam, ze zdochnu vo velkych bolestiach. Je zaujimave, ze krvi co zhodili na japncov dve taketo "lahodky", akosi spomenute nie su... ()

brasek

Chápem, že film desil v 70. a 80. rokoch. Ale je to lacný a nudný brak. Dráma rodín z okolia Kansas City doplnená dokumentárnymi vojenskými zábermi, ktorý bijú do očí že aj "slepúch" si všimne, že sú úplne inej filmovej kvality a hroznými trikmi čo mali vykresliť výbuch atómových bômb. Bez príbehu, bez napätia a bez emócii nemôžeme sa baviť o žiadnej výpovednej hodnote. ()

damienomen

Už štvrtstoročie starý,ale nemenej aktuálny apokaliptický film,ktorý posobí desivejšie než najkrvavejší horor.Už "iba"preto,že tento film sa može stat hocikedy skutočnostou a ešte desivejšou .... ()

Ondr4H

Tento film se musi chte nechte srovnavat s vlakny nebo vlakna s nim, jestli to berete podle roku vydani.Namet je totozny, i jeden osud se velice podoba tomu ve vlaknech.Mozna to bude tim, ze jsem prvne videl vlakna, takze vse v porovnani s nemi je pro me slaby caj.Namet jaderne valky a vlivu musi byt zpracovan pro predstavu jaky je to neuveritelny hnus, ale jako hrany dokument ala Vlakna ne touto cestou co zvolil den pote.Je to takovy uslechtilejsi katastroficky film, na zabiti casu.Zni to krute, ale je to pro mne tak.Hlavni hrdinove projevuji minimum emoci, co by cloumaly kazdym clovekem co to zazil.Mozna je to spatnym vyberem hercu, nebo takovy byl scenar, tezko rict.Jaderny vybuch je kompozice z jadernych testu, coz dodava punc verohodnosti, ale nasledky krome zniceni a smrti nebo minima ukazane rakoviny jsou forove a jenom se ceka az klesne radiace, v realu by urcite nastala situace jako ve vlaknech a to jaderna zima.Znicene realie nenahaneji des a autori se snazi ukazat co mozna nejmene desu.Reknu to hnusne, ale vlakna v tomhle exceluji.Spolecnost ma nadeji na obnoveni, tenhle prvek vlaknum chybi a zase diky tomu vitezi.Docela jsem se zklamal,kdyz jsem videl toto hodnoceni.Dve hvezdy davam.Jedna je za dve sceny ktere me zasahli a vyjimecne u nich lide projevili emoce na plno a druha za poselstvi na konci.Vlakna to ani nepotebovala, protoze kazdemu doslo ze nuklearni valku nelze vyhrat jen doufat, ze kdyz se dementi rozhodnou vyhladit lidstvo, tak poradne at nikdo netrpi... ()

Johny Mist

Když jsem ho viděl poprvé, byl jsem uplně uchvácen. Na druhou stranu, když jsem pak viděl Vlákna, trochu mé nadšení opadlo. Je to tam všechno moc rychlé a nerealistické. I tak paráda. S přehledem 4 ()

Sa.sa

dobrá otázka je: jestli je lepší být nahoře a mít to rychle za sebou, či dole a pomalu umírat :P jinak super film, který ukazuje nesmyslnost jaderné války ;) ()

Jay.P.j.

Výborný,děsivý film o nukleární katastrofě a taky jedna z mála slušných rolí pro Steva "Mahonino" Guttenberga :-D . ()

JohnnyV

Po zhlédnutí filmu jsem se šel podívat z okna. Naštěstí byl krásný slunečný den, všude mír a klid. Přesto jsem v noci nemohl spát. ()

Kurňa

Hustý!!! Doufám, že se tohodle NIKDY nedožiju. Povinost pro všechny zelený mozky, at vědí co nás všechny čeká, když se někdo umáčkne. "Lidi jsou cvoci, ale nejsou přeci šílení!" Zatim ne.... ale co zítra??? ()

sugar80

K filmu jsem se dostal spíše náhodou a je na něm vidět, že už od jeho natočení nějaký čas uplynul... Přesto je to velmi sofistikovaná podívaná popisující jaderný útok na USA a následky, které pár atomovek způsobí v menším městě v Kansasu. Značná část filmu (ta nudnější) se odehrává před výbuchem a my tak můžeme poznávat hlavní hrdiny, to pravé ale přijde až posléze. Film doopravdy "nastavuje zrcadlo" jadernému zbrojení a každý fanda mezikontinentálních raket s jadernými hlavicemi by se na něj měl podívat. ______ PLUSY: Příběh, vyznění, slušné herecké výkony ______ MÍNUSY: Slabé triky, mohl by pokračovat déle po výbuchu ()

MAL1

Syrový, reálný a hrůzu nahánějící film. Ať se dnešní katastrofické a postapokalyptické filmy typu 2012 jdou zahrabat. Den poté nahání opravdový strach - a to právem. ()

MasakrasS

Vlákna(1984) vyšli jako kopie Dnu Poté(1983), ale přišli mě o dost lepší, realističtější, bylo tam znát víc otrpení. Neřikám že v Dnu Poté nebyli scény plný emocí, ale Vlákna byli více pesimičtější ve všechno ohledech a také se mi na nich moc líbilo jak to bylo komentovaný fakty o Nukleárních zbraních a následcích. U tohohle filmu mě zarazilo(nebo překvapilo), že naprosto zapoměli na tzv. Nukleární zimu, která mě ve filmu docela scházela. Určitý optimismus byl i v tom, že skoro všichni měli docela dost jídla. Proto dávám jenom 4* ()

facehugger

Přestože je doba studené války díkybohu dávno pryč, z tohoto příběhu mne dodnes mrazí. Proč je tak sugestivní? Postupně narůstající krizi mezi Východem a Západem sledujeme očima několika obyčejných rodin z měst Kansas City a Lawrence. Všechny události se dozvídáme prostřednictvím rozhlasového a televizního zpravodajství a spolu s hrdiny filmu cítíme jejich bezmoc vůči neúprosně se roztáčející vojensko politické mašinérii. Plačící TV moderátorka: "Na obrněné jednotky NATO bylo vypáleno šest taktických jaderných střel!" - a následující nejvyšší stupeň poplachu. Lidé na stadiónu, nevěřícně zírající na kondenzační pruhy ze startujících jaderných raket: "To je cvičení? Nebo varování? Ne, ty letí rovnou na Rusko!" Zajímavost: Ačkoliv na film v době jeho uvedení (na Západě) sborově plivaly všechny tehdejší československé komunistické noviny s Rudým právem v čele (jako na válečně štváčský), českoslovenští soudruzi si hbitě nechali dovézt Den poté na VHS, nadabovat a pouštěli si ho za zavřenými dveřmi na schůzích. Pak venku po pár pivkách vykecali plebejcům, co že si to pouštějí. ()