Appleseed

• Japonsko Appleseed (více)

Je rok 2131, konec 3. světové války, země je na pokraji zániku. Do města Olympos, ovládaného genovou manipulací vyvinutými Bioroidy, přijede legendární mladý bojovník Deunan Knute a jeho dřívější společník Briareos, který za války utrpěl osudná zranění a proto byl operací změněn na cyborga. Bioroidům je určen mnohem kratší život, než lidem, protože genovou manipulací byl u nich potlačen bod rozmnožování. Většina lidí se Bioroidů bojí a proto, když je teroristickým útokem zničeno centrum pracující na prodloužení jejich životního cyklu, nastane válka. Deunan a Briareos se přidají k mírovým vojskům Olymposu a postaví se proti hrozbám Bioroidů. V tom okamžiku se objeví legendární „Appleseed kód“. (Mirax)

Nihlathak

Úchvatné. Sice tam je jeden politický čachr za druhým, ale tahle korupčnější zápletka a vedlejší postavy (generál Uranos) a rozhodování postav dělá příběh (věřte nebo ne) dost REALISTICKÝM. Skvěle je také vylíčena lidská xenofobie a povaha, pro mě jednoznačně nejlepší věc, kterou jsem si na stánku kdy koupil jako pro mě neznámou věc bez jakéhokoli očekávání. ()

Playman

Nádhera!! Úchvatná vizuální stránka, nádherný příběh, skvělá hudba. Takhle by to šlo... Kdyby jednou měly nahradit animáky hraný film, tak jedině takhle... ()

ywo666

Bolo to hustéééé. Ale paradoxne, keď to porovnám s dvojkou, tak to bolo o 1% percento horšie. Vizuál výborný. Príbeh obstojný. Akcia super nadupaná. Oveľa živšie než GiTS. Keď nad tým rozmýšľam tak oba filmy by som ani moc neporovnával, lebo im išlo o niečo iné. Každopádne na také 4 a pol * bez preháňania. ()

lennyd

Vzdálená budoucnost roku 2131, a Země, která není zrovna nejpříjemnějším místem k životu - neustálý boj o přežití nutí všechny být stále ve střehu. Z bitevní zóny je zachráněna bojovnice Deunen, která může být klíčem k životu - a nebo smrti - celého lidstva, stejně tak uměle vytvořené rasy bioroidů ... Japonské anime není zrovna mým nejoblíbenějším šálkem kávy, ale když už se ke mně některé přitoulá, nepohrdnu. A podobně tomu bylo i s Appleseedem - dobře se na něj dívá, byť příběh není z nejoriginálnějších, ale že bych z filmu nějak extra učůrával to taky ne. Ale zase musím uznat, že animace v japonsku uměj více než dobře, a Shinji Aramaki není výjimkou. Takže hodnotím o chlup lepším průměrem s tím, že být fanda tohoto žánru, tak určitě nějakou tu hvězdičku ještě přidám.. ()

Koocik odpad!

Když srovnám sraní na hajzlu a tento film, pokud se to tedy dá vůbec nazvat filmem, tak nenajdu moc rozdílů. Akorát že to tlačení hovna máte z krku i za pár sekund, tak Appleseed zabere 105 minut a to je sakra dlouhá doba. Tedy jen v případě, že to dokoukáte až do konce, což zrovna není můj případ, jelikož jsem to vzdal po cca 15 minutách. O samotný film jsem se začal zajímat, když jsem na něj náhodou narazil a přečetl si komenty o skvělé animaci a akčních scénách, ale bohužel nic takového se tu nekoná a ta animace je natolik příšerná, že můžu bejt rád, že jsem nepřišel o zrak. ()

Hennesy

Applessed má všetko čo môže človek očakávať od prvotriedneho anime - špičkový vizuál (aj keď mne sa aj tak najviac páči tradičný, kreslený spôsob ako napr. Akira alebo Mononoke), ktorý však miestami vyzeral ako počítačová hra, ohromujúcu akciu plnú streľby, výbuchov, obrých robotov a matrixovských súbojov a niekde medzi tým je ukrytý celkom solídny príbeh o záchrane ľudskej rasy. Nenudil som sa ani chvíľu, úchvatná vizuálna forma nepostráda primeraný obsah...už sa teším na druhý diel. ()

Ceres

Velmi dobrá záležitost, hlavně se mi líbí ten úvod. Vizuální zpracování je více než dobré, děj také ujde a jako animé film na rozptýlení, ve kterém člověk nemusí hledat něco hlubokého:-), je to velmi dobrá záležitost. 80% ()

VanTom

Vizuálně výborné, i když chvílemi působí grafika strašně chladně a prázdně (a někdy se také spolu dost pere CGI prostředí a animované postavy v něm). Problém je ale hlavně v zápletce, která je zbytečně komplikovaná, takže na několik málo slušných akčních scén připadá mnoho předlouhých vysvětlovacích pasáží. Film tak hodně kolísá v tempu, navíc se rozhodně nedaří zainteresovat diváka po emoční stránce. ()

