Theker

55%... o hodne slabšie ako Threads, ktorý latku filmov o tejto téme zdvihol hodne vysoko. "Deň potom" je dosť amatérsky hlavne čo sa týka niektorých nezmyselných dialógov. Svet po atómovej vojne je tu však zobrazený celkom presvedčivo - Kansas City zrovnané zo zemou, no ako som už napísal na Threads, ktoré boli točené ako TV film sa vo viacerých faktoroch nechytá. ()

gemi

Jedna věc je poselství, které tento film nese, a druhá věc je jeho tempo a zpracování. Svého času to byl možná hit, ale dnes je to prostě nekoukatelné. ()

Sasakr

Je to přeci jen horší, než britská verze (Vlákna). Celé mi to přišlo oproti britské verzi takové mnohem víc v pohodě, jako by se zas tak moc nestalo. ()

ivicudus

Keby som skôr nevidela britské Threads, ktoré ma totálne odrovnalo, možno by som dala aj za 5*. Ale tam, kde vás Threads dobijú lopatou do hrobu číslami a predstavami ako bude krajina vyzerať o 10, 20, 50 rokov, tu sa to končí na optimistickej note práve narodeným dieťatom a symbolikou s posledným objatím. V prvej polke to aj vybuduje vo vás nervóznu atmosféru a pocit strachu, ale v druhej polke sa ho nedarí udržať. Nedostaví sa ten pocit, že sme totálne v paži na najbližších xzy rokov a civilizačne sme sa posunuli do stredoveku. Len v jednej scéne na farmárskom zasadnutí preberú, čo sa stalo s pôdou a že to nepôjde len tak odfúrikovať na hnojisko. ()

havran

Po tomhle filmu jsem měl dost dlouho děsivé sny... drsný, ale opravdu realisticky natočený film. Snad jen ten konec byl příliš optimistický oproti tomu, co by nás čekalo v reálu. ()

Miksa

Ano je to Mahony! Snad si ho všiml Hugh Wilson tady... Nechápu současný Dne poté. Má to snad být remake? Den poté (1983) je jedním z prvních katastrofických filmů. Skutečně prožíváte, co by se mohlo stát Po výbuchu atomové bomby. Současní katastrofici se mají co učit. Méně peněz na bombastickou výpravu a více peněz scénaristům:-) ()

Quikeyed

Je to opravdu dosti hrůzostrašné, výbuchy atomových bomb, ta beznaděj potom, ale i tak v porovnání s Threads mi to přijde dost optimistické. ()

LukKukla

Tento film je podle mého názoru nejrealističtější katastrofický film všech dob. Navíc příběh pojednává o věci jakou je atomová válka. Určitě stojí za zhlédnutí. Člověk si uvědomí, že i dnes žijeme v době, kdy se tento scénář může naplnit. Kam se hrabe Den poté z roku 2004 nebo Drtivý dopad a další?! Tento film je skutečně katastrofický, ostatní jsou "pohádky". ()

xenopus

Film těžící pouze z námětu samotného - co by se stalo, kdyby... To je samo o sobě šokující i v roce 2010, kdy už konflikt USA a SSSR nehrozí, avšak na vzestupu jsou další země s jaderným programem... Po filmařské stránce by se dalo více přitlačit na pilu - scénář před výbuchem je poměrně chabý a ukázky z rodinného života zbytečně natahované, trikové efekty samotného výbuchu u leckoho vyvolají smích, ale co se odehrává potom, je peklo, které nutí k neustálému přemýšlení. Poselství filmu je zcela konkrétní a stále aktuální. A nakonec, čí lístek budete házet do volební urny? Jsou to ti, kteří jsou schopni jadernému konfliktu zabránit? Malé činy určují ty velké - a naše planeta je tak malá... ()

Rodin

A přátelé, já dám 5*. Do doby natočení tohoto filmu ještě nikdy nevzniklo k tématu jaderné hrozby a války nic tak komplexního, vychytaného, psychologicky zvládnutého a scénáristicky dotaženého. Uvědomme si zároveň, že jde o televizní film! Mé hodnocení nevyplývá jen z výborného hereckého obsazení, nýbrž i z režijního pojetí a celkové nálady filmu, který byl vyráběn za prachy, za které by dnes nenatočil celovečerák ani Troška. Kdo neviděl - sežeňte si, to je mezera ve vzdělání, jako prase! 90%. ()

