Gilmour93

Obdivuji ty mrštné parkourové chlapíky, co skáčou po střechách (vždyť zkusit to ve svém filmu Seagal, volá se pokrývač, podlahář a možná i pohotovostní služba vodovodů a kanalizací), francouzské Taxi bez taxíku, trapná klišé a prostoduchá sociálně-politická sdělení si však už tolik adorace nezaslouží, nehledě na to, že o pár let později indonéský Serbuan Maut subžánr urbanistických bojůvek zcela redefinoval. Tak se mi zdá, že od roku 1998 píše scénáře pod pseudonymem Luc Besson ten fíkus z Leona.. ()

Psema

Jesus f_cking Christ... Besson se rozhodl, že udělá reklamu parkouru a k dvaceti minutám(!) průměrně natočené akce (Campbell kope Morela do koulí každým záběrem z úvodu Casina Royale) dodal svůj extrémně lobotomický guláš, který nedává v žádném filmovém vesmíru smysl a svou snahou o společenský přesah brutálně znásilňuje mozkové buňky, jejichž počet se v závěru dostává až do záporných hodnot. Raffaelli a Belle se můžou snažit, jak chtějí, ale pokud se k jejich snaze přidá pouze Bessonův imbecilní scenaristický um, budou se pachtit až do konce života na dně béčkové produkce, kam zamíří jen ti nejvěrnější. Jinými slovy: Nuda k posr... ()

TeeAge

Nadupaná akčná jazda bez hi-tech prostriedkov. Parkour je jeden z najadrenalinovejších športov vôbec - a to je tu cítiť aj cez plátno, vďaka majstrovskému strihu a kamere. Trochu viac rozvinutý dej i s metrážov by tento kus posunula na top priečky žánru. ()

Aluska88

Extrémní akční trip. Excelentní adrenalinové scény. (Nejen) akrobatický talent hlavního hrdiny, ztvárněný Davidem Belle je nezpochybnitelný. Již od začátku jsem doslova visela pohledem na tom šikovném, černovlasém, svalnatém a potetovaném hustém týpkovi, co v klidu skáče ze střechy na střechu. Již úvodní titulková sekvence je parádní a to, co přijde po ní, Vám nedá na chvíli vydechnout. Film mohl mít klidně i delší stopáž, děj je maximálně našlapaný a tím uběhne příliš rychle, takže na konci možná budete rozhecovaní na další nášup. V Okrsku 13 nesmí samozřejmě chybět drsňácké hlášky a "vytuněná" hudba. Jako závěrečný "bonus" mě upoutala zpomalená, několika sekundová, avšak velmi působivá scéna letící zapálené sirky. "Vadí ti, že je v týhle zasraný čtvrti ještě nějakej čistej barák?", "Neplatím ti, abys chrápal." - "Promiň, já jsem jen odpočíval." ()

genetique

No tak Francúci toto vedia. Už Yamakasi'' ma trhalo, ale toto bola naozaj pecka! Plné akcie, scény som pozeral s otvorenou hubou, bez zbytočných odbočiek od deja, bez hluchých miest a scenár je tiež fajn, až na ten koniec. Mi povedzte, keď niekomu má o minútu pri hlave vybuchnúť riadená strela, že by si spomenul akurát na dátum a súradnice miesta, ktoré bomba ma ako deaktivačný kód ;-). Ale scenár nepustí. Inak príbeh nadčasový, veď ak to bude s Parížom pokračovať naďalej ako bolo pred rokom, tak sa podobného môže dočkať. Ale film? Treba vidieť. A nie raz! 85%. ()

