Water Fielding je úspěšný právník a daňový poradce. Veškeré jeho výdělky ale stačí rozházet jeho rozmařilý tatík. A tak Walter žije s čerstvě rozvedenou houslistkou Annou Crowleyovou v domě jejího bývalého manžela - dirigenta Maxe Belssarta. Max se však vrací a Walterovi s Annou nezbude, než hledat si nový domov. Díky "výhodné" koupi, zprostředkované přítelem Jackem, koupí na první pohled krásný, prostorný dům. Zde je však čeká peklo. Na cokoli sáhnou, to exploduje, zřítí se, v nejlepším případě nefunguje (tato část překypuje velmi zdařilými gagy). Původně zamýšlené drobné úpravy se mění ve větší, až nakonec nezbývá než zadat generální rekonstrukci. Po čtyřech měsících je parta budovatelů _ dohozená ze známosti _ v nejlepším. Oběma hrdinům tečou nervy. Jejich původně něžný vztah se mění v utrpení a situace se ještě komplikuje ve chvíli, kdy Anna hledá útěchu u svého exmanžela, který se ji vší silou snaží přivést zpět... (oficiální text distributora)

Kxxx

Tenhle film je prostě klasa s Tomem, zlatý 80's. Smála jsem se nahlas, brečela smíchy a nevycházela jsem z údivu. Co se přihodí když koupíte královský dům za pár babek :-) Úžasná scéna, když se propadne vana o patro níž, když se zřítí komín, když ho pohltí koberec a když dojde na "Jestli si s ním spala, mně to nebude vadit. Hlavně mi to řekni." - "Tak jo, spala jsem s ním." - "Ty děvko!" To se zkrátka děje při každé rekonstrukci. :-) ()

kolodej1

vlastně crazy komedie, ve které dojde ke všem myslitelným pohromám, ke kterým může v nějakém domě dojít ( a nejspíš i některé nemyslitelné ). Ale musím říct, že je to zábavné a s chutí jsem se zasmál. ()

imaginer21

Dodneška si pamatuju scénu s propadlou vanou a Hanksem propadajícím čirému psychickému zhroucení. Druhé zhlédnutí po dlouhých letech mě utvrdilo v tom, že Shelley Longová byla opravdu rozkošná a Hanks to uměl ve vtipné poloze rozbalit naplno. Trošku škoda, že tuhle polohu pzději vesměs opustil, a tak tím spíš je radost pohlédnout na těch pár klenotů, které zejména v 80. letech vznikly (vedle tohoto filmu zejména Velký, Turner a Hooch a vlastně i ten Žbluňk!). ()

avalonek

Úžasná komedie a musela jsem se na ní podívat zvlášť teď,když jsme koupili starý dům a právě rekonstrujeme.Nejlepší je ten výbuch smíchu,kdy jim propadne ta vana..Tom je opravdu úžasný herec,ať hraje cokoliv..A tenhle film je skvělá odreagovačka plná dobrých vtipů..Za mě si to zaslouží plný počet hvězdiček,není mu co vytknout.Je to jak podle pravdy😊 ()

KapitanKuraz

Až do nepŕičetnosti ma dostávajú komédie ako táto, či duplex, jednoducho o pároch čo sa nechajú takto parádne odrbať a sú tak sprostý že s tým nič nerobia, ba sa ešte viac zahrabú, ale paradoxne práve tieto dve ma fakt bavia a tak 4*. ()

Camel91

Sice to bylo víceméně dřív než podobný typ komedií, ale já měl tu smůlu že jsem to viděl později a proto mě ty situace přišli trapné než vtipné. Ale vidět to ve stejnou dobu jak Sám Doma tak se asi válím na zemi smíchy... ()

futislav

To by si měl pustit každý, kdo někdy rekonstruoval starý dům. Vtipné, svižné, výborný Tom Hanks i Shelley Long. Komedie u které se zasmějete, je v poslední době bílá vrána, takže to bylo příjemné překvapení. ()

KcarlosK

I teď při psaní komentáře se tlemím jak hovado. Ty karamboly s domem jsou prostě dokonalý a Tom Hanks asi nebyl nikdy vtipnější. Rozhodně jeden z nejvtipnějších filmů všech dob. "Krůta je hotová." "Kuchyň taky." ()

micky99

Úžasná komédia s ešte úžasnejším Hanksom. Jeho komediálne vlohy sa v tomto filme prejavujú skutočne úžasne. Miestami psychicky na dne ( pád vane ), miestami s anglickým kľudom ( pád komína ) brané situácie, robia s tejto komédie úžasnú podívanú. U mňa skvelé. P.S.: „ Kedy to bude hotové?“ - „ Za tri týždne.“ ()

lukas797

Máte-li špatnou náladu a potřebujete se pořádaně zasmát, doporučuji tento film. Zaručeně vám zvedne pochmurnou náladu a přinese radost a smích do celé rodiny. ()

Peggyyy02

Skvělá komedie, ve které je i trochu té romantiky. Nejsem ten typ vysmátého člověka, ale u scény, kdy "napouští" vanu jsem se ani já neudržela. Je to trošku taková kravinka, ale to správná komedie má být, ne? Nemohu stěžovat. ()

catch66

Myslím, že jsem byla hodně ovlivněna tím, že jsme sami zrovna řešili rekonstrukci... Ale fakt jsem se bavila. ()