Charlieho Bartletta (Anton Yelchin) vyhodili z další soukromé střední školy, a tak se musí uchýlit na státní. Ne že by tam zrovna zapadl, ale dostane nápad - otevře si psychiatrickou poradnu pro spolužáky. Jenže pak se sám zakouká do ředitelovy dcery…  Soukromá střední škola - prachy kam se podíváš, všichni študáci tu důvěrně znají alkohol i drogy. Charlie Bartlett (Anton Yelchin) do takového prostředí nezapadá a navíc ho ze školy vykopnou, což ovšem není poprvé. Zazobanému mládenci, který žije s neurotickou matkou, tudíž nezbývá než se snížit k docházce na státní střední. Ani tady sice nezapadne do kolektivu, ale časem zjišťuje, že zdejší teenageři se zase tak neliší od těch, co poznal dřív - i oni mají své problémy, se kterými nejsou schopni se vypořádat, i oni tápají. A tak Charlieho napadne spásná myšlenka zahrát si na školního psychiatra. Neoficiálně si otevře “kancelář” na pánských záchodcích, kde ostatním spolužákům radí ohledně rodičů, školy či lásky. Sám posléze zaměří svou pozornost na jednu půvabnou dívku. Bohužel to je ale Susan, dcera školního ředitele (Robert Downey Jr.)... a ten Charlieho bytostně nesnáší. (HBO Europe)

Chrustyn

Další z řady malých nezávislých komedií, americké produkce, (kterou trochu povyšuje účast Downey Jr.) která zaujme více hereckými výkony než samotným příběhem. ()

Arsenal83

Je to len priemerná stredoškolská komédia, a to tam tých humorných prvkov bolo dosť zriedka. Nesympatický hlavný hrdina je vyvážený aspoň slečnou Denningsovou, úloha Roberta Downeyho je pre mňa záhadou, riaditeľa školy mohol v takomto filme hrať ktokoľvek. Myšlienka filmu - psychologická poradňa pre puberťákov, ktorí sa väčšinou cítia nepochopení - je pozitívnym odkazom. ()

marhoul

Posledních 15 minut stálo za houby, ale jinak ráda pochválím. Není mnoho příjemných teen komedií, které jsou jednoduše fajn, dobře obsazené, zahrané, vtipné bez trapných vsuvek, obsahující sdělení. Zaujme i dospělého, navzdory čísla v rodném listě. Mezi oblíbené rodinné filmy ze střední řadím Charlieho malá tajemství nebo Deset důvodů, proč tě nenávidím a nebýt uhozeného konce, Barnett by je doplnil. Ale nevadí. Anton byl zase a opět senzační. Role Charlieho mu dala luxusní prostor na předvedení všech barev duhy, využil toho v celé parádě, včetně ladných pohybových minivsuvek, které dávají tušit, čím jsou páni rodiče. Šikovníček sympatický, zábavný, talentovaný, milý, charismatický, škoda přeškoda jeho tragického konce. Scény s maminkou byly úsměvně laskavé, scény terapie na školním wc vtipné a docela výmluvné, byla tam jiskra, mělo to šmrnc. Pěkné, ale bez orgasmu. ()

mat.ilda

Charlie Bartlett - bezprostřední bezelstné a inteligentní zlatíčko v příjemném teenagerském odfrku, který se tak zvláštně motá, přeskakuje a přelétá, zmatený jako psyché středoškoláka, přesto nepoučuje a hlavně - baví! Nejlepší je fakt, že lidé jako Charlie skutečně existujou, akorát škoda, že po opuštění střední a s ní spojené doby ideálů tak nějak zparchantí... A s Antonem Yelchinem se rozhodně musíme seznámit blíž! ()

rikitiki

Docela obratně nasnímaná pohádka o tom, že jsou lidé vpodstatě dobří. Ale zase žádná velká sláva to není. Obvyklé charaktery a nijak silný příběh, spíš jen zajímavá situace. /6.6.2010/ ()

