themic

Film nabitý akčními scénami, které téměř doprovázejí po celou dobu... Morel začal dobře, tímto snímkem, jen není dobré ten proděravělý scénář, ten tomu opravdu schází..! **** hvězdičky si to zaslouží... ()

agentmiky

Film byl nadupaný akcí už od prvních sekund a je dobré,že se zastavila až u titulků.Málokterý film je tak našlapaný,ale Francouzi prostě umí.Dva hlavní hrdinové,policista Damien a obyvatel okrsku 13 Leito,mi byli docela sympatičtí a ten jejich parkour mě dostával.Všiml jsem si,že u filmu dělal scénář Luc Besson,protože jsou pro něj takové filmy typické.Jeden z hlavních záporáků se jménem K2 byl asi nejlepší.Další díl jsem zatím neviděl,ale s jistotou se těším a doufám,že bude alespoň stejně dobrý,jako ten první. ()

zlabus

Tak tohle byla adrenalinová jízda jako hrom!! Nenudil jsem se snad ani minutu. Ovšem o to víc mě mrzí fakt, že Okrsek 13 postrádá jakýkoliv rozumný scénář a to mu v mých očích brání v dosažení vyššího hodnocení. ()

SaNcHeZ_cz

Parkour a akce, o nic jiného tu nejde. Okrsek 13 je hodinu a půl dlouhým showreelem parkouristů obohacený o nutné zlo ve formě scénáře. Dobře natočená akce a honičky v neokoukaném podání by vynikly lépe v nějakém půlhodinovém sestřihu. ()

buldock

Totálně debilní a klišovitý příběh s pětistránkovým scénářem , který od odpadu zachraňuje akrobacie a neuvěřitelný skákací a bojový styl obou hlavních protagonistů. Ty 2* jsou za ty různé skoky a bojujícího Cyrila Raffaelliho (mimochodem Cyril se předvedl také v letošní Smrtonosné pasti 4.0). 35% ()

sonnak

Co si budeme nalhávat...v tomhle filmu jde JEN o akci. Když se s tím dokážete smířit, budete se skvěle bavit. Nevšímejte si těch přihlouplých dialogů, toporných herců...... Le Parkour je ke koukání jako stvořený a David Belle je sympaťák nad sympaťáky - a to, kvůli čemu ho do filmu povolali, zvládá báječně. Cyril zase zachraňuje pasáže kde si lidi ubližují, i když ten pro mě není herecky kromě toho bezva převleku za mexikána tak zajímavý. Čistokrevná akce a zábava - nic víc, nic míň. ()

Alementina

Na Davida Bella je radost pohledet :) pekny akcni sceny, ktery delaj celej ten film a diky nim clovek zkoustne i tu smesnou omacku, ktera je slepuje. kdyby tam nebyla tak priserna hudba, tak dam o hvezdu vic. ()

SarumanKo

V posledných rokoch natočil Pierre Morel vynikajúce Taken a leda tak priemerné From Paris with Love. Jeho debut, Okrsok 13, je niečo medzi tým. Už z prvých scén je jasné, že mal film maličký rozpočet, to ale nie je taká chyba, ak dokáže režisér vytvoriť presvedčivú atmosféru. Mne totiž to drogové ghetto (i keď trochu nad rámec uveriteľnosti) pripadalo príjemne skazené a špinavé, navyše je to veľmi vďačné prostredie pre tento typ snímky. Akčné scény sú z režijného hľadiska slabšie, aj v rámci debutu, no vďaka parkouru Davida Bellea a Cyrila Raffaelliho sú svieže a nápadité, takže to až tak nevadí. Vo výsledku je B13 film nijak dokonalý, ba dokonca ani originálny (klišoidný scenár mi však prílišne neprerážal, hodil sa k tomu béčkovému šmrncu filmu), ale bavil ma. (70%) ()

blackrain

Útěk na začátku byl pěkně vymakaný. Zajímalo by mě, jestli ten chlapík při tom ještě stačil přemýšlet, protože se všechno odehrálo ve zběsilém tempu. Každopádně musel něco umět. hemží se to tady vytuněnými kárami a zbraněmi všeho možného druhu. Střílí se tu hlava ne hlava. Film má velmi jednoduchoučkou zápletku a hlavně spoustu akce, která pobaví. Zabij nebo budeš zabit, to je zákon této džungle, ze které má každý strach. Tempo ani dech tenhle film neztrácí. Z toho jsem měla trochu strach. Bála jsem se, že tu bude hodně hluchých míst. Na štěstí tomu tak nebylo. ()

