Dahlia Williams (JENNIFER CONNELLY) začíná nový život. Má novou práci, přestěhovala se do nového bytu a je pevně odhodlána konečně hodit za hlavu vztah se svým odloučeným manželem a plně se věnovat výchově pětileté dcery Ceci. Když se ale bouřlivý rozchod zvrhne v právní bitvu o dítě, začne se její už tak dost špatný psychický stav ještě více zhoršovat. Nový byt v chátrající budově navíc žije svým vlastním životem - z prázdného bytu ve vyšším patře jsou slyšet tajemné zvuky a stropem v ložnici stále prosakuje tmavá voda. Dahliu pronásledují divoké představy, díky nimž přestává být schopna odlišit realitu od fantazie a je vydána napospas nekonečným hrám s jejím zdravým rozumem. (oficiální text distributora)

Kaka

Neskutečně špatně zrežírovaná filmařina s tak tupou zápletkou, že jsem chvílemi myslel, že vyvrhnu večeři. O čem to vlastně bylo? Sociální drama ? Horor ? Ani jedno ani druhé. Jen špatně poslepovaná směska, bez čehokoliv, co by upoutalo divákovu pozornost. Angažování charakterní herecké perzóny v podobě Jennifer Connelly dost dobře nechápu, ale peníze v tom pravděpodobně hrají majoritní úlohu. Snad hudební podkreslení je vcelku fajn a tvůrcům se dokonce v první polovině úspěšně daří navozovat temnou až depkózní atmosféru (vhodně zvolené prostředí, déšť). Celkově je však výsledek jeden velký neúspěch. Vše ještě umocňuje naprosto pitomý závěr. ()

castor

Aneb příběh o tom, jak si rozvedená Jennifer Connelly poradí s traumaty z dětství, malou dcerkou, která si povídá s imaginární kamarádkou, vyšinutým správcem domu a proudy rezavé vody, která se tajemně dostává do jejího nového bytu v odlidštěném sídlišti. Vše za zvuků permanentního deště, hypnotické hudby Angela Badalamentiho a výrazných hereckých výkonů ve vedlejších úlohách. Tvůrci si navíc pohrávají s barevnými filtry a příjemně depresivní atmosférou. To je z výčtu potencionálních kladů ale naprosto vše, místy sociální příběh je vedle toho bezzubý, gradace žádná, napětí nulové!! ()

ripo

Na rozdiel od iných - mne sa tento film páčil. A práve kvôli tomu, čo podľa niekoho absentovalo .... Napätie bolo také plíživé a hudba dokresľovala atmosféru. Pôvodný japonský film som nevidel ....nemožem porovnávať ... Ale malá Ariel Gade bola skvostná ! ()

petero

Len máličko chýbalo aby som tomuto dielku dal 4*. A to záver, kde som čakal na záber zo spodku šachty na efektne nasvietený a vodou zaliaty výťah stúpajúci ku stropu, ako to bolo v origináli. No nedočkal som sa. Napätie u mňa fungovalo dostatočne, sídlisko je naozaj skľučujúce a Jennifer Connelly je naozaj výborná herečka. Film inklinuje viac k sociálnej dráme rozvedenej rodiny doplnenej minimálnymi prvkami hororu. Škoda toho záveru, ktorý uspokojí len málokoho. Nie je vyložene zlí ako napr. v Hide and Seek, ale výsledný skvelí dojem z filmu dosť uzemní. Už japonský predchodca bol len menšou obmenou Ringu a od jeho remaku som si nesľuboval veľa, ale dopadlo tu určite lepšie ako napr. taký Ring 2 alebo totálne nevýrazný Grudge. ()

-bad-mad-wolf-

Atraktivně obsazená a obstojně atmosférická adaptace Suzukiovské duchařiny, která dojíždí na to, že je strašlivě nijaká. Prvky hororu jsou eliminovány na minimum - hodně dlouho to dokonce vypadá, že sledujeme čistokrevné sociální drama, v němž stopové množství hororového elementu jen podtrhuje žalostnou a paranoidní situaci hlavní postavy. Až v posledních minutách tvůrci zmáčkli turbo a pokusili se roztřískat sociální depku hororovým terorem, ale po předchozím dění to působí dost na sílu. A vlastně i trochu zbytečně. Z hororu tak není nic a drama zůstane v půli cesty. Škoda. Přitom z hlediska vykreslení prostředí je to fakt moc pěkná práce. ()