MeanWhile

Dobrá komedie, která pobaví, ale taky hlavně drama, které poukazuje na rodinné vztahy, kterých je také dobré si v tomto filmu všímat. Mé čtyři hvězdy jsou nejen proto, že já mám rád filmy ze školního prostředí a i někdy o lidech tohoto věku, ale i velikou mírou k tomu přispěl Robert Downey Junior, kterej v tomto filmu vážně válel. Za něj jsou to jasný čtyři hvězdy, bez něj, by to byli tři, nedejbože dvě. Jinak jsem byl celkově z filmu docela potěšen, ale znovu bych se na něj chtěl zase podívat, až za hodně dlouho. ()

Morholt

Jedna z mála teenagerovských komedií, kde nás zúčastnění neoblažují fekálním humorem a sexuálními narážkami. Ba co víc. Tenhle film má myšlenku a dalo by se říct i duši. Rozhodně nejlepší dosavadní film Antona Yelchina, který, podporován výborným Downeym, zahrál perfektně. O Kate Dennings se radši nebudu rozepisovat, abych dodržel dekórum "bez sexuálních narážek". 80% ()

Shaqualyck

Spíš příjemně úsměvná než "semenně vychlámaná" komedie z Améru plná dětí na prozacu a valiu, která se nás snaží přesvědčit, že střední škola je vlastně super místo, i když jste šikanovaný a ignorovaný outsider z lepší rodiny. Nicméně - stačí stát se drogovým dealerem a je z vás rázem rocková hvězda klátící říďovu prvorozenou... Yelchin je talent, Downey hraje zase sám sebe, Hope Davis je sympaticky mimo. Bavil jsem se, byť je to čirá, hollywoodskými barvami malovaná, utopie. ()

Handle

Viděl jsem plno teen komedií i dramat a zaráží mě, jak moc jsou někdy takové filmy zbytečně kritizované. Ovšem tady je to přesně naopak, protože absolutně nechápu, jak se tohle mohlo dostat na červenou barvu. Že může být dospívání těžké je ukázáno hodně trapným a nereálným způsobem. Nejde ani o to, že by se nejednalo o celkem dobrý námět, ale zpracování je prostě blbé po všech stránkách a i když si to celé hraje na originální film, využívá úplně stejné stereotypy, které vidíte ve všech filmech z prostředí amerických škol. Zvláštní, že tady to nikomu nevadilo a ještě se tu dočítám, jak je to vlastně chytrý a zábavný snímek. Nelíbilo. ()

ScarPoul

Na tento filmík som sa pripravoval nejaký ten čas a som milo prekvapený. pretože oproti iným filmom o mladistvých je tento asi najreálnejší aj keď teda fakt že mladík radí iným ako majú žiť je trocha prehnaná ale nikde som ešte nevidel znázornenie všetkých problémov, hlavne tých psychických u mládeže ako v tomto filme a celková snaha dostať sa s tejto zúfalej situácie ich príjme k tomu aby hľadali pomoc u charlieho ktorý je tak trocha čudák. Poll dokázal okrem pár humorných miest vytvoriť aj psychologickú a pedagogickú štúdiu dospeivania, na čom má samozrejme zásluhy aj scénar a myslim si že by nebolo od veci pustiť tento film na školách s psychologickým zameraním, pretože informácie tu podané sú podané jednoducho a pravdivo. Yelchin sa môže pochváliť naozaj množstvom hlášok a prirodzeného herectva, hlavne jeho šialenstvo na práškoch zahral veľmi dobre aj napriek tomu že toto je prvá jeho významnejšia úloha ak nerátame tú v Alpha dog. Downey jr. je skrátka chlap ktorý dozrel ako víno a každá jeho úloha je niečím výnimočná a riaditeľ závislí na alkohole a s miernymi nezhodami so svojou dcérou podal nadnesene ale skvelo a práve preto je pre mňa najlepšou postavou tohoto filmu, pretože podáva už daný predpoklad že za väčšinu problémov u mládeže môžu decká podakovať svojim rodičom. a sociálnemu prostrediu v ktorom žijú ale nájdenie cesty preč s tejto dezilúzie je nakoniec sprevádzané poučením hodným zlata - niektoré dni sú lepšie ako tie ostatné." Čo platí pre všetky generácie. silné 4* ()

