Před dvěma lety dobyl film Noční hlídka, první díl fantasy trilogie režiséra Timura Bekmambetova celý filmový svět. Tisíce fanoušků okouzlilo propojení moderní sci-fi, fantasy a východních mytologií. Denní hlídka pokračuje ve vyprávění příběhu o souboji Světlé a Temné strany, který se odehrává v současném Rusku, ale v podstatě i napříč celými dějinami civilizovaného světa.

Anton se dostane do komplikované situace. Ač je sám členem Noční hlídky, jeho syn Jegor je na straně Temna. Anton se snaží svého syna uchránit i přes jeho excesy a zametá po nich stopy i před vlastními lidmi. Naopak Temná strana trpělivě vyčkává, až v sobě Jegor po narozeninách probudí monstrózní sílu. Mír mezi oběma stranami je příliš křehký na to, aby ho nedokázalo narušit sebemenší nedopatření, kterého se hlavní hrdinové v nastalých zmatcích dopustí. Až když je Moskva téměř srovnána se zemí, přijde na řadu Křída osudu, posvátný předmět, který může Antonovi dovolit vrátit se v čase a zabít své vlastní dítě. Cesta zpět však nebude jednoduchá.

Film byl do ruských kin uveden v lednu roku 2006 a během několika málo dní se stal komerčně nejúspěšnějším domácím titulem všech dob. Oproti prvnímu dílu film vznikl s daleko větším rozpočtem, což je nejvíce patrné v akčních scénách, historických reminiscencích a v tricích. Diváci se tak dočkají nejen fascinující historické bitvy, ale i divoké automobilové honičky končící na stěně jedné z moskevských moderních budov. Film, jehož strhující tempo se okolnímu světu představilo až letos na několika klíčových filmových festivalech přichází do českých kin přesně dva roky po úspěchu Noční hlídky, kterou vidělo přes šedesát tisíc diváků. (oficiální text distributora)

arcticsky

Stejně jako Noční hlídka....takový.....lepší průměr. Po více než hodinovém víceméně užvaněném rozjezdu se to dopracuje alespoň k akčně - katastrofickému závěru a následně k vrácení se na začátek Noční hlídky, kde se všechno jakoby "napraví". Žádné velké překvapení se nekoná. ()

jacksax

nejhůře hodnotitelný film pro mě... ever. Tak odlišné zpracovaní předlohy (a předsto předstírající, že ne) jsem nikdy nezažil. Antone...Jegore...Kosťo! Dal jsem to po deseti letech znovu a stále to nemůžu/nechci pochopit. Asi Vás mám přece jenom psané mnohem radši. ()

kowalski

Madlajz s dobrými triky a připadá mi, že po prvním pěkném díle dostala v druhém díle tato trilogie syndrom Matrixu. ()

tomashrabek

Dvojka pokračuje v tradícii jednotky, film má podobu akčného metalového videoklipu bez deja, plného zmätočných záberov a chaotických scén. Na to, že sa snaží byť dynamickým a sviežim je prekvapujúco nudný a nezachráni ho ani auto zdolávajúce stenu mrakodrapu. Efektné to ale je. ()

Mat21

Křehká rovnováha mezi světlými a temnými zdá se narušena. Kdybych chtěl dostát svému krédu napsat v rámci každého komentáře i krátké dějové shrnutí, u Denní hlídky bych se toho opravdu neodvážil. I když jsem před několika lety shlédnul první díl Noční hlídka, v ději jsem opravdu více či méně tápal a některé pasáže jsem vůbec nepochopil. Co proboha dělal ve filmu ten zelenej papoušek? Přidají-li se k tomu všichni, pro mě takřka bez výjimky, nesympatičtí a nevýrazní herci a dále, některé až komicky vypadající scény ve filmu, do kterého vůbec nepasují, vyplývá z toho jedině: Děkuji, již nikdy více! Snad jediné, co lze na filmu ocenit, jsou originální filmové efekty, u nichž však doporučuji vypínat mozek. Především valící se ruské kolo nebo například auto jedoucí ve vertikální poloze po vnitřním půlkruhu mrakodrapu se vysmívají fyzice. ║31.1.2009║ ()

