Přepadení 13. okrsku

• USA Assault on Precinct 13 (více)

Před časem byl policista Jake Roenick schopný, ambiciózní a s vyhlídkami na slušnou kariéru, dnes je z něj ochlasta bez vyhlídky na povýšení. Před osmi měsíci zpackal důležitou akci, při níž zahynuli dva kolegové, a byl přeložen na nejodlehlejší místo Detroitu, zchátralou policejní stanici ve 13. okrsku, která má být v lednu definitivně zrušena. Dnes je Silvestr, na stanici už jsou pouze Jake, starý policejní veterán Jasper O'Shea, který s úderem půlnoci odchází do důchodu, a mladá sekretářka Iris Ferryová. Jejich posledním úkolem je o půlnoci zhasnout, zamknout a jít domů. Internet i telefony již byly odpojeny a tísňová volání jsou automaticky přesměrována jinam. Trochu smutná silvestrovská oslava však nabere nečekaný směr, když před stanicí zastaví policejní autobus se dvěma strážci a čtveřicí vězňů. Kvůli vánici nemohou pokračovat v cestě a podle nadřízených mají zůstat na 13. okrsku. Potíž je v tom, že mezi vězni je nejen paranoidní narkoman Beck, dealer Smiley a prostitutka Anna, ale také zatčený mafiánský boss Marion Bishop, který právě zabil zkorumpovaného tajného agenta. Zanedlouho je stanice obklíčena perfektně vyzbrojeným komandem, o němž je Jake přesvědčen, že chce Bishopa osvobodit. Jenže pak se ukáže, že služebnu obklíčila banda zkorumpovaných policistů, kteří byli několik let na Bishopově výplatní pásce a teď ho chtějí zabít, protože jeho svědectví před soudem by je zničilo. Jake a Bishop, aby přežili, musí bojovat společně a jeden druhému krýt záda. (TV Nova)

HonzaMag

Neviděl jsem originál od Carpyho, ale remake nebyl špatný. Zajímavé herecké obsazení, přímočarý děj, sprška kulek a nekončící zástup protivníků... ()

waska

Docela dobrý film. Sice bych od takového hereckého obsazení mohl čekat víc, ale dá se na to dívat. Neviděl jsem původní film, takže můžu hodnotit pouze tento akční snímek. Chtělo to o trochu míň nudy v začátku filmu, rozjezd je opravdu pomalý a taky lepšího režiséra. Je to tak na jedno skouknutí a jít dál. ()

Acrobat

Ak každý pochopí čo má robiť na tom malom kúsku exteriéru a interiéru, oprie sa do toho s vášňou, pričom dozerá to od všetkého oprostený Francúz, ide to. Pričom kadencia a dôraz i samotný zvrat mi vždy ležia v šedej kôre. ()

rublik05

Zcela obyčejný, dobře obsazený akčňák, jehož největší slabinou je nevyužitý potenciál jak herců, tak i scénáře, který mohl být napsaný daleko lépe. Potěšila mě povedená atmosféra, také kamera a střih ujdou. Na druhou stranu tu máme zcela tuctový příběh, bez nějakých větších zvratů či složitostí. Závěr takový dost nevýrazný, čekal jsem mnohem větší nášup. Velkým plusem je, že se stále něco děje a divák nemá šanci se nudit, přesto však snímek působí poměrně nezáživně. Přepadení 13. okrsku nabízí jednoduchou a zcela průměrnou podívanou, bez nějakých větších ambicí. Žádná hrůza, ale ani žádný zázrak. Čistý průměr. ()

Nix

Originál zatím ještě neznám, takže nemohu soudit tento film jako remake. Každopádně to bylo fajn, mám rád takové přepadovky a vůbec mi to nevadilo, že se to odehrávalo na jednom místě. Hawke a spol jsou skvělí, Laurence je sakra tvrďák a sežral jsem mu to i s navijákem. No a Byrne zase jede v záporných vodách, sice tentokrát nestojí za ním peklo, ale i tak je to parchant. Film obsahuje i trochu twist v příběhu, což tomu dodalo šmrnc. A pořád se tam něco děje a vůbec to nenudí. Nevidím na tom nic špatnýho, naopak. Další povedený kousek. ()

shifter

Solidny akcny thriller v style Die Hard. Cital som, ze pociatocnym adeptom na hlavnu ulohu bol Mark Wahlberg - snad by bol o nieco vierohodnejsi ako Ethan Hawke. Ten je totiz len velmi slabym hereckym partnerom Laurence Fishburnea. Novy Assault on Precinct 13 je rozhodne modernejsou verziou povodneho Carpenterovho filmu, ktory si pamatam z detstva - ak by osadenstvo opustenej policajnej stanice malo do cinenia s poulicnym gangom, sucasny divak by sa asi nanajvys tak pobavil. Tvorcovia potrebovali vacsiu palebnu silu a tu aj nevahali (celkom zdarilo) nasadit.. ()

KillerZeli

Celý film jsem se nemohl zbavit dojmu, že by to mohlo bejt lepší. Nejspíš bych si měl někde sehnat originál a poté nejspíš snížím hodnocení. Ethan rozhodně nevypadá jako bývalý člen elitní jednotky. A navíc je hned od začátku jasné kdo přežije. ()

Tiiso

Ten film prostě čím starší tím lepší. Původně to dosti zavánělo béčkovým stylem. To ovšem musím vyvrátit. Ve snímku jde sice hlavně o vývoj postavy, kterou ztvárńuje Ethan Hawke, o jeho životní propady a vstávání, ale dobře namíchaný koktejl okolo tohoto policisty je tak dobrý, že děj šlape některýn skvělým áčkám na paty. Celý film se odehrává v noci, a tomu zde přidává na atmosféře, není přeplácán "cool hláškami" pro teenegry, Ethan Hawke vypadá, že by se mu dalo věřit. Navíc natočeno v mém oblíbeném obrazovém formátu 2,35:1 a velmi velmi kvalitní dolby. Vím, že ty poslední dva klady by se neměli brát za bernou minci hodnocení snímků, ale je to záměr tvůrců a filmovou realitu posouvají někdy blíže k dobrému zážitku. ()

