Hamburk, nástup fašismu. Loď svobody se pomalu potápí, ale na palubě se ještě swinguje. Skupinu mladých lidí kolem kytaristy a skladatele židovského původu "Django" Arvina nemůže rozdělit nic - jejich vírou je swing. Černý kruh se však začíná stahovat i kolem "neárijské" hudby. Někdo raději vstoupí do Hitlerjugend, ale večer svlékne uniformu a jde tančit. Někdo už se tančit bojí, jiný uniformu už ani nesvléká, jeden ze "swingerů" už dokáže botou rozdrtit Arvinovi ruku. Swing se ozve jen občas, tančí už jen tajně pár odvážných. Arvin si podřeže žíly rozbitou gramofonovou deskou: ať jde o slova nebo o noty - jde o všechno, jde o život!

Film byl natočen v Praze, což ovšem není na první pohled záměrně patrné, protože Praha představuje Hamburk. V rolích dospívajících swingerů vystupují neobyčejně zdařile mladí herci - Robert Sean Leonard známý z Weirova dramatu SPOLEČNOST MRTVÝCH BÁSNÍKŮ a Christian Bale, který se proslavil hlavní úlohou ve Spielbergově ŘÍŠI SLUNCE. Výraznou postavu gestapáka sehrál anglický shakespearovský herec a režisér Kenneth Branagh. Celý film se odehrává v ďábelském rytmu swingu a ve víru strhujícího tance! (oficiální text distributora)

divisak

O vzdoru lidské síly a důkaz, že nacismus je horší než mor, který dokáže zasáhnout i to nejhlubší nitro člověka, jeho duši a mysl. Silný zážitek! ()

Dejvi21

Na filmy s Robertem S. Leonardem si budu muset začít dávat pozor. Po Společnosti mrtvých básníků další nápor na slzné kanálky. ()

fuC_k

pam pam pam pa dam v hlavně zní do té doby než o říši Heil zvučně sní. vyhořet? shořet? zapálit se? pam pam pam pa dam. it don´t mean a thing if it ain´t got that doo wah doo wa doo wa doo wah. swing heil. swing heil. ()

Rokle

Stejnak se ten Robert Sean Leonard na tyhle typy filmů hodil... jen vzpomenout na Společnost mrtvých básníků. Je škoda, že není víc obsazován, když si vzpomenu, kudy se ubírala jeho filmografie a kámoše Balea... ()

Mayaku

VYNIKAJÍCÍ!!!Od prvních tónů swingu jsem byla vtažena do děje a film mě ze svých spárů nepustil až do závěrečných titulků. Opravdu můžu filmy s kvalitní hudbou, filmy válečné, Christiana Balea a také mě vždy potěší, když ve filmu vidím pro mě známé pražské destinace...v tomto ohledu mi byla splněna všechna přání. Mimoto příběh o skupině swingařů, kteří jsou postaveni tváří v tvář kruté realitě nacistického Německa, je mimořádně silný. Herci jsou taktéž výborní. Že bude excelovat Bale jsem docela čekala, ale Robert Sean Leonard mě opravdu mile překvapil - vážně skvělý výkon. Když se nad tím zamyslím, asi není nic, co bych Swing Kids vytknula. Už dlouho mě žádný film takovým způsobem nenadchnul a nezasáhnul...hned putuje do mých TOP10. ()

Miki68

Nastupující fašismus a bojůvky hitlerjugend, ostře bojující proti příznivcům swingové hudby. Hmburk je v tomto filmu zasoupen pražskými lokacemi. Swingové šlágry Gene Krupy a roztančené mládí v Obecním domě, železniční most přes Vltavu, nuselské a smíchovské uličky, velmi dobré herecké výkony. Téměř antická tragédie o přátelství a válce podbarvená skvělou muzikou. Neprávem zapomenutý film. ()

kilobyte

Tak tohle jsem nečekal. Neuvěřitelná ukázka povah lidí a manipulace s nimi. Na konci jsem soucítil i s těmi "špatnými". ()

