Pod kůží

Nelson Cragg

Chad Burris

Scénografie:

Jennifer Spence

Po pomalém rozjedu, kdy jsem měl tendenci to vypnout, se to rozjelo v neskutečně grády. Parádní horor na motivy Věc, povedené překvapení. 7/10(8.7.2016)

• tron

„Čo budeme robiť?“ – „Rezať. Budeme rezať.“ Nízkorozpočtový komorný horor o štyroch nesympatických mladých postavách, ktoré sú uväznené na lesnej pumpe, do ktorej sa pokúša dostať ústredný zlosyn... ehm, ostne. Alebo také niečo. Znie to trápne, ale vyzerá to (v rámci rozpočtu a skúseností tvorcov) obstojne a v dobrom nepríjemné. Príbeh je však slabý (až žiadny: Zlo vonku, my sme dnu, čo s tým?), postavy nesympatické a často sa mení ich psychológia (psychopat je ku koncu hotový hrdina, ktorý len v živote urobil pár chybičiek). Hororová drsná jednohubka, podobné RUINY z produkcie Bena Stillera boli oveľa lepšie.(28.5.2011)

A pak že se "dneska" netočí dobré horrory a nemusí to být ani filmy profláklých filmařů, s profláklými herci a áčkovými zápletkami. Tohle je zákeřný útok zezadu. Skoro doslova. V jisté míře zajímavá zápletka, pozoruhodné monstrum, dobře napsané a odehrané postavy (ten brýlatý študentík byl skvělý a jeho postava měla i dobrý vývoj). Hodně se mi líbilo to skryté poselství, že každý, ať už mámk něčemu předpoklady, nebo naopak nemá, nakonec má své místo v kolektivu/společnosti a každý je k něčemu dobrý. Kupodivu mi překvapivě ani nijak nevadil ten rychlý střih při vypjatých situacích, zvláště ve spojení s monstrem, protože jsem to bral jako jakousi jeho součást, přívlastek jeho pohybu/akce/projevu. Má to skoro všechno, co má dobrý horror mít a to i přesto, že to operuje s již profláklými postupy. Navzdory jim dokázal Wilkins ukázat, že i s tím se dá udělat dobrý film.(25.2.2012)

• HellFire

Ale no tak, tomu to rikate horor? Jakykoliv film Davida Lynche je oproti tomuto horor. Navíc všichni příšerně přehrávají a vůbec je tu všechno špatně.(9.1.2009)

I když trošku ohranej, tak stále solidní horor, kterej trošku připomíná Věc, ale je řek bych agresivnější a i drsnější, což ale neznamená, že je mermomocí lepší, chybí mu trošku větší spád, napětí a hlavně by to chtělo víc postav na zabíjení, je jich tam totiž žalostně málo.(30.11.2009)