Charlieho Bartletta (Anton Yelchin) vyhodili z další soukromé střední školy, a tak se musí uchýlit na státní. Ne že by tam zrovna zapadl, ale dostane nápad - otevře si psychiatrickou poradnu pro spolužáky. Jenže pak se sám zakouká do ředitelovy dcery…  Soukromá střední škola - prachy kam se podíváš, všichni študáci tu důvěrně znají alkohol i drogy. Charlie Bartlett (Anton Yelchin) do takového prostředí nezapadá a navíc ho ze školy vykopnou, což ovšem není poprvé. Zazobanému mládenci, který žije s neurotickou matkou, tudíž nezbývá než se snížit k docházce na státní střední. Ani tady sice nezapadne do kolektivu, ale časem zjišťuje, že zdejší teenageři se zase tak neliší od těch, co poznal dřív - i oni mají své problémy, se kterými nejsou schopni se vypořádat, i oni tápají. A tak Charlieho napadne spásná myšlenka zahrát si na školního psychiatra. Neoficiálně si otevře “kancelář” na pánských záchodcích, kde ostatním spolužákům radí ohledně rodičů, školy či lásky. Sám posléze zaměří svou pozornost na jednu půvabnou dívku. Bohužel to je ale Susan, dcera školního ředitele (Robert Downey Jr.)... a ten Charlieho bytostně nesnáší. (HBO Europe)

D.Moore

Příjemný film, ve kterém se sice nestane moc překvapivého, ale tak nějak přirozeně plyne a i když řeší velké problémy, řeší je s nadhledem. Nejvíce ze všeho se mi asi líbil vztah hlavního hrdiny a jeho matky. Mrzí mě jen to, že jsem se k Charliemu Bartlettovi dostal až teď, když se o Antonu Yelchinovi už musí mluvit v minulém čase. ()

freddy

Opravdu hodně příjemný film, hodně příjemná teenage komedie, kterou stálo za to vidět a která má něco, čemu u lidí říkám charisma. Ano, vím že je to zvláštní označení v případě filmového díla, ale v tomhle případě říkám, že tenhle film má neskutečné charisma, nebo chcete-li oplývá jakýmsi zvláštním kouzlem, díky kterému mám pocit, že jsem viděl jeden z nejúžasnějších filmů na téma život na střední škole. Už když jsem se o tomto filmu dozvěděl, tak jsem tušil, že by se mi mohl hodně líbit, a mé tušení bylo velice správné, tomuto filmu jsem maximálně propadl a až do konce jsem si ho opravdu parádně užíval. A v tomto případě to není jen zásluha brilantního scénáře, i když ten na tom mám samozřejmě velkou zásluhu, ale především to je zásluha naprosto vhodně vybraného herce do hlavní role. Anton Yelchin je kluk, který nepůsobí dojmem typicky hollywodského krasavce s krásnou tvářičkou, ale nepůsobí rozhodně ani jako typický looser. Je to něco mezi, něco, díky čemu jsem si hlavního hrdinu naprosto zamiloval. V tomhle případě se tedy jedná o hodně povedený výběr mně neznámého herce, který působí hodně sympaticky a reálně. K tomu je zde v parádní roli ředitele školy Robert Downey Jr., který byl ve své roli také úžasný. Zkrátka tenhle film je nesmírně kvalitním a nesmírně povedeným dílkem, které se opravdu vydařilo a u kterého tak trochu váhám mezi čtyřmi a pěti hvězdami. Ale tak když to tak vezmu, tak proč se držet zkrátka, film se mi líbil, nemám mu co vytknout, jsem maximálně spokojený, tak na co si tu poslední hvězdu šetřit. Dávám tedy pět hvězd. ()

Spooner

Překvapivě hodně podařený film ze středoškolského prostředí, u kterého se jednak dost zasmějete, ale také vám bude záležet na hlavních postavách. Scénář je velice nápaditý a režie je svižná, stejně jako celý film. Nejlepší jsou tady ale stejně herci. Anton Yelchin je prostě sympaťák, Robert Downey Jr. si svého zkrachovalýho tátu taky celkem užívá a na půvabnou Kat Dennings bych se mohl dívat do nekonečna. Stejně jako na tento film, který neomrzí ani na podruhé a klidně se na něj ještě několikrát kouknu. ()