sniper18

Je to skvelý akčný film z francúzskej produkcie. Má dosť dobrý príbeh odohrávajúci sa v blízkej budúcnosti, kedy sa v niektorých oblastiach Francúzska veľmi rozmohla zločinnosť a tak sú oddelené od zvyšku sveta. V tom najhoršom okrsku, kde už nemá polícia žiadnu váhu získa najmocnejšia zločinecká organizácia jadrovú zbraň a tak najlepší policajt dostane za úlohu spojiť sa s miestnym bojovníkom proti zločinu a bombu zneškodniť a tak ich čakajú len samé problémy. So spracovaním som nadmieru spokojný, dej je síce úplne jednoduchý, no filmu to vôbec neprekáža, aj tak mi príde dostatočne zaujímavý, má perfektné postavy, ktoré to s ľahkosťou ťahajú a navyše je to celé mimoriadne dynamické. Už úvodné titulky sú perfektné a následne už dostanú priestor obe hlavné postavy, ktorý aj naplno využijú a tak tu sa je stále na čo pozerať. Akcie je tu dosť a je perfektná. Je vynikajúco natočená, takže je plne prehľadná a pôsobí dynamicky, navyše je aj nadmieru nápaditá, súboje majú skvelú choreografiu, nesklamú ani prestrelky, no hlavne tu ide o scény, v ktorých sa využíva parkour a na ten je tu skutočne radosť pozerať, kedže skvelé schopnosti hlavných postáv tu plne vyniknú. Najviac sa mi páči úvodná naháňačka v paneláku, ktorá je tou najlepšou filmovou prezentáciu parkouru, akú som vôbec videl, dlhá akciu v kasíne, ale aj potom sa nájde plno väčších alebo menších vydarených akčných scén a momentov. S hereckým obsadením som nadmieru spokojný, najväčšiu pozornosť si samozrejme zaslúži skvelé hlavné duo David Belle a Cyril Raffaelli so svojimi úžasnými schopnosťami, no bavili ma aj mimo akcie a a potešia aj zaujímavé záporné postavy. Réžia a technická stránka sú výborné, Pierre Morel tento žáner zvláda bez problémov a myslím si, že lepšie to už ani byť nemohlo. Okrsok 13 je jeden z najlepších akčných filmov za dlhé roky, videl som ho už viackrát a stále ma baví rovnako. 87% ()

Hellboy

David Belle a Cyril Raffaelli dostali docela dost prostoru na vyblbnutí, naštěstí je ten film dost krátkej - skoro jako epizoda ze seriálu - takže divák ani nemusí začít řešit ne úplně promyšlený a originální příběh. Stejně se to Bessonovi docela povedlo, jenom mě trochu vadí, že žádný prvek nedokáže zastřít, že je to jeho film. Vidět jeden Bessonův snímek - a viděli jste všechny. B13 se nese zcela v duchu jeho dalších akčních filmů, které na první zhlédnutí docela zapůsobí, ale poté na ně buď zapomenete, nebo si prostě radší pustíte něco jiného. V mém případě mě ještě navíc znechutil anglickej dabing, to prostě byla kravina, za kterou si můžu sám, ale zážitek z filmu to snížilo hroznym způsobem. Nicméně na pokračování se asi podívám:) PS: Vtipná je bitka, při který má Cyril Raffaelli k ruce poutama připevněnej volant - srovnej s mnohem invenčněji pojatou scénou Jackyho Chana v Křižovatce smrti (1998). ()

Arachneuss

Parkourová jednohubka říznutá bojovými sekvencemi s impozantní choregorafií. Jakýkoliv pořádný příběh zde sice chybí, ale díky Morelově brilantní režii těch 80. minut uteče jako voda a mně nezbývá než si naplánovat, kdy se na tuhle šílenost kouknu znovu! ()

Le_Chuck

Píše sa rok 2010. Parížska štvrť Banlieue 13 je obohnaná ostnatými drátmi, všade sa vala biely prášok, bambitky a veľkí tuční chlapci s veľkými tučnými kvérmi. Ťažké ghetto a problém pre vládu, ktorá to tam chce pozametať. Francúzke filtre rulez ! Menej kecov ako u Dany the Dog, akcia frčí od začiatku na plné gule a všetko podtrhuje epileptický vizuál, ktorý filmu sadne ako riť na šerbel. A to, že v scénari boli občas diery mi pre tento krát absolútne nevadilo. Len je mi ľuto, že sa to k nám nedostalo do kín. Verím, že na plátne by to bol úplný orgazmus. ()

hellstruck

Docela milé "futuristické "překvapení, kdy je Paříž zatížena kriminalitou natolik, že nejnebezpečnější okrsek ohraničí zdí a celé město se rozdělí na zločinecké gangy. Není to špatné, občas mi doslova vyrazily dech špičkové záběry, nechyběla akce ,napětí a celkem překvapivé vyústění. Hlavní postavy však mají charisma o velikosti hrášku a to mi tak nějak vadilo. Nenašla jsem v tom filmu zkrátka nikoho, koho bych mohla označit za hlavní postavu, kdo by se jevil jako sympatický...A nikomu jsem nemohla uvěřit tu drsnou slupku, když na mě chrlili francouzštinu, která prostě zní tak..žensky, jemně. Je to tak na tři hvězdičky, ale nepochybuju o tom , že milovníci akčňáků, kde se pořád zběsile utíká, skáče přes auta a střechy a hraje přitom drsná hudba - si přijdou na své. ()

