Na cestě z Berlína do New Yorku potká Kyle Pratt (Jodie Foster) ta nejhorší noční můra každé matky - v rozlehlých prostorách moderního Boeingu 474 se beze stopy ztratí její šestiletá dcera Julia. Kyle, která je citově zničená z nedávné ztráty manžela, se zoufale snaží nevěřící posádce letadla, cestujícím a později i sama sobě dokázat, že není šílená. Přestože se kapitán Rich (Sean Bean) i letecký strážník Gene Carson (Peter Sarsgaard) snaží o tvrzeních zoufalé vdovy nepochybovat, směřují všechny důkazy ke skutečnosti, že její dcera nikdy na palubě letadla nebyla, což ještě více podněcuje paranoiu a pochyby ostatních cestujících a zbytku posádky. Kyle, která se najednou ocitá úplně sama, zbývá jediné - spolehnout se při pokusu o vyřešení celého tajemství a záchranu dcery pouze na svůj vlastní rozum. (oficiální text distributora)

BMAJTZ

Naprosto obycejny film ktery zacne naprosto skvele hledanim ditete v letadle a prestoze Jodie Foster vskutku nijak zvlast nemusim tak to hrala vytecne. Jenomze jakmile se film prehoupne do druhe pulky uz to tak skvele neni a kdyz se nakonec dozvidame proc, stane se z toho jenom jeden z dalsich filmu v rade. Pribeh jako celek moc pohromade nedrzi. Jak jsem jiz rekl filmu na podobne tema je dost takze uz od zacatku tak nejak tusite co se stane a ono se to opravdu stane a konec je neuveritelne pruhledny uz asi 30 minut pred zaverem. Tohle to proste neberu a proto tomu davam 45% za Jodie Foster a dobre vymyslenou prvni pulku. ()

sedm.1

Tajemný let bych rozdělil do tří etap.Halucinogení úvod,slušně napínavý prostředek a klišovitý závěr,zakončený samozřejmě toporným hollywoodským happy endem.Ze začátku jsem si vážně nebyl jistý vůbec ničím,tvůrci ale místo aby mě tímto nezvyklím startem naladili,tak mi spíše hned od začátku dali znamení,že toto nebude úplně můj šálek kávy.Když však dojde k prvnímu zvratu,celé se to alespoň na chvíli srovná do docela koukatelné podívané a ikdyž mě Jodie Foster i Peter Sarsgaard oba svými výstupy a v podstatě celým hraním nehorázně vytáčeli,v této etapě filmu mě děj nenudil a chvílemi jsem byl i docela napnutý,jak se vše bude vyvýjet dál.Velmi brzy však přijde další zvrat a ten už jsem prostě a jednoduše nedal.Jednak do té doby otřesní herci byli snad ještě otřesnější,jednak celý ten zvrat byl fakt hodně tuctový a především i nudný a jednak vše spělo k tak okatému finále,že jsem si musel odplivnout.Takže na Tajemném letu mohu pochválit snad jen onu chvilkovou návštěvu tajemna a pocitu napětí,ale mizerní herci korespondující se zbytkem unuděného a hloupými zvraty vyplněného děje mi nedovolují hodnotit tuto nevydařenou báchorku jinak než jako velmi slabý průměr. ()

Firebug

První půle je překvapivě povedená. Chladná schizofrenní atmosféra podtržená tradičné skvělým výkonem Jodie Foster si mě získala. Precizní režie mi připoměla mé oblíbené One Hour Foto, nebo Fear X. Ponořil jsem se do děje a začal si toto dílko vychutnávat. Následný twist byl pak jako kopanec do koulí. Neskutečné zprznění veškeré atmosféry, kterou si snímek do té doby nenásilně budoval. Zajímavé komentáře: POMO, Marigold, flanker.27 ()

MaMitti

Film, který mě (navzodry mému plánovanému zařazení do kategorií blábolů) během chvilky solidně vtáhl do hry...Jenže zhruba tak do své půlky, potom se bohužel do té kategorie o "normálně" unesených letadlech zvrtnul a to už tak zajímavé ani napínavé nebylo. Škoda, ten rozjezd a zápletka byly opravdu slibné... ()

herr_carter

Jodie Foster prostě umí, o tom jsou asi přesvědčeni všichni, nebo alespoň většina filmové publika, tady tomu není jinak. Jinými slovy průměrný film s průměrnou zápletkou ona dokáže povýšit na nadprůměrný. Film je podle mě napínavý dostatečně a navíc napětí příjemně graduje, člověk neví, zda herečkou opravdu cloumá paranoia, nebo to na ní navlíkli..naštěstí Peter Sarsgaard je taková hnusná tlama, že se člověk musí logicky přiklonit na stranu sympatické herečky, které člověk uvěří její každou roli, včetně zneužité konstruktérky velkých letadel................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

jondoe

Super rozbehnuty zaciatok filmu ma pribil do sedacky ale postupom casu sa zrazu vstko zmenilo a stal sa s toho uplne priemerny a nedoverihodny film z blbym happyendom.Este ze tam hrala vinikajuca J.Foster ktora to ako tak tahala> ()

