Hamburk, nástup fašismu. Loď svobody se pomalu potápí, ale na palubě se ještě swinguje. Skupinu mladých lidí kolem kytaristy a skladatele židovského původu "Django" Arvina nemůže rozdělit nic - jejich vírou je swing. Černý kruh se však začíná stahovat i kolem "neárijské" hudby. Někdo raději vstoupí do Hitlerjugend, ale večer svlékne uniformu a jde tančit. Někdo už se tančit bojí, jiný uniformu už ani nesvléká, jeden ze "swingerů" už dokáže botou rozdrtit Arvinovi ruku. Swing se ozve jen občas, tančí už jen tajně pár odvážných. Arvin si podřeže žíly rozbitou gramofonovou deskou: ať jde o slova nebo o noty - jde o všechno, jde o život!

Film byl natočen v Praze, což ovšem není na první pohled záměrně patrné, protože Praha představuje Hamburk. V rolích dospívajících swingerů vystupují neobyčejně zdařile mladí herci - Robert Sean Leonard známý z Weirova dramatu SPOLEČNOST MRTVÝCH BÁSNÍKŮ a Christian Bale, který se proslavil hlavní úlohou ve Spielbergově ŘÍŠI SLUNCE. Výraznou postavu gestapáka sehrál anglický shakespearovský herec a režisér Kenneth Branagh. Celý film se odehrává v ďábelském rytmu swingu a ve víru strhujícího tance! (oficiální text distributora)

SaNcHeZ_cz

Swing Heil. Naprosto lahůdková záležitost a přitom tak mimo radar. Skvěle obsazená atmosferická válečná podívaná, které na jedné straně nabízí jeden z nejpodmanivějších tanců a hudebních stylů jako hlavní motiv a na straně druhé dodává dvě hodiny příběhu německých hochů, kteří se rozhodli vzepřít nejradikálnějšímu režimu v německé historii. To že se to natáčelo u nás jde teď stranou, i přesto, že není film umělecky či scénáristicky nějakým zásadním milníkem, či do detailu vypilovanou podívanou, jsou Swing Kids lahůdkou nejen pro zasevěcené. ()

Jino

Robert Sean Leonard a Christian Bale táhnou tento film na svých bedrech až do vynikajícího finále... 90% ()

Juto

Je to zábavný a dojímavý film, ktorý skúma priateľstvo, romantiku a dospievanie na pozadí jedného z najodkázanejším obdobím v novodobej histórii. 8/10 ()

blitzer

Viděl jsem už dost filmů z období nacistického Německa o Češích nebo o Židech, ale málokdy se natrefí na film, který se na toto období dívá z pohledu samotných Němců (teď se mi vybavil jenom Předčítač). O generaci swing kids jsem tady slyšel prvně. Někteří její členové, jako hlavní hrdina Peter, vlastně představovali jakýsi kulturní odboj (něco jako rockeři za komančů), který bylo potřeba rozmáznout stejně jako vše, co vybočovalo z představy o dokonale poslušné loutce režimu. Tou se naopak stal Peterův kámoš Tomas, jehož hitlerjugenďácká propaganda naprosto semlela. Můžeme se jen ptát, kdo z nich byl nakonec větší obětí systému. Kromě samotného příběhu se mi hodně líbila hudba (zvláště Djanga mám rád) a taky exteriéry "německé" Prahy. Cameo (dá-li se to tak nazvat) anglicky křičící Nadi Konvalinkové mě taky potěšilo :-) ()

dr.fish

Swing kids jsou určené pro amerického diváka, aby vysvětlil neznalému problematiky, jak se vkrádá totalita pozvolna mezi lidi, zasévá strach, omotává lidi kolem prstu. Nakonec kývnou i na věci, které by jim před časem přišly naprosto proti srsti. Takových filmů jsou jen v naší kinematografii desítky a řada z nich mnohem lepších. 60% ()

wader

Na Swing Kids jsem narazil zcela náhodou, když jsem sháněl všechny možné materiály o swingu. I když je swing pro film důležitou hybnou silou, překvapilo mě, že swingu jako takového je tam spíš míň než víc. Úžasné je obsazení hlavní role - tedy obsazení Prahy do role Hamburku. Nevybavuju si jiný film, u kterého by mě tolik těšil pohled na známá místa Prahy. Co je pro mě ale naprosto zásadní, je atmosféra. Při sledování jsem občas měl pocit, že se dostávám skrze jemný závoj minulosti, do doby, na kterou si jakoby vzpomínám právě prostřednictvím Swing Kids. Na závěr je samozřejmě potřeba pochválit herce, na které se pěkně kouká, a ani angličtina nepůsobí tolik rušivě jako u jiných filmů, kde je angličtina "němčinou" (jako třeba Valkýra). Swing Heil! ()

