Dahlia Williams (JENNIFER CONNELLY) začíná nový život. Má novou práci, přestěhovala se do nového bytu a je pevně odhodlána konečně hodit za hlavu vztah se svým odloučeným manželem a plně se věnovat výchově pětileté dcery Ceci. Když se ale bouřlivý rozchod zvrhne v právní bitvu o dítě, začne se její už tak dost špatný psychický stav ještě více zhoršovat. Nový byt v chátrající budově navíc žije svým vlastním životem - z prázdného bytu ve vyšším patře jsou slyšet tajemné zvuky a stropem v ložnici stále prosakuje tmavá voda. Dahliu pronásledují divoké představy, díky nimž přestává být schopna odlišit realitu od fantazie a je vydána napospas nekonečným hrám s jejím zdravým rozumem. (oficiální text distributora)

TO

Prostě další áčkovej horor, který bohužel ničím nevyniká, v dnešní době jeho pointa už nepřekvapí. Jsou lepší horory, ale i horší. ()

Raven0

Další z dlouhé řady podprůměrných, nudných, nemastných a neslaných amerických hororů. Zbytečnost, bez atmosféry, bez lekaček, bez krve… Je to vlastně ještě horor? Nebo nějaké nepodařené psychologické drama? Konec už je pak vyloženě padlej na hlavu. Halt jedna pěkná hlavní hrdinka dobrý film nedělá. ()

Bobik9

Četl jsem knížku od Suzukiho a ta byla tisíckrát lepší. Nudní herci, žádné napětí, sice slušně ponurá atmosféra, ale 60 minut z celého filmu bylo víceméně zbytečných. Bylo to moc dlouhé na to, jak to bylo dobré. Až na docela povedený a dramatický závěr je tento film pro mě obrovským zklamáním, protože z předlohy se toho dalo vytěžit opravdu víc! ()

uiu

Člověk od toho čeká horor, nějakou bubákovinu, lekačky a jiná klišé. A dočká se celkem pomalu ubíhajícího thrilleru o psychicky labilní Jennifer Connelly. Sice se na to dalo dívat, ale žánr horor bych ze zdejšího popisku úplně smazala, neboť pak má člověk naprosto jiná očekávání (a já sama se na film podívala jen proto, že jsem ho našla zařazený mezi horory a chtěla se bát a věřte mi, že se bát nebudete). ()

MIGHTTREE

Tohle tady už bylo. Mnohem lepší, několikrát a promyšlenější. Nic výjimečného ani správně napínavého. Pro diváka tohoto žánru je to lehce podprůměrné. Chvílemi se odhalovali náznaky něčeho lepšího, ale nakonec na to asi zapomněli a drželi se svého "ojetého oleje". Jinak jsem to dokoukal a čekal na pointu. Stále jsem doufal, že autoři mají nějaký trumf, ale v průběhu natáčení si řekli, že je zbytečné ho vytahovat. Snad příště raději točte jiný žánr. ()

VanTom

Atmosféru ten nevlídný, promáčený bytový činžák na Roosevelt Islandu nepostrádá, ovšem v jeho "temné vodě" přebývá klasický duch, který chce něco od nových nájemníků – pomalu, rádoby psychologicky, předvídatelně, s náznaky bez nápadu. Intenzivně zatne drápky teprve v poměrně zdařilém finále, jež (spolu s výbornou Jennifer Connelly a maličkou Ariel Gade) probere na slabé 3 kapky. ()

jenik71

Fleky od vody mě nevyděsí, myslím tedy ty filmové. I když svůj styl tento horor v podstatě má, víc jak průměr mi prostě nevychází. A nebýt Jennifer Connelly, dal bych o jednu hvězdičku méně. ()

MiaMoonlight

Něco ve mě tenhle film nechal. Nehledejte v tom nějaké extra lekačky, toto opravdu není typický horor(alespoň nějaká inovace, když už je ta novější tvorba pořád o tom samém) a budete celkem spokojeni. Nejdřív si ale pořádně přečtěte popis, radím... ()

