Světlo ve tmě

• Velká Británie Half Light (více)

Život Rachel Carlson (Demi Moore), úspěšné autorky thrillerů, naprosto změní tragická událost: její pětiletý syn nešťastnou náhodou utone. Rachel se rozhodne změnit životní styl a odstěhuje se na odlehlou chatu na skotském pobřeží. Zde však zůstává sama napospas své osamělosti a děsivým představám. Přestává rozeznávat, co je realita a co halucinace, a nakonec bude muset bojovat, aby si zachránila holý život. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

rikitiki

Dobrá atmosféra. Duchařské příběhy dost často ztrácejí dech, když začnou vysvětlovat (což je většinou, i když ne vždy, nutné). KOUSEK DĚJE zvlášť, když je to vysvětlení racionální. V tu chvíli napjatá atmosféra taje jak pěna v mýdlové koupeli. A tady to bylo až směšné, zejména logicky nesmyslná sebevražda podvodníka, která byla nutná jen ze scénáristického pohledu, protože s takovým chlapem by přece nemohla být, zároveň ale přece nešlo takového sympaťáka opustit, že? /1. 4. 12./ ()

SOLOM.

Průměrné mysteriozní drama, které ze začátku dost nudí, ale později nabere docela zajímavých otáček, které vyvrcholí sice dost předvídatelným koncem, ale konečně mě dokázalo v tomhle snímku něco zaujmout. Pro DEMI jsem měl vždycky slabost, ale tak jako ve filmu S.T.R.I.P.T.Ý.Z mě rozpálit nedokázala... ()

Morholt

Mám z toho rozporuplné pocity. Na jedné straně tu je místy povedená mrazivá atmosféra, při které mi několikrát naskočila husí kůže a pak také krása skotského pobřeží a na straně druhé je tu opravdu špatný výkon Demi Moore, nedomyšlená zápletka a věci, které zůstaly nevysvětleny - rozhovor knihovnic či rozmluva místního policisty s farářem v hospodě. Navíc ten konec.............no mohlo to být i horší, to je fakt. Každopádně ty negativa převažují. A když do toho přidám Mathesona, kterého zrovna dvakrát nemusím, nemohu dát víc jak 40% ()

Tommassi3

"To bude dobrý, maminko !! Neboj se a pojď se mnou!!" Zajímavý thriller s mystery nádechem, jemuž se chvílemi nedá upřít velmi hutná atmosféra, v hlavní roli s naprosto zoufale nudnou a herecky prázdnou Demi Moore, o níž nemám odjakživa, co se týká těchto kvalit, vysoké mínění.. Může jen mile překvapit, což se zde bohužel nestalo, a mně tak nezbylo než alespoň počkat, jak to celé dopadne, a přetrpět tu nezvykle nedomyšlenou "rádobypointu", kdy zůstává jen spousta nezodpovězených otázek ke scénáři děravému jako cedník !! ()

villon17

Tak předvídatelný až hanba. Při scéně, kdy ji synáček ve snu tahá za nohy ke dnu, ona se z něj probudí, on stojí vedle ní, znova se probudí, ohlídne se, on tam neni, jsem chtěla dát odpad, kdyby stál na druhý straně:D. ()

corpsy

Pôjdem od konca. Pointa, ktorú by asi sám Shyamalan nevedel viac prepracovať. A to nemyslím ako kompliment. Zo začiatku krásne sa rozvíjajúci thriller, ktorý stráca ku koncu svoje kúzlo. ()

numi

Silně podhodnocený snímek! Samozřejmě nepřináší nic nového a převratného - to symbolizuje už samotné obsazení Demi Moore - ale na druhou stranu nemůže diváka nezaujmout nádherná kamera a mrazivé exteriéry, které si nic nezadají s prvním Kruhem. On i ten maják je společným ukazatelem. Příběh je zajímavý a napínavý, sem tam strašidelný, někdy se schovává a někdy je chrlen ve velkých soustech, herci hrají tak, že neurazí, atmosféra houstne a houstne. Vše je "oukej". Pak se film rozběhne k uvěřitelnému závěru a s elegancí skončí. Co je špatně? Režie. Po celou dobu jsem se nemohl ubránit pocitu, že je tady něco sdělováno velmi rozpačitě a krkolomně. Ale musím zároveň podotknout, že se nejedná o katastrofu, jen režie pokulhává za ostatními složkami. Celkově jde o mírně nadprůměrný thriller s hororovými prvky, který rozhodně stojí za pozornost. Tři a půl (ta chybějící půlka je právě za tu režii). [květen 2006] ()

blackrain

Měla všechno, co si kdy přála, ale během pár chvil o to přišla. Život se jí od základu změnil. Chtěla před vším utéct a najít klid. Jenže ten se jí nalézt nepodařilo. Někdo se z ní pokusil udělat blázna a málem se mu to i povedlo. Film je plný překvapení a konec se nese ve stejném duchu. ()

jajinka

Nějak mi tenhle thriller nesedl.. I když je to jeden z mých oblíbených žánrů.. Klasiká zápletka se špetkou mystiky neudělá z "příběhu" film.. ()

