M_A_I_A_ odpad!

Tak absurdní, až jsem to musela v půlce vypnout. Mohla to být super komedie, myšlenka byla dobrá. Výsledek ale stál za kulový.. ()

ljukyljuk

Začiatok vyzeral byť maximálne sľubný. Potom to trochu upadlo, ale aj napriek tomu som sa na mnohých vtipoch dosť pobavil, veľa vecí mi prišlo aj ako paródia na súčasnosť, nielen na "hlúpu budúcnosť". A zároveň veľmi kvitujem stopáž, pri ktorej sa divák ani nestihne začať nudiť. ()

Blacki

Celý nápad se "zpitoměním" lidstva je v dnešní době velice aktuální a to proto, že většina lidí už ani neví, jak vypadá knížka (nebo učebnice do školy) a psanému slovu se věnují pouze ve formě statusů na facebooku. Dokáži si představit, že něco podobného, ikdyž ve velmi velmi mírné formě, se již děje. Přese všechno si ale myslím, že film mohl být pojat mírněji, některé pasáže mohly být vynechány, jelikož působily, i v porovnání s myšlenkou filmu, přehnaně. Celkový dojem: podprůměrná komedie. Pokud to měl být film typu "na zamyšlení", tak se to příliš nepovedlo. ()

Wikishka

Tak jo, tenhle film si totiž zaslouží větší chválu než dostává! Zapomenu teď na to, o co tam šlo, jaká byla zápletka a jaké byly vtipy, ale když se zamyslíte nad tím, jak to tady bude za několik desítek let vypadat, nemá ten film pravdu?! Neřítíme se náhodou do nějaké blbostí nabouchané budoucnosti? Podle toho, jak svět kolem čte erotické romány, kouká na zpívajícího ťamana a trsá na harlem shake se mi zdá, že to možná bude daleko dřív než si myslíme. Ten film sám o sobě je sice tak trochu hovadina, ale ta myšlenka o budoucnosti (čím dál víc línějšího a blbšího) lidstva se mi od té doby, co jsem ho zhlédla, celkem často honí hlavou, protože každodenně vidím důkazy, že má možná pravdu! ()

VanMagnifico

Ač chvílemi velmi hloupá a stupidní podívaná, tak na druhou stranu byli i pasáže, které pobavily. S hodně velkou nadsázkou se to dá označit jako vizionářské dílo. Lidstvo hloupne a myslím si, že chvíle, kdy se ze Zeměkoule stane Absurdistán se nezadržitelně blíží. A bude to dříve, než za 500 let... ()

markotter

Občas docela dobré hlášky, ale jako film jen průměr. Co je na tom ale boží, že to je vlastně poselství, jak bude vypadat Amerika za 500 let. Podle mně, ale maj amíci našlápnuto, aby takhle zdegenerovali už za 100 let. ()

BigBang

Komedie na 1h 20 min (včetně titulků), kde jsem se chechtal nejmíň 10x? Navíc u scén, které se staly skutečnou legendou, či dnes spíše memem. Po dlouhé době legrace, na kterou bylo ochotno se dívat se mnou společně i (před)pubertální potomstvo a po 20 minutách chechtání to nevydržela i žena, a přišla se též koukat; byť pokleslé erotické žerty nejsou - jak známo - úplně ta ideální cesta k srdcím divaček. Ale tady je ta pokleslá erotika fakt decentní. Tohle dílo je u mě jasných 5 hvězd! Čert vem politickou korektnost, kdy všichni primitivové jsou bílí konzervativní diváci Fox News - u dobré komedie to nevadí, respektive je to i správně. Tenhle film asi nebyl žádný hit v době uvedení, ale tak nějak se mi zdá, že do svého docenění teprve dorůstá až nyní, téměř 20 let od vzniku. ()

Monggol

Mala to byť absurdná sci-fi komédia, ale začína to byť realistickejšie, než by si to ktokoľvek z nás želal.  A 2505? Ja myslím, že 2050 max. 2100 a bude to tu tak vyzerať. ()

Psycho.R

Film, kterému bych se v dobe vzniku smál, ape dneska by mi přišel imbecilní. Ale ja ho videl až dnes a musím se té vizi poklonit. Od původní úvahy s rozením dětí, která je léty potvrzená, po nejnižší kulturní zábavu, kterou sledují v roce 2550, včetně reklam, až po privatizaci zemědělství limonadovym koncernem. Nevim, zda se při psaní scénáře někdo zamýšlel nad budoucností nebo to jen vyšlo nahodou, ale ty plusové body musím přidat. ()