YumiOkami

𝗶𝘁 𝗱𝗼𝗻'𝘁 𝗺𝗲𝗮𝗻 𝗮 𝘁𝗵𝗶𝗻𝗴 𝗶𝗳 𝗶𝘁 𝗮𝗶𝗻'𝘁 𝗴𝗼𝘁 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘀𝘄𝗶𝗻𝗴. 𝗱𝗼 𝘄𝗮𝗵, 𝗱𝗼 𝘄𝗮𝗵, 𝗱𝗼 𝘄𝗮𝗵, 𝗱𝗼 𝘄𝗮𝗵, 𝗱𝗼 𝘄𝗮𝗵! krasna praha, skveli herci; zajimavy film, ktery, i pres smutne chvilky, mi ukazal pozitivni stranku teto hrozne doby. opet jsou to studenti, kteri bojuji za svou svobodu. swing heil! || ❝𝐍𝐨 𝐨𝐧𝐞 𝐰𝐡𝐨 𝐥𝐢𝐤𝐞𝐬 𝐬𝐰𝐢𝐧𝐠 𝐜𝐚𝐧 𝐛𝐞𝐜𝐨𝐦𝐞 𝐚 𝐍𝐚𝐳𝐢.❞ 💃🏼✨ ()

D28

Prvé, čo ma napadne- totálne nekomerčný film.Čiže veľa ľudí ho asi nevidelo a to je škoda.Veľmi presvedčivé herecké výkony ma doviedli k emóciám každého druhu, čo sa každému filmu ani hercovi nepodarí.Vpodstate bezchybné dielo, a len kvôli vážnosti a tragičnosti témy nemôže patriť k tým, čo budem často pozerať.Možno ani netreba, pretože len tak naň nezabudnem. A bojím sa sama seba spýtať, či by som sa vedela správne rozhodnúť, keby šlo o život, a nie len môj.Vieme vždy posúdiť, ktorá voľba je správna?Sme ozajstní priatelia?Sme manipulovateľní?Ktorú si vybrať-čiernu, bielu? A čo šedivá? ()

Pecival

Parádní ukázka propagandy a vymývání mozku, aneb jak těžké je nazprodat svoji hrdost. Skvěle obsazené, sice lehce předvídatelné, ale i tak celkově zajímavé drama. A ty party jsou docela luxusní, u toho se nedá si aspoň nohou neklepat. ()

Babous

Swing je boží! Tenhle film je vystavěn na kontrastu předválečné německé kultury, v níž měla své místo americká hudba, filmy a kultura, s tou nacistickou, čistě německou a arizovanou. Film je hodně silný a pomocí pomalých záběrů a hudby z diváka mačká slzy od začátku (záběr na hitleráčka kterak mlátí saxofonistu v podstatě shrnuje celý námět). Swing Kids se natáčely v Praze, a tak má Hamburg přelomu 30: a 40. let známou atmosféru. To možná ještě přidává na síle. ()

Maynard.

Další kousek z hudebního prostředí. Předefčírem sem si píchnul blues z USA, včera swing z Dojčlandu :o). Hudebně mě teda rozhodně bere víc blues, než swing. U filmů je to ale uplně naruby. Tenhle film je obrovsky silnej v hercích. Jednoznačně nejvíc dává batman - Bale. Tenhle týpek na plátně dokáže všecko strhnout na sebe, byl to absolutní frajer už v mládí a teĎ v tom pokračuje. Jeho nej kámoš (ten herec, kterej je nej kámoš doktora House) taky umí zahrát a ani jeho postava (uplně ta nejhlavnější) vůbec nezaostává. Jejich společné taneční kreace se mi hodně líbily, sice to připomínalo rock ´n roll, ale co už. Dycky sem si myslel, že kamarádství může narušit jen ženská nebo prachy. Tenhle film je jasným důkazem, že i ideologie! Těžko říct, jestli by se něco podobnýho v opravdickým kamarádství stalo, ale tady sem tomu věřil. Čemu sem ale už nevěřil, tak že se hlavní hrdina vrátil (po uzavření klubu) do toho stejnýho klubu, ve kterým se dál hrál swing i přes zákaz. Tomuhle se mi nechce věřit, že by se stalo. Konec špatný, všechno dobré :o) ()