Sollozzo

Hrůzostrašný film, který mě, i přes jeho stáří, dost vyděsil. Pocit totální bezmoci a bezradnosti lidí, jsem vnímal hned u počátečních aktů začínající války. A to jsem se ani nemusel snažit. Oproti podobnímu britskému filmu Threads, je tento točen víc aby šokoval. Přeci jen pohled na vybuchující atomovky je prostě něco nepředstavitelného. Vidět tento film v době studené války, tak bych si už začal kopat atomový kryt. 90%. ()

IronRocky

Hodně dobrý katastrofický film o jaderné válce, který je hodně realisticky natočený. Film je podobný filmu Vlákna. Ale Vlákna jsou ještě mnohem lepší, reálnější a surovější. ()

Petike

Nicholasa Meyera mám rád, ale toto je, čo sa realizmu a dramatickosti týka, totálne o ničom v porovnaní s Threads a The War Game. Ak toto vydesilo Raegana a vtedajších amerických divákov, tak ďakujem pekne ! OK, som rád, že ich to postrašilo, ale ten záverečný text o tom, že by to bolo v reáli podstatne horšie, dokonale vystihuje tento film. Príliš uhladené, príliš pokojné, hlavní aktéri i Kansas City obstoja až komicky dobre. Tosim, k tvojmu komentáru : To myslíš vážne ? :-P ()

karlee

Záběry s výbuchy vynikající, druhá polovina filmu slušná, ovšem nelze přehlédnout závažné nedostatky v první polovině filmu: dialogy hrozné a herecké výkony hrubě amatérské, až jsem místy přemítal, nejde-li o parodii. ()

haffen

Prvá polovica by bola na 4 hviezdičky, ale potom to skĺzlo k nude a už ma to nejak nebavilo. Na diváka nemá veľký dosah. Navyše vo filme sa objavili viaceré nepresnosti. Tvorcom celkovo vypadla jadrová zima. Tí čo pachtíte po realistickom spracovaní nukleárnej vojny, pozrite si radšej Vlákna (Threads). Tam je to tip top. 3* (70%) ()

vozralec

Zobrazení situace před výbuchem, během výbuchu i po výbuchu atomových bomb. Začátek filmu byl pomalejší (občas až lehce nudný). Pak se vše rozjede. ()

john.h

Drsné. Co mi vadilo trochu byla taková sluníčkovost na začátku. O to větší ale byl kontrast po výbuchu atomovek. Daleko více mi vadilo pár nelogických věcí. Třeba pochybuju, že pár dní po výbuchu atomovek a apokalypse se začnou lidi chovat jak dobytci a střílet po sobě brokovnicí. Nepochybuju o tom, že v případě bídy na celém kontinentu by k tomu lidská společnost za nějaký čas dospěla a vznikl slušný divoký západ plný banditů a divných spolků. Tady ale nebyla časová osa řečena, každopádně se to zřejmě odehrávalo celé během pár dní, za které se všechno nějak podezřele rychle změnilo. Soudím tak podle těhotné ženy, která měla rodit před atomovkama a rodila skoro na konci filmu po atomovkách. Kdyby se to odehrávalo v rámci roku, dvou let, možná by to bylo lepší. Zkrátka tahle uspěchanost filmařů ukázat všechny dopady atomové války, nejen ten radioaktivní, během pár filmových dní, byla trochu mimo a kazilo to dojem. Přitom tam stačilo porodit děcko bezprostředně po výbuchu a v polovině filmu někam dát nápis o dva roky později... Když tohle ale pominu, tak to jinak působilo dostatečně realisticky, aby to vyvolalo nějaké emoce a působivý divácký zážitek. ()

vZeč

Americká Vlákna. Britské město vyměněné za kansaský zapadákov. Kupodivu však absolutně neamerické. Smysl filmu je jasný a i když nebyl zážitek tak silný jako u Vláken, byl pořád silný dost na to, aby se mi odpor k lidské aroganci ještě umocnil. To, o čem se v první půlce směšně mluví jako o atomové válce, se v druhé mění v pomalý a pěkně hnusný konec celého lidstva. Jakékoliv snahy přežít jsou zbytečné. Není o co stát. ()