Dahlia Williams (JENNIFER CONNELLY) začíná nový život. Má novou práci, přestěhovala se do nového bytu a je pevně odhodlána konečně hodit za hlavu vztah se svým odloučeným manželem a plně se věnovat výchově pětileté dcery Ceci. Když se ale bouřlivý rozchod zvrhne v právní bitvu o dítě, začne se její už tak dost špatný psychický stav ještě více zhoršovat. Nový byt v chátrající budově navíc žije svým vlastním životem - z prázdného bytu ve vyšším patře jsou slyšet tajemné zvuky a stropem v ložnici stále prosakuje tmavá voda. Dahliu pronásledují divoké představy, díky nimž přestává být schopna odlišit realitu od fantazie a je vydána napospas nekonečným hrám s jejím zdravým rozumem. (oficiální text distributora)

JohnCZ

Tři hvězdy a to převážně za Jennifer Connelly a za tu lahůdkovou deštivě ponurou atmosféru tvořenou obrazem, zvukem a krásnou hudbou Angela Badalamentiho. Tohle mi fakt sedlo úplně 100% a mohl to být, sic dějově nepříliš výrazný, ale příjemně minimalistický horor. Ale to by film musel skončit o 20 minut dřív - při prvním odhalení a netlačit zbytečně na pilu. Druhý konec, navíc s již několikrát viděnou pointou, to bohužel srazil do vod béčkového podprůměru. ()

Skrk

Salles točil psychologické drama nebo thriller? Nedovedl do konce ani jedno a tak vznikl nefungující film, ve kterém zkrátka ani napětí nefungovalo. Ono ani nemohlo, když se Nataša nezměnila na druhou Samaru (a šancí bylo několik!). Atmosféra Temných vod byla deprimující, deštivá a víceméně i díky nezvládnutému filmu nehodící. Tak či onak je to remake, který vůbec nemusel vzniknout a už vůbec ne v rukou Waltera Sallese, který je (nejspíš) zrozen pro jiný druh filmů. 30% ()

corpsy

Ďalší prírastok do módnej vlny remakov japonských originálov. A s výnimkou KRUHU a NENÁVISTI, sa ani jednému nepodarilo to, čo im. Zaujať mrazivými scénami a všadeprítomným pulzujúcim strachom. Tento snímok nieje výnimkou. Fádne a málo strašidelné. ()

DDT

Sympatický psychologický film o ženě na pokraji nervového zhroucení (nebo možná už trochu za). Moc pěkně depresivní prostředí "socrealistického" činžáku, skvěle vybraní herci, žádná směšná hororová strašidýlka, příběh celý film přesně balancující na hraně přirozeného (duševní porucha) a nadpřirozeného (komunikace s mrtvými). Jenže... Jenže je to taky nuda. A dost velká. Hororové prvky jsou totiž značně omšelé a absenci nápadů hezká kamera nezachrání. Takže bohužel jen průměr. Na "Temných vodách" mě sice na rozdíl od většiny letošních hororů nic vyloženě nerušilo, ale taky nevzrušilo. ()

Astaroth12

Práve toto je jeden z tých filmov v ktorom už bolo všetko v iných filmoch a musím dodať aj lepšie spracované.Slabučký duchársky film bez lakačiek a aj dosť nezáživným dejom.Jediné na čo si spomínam že bolo troška strašidelnejšie bolo keď bola v tej pračovni ale to si myslím že bolo dost malo.Film sa hlavne zameral na hlavnú ženskú postavu a jej zlí psychicky stav a bojom o dceru,kde viac než duchovia ju ohrozoval jej manžel. ()

schizmo

Vzájemné kopírování a vykrádání mysteriózních filmů s ukřivděnými dětmi alá Kruh, začíná být vážně trapné... ()

mysiak

Nezaujímavé, horšie ako originál, ale v celku dobré obsadenie - Connelly, Reilly a skvelý ako vždy Roth...vo filme sa nič deje až po hodine, ani záverečná pointa neprídava punc tomuto filmu na kvalite... ()

Ridick odpad!

v originale od nakaty to bol priemerny horor, ale toto? ved to ani horor nie je, a co je vrchol ani sa nim nesnazi byt (ani jedna lakacia scena v celom filme!!!). nepochopim ako j. connely mohla hrat v takej trapnej veci. ak vam je 105 min. milych tak sa nepriblizujte k temnym vodam ani nakrok... ()

