Water Fielding je úspěšný právník a daňový poradce. Veškeré jeho výdělky ale stačí rozházet jeho rozmařilý tatík. A tak Walter žije s čerstvě rozvedenou houslistkou Annou Crowleyovou v domě jejího bývalého manžela - dirigenta Maxe Belssarta. Max se však vrací a Walterovi s Annou nezbude, než hledat si nový domov. Díky "výhodné" koupi, zprostředkované přítelem Jackem, koupí na první pohled krásný, prostorný dům. Zde je však čeká peklo. Na cokoli sáhnou, to exploduje, zřítí se, v nejlepším případě nefunguje (tato část překypuje velmi zdařilými gagy). Původně zamýšlené drobné úpravy se mění ve větší, až nakonec nezbývá než zadat generální rekonstrukci. Po čtyřech měsících je parta budovatelů _ dohozená ze známosti _ v nejlepším. Oběma hrdinům tečou nervy. Jejich původně něžný vztah se mění v utrpení a situace se ještě komplikuje ve chvíli, kdy Anna hledá útěchu u svého exmanžela, který se ji vší silou snaží přivést zpět... (oficiální text distributora)

Chrustyn

Parádní komedie o tom jak si mladý pár pořídí úžasný velký dům, který však není tak úžasný, jak se nakonec ukáže. Scény, kdy se dům postupně rozpadá jsou výborné a Tom Hanks nikdy neuměl hrát špatně. ()

5150

Mám rád filmy Toma Hankse 80. let, ale tento je bohužel jeden z těch slabších. Ale i tady se najdou hezké momenty, jako například scénka s tesařem (Joe Mantegna), který přišel pouze "zatlouct hřebíček", jestli mi rozumíte. ()

BoPo

Námet a aj vyznenie tejto komédie typické pre obdobie svojho vzniku. Mohol z toho byť ideálny šláger pre prapôvodný začiatok TV Nova. Ale nebol. Tom Hanks tu ešte nebol tým Hanksom, ktoré si neskôr všetci tak obľúbili. Až za dva roky po tejto komédii dal do placu Velkého, až za 7 rokov Philadelphiu a ešte o rok neskôr Forresta Gumpa. Áno, našli sa tu dve-tri scény, ktoré by sa dali nazvať zábavnými, ale inak nudné plahočenie uprostred kvanta postáv s označením křoví. Cez 70% ? To ako keby ste radili na rovnakú úroveň komédií (z roku 1986) Číslo 5 žije a Krokodýl Dundee. A to každý musí uznať, že tieto dve urobili do filmovému sveta oveľa výraznejšie zárezy. ()

Blofeld

Remake film Mr. Blandings Builds His Dreamhouse s Carym Grantem a Myrnou Loyovou z roku 1948. Problém je v tom, že původní verze je MNOHEM vtipnější. ()

corpsy

Prvýkrát som sa nevedel dosmiať a dal by som aj maximálne hodnotenie. Ďaľšie sledovania neboli až také 100%tné. Kúzlo sa záhadne stratilo. Ale aj tak nadpriemerná komédia. Tom Hanks je ako ináč skvelý. ()

Jillen

První shlédnutí za 4* a druhé už jen za 2*...Hanks se teprve stává hvězdou, ale už zde hraje moc pěkně. Film má celkem spád a spousta vtipných momentíků mu na kráse rozhodně neubírá...bohužel je tu i spousta trapáren a hluchých míst. Dávám 50% ()

blackrain

Najít si nové bydlení není jednoduché. Pak dáte i na rady povedených kamarádů a přátel a šikovná koupě nového domečku je na světě. Honosné venkovské sídlo vás na první pohled spolehlivě uhrane a ohromí, že ani nebudete pátrat, proč byl dům tak levný. Supervýhodná koupě má jeden podstatný háček, teď už bývalá majitelka do domu nevrazila ani dolar. Všechno se začne pomalu hroutit a bořit. Schodiště se krásně zhroutí skoro stejně jako domino. Při bouřce máte lázně přímo uprostřed postele. Elektřina pro jistotu vyhoří celá, polikviduje kuchyň a pokud je v domě plynová přípojka, tak může dojít i k něčemu horšímu. Naplněná vana vám propadne o poschodí níž. I obyčejný koberec se může stát obávanou pastí. Pořád jsem čekala, co se jim v domě přihodí dalšího. Z toho všeho, co se jim stalo, by se jeden opravdu zbáznil. Po všech možných i nemožných nehodách tu barabiznu velmi nákladně zrekonstruovali. Z ruiny se opět stalo honosné sídlo, prostě dům za všechny peníze. ()

major.warren

Celkem pěkná komedie, která sice moc nenadchne, ale ani nenaštve. Přeci jen je to jeden z prvních filmů Toma Hankse, který je i zde fantastický. Je to typická lepší americká "blbost":-), která určitě patří k těm lepším horším filmům. Mě se to, ale v celku velmi líbilo. Docela jsem se pobavil, a chvílemi jsem se málem rozplakal:-). Shelley Long i ostatní herci předvedli standardní výkony, scénář na první pohled možná nestojí za moc, ale postupně vás začne bavit. Gordon Willis se postaral o hezkou kameru a Michel Colombier, kterého mám rád především díky Lovci hlav s Belmondem, kde byla jeho hudba unikátní. Jinak dobrý film. Nejlepší scény jsou asi první opravy v domě a poté celková rekonstrukce, tam se člověk nasměje. Hezký film, který nepřekvapí ani neurazí. U mě hezké čtyři hvězdičky. ()

Nach

Dobrá oddychovka, která je noční můrou každého kupce nové nemovitosti. Aneb co se může podělat, to se zde zákonitě podělá, aby se posléze podělalo i to, co se zaručeně podělat nemělo. A o tom je tato komedie. Tom Hanks a Shelley Longová jsou ideální dvojka. Oba hrají skvěle padnoucí pár a vše okolo nich ať jde o hroutící se barák nebo dělníky dokresluje přesně tu atmosféru, kterou tento dnes již spíše průměrný snímek potřebuje. 70% ()

kvasiva

Příjemná komedie, která mě nakonec mile překvapila. Možná to není až tak skvělý, ale prostě v ten daný moment byl tenhle film přesně to, co jsem potřeboval a parádně jsem se bavil. Hlavní duo Hanks a Shelley Long bylo senzační. ()

Juto

Nie je to vysoké umenie ani sofistikovaný humor, no v jeho fyzickej komédii a náhľade do vzťahov je len toľko šikovných odbočiek, aby to získalo čo najviac fanúšikov. 6,5/10 ()

zette

Zatim muj nejstarsi videny film s Hanksem. Uz zde je patrny jeho herecky talent. Namet s polorozpadlym domem sliboval velkou zabavu, bohuzel, v mych ocich zustal potencial nevyuzity. Moc vtipnych situaci jsem nezaznamenal a postupem casu me dej filmu prestal zajimat uplne! ()

angel74

Dobrých komedií se točí čím dál méně, tak mi nezbylo nic jiného, než se poohlédnout v hlubinách minulosti. Snímek Dům za všechny peníze disponuje především spoustou nebývale vtipných gagů a taky sympaticky ulítlým Tomem Hanksem. Když se tyhle nesporné klady smísí dohromady s intelektuálně nenáročným příběhem, který navíc slušně odsýpá, úspěch je v podstatě zaručen. Alespoň já se tedy skvěle bavila a klidně bych si to zase někdy zopakovala. (75%) ()