Rodin

Tohle obsazení si zasloužilo významně lepší scénář. V podstatě všichni hrají, jako o život, jen to ve výsledku neznamená ohromení diváka, pouze přesunutí filmu z kategorie nudného podprůměru do kategorie přijatelného naprůměru. 60% ()

papadoce

Úvodná scéna za desať hviezd od hereckého výkonu Ethana Jastrabíka až po parádnu akciu. Nemohlo to tak ostať dokonca? Priznávam, že o tomto filme som nikdy nepočul, a teda až strímovačka Obloha Ukážkačas ma k tomu dotiahla. No keď som videl to obsadenie Hawke, Fishburne, Byrne, Leguizamo a ku tomu policajná tématika, povedal som si niečo ako kúúúúúrva toto musím vidieť. Vašich 63 síce nejako nevábilo, ale nezvyknem byť ovcou v stáde, takže hurá do toho. Najprv po hereckej stránke, ozaj nebolo čo vytknúť. Treba ale povedať, že nielenže herci a herečky hrali dobre prakticky všetci, ale ich role boli slušne napísané. Fishburne ako Bishop a.k.a. Main target riešil všetko s chladom v hlave, Hawke ako skvelý policajt s problémami s alkoholom a tabletkami, Leguizamo, tak ten ma herecky dostával najviac, zaprdený Ja Rule ako Smiley, ktorý o sebe hovorí v tretej osobe, či Maria Bello s Dreou de Matteo, ktorých úloha dráždiť mužské libido na mňa rozhodne fungovala, no a potom tu bol ešte pán Dennehy, ktorý pred rokmi vyhecoval Ramba a samozrejme Gabi Byrne, ten sa vie herecky vyžiť snáď v každej kladnej či zápornej roli. Takže zhrniem, herecky aj scenáristicky veľká spokojnosť. Tak prečo si film neudržal tú vysoko nasadenú laťku z úvodnej scény? Nie som odborník, ale myslím, že to bolo o réžii. Akoby Richet nevedel ako z toho von, či čo. Navyše akcia išla kvalitatívne dole, lebo podstatná časť filmu sa odohrávala v čierno čiernej tme. Síce logické, patriace k príbehu (pri obliehaní budovy vyradíte z hry elektrinu, aby ste boli vo výhode), ale divákovi tým moc nepomôžete a ten by mal byť asi na prvom mieste. Šokujúci moment bol osud Marie Bello, rozhodne som to takto nečakal (málokedy ma vie film prekvapiť). A záver? No záver už šiel v takých zabehnutých koľajách, čo keby sa nestalo, tak by to naklonilo misky váh na stranu s veľa hviezdičkami. Celkovo šlo ale o príjemný filmík, ktorý sa môže hýbať smelo od 65 po 70. Dám 3,5*, no nezaokrúhlim nahor práve kvôli koncu bez prekvapenia. Každopádne spokojnosť. Aj štyri by tomu svedčali pri prižmúrených očiach. ()

LukeSharp

Začíná se mi stávat čím dál častěji,že film o kterém nemám nejlepší mínění mě potom docela překvapí.I Přepadení... je takovým menším překvapením,protože to bylo docela dobré.A překvapení to bylo ve všech směrech,protože do poslední chvíle jsem si nebyl jist kdo přežije a kdo ne(a nakonec jsem se šeredně spletl).U podobných filmů se stává,že od začátku tušíte kdo určitě chcípne,ale tady se to dá velmi blbě odhadnout.Atmosféra byla suprová,Laurence Fishburne si střihl fajn hajzla,zajímavé zápletky,takže jo líbilo se mi to.75% ()

dreamflyer

Pokud si nechcete zkazit dojem z filmu vypnete ho po prvni scene. Vse ostatni je pak uz hodne spatny a to i kdyz film zapinate s tim,ze pude o Becko.Tohle nebrat. ()

nooly

Solidně režírovaná, naprosto nelogická a většinou předvídatelná zábava. Přesto mě občas překvapilo odstřelení některých hlavních postav =) ()

Pharlap

Slušnej nářez! A dokonce i zápletka, která byla celkem rychle čitelná, ale tohle lidi baví a dá se na tom vystavět slušně šlapající film.. jako v tomto případě. Celkově snímek, ne nepodobnej filmu Vosí hnízdo. E.Hawk výbornej a Fishburne taky :-) ()

Elegnor

Koukám, že moderní divák musí být vážně náročnej, když takováhle nenáročná béčková akce nemá průměrně ani ty čtyři hvězdičky.. :) Ethan Hawk je drsnej, Lawrence by mohl používat "Respect" jako svý druhý jméno, k tomu dvě krásný ženský, neustávající příval útočníků, jeden magor a pár slušnejch zvratů; a tohle všechno dává dohromady vážně dobrou oddychovou akční podívanou.. ()

johnsnow

Som dokázal kuknúť 32 m 47 s, poprosím nobelovú cenu za výdrž. 7.12. 2019. Ten blbý pocit keď idete ohodnotiť film a zistíte, že ste mu dali odpad lebo ste si ho pomýlili s iným. Takže odznova: oproti pôvodnému filmu akčnejšie, krvavejšie, má to iný príbeh ale podstata je zachovaná plus to má pár odkazov na pôvodný film. A SPOILER: To že Maria Bello skončí s prestrelenou gebuľou, tak to som nečakal. ()

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007