darkrobyk

Matka Dahlia je magorka na práškách, dcera Ceci se kamarádí s duchem a otec Kyle se ze všeho nejraději ohání právníky. Psychologické drama rozbité rodiny má jen jednu přidanou hodnotu - temnou vodu, co se hrne z kohoutků a záchodových mís. Rozpadající se starý činžák je sice fajn prostředí pro horor, zde je ale absolutně nevytěžený. I ta prádelna nabízela víc, než jen pračku, z níž teče černota. Viděl jsem už hodně dávno, ale vůbec si (až na scénu s pavoučkem, ta mi připomněla) nepamatoval snad proto, že je to tak blbé. Ty 2* jsou velmi slabé... ()

ajuska

Nicneříkající nuda, ten film nemá žádný náboj ani atmosféru, což je u hororu dost podstatná chyba. (Nemluvě o již stokrát viděné a stokrát vyřešené "záhadě" :-) ()

salahadin

Slušnej remake japonské duchařiny. Dobré herecké výkony a hlavně hustá, hustá hustá atmosféra! A že má řídkej děj!? To si děláte legraci? Nehrajte si na intelektuály! Atmosféru to má skvělou, já tam nepotřebuju zápletku s čínským gangem, kterej ukradl bin Ládinovi nukleární bombu a chystá s ní ukrást stádo koz jednomu nepálskýmu rolníkovi, kterej jim dluží zpropitné za aukci hodinek po zesnulém otci! ()

666teen

Víte co, jděte už s těma remakama japonskejch hororů do....Ameriky. Debilní, jinak se to asi nazvat nedá, ta jedna je za Jennifer. Doufám, že příští remake bude AKIRA v hlavní roli Sylvester Schwarzenegger....Jak by řekl jeden můj kamarád na adresu nebohé Ceci..."Bu bu bu, ty malá krávo!" ()

misterz

Totálne hororovo sterilné, bez bubákov, bez strašenia a bez napätia. Na druhú stranu ale potešili herci, hlavne herečka v hlavnej úlohe (ani tá malá nebola zlá) a niektoré aspekty technickej stránky - hlavne kamera a zvuk. Veľmi slabý priemer. 50/100 ()

MIMIC odpad!

Tento opus nefunguje ani ako horor, ani ako thriller, ani ako dráma, ani ako ich vzájomná kombinácia, ani ako nič, čo poznám, čo som poznal alebo budem poznať. Ak som sa niekedy v kine cítil ako debil, bolo to presne pri tomto filme. Ak sa nejaký horor (najskôr to chcelo byť horor) volá Dark Water a nikto z tvorcov nepociťoval najmenšiu snahu o najelementárnejšiu etudu na túto fascinujúcu tému, tak slovami Woodyho Allena - "Hollywood Ending". ()

k212

Scénarista a režisér japonského Kruhu skutečně strčil prstíky kam to šlo. Základní atributy těchto dvou filmů nelze prostě nesrovnávat. Holčička co vidí cosi nadpřirozeného, mrtvá holčička, co chce maminku, starý dům, déšť ... voda. To všechno už otrlý divák hororů zná a paradoxně právě z Kruhů - japonských i amerických. Každopádně v rámci žánru to není taková pohroma, která ze zdejších komentářů jen čiší. Existuje kupa béček, které se nedají s touhle audiovizuálně děsivou hříčkou srovnávat. Temné vody se odlišují ve TŘECH směrech - v dobrých hereckých výkonech, v nápadité výpravě a ve výtečné ruchově - zvukové složce. V tomto hororu se vlastně člověk nebojí ducha, ale vody - kapek, deště, proudu - to jsou koncerty, které vás děsí. Je povrchní film hodnotit jen z hlediska technického zpracování, ale toto audiálno mě v hodnocení nakoplo o stupínek víš. A také herci, kteří se i v plytkém scénáři tak úplně nezazdili ... Tim Roth coby k nepoznání zarostlý právník skutečně překvapil, Jennifer Connely a její vyšilující matka rozhodně nepatří ke slabšímu článku řetězu, tím je jednoznačně slaboulinký scénář. ()

Legas

Začátek vypadal slibně. Pěkně navozená atmosféra mdle působícího bytu, neustálé provazce hustého deště a vůbec všude přítomná voda spolu s kvalitním hereckých obsazením a solidně rozjetým dramatem. Docela mi i naskakovala husí kůže. Ale... Zhruba v polovině filmu se už to všechno vleče, divák neví, jestli vlastně sleduje drama ženy v krizi nebo duchařský horor, a přestává se bát. Dokonce se i přestává zajímat, jak to vlastně dopadne (hlavně aby už to konečně nějak dopadlo). Když už se film doplíží k očekávanému finále alá Kruh, dostane divák jen plitké cosi bez absolutní špetky čehokoliv děsivého. Navíc všechno, co se odehrává na plátně, jsme už všichni viděli v desítce různých variací (Kruh neustále zůstává tou nejlepší). ()

Tsuki

Nedávno jsem viděla velký kus filmu Bloudění v temnotách (2005) a teď tohle. I když se normálně na horory vůbec nedívám, a tak to možná nemůžu moc dobře posoudit, mám pocit, že po Kruhu jsou horory plné pomstychtivých mrtvých holčiček. A to vážně pak už není moc originální. Já ale obecně horory nemusím a ani je neberu jako nějaký druh umění, takže pokud horor splňuje cíl strachu a napětí, tak nevím, co bych vytýkala. Stejně jako tomuhle filmu. Chvílemi se to tvářilo trochu pochybně, ale v zásadě to fungovalo. A špinavá voda tomu dodávala zvláštní nepříjemnou atmosféru, což je na horor podle mého dobrý prvek. Takže se, přes svou nelibost vůči hororům, musím přiklonit aspoň k lepším dvěma hvězdičkám. ~(2,4)~ ()

Smok

Film si ma hneď na začiatku získal celou tou bezútešnou atmosférou malých zaprdených nájomných bytov na Roosveltovom ostrove a snahou Dahlie o nový lepší život so svojim dieťaťom. Ako to všetko dopadlo je však iná vec, v druhej polovici film bohužial začal skĺzavať do priemernosti a nudy. Rozhodne nedoporučujem neplavcom. ()

swamp

"Nemusí pršet, stačí když kape." Tak takhle by se dal jednou větou shrnout děj tohoto filmu. Jennifer Connelly (ač někomu připadá přitažlivá, mně přijde jako úplně obyčejná herečka) hraje příšerně a Walter Salles (proboha..nemůžu pochopit, že tento člověk natočil výborný film Diarios de motocicleta..to snad nemohl být on) vůbec nezapracoval na obohacení scénáře a vůbec nevěděl, kdy má film ukončit, a když už se pro konec rozhodl, provedl to hrozně. Řada absurdit a nelogičností provází celý snímek, což sice nevadí, protože ani to by už ho nevyzvedlo z propadliště nudy. ()

Slartibarkfast

Velice smutné.. Takhle tedy ne, přátelé. Opět další z mnohých šlápnutí vedle. Co to jako mělo být? Nějaká adaptace Kruhu, napasovaná do jedné místnosti? Nepochopím tyhle laciné hlouposti, kterýma se nás snaží krmit. Nelíbilo se mi to.. protože je to nic neříkající blábol a nesmysl. "Všechno naruby tu je, všechno naruby tu je.." Omluvte hlášku z jiného filmu, ale pasuje tu skvěle. 30% ()

Slarque

Americké remaky asijských hororů se podobají jako vejce vejci, tedy rozhodně víc než je zdrávo. Režisér se docela snaží při budování atmosféry (povedená je třeba kamera či práce se zvukem), ale pokuď už jste pár podobných filmů viděli, není to moc platné. Nepříjemné překvapení spočívalo i v tom, že Jennifer Connelly nebyla tak zajímavá jako kdokoli z jejích mužských partnerů, ale dokonce ani jako představitelka její dcerušky. Průměr. ()

klerik

A zase sa všetci hnevajú na scenár. Však sa na ňom podielal čoraz oblúbenejší terč kritiky Hideo Nakata (KRUH 2). Ale mne sa to páčilo. Dej už nesklame, lebo všetci už (od ŠIESTEHO ZMYSLU) poznajú stále rovnakú zápletku duchárskych filmov. Herci sú skvelí, atmosféra hustá. Jediná moja výčitka smeruje k nevyužitému potenciálu - keby totiž Voda nebola horor (aj keď je remake japonskej duchariny), ale psychologická dráma, boli by to intelektuálne orgie. Škoda, že tento filmík musel vzniknúť teraz, keď svetom vládne Samarin syndróm. A možno by film stačilo len ukončiť pred "kruhovitým" finále. Hlavne kôli Jennifer Conelly odporúčam... Zaujímavé je, že poviedková predloha funguje hlavne vďaka vyhýbaniu sa klišé. Kniha potvrdila moje presvedčenie, že film mohol fungovať bez tlačenia na hororovú pílu... ()

Jennifer a Krvavý diamant

Jennifer a Krvavý diamant

14.10.2005

Ak vám po prečítaní titulku náhodou po chrbte prebehli zimomriavky, vedzte, že nemám na mysli Jennifer Lopez (o ktorej hereckých aktivitách a plánoch si možno povieme niekedy inokedy), ale o niečo… (více)