Fotografka Rafi (Uma Thurman) je velmi atraktivní 37-letá žena. Po rozvodu řeší zklamání z mužů se zkušenou terapeutkou Lisou (Meryl Streep). Ta jí poradí, aby si našla takového muže, který jí zase vrátí chuť do života. A tak se Rafi seznámí s okouzlujícím a přitažlivým Davidem (Bryan Greenberg). Fantastický milenec je o 14 let mladší. Na pravidelných setkáních s terapeutkou Lisou září Rafi štěstím a při konverzaci zabíhá až do těch nejintimnějších detailů mileneckého vztahu, včetně pikantností. Lisa je spokojená s pozitivním vývojem své klientky. Její klid ale vezme velmi rychle za své v okamžiku, kdy zjistí, že oním ideálním mužem je její vlastní syn! Je vůbec možné se s takovou situací vypořádat? Snadné to asi nebude, když už i tak zkušená terapeutka potřebuje terapii... (oficiální text distributora)

runner85

Možno by si v USA mohli rozmyslieť či chcú točiť komédiu alebo romantiku, pretože takto to potom vyzerá, vravím to stále od komédie očakávam že sa budem smiať, neviem čo od toho očakáva pán Ben Younger ... a teraz k tej romantike, Umu Thurman mám velice rád a v Pulp Fiction bola skvelá a na ten tanček s Travoltom budem dlho spomínať, ale do sladárne sa teda určite nehodí ... ()

Foma

Po delší době měnim hodnocení ze 3 na 4 protože Uma je tak půvabná a Meryl skvělá. Spíš tak 3 a půl, kdyby šlo jen o herecký výkony tak klidně za čtyři hvězdy a u samotný Meryl Streep samozřejmě za pět, Uma byla taky skvělá, ale chvíle kdy Meryl byla na plátně a lomcovalo to s ní mezi rolí matky a psychoterapeutky, ty byly pro mě nejlepší z celýho filmu. Jinak film v poslední třetině trošku zbytečně nastavovanej a v pointě lehce rozplzlej, nicméně určitě lepší průměr. ()

halogenka

Ve svém žánru překvapivě povedený kousek, který ne úplně právem zapadnul. Jako jeden z mála romantických filmů se neutápí v klišé a příjemně překvapil i konec. Postavy jsou vcelku dobře napsané a chemie mezi herci taky funguje. Co víc od romantického filmu chtít. ()

Aleee89

Dokoukala jsem další film s mojí nejoblíbenější herečkou Meryl Streep. Ona prostě neumí hrát špatně a i tady byla skvělá. Ale Uma Thurman sice byla v jejím stínu, avšak rozhodně se na ní dalo dívat a nebyla vůbec špatná, ba naopak - byla kouzelná a dobrá. Ten příběh, ano, to je trochu klišé, prostě další z romantických komedií. Ale co se už dlouho nestalo - některé scény byly hodně komediální a opravdu jsem se nasmála. Navíc, moc mě překvapil konec, protože opravdu mi nesedí happy-endy a tímhle se tento film trochu odlišuje. To tomu prospívá. Takže celkově, ano - je to rutinní, ale je to svěží a zábavné, navíc se skvělou Meryl a dost dobrou Umou. ()

Lennnnna

Já a romantické komedie to je kapitola sama o sobě. Co se jich týče, stává se ze mě tak trochu lehce rozdvojená osobnost, jedna šíleně romantická dušička křičí ano a druhá ta racionálnější jí nabádá, aby neblbla. Jsem ženská a hormony se mnou občas pěkně zacloumají, takže ač to nerada přiznávám, jednou za čas se musím nějakým romantickým slaďákem nadopovat, zaroveň však shledávám většinu filmů tohoto žánru za pitomoučké, výsledkem čehož bývá, že se v tom svém poblouznění nadšeně hrnu k obrazovce a po shlédnutí si pak zhnuseně odfrknu a svatosvatě si slíbím, že žádné příště už se nebude opakovat. Nevěřte mi to ale...Naštěstí se i mezi romantickými filmy občas zaleskne nějaký skvost, kerý mi nedovolí definitivně zlomit nad tímto žánrem hůl. A jedním takovým filmem je i Prime, romantiky je tu tak akorát, abyste vydechli jééé a přitom vás to totálně neznechutilo, téma filmu je podle mě absolutně výborný nápad a ještě to vše ve finále dokresluje inteligentní a milý humor. Tentokrát říkám "ANO" a běžím do půjčovny pro další várku:o) ()

rastlinka

Naozaj veľmi príjemný film. Taký pri zemi. A uveriteľný. Ženy tu dali zo seba maximum, takže sklamanie vás nečaká. Ako by povedal jeden môj kamarát: "fajná oddychovka na nedeľný večer";) ()

jezurka42

Já jsem se při PRIME výborně bavila. Meryl jako věhlasná psycholožka, která se sama dostane ke své kolegyni, je prostě skvělá. Ty její "ksichty" (promiňte mi za ten výraz, ale já to jinak nedokážu napsat) mě úplně odrovnaly. Dále Uma. Jak brácha říká, nikdy neviděl víc sexy herečku než právě jí. Na 37 let fakt nevypadá a jak se k tomu ještě chová...no comment. A i ten Bryan ujde i když na 23 nebo kolik mu má vlastně bejt bych ho netipovala ani za boha, ale ano pořád vypadá jako "zajíček". A ten jeho kukuč :)) Konec se mi zdá reálný. Prostě takhle to v životě bývá. Pokoukáš, přiučíš se a jdeš dál... ()

janek85

Hodně moc nudný, nekvalitní, trapný a nezajímavý film. Děj se táhl strašně pomalu, vůbec žádná akce v ději nebyla. Všechny částí filmu byly nezáživné a nanic. Atmosféra v celém filmu byla totálně nudná, prostě oničem. Výkony herců mi přišly takové nemastné neslané, celkově nezajímavé, ničím mě neoslovily. Scénám se ztratil šmak, možná jen 2 scény byly dobré, zbytek byl zblitek. Díval jsem se na to s donucením. Na filmy by se nemělo dívat s donucením, film by se měl prožít a hlavně by se měl vybírat svobodnou volbou, jak se díváte s donucením, tak to stojí za houby. Stěží 15% ()

