Dahlia Williams (JENNIFER CONNELLY) začíná nový život. Má novou práci, přestěhovala se do nového bytu a je pevně odhodlána konečně hodit za hlavu vztah se svým odloučeným manželem a plně se věnovat výchově pětileté dcery Ceci. Když se ale bouřlivý rozchod zvrhne v právní bitvu o dítě, začne se její už tak dost špatný psychický stav ještě více zhoršovat. Nový byt v chátrající budově navíc žije svým vlastním životem - z prázdného bytu ve vyšším patře jsou slyšet tajemné zvuky a stropem v ložnici stále prosakuje tmavá voda. Dahliu pronásledují divoké představy, díky nimž přestává být schopna odlišit realitu od fantazie a je vydána napospas nekonečným hrám s jejím zdravým rozumem. (oficiální text distributora)

kostej_

Režisér, který dokáže vytvářet opravdu lidské tváře, se pro režírování nelidských horrorů, byť by to byly remaky, příliš nehodí. Přesto je to dílo kvalitní a zajímavé. ()

JB2203

Hned na začátku musím napsat, že mě tento film překvapil jistým vnitřním paradoxem. Z jedné strany kopíruje zcela věrně svojí japonskou předlohu v duchu filmařských postupů současné americké tvorby, z druhé je završen překvapivě neamerickým koncem, který může leckomu připadat jako čirá konstrukce či blábol. Mně však tento neamerický závěr přišel na celém filmu nejzajímavější. Možná to bylo proto, že až v několika posledních minutách se podařilo režisérovi navodit tu pravou hororovou atmosféru, které mohlo být dozajista mnohem víc. Mohlo, kdyby. On totiž celý problém tohoto filmu netkví pouze v pocitu, že tohle všechno jsme již někde viděli (co nového mají ti chudáci scénáristé taky pořád vymýšlet) ale především ve zmateném a chvílemi veskrze nelogickém střihu, který dělá (na rozdíl od japonské předlohy) ze střední části filmu nelineární sled jednotlivých (místy toliko vteřinových) záběrů. Divák je zmaten. Co je skutečnost, co sen, co minulost, co přítomnost? Možná to byl záměr. Ten však nevyšel. Co naopak vyšlo, tak to byl výběr prostředí (tady se tvůrci svému japonskému vzoru velice přiblížili) a obsazení hereckých představitelů. Jennifer Connely je půvabná, Pete Postlethwaite charismatický, John C. Reilly přesvědčivý. Summa summarum docela příjemná oddechovka na večer, kdy vám padají únavou víčka. ()

Puol

Nepoznam japonsky original, ale pozeretalne je to len vdaka Jennifer Connelly. Pre mňa mierne sklamanie. ()

Zalost

Jako psychologická sonda do mysli jedné hysterky, co ničí život svému dítěti, docela i zajímavé. Jako avizovaný horor, naprosto nedostačující. Ve filmu není jediná děsivá scéna, děsivá je jen jeho kvalita, což při obsazení (C. Reilly, Postlethwaite, Roth) poněkud zaráží. Připouštím, že asijská předloha, podle které tento remake vznikl, je částečně také na vině, protože také příliš hororová nebyla, ale dokázala si aspoň po většinu filmu udržet mrazivou atmosféru. Tato americká verze je jen velmi slabým odvarem, z větší části "díky" hereckému výkonu Connellyové, která se tak moc snažila vytvořit komplexní ženskou postavu, sužovanou svými vnitřními démony, že výsledek působí přinejmenším křečovitě. ()