Lencha

Původně jsem si říkala, že to bude kravina. Nebyla a mile mě tenhle film překvapil. Napínavej až do konce. Chvíli jsem při sledování filmu nabyla dojmu, že si to s tou dcerou fakt jen vymýšlí a že se to, že ji měla v letadle odehrává jen v její fantazii...a ejhle. Ona nekecala. Výborná Jodie. Film výborně graduje. ()

Han22

Parádní thriler, který má hned několik plus - je to klasické téma obyčejný člověk v neřešitelné situaci, odehrává se na jednom uzavřeném prostoru, nechybí skvělá hlavní hrdïnka (Fosterová opět nezklamala), zhruba 2/3 přemýšlíte jak to vlastně je a vytváříte si vlastní teorie a ve finále se dočkáte většiny odpovědí i šťastného konce. ()

ElizabethBay

Film vypadal opravdu slibně, měl našlápnuto na výborný triller. Bohužel napětí se nedařilo pořádně vyvolat a udržet, film začal být strašně zdlouhavý. I tak Foster, Bean a zajímavý námět vytváří lehce nadprůměrné podívání. ()

Bobek15

Až mi je ľúto dávať len 3*, lebo prvá polovica by si určite zaslúžila viac (a to nielen vďaka skvelej Jodie Foster, ale aj skvelému budovaniu zaujímavej zápletky, udržovanie divákovho napätia, neistoty), no druhá polovica (resp. záverečná tretina), už nepokračovala v nastolenom trende a bola len tuctovým akčňákom, odohrávajúcim sa v lietadle, s pravým americkým koncom, akých tu už bola plná kopa.... ()

klúčik

Niekedy si tí američania vymyslia takú somarinu... Scenár filmu sa mi nepáčil, nemám rád takéto hlúposti... No výkony hercov, to je už o inom. Jodie Foster to zahrala výborne...65%. ()

Balu...

Scénář děje se rovná jednomu velkému trapasu, který nezachrání ani vykulená Judie Foster, ani přerostlej práškovací čmelák 747. Zajímavé bylo pro mě především po sledování cca 25 minut zjištění, že filmaři dokáží udělat zlověstné místo skutečně ze všeho (s jakou důsledností je děsuplně natočen příchod do ´bububu´ letadla). Závěr je precizní ukázkou americké pompézní nabubřelosti - ee; tohle ani v nejmenším nedostálo mým očekáváním.. ()

cold

Začátek celkem dobrý psycho - poté sračka, která nemá smysl. Divím se, že se Jodie zahazuje v takto průměrném filmu. ()

cab

Atmosfericky thriller odehravajici se jen v utrobach letadla, kde se ztratilo dite, ale nikdo matce ditete neveri, ze ono dite vubec na palube kdy bylo.Vse je v dobrych rukach neprilis znameho rezisera a excelentnich hercu, v cele s (Jodie Foster a Peter Sarsgaard). To jsou pozitiva. Negativni stranka filmu je obcasne zadrhnuti scenare a padici zakonceni v radoby akcnim stylu se sladkym americkym koncem. 65% ()

wosho

Tajemný let si v první polovině drží dobrou atmosféru a napětí, bohužel s ubíhajícím časem (a to díky bezradnosti scénáře, který neví jak vše inteligentně a originálně ukončit) se film mění jen na průměrnou záležitost. Jediným důvodem jej vidět je nikdy neselhávající Jodie Foster. ()

Hopper

No jo, veľmi oslavné ódy teda spievať nebudem. Celá zápletka vrátane pointy ašpiruje na nelogickosť roka, celé je to beznádejne vycucané z prsta, nielenže nevieryhodné, ale priam nemožné a tvorcovia sa pritom tvária až neskutočne vážne. Jody svoju rolu matky hľadjúcej zmiznutú dcéru a začínajúcu pochybovať o vlastnej príčetnosti zvláda na jedničku, ale toto nestačí. No a keď sa od druhej polovice začína zakčnievať, kvalita klesá ešte výraznejšie. Najviac ma tak oslovilo samotné lietadlo, na ktoré - ak by napr. A380 bolo niečo podobné - by som sa vedel aj tešiť. ()

Setkáme se včera, lásko!

Setkáme se včera, lásko!

25.04.2007

Určitě si vzpomenete, jak si to Eric Bana a Brad Pitt coby Hektor a Achilles rozdali před branami Tróje na meče a kopí. Bylo to tak přesvědčivé, až se nechce věřit, že v soukromí jsou ti dva kámoši.… (více)