Anticque

Tento remake ztratil to poslední dobré co měl japonský originál... atmosféra zde neexistuje, příběh je nudný, a celkově je nepovedený. Je to tradiční béčko... ()

Smileface

Nevím, jestli se do zdá jen mě, ale ve většině amerických hororů poslední doby silně převažuje forma nad obsahem. Temné vody jsou toho čistým příkladem. Uvidíte efektní exteriéry i interiéry a atmosférou čišící starý dům. Vše ale působí spíše jako nablískaná kůra uvnitř shnilého pomeranče, protože film je naprosto o ničem. Ach ty Hollywoode, máš sice hodně peněz, ale málo schopných scénáristů. ()

Danula13

Solidní duchařina udržující si napětí po celý film. Prostředí pošmourného městského sídliště by bylo dost depresivním místem i bez těch fleků na stropě. Dle mého pohodnocený film, určitě by si na CSFD zasloužil min. 60%. ()

sedm.1

Asijský originál neznám,ale tento americký remake nedopadl vyloženě zle.Rozhodně mě tu bavila syrová a potemnělá atmosféra,která byla vyvolávána jak šikovnými vizuálními prvkami,tak nemilosrdným pohledem do sociálně slabší komunity.Oslovilo mě samozřejmě i obsazení,Jennifer Connelly svým nevídaným charismem nemůže nezaujmout a Reilly,Postlethwaite i Roth jí velice dobře sekundují.A třetí pozitivní věc jsem viděl v nečekaném a na ameriku dost neobvyklém závěru,který zas nebyl až tak moc dvakrát happyendový.Bohužel,naopak největší negitivum přináší ale téměř to nejdůležitější,a to dějová zápletka.Ta je vážně velmi slabá,prakticky vůbec nedovolí navodit pocit napětí,či očekávání něčeho dechberoucího,dramatické scény mají minimální sílu,chvílemi se vyskytovaly i momenty nefalšované nudy a samotný spád celého filmu měl též velmi kolísající křivku.Já musím ale přesto celkově Temné vody označit za zcela průměrný,duchařský thriller,kdy být obsahově bohatší a dravější,nešlo by pak vůbec o špatnou podívanou,neboť vše ostatní zde fungovalo více než dobře. ()

Han22 odpad!

Nastal čas, abych napsal komenty k hororům za posledních pár let, které jsem nedávno viděl a hodnotil. Takže nejhorší horor za rok 2005 je... tradááá... Temné vody! Tak zoufalou nudu jsem dlouho nezažil... blbost sledující rodinu ve strašidelném paneláku, kde původ strašení je protékající voda a NIC se za celej film v podstatě nestane. Sledoval jsem na několikrát, protože jsem pokaždý usnul, jednou za bílýho dne. Nikdy víc! ()

jondoe

uz mam tychto mizernych thrillerov plne zuby. a tiez nachapem niektorich dobruch hercou na co sa to daju niekedy nahovorit.a tiez sa zamyslam preco davam tomuto jebnutemu filmu hviezdicku.asi mi to tiez jebe. ()

Billie777

Já nevím, mě se snad líbilo jen to herecké obsazení. Není to úplný propadák ale je to hrozně neoriginální a vlastně se vůbec nebojíte. Jste sice napjatí a film uteče poměrně rychle ale to je na horor málo. Konec byl vážně šílený, až mi to přišlo trochu úsměvný. ()

Romario

Překvapivě dobrý snímek, i když to není horor pro fanoušky Noci oživlých mrtvol a podobných, je to v rámci žánru spíše "křehčí" film, a místy bych ani neřekl, že se jedná o horor, jako spíš o psychologický film.Fandové "hardcore" hororů jsou pak asi zklamaní a tím si vysvětluju i tak nízké hodnocení filmu. ()

Jennifer a Krvavý diamant

Jennifer a Krvavý diamant

14.10.2005

Ak vám po prečítaní titulku náhodou po chrbte prebehli zimomriavky, vedzte, že nemám na mysli Jennifer Lopez (o ktorej hereckých aktivitách a plánoch si možno povieme niekedy inokedy), ale o niečo… (více)