kaylin

Celkem svižný snímek, který je i docela zábavný, snímek, který má ten správný drive, docela dobré, namachrované postavy, prostě snímek, který by mohl být dobrý buddy movie, ale přesto se mu nějak nepodařilo mě skutečně pořádné zasáhnout. Akci rozhodně kvituji pozitivně, ale to je to hlavní a skoro jediné, co mě zaujalo. Ale pravda, příběh není hloupý. ()

italka63

Pustila jsem si tenhle film protože o Štědrém dnu jsem byla na noční dvanáctce v práci,kde se motalo kolem třista Italů, Arabů ,Němců a bůhvíčeho ještě.Chtěla jsem jen spádovou oddychovku, než se seberu a pújdu zase, ovšem tedy netušila jsem,že vzhledově si budou někteří chlapi hodně podobní:-) Film měl švih, akci, perfektní honičky vyšperkované až se mi tajil při skákání z budov dech. Děj moc nehledejte, béčko pro -náctileté....ale svůj účelsplnilo. A tak francouzský problém s přistěhovalci, nezaměstnaností, nepřizpůsobilostí různých imigrantů a z toho plynoucí obrovské kriminality, to není filmová utopie, to je holý fakt dnešních dnů. A můžeme Francii jen držet palce aby to zvládla, kdo je trochu v obraze ví, o čem mluvím. Ale film víc jak za tři nebude:-) .....třeba někdy příště...... ()

YURAyura

No Uteku z NewYorku, na kterem to parazituje to nesaha ani po kotniky, ale v zaplave Ackovych amerik je to vic nez solidni zabava, s niz si pekne odpocinete. Zacatek je dobry, ale s pribyvajici stopazi to jde do kytek. Skoda, melo to na vic. ()

katuska138

Tak přiznejme si, že celý příběh je víceméně jenom vata pro to, aby mohl jeden moc pěkný chlap a jeden celkem dost pěkný chlap společně mlátit, vraždit a mstít se. Ale vůůbec mi to nevadilo, koukalo se na ně mooc krásně. ()

grogodil

Bessonovi polámať prsty, ceruzky a otrieskať o hlavu písací stroj, aj tak dementnejšie scenáre už napísať nemôže. Príbeh prosím pekne totiž stojí naozaj za jedno "velký kulový", a aj keď sa človek snaží byť v rámci béčkového žánru trošku zhovievavejší, no ten scenár má to v sebe toľko logických roklín (slovo diera by to nevystihlo dokonalo), že to bije proste do očí (napr. dievča chované pol roka na kokse s vačkami pod očami ako Derrick je po pol hodine absťáku svieža ako rybička). Niečo ako herecké výkony nečakajte, postavy pobehujúce okolo hlavnej dvojky sú proste kusy mäsa na porážku, ktoré sa vo filme len vyskytujú, sú oháknuté v coolových oblečkoch, jazdia na vytuningovaných autíčkach s UZI-nou vystrčenou z okna, rozprávajú sa výhradne tak, že ak niečo začne vetu, tak vzápetí ho ten druhý "zotre" nejakou viac, alebo menej vtipnou hláškou a keď dojde na akciu, tak poslušne jeden po druhom nabiehajú ústrednej dvojke na ich vystrelujúce končatiny. Ale ide hlavne o tú akciu, takže prižmúrime obe oká a uznáme, že v tomto smere ide o veľmi slušnú zábavu a niektoré scény proste nejde nestopnúť a nepustiť znovu. Takže 5/10 ()

Dexter1

Akčná francúzska pecka ako sa patrí. Besson ako skúsený scenárista akčný projektov a Morel ako debutujúci režisér, servírujú jednu akčnú scénu za druhou bez zbytočných kecov. ()

Skip

Zcela jednoduchý, ale pohodový akční film, který nepřekypuje nějakými extra hrdinskými kecy. Prostě se tu spíš koná, než mluví a je to tak dobře. Takže pokud chce někdo něco lehkého a se slušným odpychem, tohle je dobrá volba. ()