Kaka

Francouzština obrovským způsobem deformuje celkový zážitek z filmu. Ale možná je to jen o neznalosti jazyka, kdoví. Každopádně je Okrsek 13 ukrutná blbost. Velmi zručně natočená s krásným parkourem. Lahůdka pro oči a uši. Tedy akce, v tom Pierre Morel boduje v podstatě vždycky. Děj je nulový, dle mého názoru se z předlohy dalo vytěžit mnohem víc než co bylo ve finále přetaveno na plátno. Fyzička dvou hlavních představitelů fenomenální. Sledovat spíše jako sportovní videoklip a potažmo pro fanoušky evropského zápachu ala Michael Bay - ti budou taky minimálně z části spokojeni. ()

Spiker01

Legenda akčního žánru nejen v rámci evropské filmografie. Každý kdo má rád akčňáky, by se k 13. okrsku měl dostat, i mně se to konečně letos povedlo a film neztrácí nic na svém kouzlu i po 20ti letech. ()

MM_Ramone

V blízkej budúcnosti začne byť vlna kriminality v Paríži už nezvládnuteľná. Z toho dôvodu je najnebezpečnejšia časť mesta obohnaná múrom a izolovaná od ostatného sveta. Ale to ešte zďaleka nie je konečné riešenie. Neoriginálny príbeh, poriadne pokryvkávajúci scenár a logika si tu tiež vzala dovolenku. Je to však vyvážené podarenou akciou, svižnou choreografiou bojových scén a solídnymi prestrelkami. Veľkým plusom je aj krátka minutáž vďaka ktorej sa to dá dosť dobre stráviť. Keď divák nad tým nezačne uvažovať, tak je to celkom rýchla akčná jazda. *** ()

kulyk

Krásný životní styl, hópat jako opička, dokud mi synoviální tekutina, femur, menisky i vazivo nesplynou v jedno. Prosím, mládežníci, držte se toho! On už rád někdo volnokalhotářským osmnáctiletým zkriplencům, kteří si bez pomoci nedojdou ani na hajzlík, obhospodaří jejich neukojené partnerky (žádosti prosím do schránky). Faktem je, že čurákování po střechách vypadá efektně. Což také třináctému ogrcku vynáší od kulínka oněch 40%, protože příběh je stupidní jako kocour Mikeš, rádoby sociální přesah k smíchu a hlavní geroj si neumí obléct ani tričko. Snad se při točbě nenastudil, to by mu ještě chybělo. ()

Niktorius

Stylová parkourově-akční hříčka s vizuálem typickém pro zbytek podobně zaměřené francouzské produkce strhává veškerou pozornost na skvělou režii a neméně skvělou choreografii, protože scénář od autora Leona je ostudně triviální a kdyby jej napsal kdokoliv jiný než právě Luc Besson, těžko by to takového projektu někdo strčil peníze. ()

Spooner

Neskutečnej akční výplach. Příběh je sice stupidní, ale na to Besson nikdy nehrál. Pierreovi Morelovi to totiž bohatě stačí, na non-stop akční nářez, ve kterým se lámou končetiny, skáče z baráku na barák a střílí v každý druhý scéně. Tady se prostě logika neřeší a na vypnutí mozku je to výbornej film. Jenom ta kamera byla občas příliš zběsilá. ()

MMR

Dokonalé. Ani chvíli jsem se nenudil. Bombastické akce prošpikované skvělými prvky zábavy, nemůžu nic jiného než doporučit=) ()

petero

Mafiáni, drogy, zbrane, vytunované autá, namakaný poskoci bez mozgu, Le Parkour, karate, bomba, šialený šéfovia, zbesilé naháňačky, kopa srandy - to všetko nájdete v tomto filme. Bezmyšlienková akcia kde jeden človek vymláti dvadsiatich ľudí aj so zbraňami prípadne im zdrhne tak, že by to aj Spidermana zarazilo. Bolo by to absurdné, keby to nebolo tak dobre natočené. A to ja rád. ()

Davies182

Zběsilá akce z Francie připomene takové pecky, jako třeba první Taxi anebo Vosí hnízdo. Navíc ale snímek ukazuje, že Morel je daleko zručnější než rejžové obou zmiňovaných fláků, a do perfekcionismu je tu vybroušeno téměř vše. A když to náhodou není perfektní, je to alespoň podáno tak moderním způsobem, že všechno opravdu vypadá jako v r. 2010, kdy se děj odehrává. Od líbivých zběsilých titulků, kdy divák sleduje šílený průlet kamery několika panelovými byty, se "příběh" nezastaví, a nadechnul jsem se pouze v okamžiku, kdy jsou oba hlavní hrdinové "nuceni" si 5 (slovy pět) minut promluvit, než vlítnou do poslední akce v továrně. Ať si říká, kdo chce co chce, Morel je evropský mág akčních filmů a já se na From Paris With Love těším i navzdory průměrné kritice. Tenhle filmeček mi rozpumpoval krev v žilách jako mávnutím kouzelného proutku. ()