poster

Pod kůží

 • USA

  Splinter

 • Slovensko

  Pod kožou

Horor / Drama / Thriller

USA, 2008, 82 min

Režie:

Toby Wilkins

Scénář:

Kai Barry, Ian Shorr

Kamera:

Nelson Cragg

Producenti:

Chad Burris

Scénografie:

Jennifer Spence
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tomco
  ***

  Škoda, že nebolo viac financií, nemuselo by sa počas killovačiek tak ultra rýchlo strihať a kamuflovať. Inak až na občas žalostné chovanie ťažkopádne napísaných postáv celkom solídna jednohubka. 60%(27.12.2008)

 • LihO
  ****

  Celkom dobrý horor. Efekty nie sú nič extra, vidieť, že ide o nízko-rozpočtový film. To však vôbec nevadí, lebo atmosféra filmu je brutálna... vžil som sa do deja a vychutnával som si každú scénu. Niektoré scény sú dosť úbohé a pripadali mi fakt vtipné.. napr. pobehujúca ruka ako v rodine Addamsovcov. No aj tak je to dobrý film, škoda, že neocenený. Hodnotenie pod 3* si nezaslúži.(13.5.2010)

 • Pumiiix
  ***

  Pohodový horor, který mohl mít skutečně ještě lepší hodnocení, než jsem dal. Monstrum je doopravdy originální, takřka nezranitelné, ale co z toho divák má, když si ho za celou dobu prakticky neužije a to hlavně díky zběsilému, ultrarychlému střihu. Není ani jedná akce, kde by střih chyběl a to mě hodně štvalo a snižovalo prožitek. Bylo zde pár nelogičností, ale vše v rámci. Herecké trio je v celku solidní, některé možná potěší Paulo Costanzo, který hrál v seriálu „Joey“ ;-) 6/10*(30.11.2008)

 • akisha
  ***

  V záplavě skutečných hororů, které je utrpení sledovat (Mlha, Prokletí domu slunečnic, prakticky všechno od Bolla) je SPLINTER rozhodně nadprůměr, i když tak slavné to taky není. Co by se dalo vyzdvyhnout je obsazení, protože všechny postavy hrají přirozeně, takže jim budete fandit, a potom také nápad s hlavním "záporákem", který sice nezapře slabší rozpočet, ale tajemno, strach a napětí utáhne. Škoda jen toho tolik kritizovaného zběsilého střihu, i já se musím přidat se svou troškou do mlýna, protože toho ve vypjatých momentech fakt není moc k vidění, když to vypadá, jako kdyby kameru držel někdo stižený nervovým šokem. Za tu skotačící utrženou ruku ale přidávám *, pro někoho se silnou arachnofobii patřičně hororový zážitek.(1.4.2009)

 • Ruut
  *****

  Obrovská škoda, že tento relativně levný horor tak zapadnul a má tak příšerné hodnocení. Není objevný a originální, ale je zatraceně atmosférický a hlavní "monstrum" budú sakra respekt. při sledování tohoto jsem si vzpoměl na Carpenterovu Věc a Darabontovu Mlhu.... díky.(6.2.2010)

 • - Na Sceramfestu získal snímek šest cen. Toby Wilkins za nejlepší režii, David Michael Maurer za nejlepší střih, Ozzy Alvarez za nejlepší make-up, Elia Cmíral za nejlepší hudbu, Ted Kroeber a Kai Barry za nejlepší kameru a tým specialistů za nejlepší speciální efekty. (Terva)

 • - Fangoria Chainsaw udělila Justinu Raleighovi a Ozzymu Alverazovi cenu Motorová pila za nejlepší make-up. (Terva)

 • - Kabelová společnost HDNet Movies vysílala film dva dny před jeho oficiální premiérou v kinech. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace