V tajnosti

• USA In Secret (více)

Americké drama, inspirované skandálním románem Tereza Raquinová od spisovatele Emila Zoly, je příběhem o posedlosti láskou, která vyústí ve zločin a pomstu na společenském dně Paříže šedesátých let devatenáctého století. Tereza (Elizabeth Olsenová) je úchvatná mladá žena, která je nucena potlačovat svou sexualitu. Její panovačná teta, madam Raquinová (Jessica Langeová), ji vehnala do manželství bez lásky s neduživým bratrancem Kamilem (Tom Felton). Tereza tak musí trávit své dny skoro jako lazar. Přes den tvrdne za pultem malého obchůdku a po večerech sleduje paní domu, jak hraje se svými hosty domino. Vše se od základů změní, když Tereza pozná Laurenta (Oscar Isaac), Kamilova okouzlujícího přítele z dětství. Brzy si spolu začnou vzrušující, zakázanou milostnou aférku, která rozpoutá šokující sled tragických událostí, jež zasáhnou všechny zúčastněné. (HBO Europe)

burton

Tak tohle jsem přetrpěla zuby nehty. Asi proto, že zakázané milostné aférky jsou sice v prvních chvílích opojné, ale následný sled tragických událostí se dá očekávat. Táta vždycky říkal: když budete dělat blbosti, honit se kolem stolu a skákat po posteli, něco se vám stane. A měl svatou pravdu. ()

Ben Nevis

Francouzský Zločin a trest. Psychologické drama o tom, jak je těžké dodržovat všech deset přikázání. Zola poskytl zajímavé postavy a herci je úspěšně oživili. Je třeba připomínat, že minulost nebyla jenom samá Pýcha a předsudek či Angelika. ()

tranquill

Kdyby to nebyl Zola, tituloval bych film Zločin a trest... Kvalitní, až hororový drama-thriller s perfektními hereckými výkony. ()

mac000

Známe Zolovy temné romány o nízkých pudech člověčích. Proto je očekáváme i ve filmu In Secret. čekáme však dost dlouho, než se naplno projeví. V podstatě až druhá polovina filmu má něco ze zolovské atmosféry, ta první je spíše historický obrázek Paříže a Francie 19. století a nešťastného manželství z rozumu (nebo spíš z donucení?). Výborné herecké výkony čtveřice hlavních protagonistů drží tento film nad vodou a zanechají v divákovi po závěrečných titulcích docela dobrý pocit. ()

LilyDeLarge

Upřímně nevím jak tohle okomentovat, ale okomentovat to musím. Jak jsem se už dřív zmiňovala - historický dramata jsou moje srdeční záležitost, protože prostě vždycky mají svoje kouzlo. Na Elizabeth Olsen jsem byla zvědavá, protože jsem s ní nikdy předtím žádnej film neviděla. A pak je tu Felton a Jessica Lange, která je brilantní herečka. A já tak nějak tušila, že z toho vzejde perfektní snímek. A moje intuice byla správná. A já jsem ráda, že jsem tenhle film nezavrhla a podívala se na něj. A znovu se ráda podívám. Ale napřed si musím přečíst i knižní předlohu! ()

PhoenixSwan

-- V jednu chvíli se mu koukáš do očí a vidíš ten plamen, který křičí toužebné vzdechy. Podíváš se znovu a vidíš jiného člověka, který se na tebe sotva podívá. Vždyť je to přece pořád ten samý muž. Událost, která se stala změnila nás oba dva. Máme vše co jsme si kdy přály, až na jednu věc. Na tu podstatnou věc, který nás celou dobu spojovala. Vášeň a chtíč se proměnil v ubíjející stereotyp. Copak takhle může někdo žít? Milovali jsme se a křičela jsem "Zachraň mě." Stejnou větu křičím stále, ale utíkám při tom, od tebe, od sebe, od světa. -- Ponurá a špinavá Francie se zarývá pod kůži, stejně jako atmosféra nasáklá neutuchající touhou, nechutí a utrpením. Postavy s nepřítomným pohledem. In Secret přesně takový jaký jsem ho chtěla. ()

gicous

V první polovině dusné erotické horko. Až jsem se z toho orosil. Dlouho potlačované sexuální libido hlavní hrdinky se roztančí ve chvíli, kdy potká Laurenta. Oba dva se oddávají čerstvě nalezené lásce, kterou cloumají vášeň a chtíč. Jenomže brzy jim milování "in secret" nestačí, a tak se naši dva milenci rozhodnou pro skutek, který jim převrátí vše, co doposud znali vzhůru nohama, a je třeba říct, že ta změna jim jejich zkažené duše určitě nepohladí. In secret je drama o třech divadelních dějistvích. Drama s temně hutnou atmosférou, v první polovině dochucené erotickým nábojem, v té druhé potom tlačí do popředí hlubší vztahovou psychologii třech hlavních postav - matky - dcery - milence, z niž ani jeden šílenství neujde. Právě na nich celý snímek stojí. Krásně prokreslené, barvité, tragikou ozdobené hlavní charaktery, které se pod tíhou okolností mění a vyvíjí - žádná nuda. Všichni herečtí představitelé na jedničku. Filmu by šlo k dobru prodloužení stopáže, protože jednotlivé tři úseky jsou od sebe na můj vkus odděleny příliš skokovitě. Měl jsem pocit, že děj přece jenom uhání až příliš rychle. Volnější tempo vyprávění by mu určitě slušelo, hlavně na úplném začátku. Ruku v ruce s tímto rychlejším způsobem vyprávění, jde i minimum času pro vedlejší postavy, jež jsou redukovány na pouhopouhé křoví, což je škoda, protože jejich příběhová důležitost v závěru narůstá. I tak, ale jde o dobrou filmovou tragédii, kterou pod čtyři nepustím, i když to tentokrát bylo s odřenýma ušima. 7/10 ()

dzberry

Stylově na motivy Zolyovy Emily. Zločin a trest po francouzsku v tomhle pěkném americkém kousku. Ponaučení z filmu (paradox života) = nenuťte nadrženou ženu k vdavkám, zvláště pak tehdy, pokud neumíte plavat... ()

baclajean

Akoby som čítal knihu francúzskeho autora z 19. storočia - naozaj verne rozpracovaný príbeh, pričom istý čas bolo jasné, ako sa to skončí. Elizabeth Olsen mi v istých záberoch pripomínala Charlize Theron, svoju rolu zahrala obstojne, rovnako ako aj Tom Felton. Nízke hodnotenie dávam naozaj len kvôli tomu, že v deji prakticky neprišiel ani jeden nečakaný, prekvapujúci moment. ()

veverysiak

Možno v 19. storočí prevratné a škandalózne, v terajších dobách úplne banálne, naviac zdevalvované množstvom stvárnení, takýto príbeh môže výraznejšie zaujať len keď tam chlapi pridajú niečo nezvyčajné a tu nepridali, preto ich počin výraznejšie nezaujme, takže 35%. ()

PTuranyi

Veľmi dobrá dráma s klasickým literárnym námetom vášne, zločinu a zlého svedomia s takmer shakespearovským záverom. Neviem posúdiť vernosť námetu Émila Zolu, ale produkcia vytvorila výbornú temnú atmosféru, ktorú herci naplnili svojimi výkonmi. Hlavne Jessica Lange v úlohe matky mala zložitú rolu a Tom Felton sa definitívne vymanil z tieňa Draca Malfoya. Ani Elizabeth Olsen a Oscar Isaac v úlohe tragických milencov za nimi nezaostali. ()

RoxaNie

Tak toto je najlepší film novodobej produkcie, aký som kedy videla. Zápletka má hlavu aj pätu. Herecké výkony stopercentné od dramatických scén až po tie erotické, ktoré sú mimoriadne presvedčivé. Príbeh je postavený tak, že napriek svojej túžbe dostanú, čo im patrí, pretože svedomie zdravého človeka (psychicky) jednoducho nepustí. Najprv som myslela že skoncujú s jej matkou... koniec ma trošku prekvapil, ale páčil sa mi. Kostýmy sú super, trošku ma síce rušilo to Feltonovo holé čelo, až príliš holé... ale dalo sa to prežiť. Hudba tento film jemne posunula až k hororu, bolo tam takých prvkov viacero... odporúčam tomu, kto to ešte nevidel a je fanúšikom takýchto drám - smelo sa pustite do toho! ;) ()

Dr.dogous

scénář 5 režie 4 herci 4 výprava 4 celkem 17 hodnocení 85% Miloval Terezu, až se z toho rozkašlal, to Laurent stál ...za smrtelný hřích nezabiješ. V 19 století asi jediný způsob, jak se zbavit manžela, Mrštíkové v Maryše vypraví podobný příběh. ()

Pythonator

Děsivé jako horor, uvědomíme-li si, že tohoto jsou schopni mnozí lidé kolem nás. A když se slušný člověk ocitne v poloze nepohodlného a překážejícího, tak aby se bál o svůj život. První polovina filmu byla spíše o sexu s Olsenovic číčou, ale potom se to zvrtlo do tak mrazivé atmosféry, že už se vám pak ani nepostaví. Film je to zajímavý a dobře natočený, ale znova ho vidět nepotřabuju. ()

Profík

Má to správnou depresivní atmosféru a vynikající herecké výkony. Někomu by to mohlo připadat lehce pomalé a zdlouhavé, já bych dal přednost ještě delšímu dílu, kde by se některé věci dály ještě pomaleji. Tady se občas skočí až moc rychle, celkově je tempo lehounce nevyrovnané. Předlohu jsem nečetl, konec mě docela překvapil. 85%. ()

PanIncognito

Film má spoustu společného s mým milovaným snímkem Pošťák vždy zvoní dvakrát. Herci jsou i zde jako oheň! A oba příběhy o sexuální potlačenosti, jenž končí vraždou nabízejí energickou, překvapivou, rozmanitou, úzkostlivou a zlomyslnou podívanou. ;-) (viděno s dabingem - TV a v původním znění) ()