jhrasko

V porovnaní s tématicky príbuzným Running with scissors menej bizarné, čím menej zábavné, podstatne viac didaktické (najmä posledných 15minút), čím diváckejšie. Vo výsledku tak pozerateľné, ale o rok pozadu, takže neoriginálne. P.S. Až smiešny obdiv k Harold and Maude. ()

Lacike

V určitých aspektoch mi to pripomenulo teenage klasiku Pump Up the Volume. Príbeh o stredoškolákovi, ktorý je síce zmätený rovnako ako jeho rovesníci, ale nakoniec sa pre nich stane vzorom a rozpúta na škole poriadnu revoltu. Čo rozhodne nenadchne riaditeľa školy v podaní Roberta Downeyho u ktorého som si aj vo vedľajšej úlohe vychutnal, že predvádza niečo iné ako jeho súčasný Iron Manovský stereotyp. Už sa teším, keď povesí železnú prilbu na klinec a zase začne hrať pestrejšie postavy. Okrem sympaťáka Yelchina zaujme ešte prekrásna Kat Dennings medzi ktorými to celý čas neskutočne iskrí. Až mi bolo ľúto, že nemali viac spoločných scén. Výsledkom je skvelý mix teenage komédie a drámy s moralizovaním, ktoré nevyznieva otravne. Yelchina je fakt veľká škoda. 8/10. ()

maseer2

tak tenhle film mi skvěle sedl! prostě super komedie s prvky dramatu o jednom velmi neobyčejném středoškolákovi ()

BoPo

Dôvod prečo ľudia zaregistrovali tento film, bolo herecké obsadenie a dajme tomu zaujímavý námet. No ako to už býva realita je akosi mimo naše predstavy. No aspoň môžeme dúfať, že A. Yelchin dokáže svoj potenciál naplno využiť v inom filme. ()

Martinibaby

Charlie Bartlett (vlastně Anton Yelchin:) mě velmi příjemně překvapil, přestože jsem se na něj koukala hlavně kvůli Kat Dennings, kterou mám moc ráda. Neotřelý námět se spoustou geniálních hlášek a pro mě neprofláknuté herecké osazenstvo (mimochodem perfektní) udělalo své a vysloužilo si ode mě 4*. Film sice nepatří mezi moje úplně nejoblíbenější, ale za podívání rozhodně stojí! ()

Terva

Této komedie jsem se trochu obával. Čekal jsem klasickou středoškolskou ubohou komedii o tom jak "je mi náct let a nebaví mně svět". Opak je pravdou, komedie se rozjela v úplně jiném stylu. Ukázala, že i ve školách jsou myslící lidé a svět nebavil někoho jiného. Robert Downey Jr. si zahrál ředitele školy, otce, alkoholika, majitele motorového člunu a pistole. Konec byl trochu "dramatický" ale jen v uvozovkách. Jmenuji se Charlie Bartlett. ()

moviesfan

Charlie je středoškolák, který se chová natolik dospělácky, že dává rady a pomáhá svým spolužákům. Může to znít zvláštně, ale tento film je více než dobrý. Chvíli se smějete, po chvíli film přejde na vážnější stránku a řeší všední i nevšední problémy. Být o trochu delší, tak by se děj mohl více protáhnout a ještě více vyprofilovat hlavní postavu. Beztak zvedám palec nahoru. ()

Zemřel herec Anton Yelchin

Zemřel herec Anton Yelchin