RedDuck

Temné vody nejsou klasickým hollywoodským hororem s lekacími prvky. Vývoj děje je na horor i Hollywood příliš pomalý, a žánr není zcela čistý. Stejně jako horor jde Temnou vodu zaškatulkovat jako thriller nebo psychologické drama, dokonce bych řekl že ta poslední možnost je nejbližší pravdě. Asi proto nebyla odezva mezi většinou diváků příliš přívětivá, čekal se čistokrevný horor s přímočarým drivem. Connelly předvedla podle mě ve filmu oslňující výkon, opravdu jsem nenarazil na moment kdy bych si řekl že přehrává či naopak. Ostatní herci podle mě zvládli své role také výborně, od patolízalského majitele domu, který však ve skutečnosti nic nechce řešit, po malou Cecílii. Další věcí kterou bych na filmu vyzdvihl je hudba. Ta dotváří atmosféru bezútěšnosti a strachu. I přesto že jsem film viděl dohromady třikrát, stále je tu pár věci které jsou mi zatím nejasné. Jedním z nich je ono spojení exmanžela s výrostky, v průběhu filmu není ani vysvětleno proč Nataša vypadá stejně jako Cecílie. Některé scény které divák vnímá jako reálné, by mohly být vysvětlitelné i z hlediska stále zhoršujícího se duševního stavu Dahlie. ()

Heroine

Slušné obsazení, to na prvním místě. Ale je ho škoda, protože film je dost slabej. Nic novýho, nic nápaditýho se tu neobjeví. ()

Rafaelos

slabší odvar kruhu. matka s díťětem, utopené dítě, vlasy, voda, vidiny....... pochvaluju si však herecké výkony ;) ()

vendy63

Tak nevím,myslela jsem že se budu bát a ono nic.I kdybych si tenhle film pustila v noci při svíčce a na pootevřené venkovní dveře by jsem napsala:Jsem sama doma a bohatá: tak by jsem se nejspíš jen uzívala nudou.Ze začátku jsem si říkala že každou chvíli se určitě něco stane a poctivě sledovala děj a nakonec bác, konec filmu a ono nic . Tu jednu hvězdu dávám za to že jsem musela kvuli až přehnaně temné obrazovce mít po celou dobu filmu frňá přilepený skoro až na telce a alespoň jsem si všimla že je načase setřít prach z obrazovky. ()

cure

Jedna hviezda za Jennifer, jedna za Tima. Inak prádzno strašne veliké a k tomu príšerný dabing. Najmä hlas dcéry bol absolútne mimo postavy. Inak pekné záverečné titulky s hudbou. ()

fraktal

hezký tradiční (a pro mne snadno uvěřitelný) horor - tedy spíše drama, kde to nejděsivější jaksi "chybí". ()

CharlieSs

Naprosto dokonalý film, už jen proto, že jsem ho našla po tolika letech. Jako malá jsem ho viděla s babičkou, která je už bohužel pryč, a hledala ho snad celých 10 let. A včera mi taťka poradil, a konečně jsem se mohla podívat. Film tak úžasně vymyšlený, mnohem lepší než Japonská verze. Nemám opravdu žádné výčitky, film bez chyb a film, na který nikdy nezapomenu. Kdyby šlo dát více než 5*, s radostí to dám. ()

KUFI

Na original to nema, hlavne co do ponurosti atmosfery. Ale i tak se jedna bez debat o nejlepsi (rozumej jedinej dobrej..) remake japonskyho hororu. ()

dave75

Urcite jeden z nejpovedenejsich japonskych remakeu a vsichni tak malo hvezdicek???Vsechno se neda prece skatulkovat;)nebo zaujatost??? ()

Louie

Tak tady jak se zdá se sešlo pár lidí a řeklo si pojďme udělal horor. No... zkusme předělat třeba nějakej Japonskej, to teď letí... Nefungující atmosféra, nudné postavy a přiznávám, že jsem to po hodine vypnul... Mozna jsem udělal dobře... ()

markotter

Filmu se poměrně dobře daří navodit stísněnou atmosféru a vykreslit Roosveltův ostrov něco jako Chánov. Scény ve výtahu nebo v prádelně jsou dostatečně strašidelné, film dává smysl, nemusí si pomáhat nějakými berličkami, ale to je tak všechno. Holčička Ceci je ale supr. ()

Ardo

Najviac sa celé kino zľaklo, keď bol strih na scénu, v ktorej pršalo a kvapky bubnovali po aute fakt strašne moc :D ()

Jennifer a Krvavý diamant

Jennifer a Krvavý diamant

14.10.2005

Ak vám po prečítaní titulku náhodou po chrbte prebehli zimomriavky, vedzte, že nemám na mysli Jennifer Lopez (o ktorej hereckých aktivitách a plánoch si možno povieme niekedy inokedy), ale o niečo… (více)