ilovebritain

Puberťáci from USA filmující cosi, o čem nemají ani to nejmenší tušení a to celé se ještě děje v Praze, která je patrně mnohem levnější a potřebně válečně šedivější. A hele, ona to není kravina. Ten, kdo vytvářel herecké obsazení totiž nejspíš ovládá černou magii. Jinak si nedokážu vysvětlit, že sehnal bandu amerických(promiň Chrisi) děcek, co vážně umí hrát. Když se najde jeden, je to zázrak, ale hned pět? Fíha. Roberte, Roberte, jak to, že jsi se nikdy později nezmínil, že umíš hrát? Nad jeho výkonem srdce usedá a Rosamunde Pilcher dojatě pláče. Nad Christianem nepláčeme, ale taky není nad čím. Tentokrát dokonce ani nepřekřikuje hlavního hrdinu. Hraje si na svém písečku, ale jak, panečku. Záporný hrdina, který by v rukou kohokoli jiného nejspíš vyvolal buď odpor nebo soucit. V Chrisově podání ho jenom chápete a vidíte. Film obecně oplývá zajímavou psychologií postav, ale v podání těch kluků není co kritizovat. Film sám o sobě je navíc silný a to myslím vážně. Sice jsem nepotřebovala kapesník, ale dvě hodiny se dívala doblba. Tak skvělý to bylo. Mimochodem by mě zajímalo, jaké vzpomínky na natáčení má Naďa Konvalinková? Jak často se stane, že hrajete štěk v americké produkci a válí se po vás budoucí batman? ()

jafuska

Film, který mě svým způsobem hodně nadchnul, Swing je zde považován za něco špatného,ale ono se vlastně nejedná jen o tento tanec, je to spíš okrajová záležitost, ale je zde hlavně ukázáno, nástup Fašismu, který se rychle šíří i mezi mladé lidi, bohužel, Při komentářích bylo napsáno, že se to odehrává z části Prahy, a že zde i hrají naši herci, tak to jsem bohužel nepostřehla, spíš jsem vstřebávala děj, který mě prostě dostal, člověk si rychle uvědomí, že i malé zlo se může rychle šířit jako neřízená střela a to je docela děsivý pocit. ()

Sarcasmgirl

Hamburk na počátku 2. sv. války, mladý Robert Sean Leonard a swing, odzbrojující kombinace. Exceletní příběh o lidské psychice. Dejte někomu moc a změní ho to. Tenhle film je prostě zážitek, jak po dějové, herecké a hudební stránce. Takže Swing Heil! ()

Ajka1

Skvělá atmosféra, žádný zbytečný heroismus. Pouze touha přežít a nezaprodat se nacistické propagandě, cenit si lidského života a sám sebe. Není zde cítit žádný chladný kalkul, ani náckové nejsou tentokrát stoprocentní záporáci z koncentrátu, jak jsme tomu u mnohých 'válečných' filmů z americké produkce zvyklí. Zkrátka překvapivě příjemné, i když velice smutné, vyprávění o jedné generaci hudbou posedlých adolescentů, kteří se ocitli mezi dvěma mlýnskými kameny války. Moje celkové pocity? Mám chuť se jít hned zítra zapsat na taneční hodiny Swingu, a Naďu Konvalinkovou s Christianem Balem společně v jednom filmu (a dokonce ve společné scéně) už asi nikdy neuvidíme. Váhám, váhám, ale když vezmu v potaz i vynikající hudbu, tak ty čtyři tam zákonitě musí spadnout. ()

kubilov

"Oh.. Scheiß-patrol!" Rok 1939 těsně před anšlusem Rakouska a Mnichovskou konferencí, Hamburg (Praha ♥). Tři mladíci, kteří si po večerech rádi pořádně zaswingují, a kteří stále zarputile odmítají vstup do Hitlerjugend, nakonec svou odmítavost musí přehodnotit, protože se pokusí ukrást rádio Nadě Konvalinkové. Právě nacistická propaganda a nenávist vůči všem ostatním rasám je ve filmu rozebírána poměrně podrobně, navíc za přispění skvělého herectví zejména Christiana Balea, za kterým ale o nic moc nezaostává ani jeho parťák Robert Sean Leonard. Ve vedlejší roli možná pak mimo českých herců překvapí ještě Kenneth Branagh. ()

Brano

Hlavný lákadlom pre tento film bol pre mňa mladý Christian Bale v nemeckej uniforme. Svoju úlohu zvládol dokonale, tak ako vždy a postaral sa o to, aby bol tento film pozeratelnejší. Ale príbehovo ma to veľmi nenadchlo. Skupina ľudí, ktorá počúva zakázanú hudbu si týmto chcela vyjadriť svoj vzdor proti vtedajšiemu režimu, pretože nacisti prísne trestali každého "swingera". Scény v nočných kluboch ma vôbec nebavili, pretože nemám rád swing a tanečné scény ma skôr nudili. Celková pointa nebolo zlá, ale bola natočená tým najnezaujímavejším spôsobom. ()

