Světlo ve tmě

• Velká Británie Half Light (více)

Život Rachel Carlson (Demi Moore), úspěšné autorky thrillerů, naprosto změní tragická událost: její pětiletý syn nešťastnou náhodou utone. Rachel se rozhodne změnit životní styl a odstěhuje se na odlehlou chatu na skotském pobřeží. Zde však zůstává sama napospas své osamělosti a děsivým představám. Přestává rozeznávat, co je realita a co halucinace, a nakonec bude muset bojovat, aby si zachránila holý život. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

tom88

Zo začiatku nudná, stereotypná americká dráma a od polovice jemne nadpriemerný mysteriózny thriler s celkom dobrou Demi Moore. Podobných filmov je strašne moc, ale tento nieje na zahodenie. 64%. ()

TO

Duchařský thriller se zajímavými pointami a skutečně nádhernou Demi, který se ovšem dost vleče. Pár lekaček, sem tam strašidelný, ale celkově nějak nezáživný, holt průměr. ()

MIGHTTREE

Demi Moorová je další tajná láska, kterou jsem si hluboko uzamkl a nedám na ni dopustit. Tohle dramičko jsem si pouštěl již dvakrát po několika letech. Jak už všichni dobře víte, tenhle žánr je mým favoritem... Dokážu ocenit každý skvělý námět a přenesu se přes malé i větší chyby a vychutnávám si filmy bez zbytečných hledání chyb. ()

VanTom

Úspěšná spisovatelka se po rodinné tragédii stáhne na samotu poblíž skotské vesničky… a majáku s mladým, šarmantním správcem. Nezáživné, bloumavé překonávání ztráty bezvýrazné Demi Moore (která svým výkonem opravdu neoslňuje) v jeho náručí se naštěstí dočká nečekaného zvratu, jenž zdání typické duchařiny posune do jinakých vod – a především probere. ()

homerr

Přidal bych se k tomu, že tento film je podhodnocený. Výborná a krásná Demi, celkem slušná zápletka, párkrát i lekačka... Podle zdejšího hodnocení sem čekal něco o dost horšího... ()

MI-380

Tuctový thriller říznutý duchařinou. Od temného podprůměru film zachraňuje skvělá kamera. Skotské pobřeží, oceán, vlnící se vysoká tráva, barvy, detaily, zajímavé záběry Londýna a to nejlepší z Demi Moore. Na dokument vynikající, na (dle čsfd): Mysteriózní / Thriller / Drama trochu málo. 50%. ()

jenik71

Ze začátku nic moc zajímavého a když už konečně přjdou na řadu první náznaky tajemna, je příběh už dávno za svojí polovinou. Velká škoda. Nasadit stupňující se tempo o dost dříve, dal bych s chutí za čtyři. ()

masr

Není to špatný film, je to jenom klišovité béčko. Maják, moře, ztráta dítěte, zlé sny, neschopnost pracovat, záhadná lokální vědma, mladý vysvoboditel ze smutků, duchařina a peníze. Pobaví, když má člověk čas - když čas nemá, nemá cenu se dívat. ()

lonewolf

Velmi dobrá mysteriózní oddechovka, která rozhodně nemá špatný scénář, nic podprůměrného zde neshledávám, navíc Demi Moore jinak než dobře, hrát neumí. ()

Isobell

Po tragické zivotni udalosti, se uspesna spisovatelka thrilleru, Rachel Carlson, nastehuje do vzdalene chaty na skotskem pobrezi, kde hodla zapomenout. To by tak zhruba bylo k uvodu, slovy distributoru. D.Moore nijak moc radeji nehodnotim, proste tam je a docela nepresvedcive odehraje, co ma ve scenari. Ovsem co me chytlo a kde bych chtela travit cas, je misto, kde se vse odehrava. "Half Light" je natocen na malem ostrove Llanddwyn, na zapadnim pobrezi ostrova Anglesey v severnim Walesu, maják v Lladdwyn, pláž Newborough, Primose Hill v Londyne, železnice Bodwin a Wenford, Cornwall, Anglie...etc. Koukatelny pro me snad jen prave kvuli prostredi. Pocasi je pravé skotske, vse podtrzeno prijemnou hudbou skladatele Bretta Rosenberga, bratra rezisera Craiga https://www.youtube.com/watch?v=oQ-goxHVYQU ()

xkupka07

Mně seto velice líbilo(večer jsem to musel vypnout a dodívat se až za světla, ikdyž to přímo horror není), ale zase na druhou stranu nic nového. Krásne prostředí.které ale mnohem lépe vystihli ve filmu Ostrovní zprávy, a téme smrti někoho blízkého a následny postraumatický stav zde již byl bezpočetně krát. Mile překvapila "striptýzova herečka" Demi Moore. ()

Rami

Dle mého Demi pomalu vyhasíná a na tomto snímku to je dokonale vidět. Z jejích hereckých výkonů je cítit chlad a jakási stárnoucí zhrzená plochost. Dávám 2 hvězdičky + 1 za pár vyvedených snových scén (tedy dohromady 59%). ()

Kolssteyn

Výborná kamera ve skvělém prostředí... i přes jistou dávku remcavosti některého divačstva je zde Demi MOORE vynikající! ()

Olík

Tak co to sakra vlastně bylo – začátek vypadá na psychologické drama, které se však lusknutím prstu mění v mysteriózní thriller, následuje romantika, že by se za ní Rosamunde Pilcherová nemusela stydět, pak detektivní zápletka a zase trochu mystérie a pak zase krimi. Demi Moore chvilku topí její mrtvý syn, chvilku randí se sedm let mrtvým chlápkem, chvilku je normální, chvilku blázní. Stejně tak zmateně působí i celý film, který se snaží být něčím, na co ani trochu nemá. ()

MikeeTheory

Spousta nápadů, překvapivých zvratů a zápletek, ale je toho tolik, že jako celek to na mě působí dost nevyrovnaně. Herci neurazí ani nenadchnou, atmosféra je taková vlažná a moc negraduje. Je to v podstatě škoda, protože si myslím, že se z toho dalo vyždímat daleko více. ()

MickeyStuma

Snímek nejdříve vypadá jako mysteriózní drama, ale později zjistíme, že tu nic mysteriózního není. Lehký thriller pomalu si budující atmosféru, která završí lehce předvídatelným koncem. Ono tu vlastně nic originálního není. Ani Demi Moore tu příliš nevynikla. Tu zoufalou hrůzu se jí prostě nedá věřit. Přijde mi to jako nenáročný TV film na sobotní večer. Nenadchne ani neurazí. Pro mě slabý průměr. Mohlo se z námětu vytlačil mnohem více. ()