Scylla

Tenhle film mě neoslovil. I když nemůžu filmu upřít originální zápletku a celkem sympatický herce, přišlo mi to nemastný neslaný (nezachrání to ani babička s pánvičkou). Podle pozitivních reakcí a zdejšího hodnocení jsem čekala mnohem víc... Romantickým komediím se (až na výjimky) vyhýbám a nadále vyhýbat budu ... ()

Fíla

Ke každé dobré romantické komedii patří dva excelující aktéři. Tady herci byli spíše dobří, než excelující. Vtipné, nápadité, přesto jsem postrádal špetku něčeho, čehosi. Dobrých 70%. ()

balba

Romantická komedie, která svým hereckým obsazením a poentou filmu velice pobaví.Některé scény donutí k zamyšlení. ()

Nuala

Slušná komedie s vtipnými a místy docela originálními nápady, šikovným hereckým obsazením... Prostě pohodový film třeba na páteční večer u popcornu. ()

Chen

Příjemná romantická komedie bez zbytečné sentimentality, která nabídne několik opravdu vtipných momentů a skvělé herecké obsazení a poučení, že věkový rozdíl občas nehraje roli (i když...) :D. A navíc dobrou radu: "Máš ráda sex? Tak mu nekupuj Nitendo" :D ()

SallyZen

Jedna z těch lepších amerických romantických komedií. Uma Thurman je skvělá a mlaďas Greenberg taky není špatnej. Streepovou nemusím, ale jinak to bylo fajn. Scénář jednoduchej, ale v dobrým smyslu. Není to přeplácáný blbejma kecama. Možná to chtělo trochu více humoru a špetku lepšího rozuzlení. Přesto pohodovka, na kterou si kdykoliv rád podívám. 70% ()

Aljak

Možno by nebolo na škodu obmedziť v Hollywoode počet romantických komédií, lebo už ich je tak veľa, že potom ťažko v tom hľadať nejakú výnimočnosť. Každopádne, táto sa mi celkom pozdávala a bolo to dobré až kým sa to celé nezlomilo v tej situácii, keď celá pravda o Lise a jej synovi nevyplávala na povrch. Potom už to išlo dole vodou, stratilo to akúkoľvek dramatizáciu, ale o to viac oceňujem prekvapivý koniec. Inak, celý en David mi prišiel ako dosť nevďačný a mi to prišlo ako keby je s ním Rafi len preto, že by sa bála že v jej veku už ju nemôže stretnúť nikto lepší. Pozerateľné to bolo, ale v podstate nič extra. ()

Aelita

I psycholog je jen člověk a musí se emočně vyrovnávat s tím, co tak lehce rozumově přijímá a omlouvá, pokud se to děje jiným lidem. ___ Podstatně mladší muž je pro ženu lepší jako přítel než jako partner. Výjimky jen potvrzují pravidlo. ___ "Ať už se ženy a muži chovají pod nátlakem doby jakkoli jinak než před desítkami let, ve své podstatě zůstávají stále stejní. Muži jsou od přírody ješitní, a pokud začnou mít pocit, že nejsou lepší než jejich protějšek, dostávají se do problému, se kterým se někdo vyrovná a jiný ne."___ Ve své knize Věkový rozdíl mezi partnery psycholog Tomáš Novák uvádí deset pravidel asertivního chování. K ním patří například právo dělat chyby a nést za ně odpovědnost, právo odpovědět "nevím" na otázku po perspektivách věkově nerovného vztahu nebo právo změnit názor, protože věkový rozdíl přijatelný v roce X se může v roce XY jevit jako nepřijatelný. "Z hlediska asertivity je vše jasné. Jenže jsem hlavně partnerský poradce. Nemůžu nevzpomenout na ženy a muže, kteří mi v poradně říkali: ´I kdyby to trvalo jen rok, stojí mi to za to,´ aby posléze v onom časovém horizontu nebo i dříve či později byli nešťastní. Tak rádi by vše vrátili zpět, leč nejde to," píše Tomáš Novák. Zapomíná nebo opomíná však jednu skutečnost – samotný společně prožitý čas a emoce a získané životní zkušenosti. Utrpení přichází vždy, když se člověk křečovitě drží neudržitelného. Život je totiž jako přírodní droga, která se může užívat buďto slepě, ve velkém a bezhlavě nebo s ohleduplností, odměřeně a racionálně: v prvním případě přináší prožitky a požitky a záleží jen na tom, kolik toho člověk unese, v druhém případě přináší poznání a klid, často až moc velký. A pak je tu zlatá střední cesta nebo i střídání. ()

Crawler-D

Očekáváný zázrak se nekoná. Vztahový trojúhleník matka - syn- milenka není humorně tak vypilován, jak by mohl. Ani Meryl Streep sama nepředstavuje humorný středobod vesmíru, a tak film nezle jinak, než doporučit obdivovatelům krásy Umy Thruman. ()