Martensson35

Jeden z filmů, který o sobě může s uplynulým časem prohlásit, že se stal (možná  nechtěně) vizionářský, podobně jako Demolition Man. Přirovnal bych to k Orwellově 1984, kdyby ho zfilmovali Johnny Knoxville s jeho Jackass partou. Pravda, žádné vysoké filmové řemeslo se nekoná a myslím, že je to jedině dobře. Místo toho směs filozoficky prdelnatého humoru padnoucí na příslovečný hrnec - dementní diskusní smyčka na téma "Brawndo obsahuje elektrolity" je grandiózní (kdo to někdy nezažil?). Pokaždé když o snímek zavadím, piju pak týden jenom vodu. Ale ne tu ze záchodu! :-D ()

Lorge

Jedna z recenzí zde (od Mattyho) začíná slovy "Máte pocit, že současný svět je plný idiotů? Potom buďte rádi, že nežijete v roce 2505." Well, je rok 2024 a vypadá to, že rozhodně nebudeme muset čekat dalších 481 let. Bohužel. ()

Strider odpad!

Tohle „dílo“ mi půjčil kámoš, že je to prý převratný film. Hmmm… Ano, dokonale mi převrátil mé mínění o nevkusnosti filmů. Nevím, někomu se záplava hloupých a trapných vtipů, společně s hromadou různobarevných odpadků a věcí s blíže nespecifikovaným účelem může líbit, ale já mezi tyto lidi nepatřím. Možná, že si film chtěl vlastně nějakým způsobem utahovat sám ze sebe, jak je to třeba ve Vřískotu, ale sebeparodie je to neuvěřitelně nepovedená. A i kdyby třeba byl film na konci nějak převratný, já to nevím, nenašel jsem dostatek síly, abych se na tohle „veledílo“ dodíval. Brzy po příchodu amerického prezidenta, který byl něco jako synonymum trapnosti, DVD nemilosrdně letělo z přehrávače. ()

Tamdydam

Na buranské komedie si nepotrpím, ale tohle jsem si užil. Pravděpodobně hlavně proto, že se jedná o skvělou prarodii na ony buranské komedie a na buranství vůbec, a má to svoji mělkou, ale nezpochybnitelnou hloubku ()

SKreyn

Namakaná komédia, v ktorej sa pozrieme, ako bude vyzerať planéta Zem, ak sa budú rodiť hlúpy ľudia a oni sa dostanú aj k moci. 4* ()

Uiboek

Vůbec nic jsem od tohoto filmu nečekal a přesto mě mile překvapil, že má nečekaně vcelku inteligentní základní myšlenku, v kterou v tu chvíli začnete věřit a přemýšlet o ní. Herecké výkony, hudba, scénář, to vše už není nikterak dokonalé, ale přesto to pobaví. Ideální film na nějaké nedělní odpoledne, kdy si potřebuje člověk odpočinout. ()

RajCZitko

Tento film bych zařadil do šuplíku se štítkem vtipný-ale-musíš-na-to-mít-náladu. Já ji asi měl, a situace, nad kterými by někdo jenom kroutil hlavou, mi přisly opravdu vtipné. Proto jsem také tomuzo snímku (na to co to jinak bylo za blbost-i když vtipná) udělil docela vysoké hodnocení. ()

Ewík

(24.07.2010) - 2*No, docela se bojim, že to tak bude jednou vypadat. I když spíš si myslím, že se dřív naprosto zničíme, než že bychom dospěli do takového stádia. A k filmu - nenadchnul mě. Je tam pěkně vidět zaostalost (reklamy, agresivita, neschopnost poslouchat a vnímat, používání a reprodukování jazyka nebo používání obrázků místo písma). Ale co si vzpomínám...ani jednou jsem se pořádně nezasmála. (13.03.2021) - V dnešní čím dál tím šílenější době musím říct, že jsem si tento filmový počin chtěla připomenout už nějaký čas. A asi jsem se od roku nějak 2010 vyvinula, protože mi film rozhodně připadal dost trefný a i poměrně vtipný. Tak doufám, že to neznamená, že spěju do té popisované budoucnosti a už se na to intelektuálně připravuju... ()