Příliš černobílé. Souhlasím s 6thSun(27.5.2014)

Pro mě nádherný film, na který se čas od času znovu rád podívám. Jak je vše trefně dávkováno, jak výstižně zachycená doba, i v sledu scén charaktery jednotlivých postav.(5.7.2011)

Skvost a dozněv tuhých historických dramat skvělých režisérů s bravurními Mistry našeho herectví... Kterak to tedy bylo s Jakubem Janem a jeho soubojem s církevní vrchností, skvostný Lukavský v roli "kata" české hudby.(23.12.2010)

Sled emotivně vypjatých scének je vnesen až příliš uměle. 65%(28.12.2010)

Pro venkovský rybníček brčálník byl mistr Jakub Jan přece jen příliš velká Ryba. ...Ano. Takto má vypadat televizní inscenace. S ohledem na absolutně hvězdné obsazení a skvělé herecké výkony musím tenhle veřejnoprávní flák vynést skoro až do nebes. Dramatizace a vyprávění fungují na velikánskou podtrženou jedničku, přičemž samotný příběh se vyhýbá zjednodušující trivializaci. Nejsme tedy svědky sporu "hodný muzikus" versus "zlý kněz", nýbrž sledujeme šnůru událostí, která logicky eskalovala v příslovečnou bouři ve sklenici vody.(27.12.2011)