TomasKotlant

Zajímavá ujetina ve stylu prvního dílu. Občas je děj hodně zmatený, ale hlavní dějová linka to docela drží pohromadě, takže pokud si dokážete sem tam něco domyslet, jako celek to dává smysl. Sem tam je trochu hluché místo, ale velmi citlivě udělaný závěr posouvá vyznění filmu do vyšší třídy. ()

KOZEL84

Tak mě se to líbilo mnohem,mnohem víc než první díl u kterého sem chcípal nudou.Příběh sem pobral narozdíl od jedničky v pohodě,ale je fakt,že sem byl varován,takže sem si na to i dával bacha.Efektní akce Bekmambetovi jde jako málokomu a já se už nemůžu dočkat jeho dalších filmů.Ani ta délka mi nevadila. ()

edie sedgwic odpad!

Tak toto bol jeden obrovsky nechutny gyc. Napriek tomu som to musela dopozerat, lebo som chcela vediet, kolko tuposti, jalovosti a neoriginalnosti moze jeden film obsahovat, a nesklamala som sa...dostala sa mi konska davka smiesnych bojovych scen, upirov, temnych ludi, divnych kvazi akcnych situacii a akoze romantickych zaberov, z ktorych sa akurat tak chytate za hlavu...Jeden z najhorsich ''filmovych'' pocinov, ake moje oko kedy muselo vystat. Neodporucam slabym zaludkom a diabetikom. ()

Vilg

Za kongeniální scénu se zeleným rájem ve sprše. Jinak zase Bekmabetovský dederonový bordel... ale já mám tuhle značku tak nějak nostalgicky rád. Asi proto, že mě nikdo nenutil to žít. Výjev z první projekce na MFFKV užnevimkolik: v kině já (znám knihu) a dva kámoši (nevědi, že je). Jeden usnul a druhý ho od půlky filmu (protože z děje stále nechápal ani hovno) začal frustrovaně mlátit, cedě srkze zuby "ty budeš dávat pozor, vole, a ne tady chrápat". ()

Darren98

Každému, koho Noční Hlídka předem uvedla do světa Jiných, předvede Denní Hlídka výjimečně harmonické spojení příběhu a akce. Vše neobvyklé oproti americké režii se při neobvykle dynamických akčních scénách obrátí v nevídaně působivé momenty s řadou originálních nápadů a vynikajícím znázorněním Šera. Za stále nízkého rozpočtu je první díl překonáván neméně zajímavým příběhem s daleko lepšími efekty, režií i výpravou. Opravdu jedinečná stylová atmosféra zahltí každého, kdo se nebrání napínavé akci s nadějí na změnu běhu událostí. ()

Eratashi

Originální zpracování nezpracovatelného. Když čtu knižní předlohu, nevím, jak bych ji zfilmovala. Celý příběh je de facto prostý, ale přitom velmi zakroucený. Je asi nutné mít základní znalosti, než se podíváte na film. Říct divákům, aby v tom hledali trochu víc meta, tak by asi kroutili očima. Proto zůstanu u prostého popisu - scifi fantasy spojené s metafyzičnem ;-) ()

zelda82

Mozna, ze sem byl pri sledovani tohoto kousku malo sjetej, ale ja tuhle spatlaninu psychedelickeho razeni ani nedokoukal:) ()

clump

dost rozporuplne. vlastne hodne jako jednicka... zkratka poradny zmatek, ale deje se tu jeste vice veci bez vysvetleni ("kde se tu vzal ten trolejbus?!"). nicmene ne vylozene spatne a rozhodne stoji za videni. vizualne pekne, herecke vykony take dobre, ale ten pocit, ze mi porad neco podstatneho unika, mi nedovolil se plne ponorit. ()

JohnSorrow

Nejzmatenější film, co jsem kdy viděl. Bez znalosti jedničky bych byl nejspíše ztracen úplně. Oproti jedničce, je u Day Watch vidět nárust rozpočtu v obrovském množství akčních (monumentálních) scén a použitých kulisách. Jenže taková ta jednoduchost (co se týče umístění a prostředí) mi tady nějak chyběla. Celý film je navíc zaměřen na rodinné vztahy a lásku a do tohoto je přišpendlen nějaký scifi či fantasy příběh. Celkový dojem je poněkud rozporuplný. ()

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013