Seti

Tomuhle já říkám zjevení! Tenhle film není žádná Pomáda jak by se z názvu mohlo zdát. To je tvrdý střet mládí s ideologií, totality se svobodou a dokonalé zobrazení plíživého nebezpečí propagandy. Pracuje s motivy jako je otázka viny, odvaha udělat správnou věc i za obrovskou cenu a mnoha dalšími. Donutí vás přemýšlet, jak byste se zachovali v takové situaci. Jako Peter? Nebo jako Thomas? Není snadné takovou věc objektivně rozhodnout ani není namístě někoho odsoudit. Ve filmu byla spousta velmi silných momentů, ale byl jsem přesvědčen, že scénu Peterova prozření nic nepřekoná, ovšem pak přišlo finále a to jsme si ucvrnkával do trioly. Neuvěřitelný filmový zážitek, který mě totálně emočně vyždímal, a který ve mně ještě teď rezonuje jako atomová exploze. Přesně tohle je totiž jeden z důvodů, proč mám filmy tak rád. Tak Swing Heil! ()

Ilhan

Kromě jmen hlavních dvou představitelů jsem o filmu nevěděl vůbec nic a bylo to dobře, protože ten film je nehorázně dobrý a každý kdo je schopnýjen trohcu objektivního myšlení ho musí ocenit. Leonard i Bale skvělý, skvěle zasazený příběh a hlavně výborný vývoj postav. Otevřený konec nic nekazí. Je to o lidské síle a uvědomnění. Tenhle komentář se strašně těžko píše. Prostě to má SÍLU. To je hlavní. BTW. Musím se přiznat, že swing pro mě byl do dnes velká neznámá a vidím, že jsem vážně o hodně přišel. Už jsem si sehnal nějakého Bennyho Goodmana, tak jsem zvědavý. :-) PS. V kolika filmech můžete vidět Naďu Konvalinkovou a Christiana Balea v jedné scéně? 85 % ()

Hanys_

Nebýt toho vskutku šíleného závěru, kdy mi bylo za tvůrce až trapně, bylo by to za 4, protože celou dobu k tomu všechno směřovalo - silné téma, skvělí herci. Ale kdo má rád swing, tak asi tu hvězdu přihodí i tak. 6.5/10 ()

Honzeek95

Tento film je po všech stránkách dokonalý.. Navíc vynikající příběh. Na konci jsem měl slzy v očích. Nechápu, jaktože je tento film tak neznámý.. Osobně bych ho zařadil mezi úplnou špičku. SWING HEIL! ()

Rozjimatel

Dráma, ktorá je príťažlivá dobovou swingovou hudbou a tiež výborným vykreslením obludnosti nastupujúceho fašizmu. Mladí herci v hlavných rolách podávajú pomerne slušné výkony a zaujali ma ešte aj Barbara Hershey a Kenneth Branagh. Čo mi na filme ale vadí, je občasné násilné žmýkanie emócií a potom ten dosť patetický záver.     "I know who my friends are. I'm not alone." ()

Nethar

Dobrý snímek zasazený "na druhou stranu" válečných událostí. Dobře zahrané i s materiálem k zamyšlení nad vymýváním mozků, apod. Ale emocionální scény mě přiznám se nijak nezasáhly, asi tomu něco chybělo, nevím. ()

fredisek

Hamburg jako ostrov amerického sentimentu v nacistickém Německu, Pardon, tohle tvůrcům prostě sežrat nemůžu. Finále epičtější než Titanic, Avatar a Chcete být milionářem dohromady. Námět skvělý, ovšem převálcovaný velkými gesty a patosem. A ta Praha a Naďa Konvalinková tam jsou libový (Naďa asi trochu libovější než Prahamburg). ()

Jimmy15

Už je to sakra nějaká doba co jsem to viděl, ale i tak to ve mně zanechalo průměrný dojem. Nevím proč, ale odvařený jsem z toho nebyl. Neberu nikomu to, že se mu to líbilo, ale znám lepší filmy z podobné doby či prostředí. ()