Damiel

Podivný film, který neví, čím chce pořádně být. Nejdřív to vypadá jako vztahové drama, pak to nabírá nádech melodramatu či romantického dramatu, aby se to zase změnilo v mysteriózní thriller, který vyústí v akční béčko. To prostupuje jemný duch tajemna, ale jednotlivé výše zmíněné díly jsou natolik nekompatibilní, že to prostě nesedí dohromady. je to jako puzzle stavěné ze čtyř stavebnic najednou. A ani demi už není, co bývala... ()

GILLWANDER

Podpriemerná klišovitá blbosť s polomŕtvou herečkou Demi Moore, ktorá sa snaží ešte preraziť ale márne. Film ako taký v podstate o ničom. Neponúkne nič čo by sme už niekde inde nevideli. 40% ()

Lord.Jim

Nebuďte k Demi Moore tak přísní. Vždyť čím je starší, tím hraje líp a je taky mnohem sympatičtější. Film měl dobrou atmosféru a to mi stačí. ()

honajz2

Tak atmosféru to mělo docela slušnou a až na tu otravnou romantickou linku jsem se u toho ani moc nenudil, pak to taky má dost povedenou hudbu, lokace se mi taky líbily a celkově by to vůbec nemuselo být špatné. Jenže bohužel je to celé postavené pouze na hromadě nejčastěji používaných klišé z všemožných duchařin. Vždyť si to vemte - matce umřel syn, jede se s tím vyrovnat na nějaké odlehlé místo u moře, k tomu všemu je spisovatelka a snaží se napsat novou knihu, do toho se jí zjevuje syn, ve vesnici nedaleko té chaty žije divná žena co vidí duchy a má barák plný rozebraných panenek... A ve finále to stejně nijak nepřekvapí, SPOILER duchařina to sice není, ale thriller, ve kterém se tu ženu snaží kvůli penězům zabít KONEC SPOILERU - přičemž to po tomhle "šokujícím" odhalení rezignuje na nějakou logiku a režisér asi doufal, že si toho nikdo nevšimne a bude to v napětí sledovat dál. A ani herecké výkony mě zrovna nenadchly. Na víc jak slabé 3* to bohužel není. ()

Juto

Neznášam filmy, ktoré neznesú odvahu vlastného presvedčenia a ,,Svetlo v tme" je taký film. To, čo začína ako celkom atmosférický príbeh duchov, podporený krásnou kamerou, sa rozpadne asi v dvoch tretinách cesty vďaka úplne neuveriteľnému zvratu. Zvrat je taký otrasný, tak zle vymyslený, že ničí vlastnú vnútornú logiku filmu a otvára asi pol tucta dejových dier, cez ktoré by ste mohli prejsť aj ropným tankerom. 4/10 ()

c.tucker

Průměr nebo lehce podprůměr. Kde se Demi snaží a snaží, ale nejde to a dře to. Děj většinově odhadnutelný, trocha napětí se tu najde, ale vše je zbořeno stupidním koncem. ()

Radiq

Hned na začátku, když jí chcíplo to děcko, jsem si říkal: no doufám, že to zas nebude další film o duchovi mrtvýho haranta. Byl. Ale nejenom to. Atmosféra osamělého přímořského domku s výhledem na maják a nedaleké vesnice s klasickými anglickými tvrdými venkovany mě dostávala. Husina mi běhala po zádech zcela přirozeně a samovolně. Konec byl asi trochu moc překombinovanej a trochu jsem se v tom maglajzu ztrácel. Ale vyvážila to Demi Moore, kterou díky tomuto filmu zase považuji za herečku. Nejen, že dokázala skvěle vyjádřit emoce a zmatek v její hlavě, ale byla tady taky neskutečně krásná. Kam se hrabe nějakej Striptýz nebo jiný její nejoslavovanější filmy. Pro mě dokonalá volba na večer, kdy se chcete trochu bát. Překvapí vás to stejně jako mě. ()