Swingie

Asi nie moc známy film. Poradila mi ho kamarátka a som jej za to vďačný dodnes. Film som videl už určite 10x, nikdy ma neomrzel a koniec ma vždy rozľútostnil rovnako. Nešťastný príbeh o kamarátstve a záľubách, ktoré ale boli zakázané a preto sa táto krehká niť priateľstva trhá. Tlak spoločnosti doženie Christiana Balea až tak ďaleko, že sa otočí chrbtom ku kamarátovi a zmení sa mu úplne myslenie. Tu je krásny príklad toho, ako dokážu byť ľudia ľahko ovplyvniteľní ale aj ako dokážu zotrvať vo svojej viere a presvedčení. Fantastické tanečné scény, krásna atmosféra tridsiatych rokov a nádherná hudba (milujem swing!). Jediné, čo by som filmu vyčítal je asi zlé herecké obsadenie... nehovorím, že herci sú zlí, že by zle zahrali svoje úlohy, to nie. Len mi vadí, že na študujúcich chlapcov vyzerajú akosi pristaro a keď je už film z európskeho prostredia, potešili by možno viac aj európsky herci. No na tom až tak nezáleží. Hlavný je konečný výsledok, ktorý priniesol 5 hviezdičiek a keby môžem, dám k nim ešte malú *. ()

Pateyl

Doopravdy mě mrzí, že poznávám Robert S. Leonarda až po shlédnutí Dr. House v jeho mladých letech a považuju ho za jednoho z nejlepších herců počátku 90. let... Film je naprosto, naprosto unikátní a kdo na konci neuronil slzu, tak pro mě není normální člověk... ()

dadule777

To byl zase jednou kvalitní film s dobrým příběhem majíc duši. Pravděpodobně jsem citově rozhozená, ale u tohohle filmu jsem se pobavila i plakala a zanechal ve mě nesmazatelnou stopu. Už teď vím, že tento film uvidím ještě nejméně jedenkrát. Doporučuji ke shlédnutí. ()

Esquirol

Opravdu se vyplatilo oblíbit si herce Christiana Balea, neboť jinak bych na tento film asi nikdy nenarazila! K pěti hvezdičkám tomuto filmu chybí pouze to, že je točen v angličtině (mínus pro všechny filmy v aj, odehrávající se v Německu) a pár nepravděpodobných situací (jenž jsou jistojistě důsledkem toho, že Amerika není tolik obeznámena s Evropskou historií za 2. sv. války). Jinak tomuto filmu nemám co vytknout. Neuvěřitelně dobré výkony tehdy začínajících talentů - Roberta Seana Leonarda a Christiana Balea dávají filmu opravdou autentičnost! Rozhodně stojí za zhlédnutí! ()

Spike86

Tenhle film nemusí vonět každému, ale já swing miluju, takže už jen proto nemůžu do této skupiny patřit. Hudební doprovod je výborný a to ne jen kvůli big bandovým swingovým vypalovačkám, ale i ostatním melodickým podkresům Jamese Hornera. Christian Bale je velmi dobrý už v tomto mladém věku. Ve filmu se pojí láska ke swingu a zároveň nastupující nacistická propaganda jdoucí proti. Je zde přiblížena ta nebezpečná síla propagandy, ovládání mas a je tu ukázáno, jak tenká je hranice a jak málo stačí k tomu, aby se člověk dostal úplně někam jinam, aniž by si to uvědomoval. Trochu to ponouká k zamyšlení. Trochu divně působí to, že se to odehrává v Německu a je to točené v angličtině, ale zas až nějak extra rušivě to na mě nepůsobilo a jsem schopen to přejít, zřejmě jsem již otrlí díky všemožným zhlédnutým nadabovaným filmům. 83% ()

ta*jemna*

Swing kids je vynikající film. Viděla jsem ho poprvé asi v roce 1995 a utkvěl mi v paměti dlooouhých 17let, než jsem měla příležitost ho zhlédnout podruhé...a dokonale fungoval i po těch letech, opravdu silný příběh, na konci jsem brečela jak želva (a to normálně u filmů nebrečím) a skvělej soundtrack, takže dávám plnej počet. ()