Davies182

Mám rád podobné filmy. Jsou ze života, člověk se u nich pobaví, něčemu se možná i přiučí, a v samotném závěru zjistí, že po celou dobu vlastně sleduje takové milé nezávislé drama. V tomto případě propůjčil celé stopáži své nezaměnitelné charisma výnikající Anton Yelchin, sem tam mu navíc pomohl skvělý Robert - IronMan - Downey Jr. Už jen kvůli poslední scéně filmu, která v sobě má tolik emocí, že se to ani na první pohled nezdá, a ve které oba výše uvedení bezvadně hrají, se vyplatí film shlédnout. Ale samozřejmě nejen kvůli tomu: podobný mix komedie ze střední a psychologického dramatu budu jen těžko znovu hledat. Fronta před záchodky, ze kterých si Charlie udělá svou osobní poradnu, a kde spolu s největším punkáčem ze školy dealují "léky" je nezapomenutelná, stejně jako Bartlettova první zkušenost s předávkováním. Jak bylo řečeno: milé drama. ()

pepo

Novodobá "hughesovka", ktorá opäť dokazuje, že teenagerský film môže byť aj inteligentný a zábavný. Tak dobré ako Perks of Beiing Wallflower alebo Spectacular now to síce nie je ale aj tak veľmi potešilo 8/10 ()

lesumir

Naštěstí to není bezduchá hovadina ve stylu prciček, ale aspoň to mladým ukazuje i tu horší stránku a jak to vidí i ostatní. Jinak by to byl odpad jak vyšitej a ani zajímavej Downey Jr. to nezachrání. Hlavní hrdina je dobrej nulááák a jeho kočka vypadala jak z nechutnýho německýho pornofilmu. Od začátku se ten konec dá hodně předvídat... ()

juta

Charlie Bartlett dokáže svým osobitým šarmem a drzostí zkrotit i největšího šikanátora na škole a stačí mu k tomu jen přístup k práškům, které u každého vyvolají pocit štěstí či tranzu. :D Na pohodku komedie, chvíle drama, i krapet romantiky a to celé do sebe dobře zapadá. Drogy jsou špatné áno?! ()

Shakers

Páči sa mi ten príbeh a celkovo ako to je natočené. Má to štýl, tempo, je to zábavné a herecký dobre obsadené. Nejedná sa o nejakú výraznú komédiu. Skôr je to mix žánrov kde najprv dostane priestor komédia, potom romantika a nakoniec ta dráma. Každý tento žáner ma niečo do seba a je niečim zaujímavý. Že by som sa na tomto filme nasmial tak to určite nie, ale herecké obsadenie je využité na maximum a aj v nudných scénach sa na to príjemne pozerá. A dej tiež dokáže upútať. Ťažko ohodnotiť tento film, ale za Kat Dennings, ktorá sa mi čoraz viac páči si kludne jednu prihodím na vrch. 80% - 4* ()

Madsbender

Dlho som rozmýšľal nad tým, komu je vlastne táto veľmi príjemná a rozhodne nadpriemerná komédia určená. Nie je to kvôli tomu, že by mi nesadla, ale je veľmi zaujímavo štylizovaná a bez problémov sa vyhýba mnohým klišé. Zatiaľ čo iné filmy by sa z faktu, že Charlieho vyhodili už z mnohých škôl, snažili vyťažiť čo najviac a spraviť z neho megaloosera, Poll ho využíva iba úplne okrajovo z dôvodu vysvetlenia, prečo je inak veľmi bohatý Charlie na štátnej škole a prečo naňho riaditeľ Garner hladí cez prsty. Ostatne mnoho modelových udalostí či postáv je tu braných z úplne iného uhlu, ako sme zvyknutý. Jedna z vecí, ktoré ma na Charliem Bartlettovi potešili najviac, je to, že je naozaj jednoduché si hlavnú postavu z jej obdivuhodnou osobnosťou v podaní Anton Yelchina (ktorý ma napriek počiatočnej nedôvere viac než veľmi príjemne prekvapil) zamilovať a držať jej palce až do konca. Trochu problém je pri postave riaditeľa Garnera v podaní Downeyho Juniora (SPOILER ALERT!SPOILER ALERT!), ktorý je v neskoršej scéne z filmu najprv totálne na mol a o 75 sekúnd neskôr má hlavu úplne čistú a rozumne uvažuje (tu sa scenárista trochu sekol). Nápad so školskou psychiatrickou poradňou je skvelý, rovnako ako prvý príchod Charlieho do školy, keď si všetci myslia, že je novým učiteľom... Nakoniec ma potešil i fakt, že tu človek nemusí totálne vypnúť, lebo je nad čím uvažovať, rovnako ako to, že charaktery majú (i keď nijak valnú) svoju hĺbku. 76% ()

