Svatby podle Mary

Svadby podľa Mary

Komedie / Romantický

USA / Německo, 2001, 103 min

• Sifaka

Podprůměrná romantická komedie na jedno podívání...(13.12.2009)

• viperblade

Bohužel jsem dostal to, co jsem čekal. Podprůměrnou komedii, která většinu času nudí, a vy jen v duchu odpočítáváte vteřiny. I ta Jenn se mi líbí starší i když tady taky byla kočka, to nepopírám. 30 % ale jen tak tak (klepala se mi ruka a málem jsem dal ještě nižší hodnocení).(28.6.2011)

• sinp

Spotřební komedie, na které je to ale bohužel vidět více, než by bylo zdrávo. Shankman totiž jen ochotně papouškuje to mnohokrát provařené, na romantických komediích tak otravné, klišé. Abych nebyl úplně nespravedlivý - Udělat slaďák s režijní invencí úplně nejde (zvlášť když si uvědomíme "pásovou" výrobu obdobných děl), snažit se zaujmout nějakým nápadem, to by snad šlo. Bohužel Shankman se o to ani nesnažil. Říkáte, že jste ten film neviděli? Já Vám říkám, že jste ho viděli a v deseti jiných verzích...(17.8.2005)

Rozpočet $35miliónovTržby USA $60,400,856Tržby Celosvetovo $94,728,529║ zo začiatku celkom fajn, postupne sa to ale zmení na dosť fatálnu záležitosť /45%/(18.10.2005)

• Slartibarkfast

Další strašně romantická komedie, kterou "poskvrnila" Jennifer Lopezová. Krásně se na ni kouká, umí místy i hrát, ale scénář je děravý a již tisíckrát zopakovaný. Nic nového a svěžího. Stále stejné fráze. Jako by člověk koukal na mexickou telenovelu. Snesitelné to je, ale opravdu jen v nouzi. 40%(6.10.2010)

• - Matthew McConaughey v jedné scéně tančí tango. Aby tanec zvládl, musel trénovat dva měsíce. (blackrain)

• - Franina matka, ktorú stvárnila herečka Joanna Gleason, spieva veľmi zle a Fran (Bridgette Wilson-Sampras) ju opakovane žiada, aby nespievala. V skutočnosti Gelason spieva výborne, čo dokázala aj v niekoľkých broadwayských muzikálov. (ti88na)

• - Natáčení probíhalo v Golden Gate Parku, v muzeu De Young nebo třeba v kalifornské Akademii věd. (Terva)