Nick Keller (Til Schweiger) nemá v životě na růžích ustláno. O práci přichází jak na běžícím páse a jeho rodina, především jeho nevlastní otec Heinrich (Michael Mendl) a jeho bratr Viktor (Steffen Wink), ho považuje za úplného budižkničemu. Jen jeho matka (Nadja Tiller) ho ještě nezatratila. Jako poslední šanci mu na úřadu práce dohodí místo uklízeče na psychiatrické klinice, kde díky jeho nepozornosti jeden z pacientů vypije půl láhve čistícího prostředku a kde se mu také podaří na poslední chvíli zabránit tomu, aby si mladá Leila (Johanna Wokalek) vzala život. Ani jedna z těchto události nezůstane bez následků. Nick dostane padáka a je úplně na dně. Leila pak svého zachránce potají sleduje a večer stojí před jeho dveřmi, v noční košili a bosá. Nick se své pronásledovatelky snaží zbavit, ale marně. Leila se rozhodla, že už s ním zůstane navždy. Nick, který ve svém životě ještě nebyl za nikoho zodpovědný, a Leila, která vidí svět užaslýma dětskýma očima, se vydají na cestu k Nickově rodině, Nickův bratr Viktor se totiž žení. Během této cesty se tento neslučitelný pár musí společně prát se životem, což je čím dál více sbližuje (lenuse)

Honsik

jakožto největší zpropadenec v oblasti lidských citů a jejich dlouhodobějšího charakteru vůči jedné osobě jsem i já zatoužil mít doma Lejlu. Bravo, krásnej film, u kterého mi tekly slzy a zároveň jsem se smál. ()

Pepeto

Až na niekoľko strašne trápnych scén pekná vec, ktorá povedala, čo vyriecť chcela. Hlavní predstavitelia podarení, soundtrack vydarený. Ale na Klopanie to nemá... ()

subic

Til Schweiger si spolunapsal a natočil snímek tak trochu ve stylu amerického Rain Mana, kterého nahradil jednou bosonohou dívenkou Leilou. Ty 3 dny bych si s ní dal taky. Na kinodistribuci podle mě docela odvážné, ale v TV téměř ideální na nedělní dopoledne třeba k žehlení. ()

HEED

Pěkná hudba, dojemné scény plné slz. Nespočet skělých vtipných situací. Dlouho jsem se takhle nepobavil u kvalitní romantické komedie. Němci to občas hold umí pěkně roztočit. Paráda. ()

Luciee113

Naprostá pohodička... Nenucený, usměvavý, spokojený, zamilovaný, a docela hustý 🙈🙊🤪 a sympatičtí herci 🤗 ()

laple

Tenhle film se mi moc líbil, působí něžně, čistě, až je mi aktérky občas líto :-) Komické momenty se pěkně prolínají s bezelstností hlavní hrdinky a celý ten film vlastně působí úsměvně, i když je ve skutečnosti smutný. Závěr je docela překvapivý, ale pěkný. ()

Prubner

Film mě do sebe vtáhl a nepustil. Hlavní zásluhu má na tom Johanna Wokalek, která předvádí obdivuhodný výkon a její Leila je neodolatelná. Scénář je vystavěný po hollywoodském vzoru a v podstatě vypočítaný na efekt, ale v tomto případě mi to nevadí a funguje to. Bohužel je to celé založeno na poněkud nevěrohodné premise. Můžu sice uvěřit, že se normální chlap zakouká do psychicky nemocné dívky, ale už moc nevěřím, že by s ní plánoval budoucnost a že by jim to klapalo. Takže za ten závěr hvězdičku dolů. ()

spotczek

Tenhle film neustále balancuje na hranici neotřelosti a klišé, dramatu a komedie, vážnosti a tragiky s trapností a humorem. Možná ale právě to mu dodává určité kouzlo. Přiznám se, že bych nečekala, že se Schweiger pustí do určitého experimentování, například na firemní večeři ke konci filmu, kde "blonďatá bestie" (kterou na bratrově svatbě zavřel do skříně - klasika, jak se zbavit dračice) cosi vtipně vypráví o svých obchodních úspěších tváří v tvář Nickovi, který z toho a z dalších přidružených vjemů i úvah (zde ono experimentování) začne jančit. V podstatě je to celé blbost. Ale v komediálních pasážích baví, přílišné vážnosti se vyhýbá, nebojí se dějových schémat a osvědčených zápletek a fórů, pracuje s obrazem i hudbou a hlavně neaspiruje být něčím víc, než jen dojemně prostým příběhem o dvou zamilovaných ztroskotancích. ()

lulu37

Til Schweiger ako režisér ma nikdy nesklamal. Pre mňa sú jeho filmy úplnými oddychovkami a vôbec neriešim, či je niečo prvoplánové, naivné a pod. Sem tam potrebujeme aj takýto smutnovtipný príbeh. ()