GodComplex

Lehce nadprumerny horor ala Ring, kteremu docela vychazi to, o co se snazi, nejake to napeti tam rozhodne je, ale s originalitou to lehce skripe. Naopak chvalim strasidelne industrialni prostredi a skvele herce. Nejen uzasnou Jennifer Connelly, ale i holcicku a ostatni, vyborny casting. K tomu hudba Angela Badalamentiho, kterou jsem sice nepostrehl tak silne jak je u nej zvykem, ale u hororu je dobre kdyz hudba jen podporuje scary feeling namisto toho aby se snazila vyniknout sama o sobe. 6/10 ()

numi

Walter Salles to v rozhovoru na DVD řekl asi nejlépe. Padesát procent filmu jsou herci, padesát procent filmu je scénář, padesát procent filmu je kamera, padesát procent filmu je střih, padesát procent filmu je hudba... A když něco z toho nefunguje, tak nefunguje polovina filmu. Velká myšlenka, kterou se mu bohužel také podařilo naplnit. Takhle nějak to dopadne, když si na slovo vzatí profící sednou a snaží se vymačkat něco z nefungujícího a chaotického scénáře. Tentokrát se Yglesias při psaní scénáře moc nevytáhl. Jediná pasáž filmu, která snese nejvyšší měřítka je ta, kdy pan Murray a Dahliin právník vstupují do jejího bytu. Tam se na plac dostane největší množství postav a divák má možnost vidět, že právě herci jsou jedinou na stoprocent fungující stránkou filmu. Jennifer Connelly má fantastickou mimiku a John C. Reilly je prostě dokonalý. Jinak by filmu asi nejvíce bodlo odškatulkování z přihrádky horory a přetočení závěrečné půlhodinky. Pak by se snímek mohl hrdě plavit ve vodách psychologických filmů. [leden 2006] ()

blackrain

Trošku více dramatičnosti by neuškodilo. Pomalé a udýchané tempo příběhu taky zrovna moc nepřidá, i když se ke konci trošku zvedne a snaží se dohnat co se dá. Strašidelná atmosféra zapadlého a omšelého paneláku kdesi uprostřed industriální čtvrti se docela povedla. Musím souhlasit s Kleopatrou, že Jennifer Connelly byla opravdu dobrá. Role jí byla ušitá přímo na míru. ()

runner85

Pred pár dňami na nočnej smene som mal zvláštny pocit, že mi dakto pozerá cez rameno, ja hneď bez žiadnych zábran som hneď povedal aby odtiaľ hneď zmizla, šok nastal hneď keď som uvidel nechápajúce pohľady kolegov, že veď tam nik nie je :o, v ten deň sa mi to stalo ešte raz i keď už "len" som mal pocit že okolo mňa dakto prešiel. Pri pozeraní tohoto filmu som sa vcítil do kože hlavnej postavy krásnej Dahlii (JENNIFER CONNELLY), ktorá zažívala tiež "podobné" situácie, v jej prípade jej nenahrávalo do kariet aj jej detstvo, tak mala starosti až nad hlavu... veľa ľudí to porovnáva s filmom kruh, čo sa mi nezdá úplne presné, a i keď je to len priemerný horor i tak sa to oplatí pozrieť, už len pre tu Jennifer :D, jedna vec ma ale sklamala, keď som zistil že je to zas len remake Japonského filmu, teraz aby som dakedy pozrel aj ten a porovnal ... ()

Aleee89

Než jsem se na tento film dívala, slyšela jsem ohlasy spíše negativní než pozitivní. Horor to opravdu nebyl, spíše thriller, prvky napětí to mělo, ale klasické lekačky jako v hororu, to ne. Herecké výkony dobré, hlavně malá Cecil se mi moc líbila. Původně jsem si myslela, že když objevili malou mrtvou holčičku a pak se nějak dohodli, bude konec, a ono ne a celé to ještě překombinovali. Bylo to smutné, ale nevím, jestli to u toho filmu bylo ku prospěchu. Mezi špičky se tenhle film rozhodně nezařadí, ale mi se jinak docela líbil, nesl s sebou příjemné napětí a byl rozhodně lepší než třeba 3:15 zemřeš. ()

Lennnnna

Splolečně s Kruhem 2 nejhorší z hororů roku 2005. Jediným plusem je prostředí plné vody (dokonce i za okny domu skoro pořád prší), a protože je ve většině případů dost kalná, je taky to nejtemnější, co z celého filmu uvidíme. Jinak je to otřepané a zapomněníhodné. ()

Fanucci

Dost špatné...Spíš než o napínavý snímek jde o snímek nudný a hlavně velice neoriginální . Utopených dívek mám už ve filmu tak akorát dost:-) Po herecké stránce to ale bylo dobré - Jennifer Connelly umí. ()

Jennifer a Krvavý diamant

Jennifer a Krvavý diamant

14.10.2005

Ak vám po prečítaní titulku náhodou po chrbte prebehli zimomriavky, vedzte, že nemám na mysli Jennifer Lopez (o ktorej hereckých aktivitách a plánoch si možno povieme niekedy inokedy), ale o niečo… (více)