Spock

Vizuálně velmi povedené anime, tentokrát z post apokalyptického světa, ve kterém spolu žijí v jednom městě lidé spolu s bioroidy, kteří se lidem velmi podobají a mají za úkol je chránit a žít s nimi v harmonii. Bohužel není všechno tak ideální a hlavní hrdinka je postavena před několik zásadních rozhodnutí. V mých očích je velkým mínusem příběh, nelíbil se tak moc jako animace, takže nemůžu dát plné hodnocení. ()

MI-380

Klasická SF neumírá, Appleseed mi vrací naději. Je tu skoro vše, co mě vždy na SF lákalo a poslední dobou chybělo: dokonale načtrnutý svět budoucnosti s jeho technologiemi, velké dobrodružství a do něho patřící pohádkoví hrdinové, nejednoznačnost v tom, kdo vlastně bojuje za stranu dobra, promyšlené a drsné akční bojové scény a k tomu kouzelná animace a barvy. Škoda těch zbytečných řečí, jak popisuje s trochou přehánění Richie666...70%. ()

mirec88

Ja už fakt neviem čím to je, ale vždy keď vidím anime a zvlášť sci-fi anime, úplne ma dostane a ja sa odtrhnem od reality tak ako nikdy. A tento vynikajúci mechaanime príbeh ma nenechal chladným. Konflikt medzi ľuďmi a bioľuďmi bol nádherne vykreslený, akcia bola super a od začiatku do konca som sledoval tieto vizuálne orgie ako prikovaný. Paráda! ()

Philoun1

Nedá mi to a budu srovnávat s Ghost in the shell, které sem viděl nedávno. Řekl bych, že appleseed je určitě lepší, víc akce méně stupidních keců, lepší orientace v ději a větší svižnost a taky dobrá hudba, ale i tak mě tyhle filmy prostě nějak neberou. ()

Soweek

Nevím jestli to ti Japonci dělají schválně, že při dnešním vývoji animace mají pořád kreslené postavičky. Každopádně velmi dobře animované prostředí a v něm tyto kreslené postavičky na mě působí velmi realisticky. Já vím, že to je film plný kyborgů a bioroidů, ale po celou dobu prostě věříte, že to tak je, že se to klidně může stát...Film vás celého pohltí do sebe a nepustí dokud není konec. 4,5* ()

ArdathBay

Nádherná a dechberoucí animace až to bolí, kvalitní příběh, dokonalé akční scény, zpomalovačky na správných místech a ve správnou dobu. Jedniná věc mi vadila - SPOILER způsob (ne)vyřešení problému s Appleseedem na střeše laboratoře. Mezi 4 a 5. ()

ZkuKol

Naprosto vymazlená vizuální lahůdka. Na toto anime je prostě radost se dívat. Bohužel tvůrci neumí pracovat s klišé, neoplývají nápaditostí, takže se dočkáme klasického příběhu, symbolů i motivací, jakými tento žánr přetéká. Navíc je všechno podřízeno úmyslu být sexy, takže prostě ve filmu není nic přirozeného a grafika je využívána jako povrchní pozlátko a nedosáhne tak na svůj potenciál. Škoda, jestli nějaký film měl šanci překročit stín žánru a ukázat své pozitiva i divákům jenž anime nehoví, bylo to Apleseed. Jenže to by na režijní židli musel sedět někdo nápaditý s osobitým přístupem a ne Aramaki, jehož důraz na efektnost dokáže i 105 minut učinit občas dlouhými. 22. století, svět je po globální válce a lidstvo přežívá jen za pomocí klonů, legendární válečnice Deunan musí bojovat za možnost zvolit si svou budoucnost pro celou populaci - lidskou i klonů... 65% ()

vitekpe

Klasicka japonska sci-fi animarna. Cili jinak receno, okoukana story v luxusnim kabate. (Nicmene videl jsem uz i epictejsi kousky...) 4- ()

kenkaku

Dějově úchvatné podívaná, která je podtržena zajímavým vizuálně a dokonalou akcí. Navíc ten perfektní soundtrack... ()

Firebug

Příjemné nenáročné anime stojící zejména na precizní animaci (která mě opravdu bavila) a akčních pasážích (ty jsou velmi dobré, ale mozek mi z toho do vesmíru nevystřelil). Příběh bezpečně udrží divákovu pozornost, ale o nic nového pod Sluncem také nejde. Vypůjčování různých motivů (jak příběhových, tak estetických) není pro tvůrce tabu, ale vznikl z toho nakonec takový fajnový kompilát, který zřejmě míří spíše na západní publikum. 3-4* ale podruhé to už neuvidím. ()