TonyHawk94

Na režisérsky debut je to veľmi slušné, ale nielen ako debut. Ono je to naozaj pekný a zmysluplný film, ktorý chytí za srdce a občasne aj vyvolá nejaké tie úsmevy na tvári :). Til Schweiger sa týmto filmom len rozbiehal, ale, paradoxne, tomuto filmu to len pomohlo. Jemnejší strih, menšia šablónovitosť (resp. tento prvok som oproti ďalším Til-ovým filmom tak veľmi nebádal) a (podľa mňa) aj menšie tlačenie na pílu v mnohých veciach. Toto všetko hovorí v prospech tohto filmu. Hudba mimochodom tiež vynikajúca, ale na to som si už nejako zvykol, keď za hudbou stojí (aj) Dirk Reichardt (gitarové aj klávésové piesne (filmových skladateľov) boli skvelé, ale slušný bol aj výber od kapiel). Btw. výkon hlavnej protagonistky Johanny Wokalek bol vynikajúci! ()

mijano

Pekný romantický príbeh, ktorý bol zasadený do originálneho prostredia. Schweigerov debut bol fakt veľmi dobrý. Musím vyzdvihnúť oba herecké výkony(Schweiger, Wokalek). Na nemeckú produkciu až veľmi dobré. ()

saladín.

Rozkosne nemecke. Zo zletu manazerov som mal tiez chut vydat primordialny skřek, uz nehovoriac o problemoch so spravne statusovym darcekom. Predstavitelka hlavnej roly je v ramci nemeckych moznosti k sezrani, tak preco na nu Schweiger po cely cas zazera akoby mu zjedla obed? A preco v sedom obleku, ktory si kupil este v Nebeskej brane, malem i spi? A preco je scenar miestami tak komicky chceny? Ako vidno nacrtava film viacero zaujimavych otazok, a preto pod tri jednoducho nie. ()

malamia

Příběh je sice od počátku jasný, ale to tak bývá v mnohých filmech a jako automatické negativum bych to nebrala. Krásné na tomto filmu je provedení, některé momenty, kdy máte chuť tleskat, barvy, hudba a pak výkon Johanny Wokalek. O to víc geniální, že jsem před pár týdny viděla Der Baader Meinhof Komplex, kde hraje tvrdou ženu - studentskou teroristku. A uvěřitelně, stejně jako křehonkou Leilu. ()

Neth

Zlé to rozhodně není, Johanna Wokalek je neuvěřitelně roztomilá, ale vše je tak neskutečné, kýčovité, prvoplánové, hlavní hrdina typický "německý hezoun" á la německé seriály... Ale pokud potřebuje člověk něco nenáročného, něco na oddychnutí, Naboso je určitě dobrou volbou. ()

Dexter666

Veľmi pekný (romantický) film. Prekvapivo dobre zahraný, prekvapivo dobre napísaný scenár, výborná "letná" kamera, dobrá hudba, kopa známych (a dobrých) nemeckých hercov. Ústrednej dvojici to naozaj svedčí, príbeh sa nikam neponáhľa a nechá ich prejsť všetkými fázami vzťahu. Uprený nevinný pohľad Leily je naozaj okúzľujúci. Ku koncu som sa trocha bál, či sa to nejak nepokazí, ale všetko sa vydarilo na výbornú. Fakt klasa! PS: Der Besenstil im Arsch war wirklich toll :-) ()

bajahor

Nedá se to srovnávat s Rain Manem, protože ona není hloupá - jen celý život žila zavřená doma, takže netuší, jak to v životě chodí...Na německý film opravdu parádní!!! Vtipné, romantické, skvělé písničky... ()