Rosaviva

Taková trošku nadprůměrná komedie, která mě však až tolik neuchvátila. Charlie Barlett mi připadal jako přemoudřelý teenager, kterému bych nejradši dala facku, než abych se mu svěřovala. A taky jsem tak úplně nechápala problém těch dětí ve škole s kamerami v tý místnosti, nevim jestli je to tim, že v českých školách jsou kamery snad i na záchodech, ale mě na tom nepřišlo nic divnýho. A však abych jen nekritizovala a napsala nějáké to pozitivum, protože to přece jen byl film na který se dalo dívat. Jedno z velkých plus byl Robert Downey Jr. 3* ()

S.Quentin QUALE

Pozitiva nalézt určitě jdou, bohužel na zapamatování hodnou záležitost je spousta scén přitrapněle ikonických, což u kvalitního dramatu nepřipouštím. 65% ()

misterz

Veľmi príjemná a inteligentná komédia. Obsahovo je tu všetko pekne pomiešané do originálneho koktejlu drámy dospievania, humoru a romantiky. Nič bláznivé ani vyslovene smiešne tu síce nie je, zato však má všetko svoju hlavu a pätu, pričom dej si voľne plynie na komédiu nápaditým a nie celkom vyšľapaným spôsobom. Celkom spokojnosť, za pozretie Charlie Bartlett určite stojí. 75/100 ()

Payushka

Hrozivy klise, nakonec vse ale zachranuji prijemni a neokoukani herci (zvlast Robert Downey se mi nikdy neokouka ;) ). Je jenom skoda, ze dej se trochu vlece, a tak pro vas bude problem dokoukat tech malo pres 90 minut. Kazdopadne ale jak rekl Robert: "Never attack a drunk guy with a gun!" ()

Vodnářka

Jedna z mála amerických komedií, které mají své kouzlo nejen díky zajímavým a ne tak profláklým představitelům hlavních rolí, ale i díky vtipnému, dobře prokreslenému ději a milým postavám, které byste rádi znali i v normálním životě:) ()

Anderton

Ako sa vysporiadať s osamelosťou a rodičmi, alebo ako si získať na škole popularitu, alebo ako si z toho nerobiť hlavu, alebo ako nezostať king for a day, fool for a lifetime. Veľmi netradičný teen film, ktorého mi je vďaka jeho prepadu ľúto, pretože sa snaží neísť v zavedených žánrových klišé a ktorý je prekvapujúci svojou nepredvídateľnosťou a nekorektnosťou. Je mi tiež ľúto, že tento subžáner súdime iba podľa filmov, ktoré sa dostanú do našich kín a tak možno úplne neodrážajú stav. Dobrý scenár ale nie je podtrhnutý nápaditejšou a svojskejšou réžiou, ktorá by mu viac sadla, tento film by vynikol asi viac v réžii takého Wesa Andersona. Súdim podľa Rushmore, ktorého mi pripomenul. A kde inde môžete vidieť inak charizmatického Roberta Downeyho ako učiteľa bez autority. ()

Smok

Charlie Bartlett je inteligentný chlapec z dobre situovanej rodiny a vďaka svojej priebojnosti a dôvtipu sa rýchlo stane na novej škole samozvaným študentským guru. Film ako taký ponúka mierne ironický pohľad na adolescentov na jednej strednej škole a dosť tvrdý pohľad na svet dospelých. V každom prípade je to však (ani nie tak celkom) komédia tak trochu z iného súdka. ()

Zemřel herec Anton Yelchin

Zemřel herec Anton Yelchin