poster

Pod kůží

 • USA

  Splinter

 • Slovensko

  Pod kožou

Horor / Drama / Thriller

USA, 2008, 82 min

Režie:

Toby Wilkins

Scénář:

Kai Barry, Ian Shorr

Kamera:

Nelson Cragg

Producenti:

Chad Burris

Scénografie:

Jennifer Spence
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • darkrobyk
  ****

  Jak se to říká? Když přistoupíte na hru, budete se bavit. Jasně, žádná originální bomba, minimálně Carpenterova Věc ( stále se modlím, aby nevznikl její několikráte avizovaný remake) vás napadne určitě. Ale dobře se na to kouká a než se otočíte, je konec. Alespoň já se nenudil. A určitě je dobře, že tvůrci nevsadili výhradně na počítačové efekty, protože ty v levných filmech vypadají ještě levněji, tedy naprosto blbě a trapně..... Chvílemi až polodokumentární styl přidává filmu na syrovosti a opravdovosti. A gejzíry krve vypadají též věrohodně. Kdo ví, třeba nakonec ani o žádné triky nešlo. U těhle filmů nikdy nevíte, co je doopravdy a co jen jako....(12.8.2010)

 • Jericho666
  ****

  Začátek mě vcelku znejistil. Vizuální stránka byla, jak to říci, špatná. Následující neschopnost těch dvou jelimánů postavit stan znejištění ze snímku zvyšovala, ale naštěstí jak se film více rozjížděl, tak nejistotu vystřídalo očekávání. Očekávání jak to bude dál a jak to skončí. Po úvodním vizuálním failu přišly na scénu naštěstí moc dobré masky. Dost se mi líbila kamera, jelikož ono "monstrum" není víceméně vůbec ukázané v celé "své kráse" a tím je po celý film zahaleno tajemnou mlhou otázek, co to je vlastně zač. Zda to byl záměr nebo jen nízký rozpočet již nehraje roli, jelikož to funguje super. Samotný scénář sice moc zabrat asi nedal (dostali jsme se do průseru, tak jak z toho pryč), ale o to více jsem byl rád s jeho řešením Wilkinse. Body navíc u mě má Splinter za herecké obsazení, jelikož se jen málokdy stává, že si hlavní postavy opravdu oblíbím a přeji jim aby se ze situace dostali. Z většiny totiž fandím záporákům. :) Splinter mohu jen doporučit, který sice pár mušek má, ale jinak se jedná o moc dobrý počin. P.S.: Jsem jediný, kdo pokukoval po těch brambůrkách na benzínce? :D(11.4.2013)

 • predators
  **

  Nemůžu říct, že by to ti tři (čtyři) lidi nezahráli napínavě. V tomto případě tu nebyla o hustou atmosféru nouze. Ale co to bylo za zmutované ježky?! Nebo to byli dikobrazi? Vím já? To se tedy domnívám z těch problikávajících a zběsile sestříhaných záběrů, ze kterých už mi bylo trochu šoufno. Je až neuvěřitelné, jak taková prkotina může zhatit solidní horůrek. 40%(19.7.2011)

 • st.ranger
  *

  Podobných horrorů orientovaných v uzavřeném prostoru jsem již viděl tolik, že tohle mě nijak neoslovilo. Nápad zajímavý, ale zase ten trapný pokus o možné pokračování v závěru. Kamera byla příšerná, v "akčních" sekvencích sice bylo možné poznat co se děje, ale je takový problém něco natočit v klidu a bez parkinsona?(5.7.2010)

 • Mordenroth
  ****

  Predovšetkým oceňujem originálny nápad s atypickým parazitom. Uznávam tiež režisérsku zručnosť a cit pre kvalitnú horrorovú atmosféru (počnúc geniálnym úvodom). V neposlednom rade stojí za pozornosť výborná hudba. Na druhej strane však stojí neprehľadnosť útočných scén. Rýchly strih a kamera prakticky znemožňujú vidieť dolámanú chodiacu mŕtvolu - parazita v plnej kráse dlhšie ako cca jednu sekundu... Napriek tomu som s týmto filmom nadmieru spokojný.(30.12.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace