Dahlia Williams (JENNIFER CONNELLY) začíná nový život. Má novou práci, přestěhovala se do nového bytu a je pevně odhodlána konečně hodit za hlavu vztah se svým odloučeným manželem a plně se věnovat výchově pětileté dcery Ceci. Když se ale bouřlivý rozchod zvrhne v právní bitvu o dítě, začne se její už tak dost špatný psychický stav ještě více zhoršovat. Nový byt v chátrající budově navíc žije svým vlastním životem - z prázdného bytu ve vyšším patře jsou slyšet tajemné zvuky a stropem v ložnici stále prosakuje tmavá voda. Dahliu pronásledují divoké představy, díky nimž přestává být schopna odlišit realitu od fantazie a je vydána napospas nekonečným hrám s jejím zdravým rozumem. (oficiální text distributora)

korbitch22

Originál jsem neviděl a ani nechci.Americká verze je hodně depresivní a ponurý psychologický thriller, který bohužel kolonku horor používá zoufale málo a je to zatracená škoda.Děsivej barák, skvělá Jennifer Connelly, malý děcko co něco vidí a mohlo bejt zaděláno na pěknej nášup.Bohužel se tak nestalo.Ale překvapuje mě opět 52%, to je uboze málo, jelikož vše je perfektní a kdyby pointa nebyla předvídatelná jako prase a konec úplně dementní, byl by to vlastně hodně, hodně dobrý film.Zase bohužel plno chyb a nedostatků a nemáte nic víc, než mírně nadprůměrnou zábavu na jeden večer.Tim Roth boží.59%. ()

Arsenal83

To isté, čo v japonskom origináli. Japonci urobili ale lepšiu atmosféru, od Američanov som čakal že pridajú na strašidelnosti, ale oni skôr ešte ubrali. Síce zmizli slabučké japonské efekty, ale predsa len som sa dočkal sklamania. Potenciál nevyužitý. ()

heyda

Atmosféra hodně nepříjemná: neustálý déšť, hustá mlha, hnusný paneláky, klavírní či symfonický doprovod. Ale ten příběh. Začalo to úžasně, zdálo se, že budu svědkem psychologického dramatu, jenže režisér chtěl příliš moc, nestačilo mu budovat napětí okolo porozvodového řízení a halucinací Jeniffer, ale chtěl tam za každou cenu nacpat duchy, laciné lekačky a nečekaný závěr, který bohužel vyzněl spíš směšně. Je to škoda a je to promarněný potenciál. Nezbývá mi než hodnotit 2 hvězdičkami. ()

VenDulin85

Ale.. tak mám zase dojem, že se ostatní dívali na jiný film. Nebo ostatní na něčem frčí. Nebo.. už vážně nevím, co byste chtěli víc, když jsem šla hodnotit, zvažovala jsem mezi čtyřmi a pěti*, protože přesně v takovém domě na spadnutí byste nechtěli bydlet, do téhle příšerné prádelny s nefunkčními pračkami byste nešli ani omylem, nehledě na "sousedy" nad vámi, kdyby vás tolikrát vytopili. A to už nemluvím o skvěle šílící Jennifer Connelly, ta se pro takové role snad narodila. Dokonce se tam vyskytne jako bonus Tim Roth v roli právníka, který úspěšně předstírá, že má rodinu a kancelář.. Jediné, co mi tak trochu vadilo (aneb nepodceňujte své mateřské pudy, o kterých jste nevěděli, že je máte!), že se duch točí okolo malé holčičky- jak se děje příkoří malým dětem, tak jsem na to prostě trochu háklivá. Ale jinak to mělo všechno, co má správný horor mít. Zamyslete se.. ()

jojinecko

Zlé, zlé, zlé...pôvodnú verziu som nevidel a po zhladnutí tohto paskvilu ani vidieť nechcem...105 minút zabitého času... ()

anais

Začnu tou největší vadou Dark water – a to je scénář, lépe řečeno, samotná zápletka, výchozí nápad. Vidět po tolikáté příběh o někom, kdo se svým dítětem (které poznamenalo hrozivé trauma) odstěhuje na nové místo, a milé dítě si po čase sežene imaginárního kamaráda – to už je otrava. Je jedno jestli to napíše Hideo Nakata nebo nějaký řadový americký scénárista, tohle už je nuda. Je to ten jediný důvod, který strhává tomuto filmu bodíky dolů, bohužel však zásadní. Člověk si při sledování říká, že tohle už někde jinde viděl, a nepomůže ani skvělé zpracování.Dark water je z vizuálního hlediska krásný – prostor několik desítek let starého, brutalistního domu působí v horových vodách poměrně osvěžujícím dojmem. Žádná vila po vzoru Normana Batese, ale oprýskané kachlíky a skřípavé výtahy. Rez a rozrůstající se plíseň. Všudypřítomná vlhkost. To všechno dělá z geometricky vyrovnaného, pravoúhlého domu živý organismus, ve kterém pulsuje ona temná, rzí a špínou dýchající voda. Tuto atmosféru podporuje ještě výrazné nasvícení, které některá místa halí do černého stínu, zatímco jiná nechává vykřičet svou existenci pod bzučící zářivkou. Co se zvuku týče, tvoří tu s obrazem neodmyslitelný celek. Ty opravdu strašidelné scény nepůsobí děsivě proto, co vidíte, ale hlavně kvůli tomu, co slyšíte. Nejlepší je asi scéna, kdy hrdinka poprvé vstupuje do zatopeného bytu. Temnota a stoupající zvuk tady pracují s nevídanou silou. Za zmínku pak stojí i velice dobré obsazení, kterému dominuje Jennifer Connelly, Tim Roth, John C.Reilly a Pete Postlethwaite Nebýt stokrát přežvýkaného příběhu, byl by tým co stojí za Dark water natočil něco vskutku příjemného. Takhle vznikl lehce průměrný horor, který vám zanedlouho splyne s těmi nejzapadlejšími vzpomínkami.Zůstane zapomenut ve zdech onoho spletitého domu, kterému říkáme hlava:-) ()

Ivoshek

Atmosféru to má dobrou, velký temný věžák, plný děsivého skřípání, vrzání a kapání vody, dobrá práce s kamerou. Fakt to nahánělo takový animální strach. Podobnou atmosféru zanedbaného starého věžáku má třeba Candyman, což je ale o dost lepší film. :-). Atmosféra bohužel nezachrání poněkud nenápaditý děj. 50% horůrek s dobrou atmoškou, ale nedotaženým dějem. ()

SOLOM.

Tenhle kousek je jasným důkazem, že remake nemusí být většinou horší nežli originál. Jenže? Popravdě mě nějak zvlášť nezaujal ani originál, který byl pro mne průměrnou podívanou a ani tentokrát tomu nebylo jinak. Amíci zase slušně okopírovali většinu scén jako vždycky. Docela mě překvapila Jennifer Connelly, která předvedla solidní výkon zvláště pak ke konci filmu. ()

Sofia

Další remake japonského hororu, jehož největší chyba je, že je strašně málo atmosférický...všudepřítomný déšť a ošklivý barák byli sice zajímavé, ale na pořádnou hororovou atmosféru je to málo. A proč se ve všech japonských hororech objevuje voda a duchové mrtvých dětí? A taky mi pořád vadily ty řeči o instalatérech...jsou to hodně slabé tři hvězdičky, snad jen pro to, že se mi předtím ještě nikdy nestalo, abych se u hororu na konci dojetím rozbrečela... ()

Jenda

Horor u kterého se nebudete bát. Ve filmu o filmu jsem slyšel, jak pan tvůrce říká, že to není ani tolik ostrachu jako o psychologii postav, jenže ta se přede mnou asi někde schovala. Takže nejvýraznější hereckou osobností je ve filmu Tim Roth v malé roli právníka. ()

JASON_X

Nevím, jestli za to může fantastická Jennifer Connelly, nebo ty krásně omšelé interiéry levných bytů a kanceláří, nebo ten vlhký, tmavý, brutálně neútulný a depresivně nádherný newyorský panelák, nebo mlžný a deštivý Rooseveltův ostrov se svou úžasnou lanovkou, nebo Badalamentiho hudba, nebo výborné mužské trio Postlethwaite, Reilly & Roth ve výborných vedlejších rolích... ale mně se Dark Water na první i druhý pohled strašně moc líbil a stoprocentně mi sedl. Film má podzimně pochmurnou a působivě tíživou atmosféru, klidnou kameru, napínavý, i když nikterak originální příběh, sladce pomalé tempo a celkově na mě svou vizuální patinou působí, jako by byl natočený o dvacet let dřív. A Jennifer Connelly je ohromně přesvědčivá, roli osamělé, migrenózní, životem ubité ženy v tíživé sociální situaci a na pokraji nervového zhroucení zahrála strhujícím způsobem, úplně jsem se do ní pubertálně zabouchl a hned bych ji u sebe nechal bydlet, snad i s tou její malou kukačkou... A ani pár provařených a banálních scén typu "ajlavjú mámí", mi nezabrání, abych dal bez sebemenšího zaváhání pět a ani nemrknul. (T:Japonský originál, i když taky dobrý, je překonaný na celé čáře... Ač prvorozený, působí proti svému americkému mladšímu bráškovi jako chudý příbuzný.) ()

Morholt

Z mého pohledu nadprůměrná zneklidňující duchařina vyznačující se víc než dobrou plíživou a napínavou atmosférou. Potěšilo i finále, která sice nebylo nijak originální, ale co se podobných záležitostí týče, nemaj dnešní tvůrci nic moc na výběr. A navíc Jennifer zahrála báječně........... . Prostě a jednoduše se bojim jít si ven zapálit a na kalnou hladinu rybníku teď budu nahlížet zcela novým způsobem. A to se vyplatí! 85% ()

oLí

Originál prozatím neviděn, ale tohle bylo vážně moc dobrý. Výýýborná pochmurná atmosféra, ta se povedla, skvělí herci, děj byl zajímavej... málo chybí ke čtyřem hvězdičkám, ale bohužel něco jo - bylo vidět, že námět je z nějaký Japonský hlavy, ale opět po americku sterilně zpracovanej. Z námětu nešel takovej feeling, jako například u herních Silent Hillů, i když těch prvků odkazujících k podobným věcem tu bylo dost. Člověk se u toho moc nelekne, nějak extrémně se nebojí, ale oči od toho neodtrhne. Jsou tu nelogický scény, jen ten dům a deštivá atmosféra je naprosto vynikajicí a vymyká se jinak dobrému průměru toho ostatního. [7/10 květen 2010] ()

BoPo

Tento horor sa snažil do seba absorbovať všetko, čo v čase jeho vzniku bolo v rámci žánru cool. Len akosi nefungoval jeden malý detail. A to atmosféra. Takto vzniklo len jedno veľké čakanie na povestné TO. Presne tak. Čakanie na KONIEC filmu. Ďalší priemerný horor, ktorý upadne do zabudnutia. ()

6thSun

Poslední třetinu už nebezpečně ohrožuje tsunami rezavé nudy, celkově však vítězí temná atmoška, megadepresivní destinace (nikdy nekupujte byt od Johna C. Reillyho!) a vynikajicí herecký výkon Connellyové. 65 - 75% ()

Avalon820

Představte si Kruh bez Naomi, bez Samary, s jednodušším příběhem a hektolitry vody. Co vznikne? Spravně - Temné vody, film známý též jako Instalatérova noční můra... Ne, není to světoborné, šokující, originální a ano, příběh je průhledný až hanba. Ale je tam Jennifer Connelly a je to zatraceně zručně natočené - otázkou tedy zůstává, co od tohoto snímku vlastně očekáváte. Pokud jako já neočekáváte zhola nic, půjde o mimořádně příjemné překvapení, ale bažíte-li po alternativě zmíněného Kruhu, máte smůlu... Možná nejsem takový intelektuál, aby mi "primitivní děj" tolik vadil. Možná nadržuji stále se lekající Jennifer Connelly. A možná se mi v tom zkrátka nechce nimrat. ()

Jennifer a Krvavý diamant

Jennifer a Krvavý diamant

14.10.2005

Ak vám po prečítaní titulku náhodou po chrbte prebehli zimomriavky, vedzte, že nemám na mysli Jennifer Lopez (o ktorej hereckých aktivitách a plánoch si možno povieme niekedy inokedy), ale o niečo… (více)