Těžko si lze představit slavnější film pro dospělé než Deep Throat (Hluboké hrdlo), který se stal v roce 1972 skutečným hitem sezony a měl zásadní vliv na americkou kulturu i společnost začátku 70. let. Náklady na snímek Hluboké hrdlo, jenž proslavila i stejnojmenná tajemná postava z aféry Watergate, nepřesáhly 25 000 dolarů, přesto zisk snímku přerostl miliony dolarů a podle mnohých se jedná o snímek s největším ziskem v historii kinematografie. Dvojice Fenton Bailey a Randy Barbato se nikdy nebála kontroverzních témat a zákulisí slavného pornografického díla i jeho pohnutá historie nabízejí dostatek zajímavého materiálu. Dokument Inside Deep Throat měl svoji světovou premiéru na loňském festivalu v Sundance. (FebioFest 2006) (oficiální text distributora)

Exkvizitor

Dokument je plný skutečně zajímavých informací. Věděli jste, že Linda Lovelace natočení filmu litovala a posléze ho odsoudila slovy: "Pokaždé, když se na ten film díváte, vidíte, jak mě znásilňují" nebo že hlavní mužský pornoherec Hlubokého hrdla byl odsouzen na pět let do vězení, nakonec však byl osvobozen, stal se alkoholikem, posléze konvertoval ke křesťanství a dnes obchoduje s pozemky...? Atd. atd. Dokument navíc neopomíná zmínit dobový socio-kulturně-politický kontex, v němž byl film natočen a distribuován a bez jehož zmínky bychom jen obtížně chápali všechny souvislosti. Zkrátka pozoruhodná podívaná. P.S. V dokumentu vystupují i zajímavé celebrity. Bohužel potenciálně nejzajímavější z nich - spisovateli Normanu Mailerovi - jsem nerozuměl ani slovo, protože film jsem viděl bez titulků a starý pán poněkud huhňá. To je ovšem spíše můj problém, není-liž pravda. ()

Terva

Dvojice Fenton Bailey a Randy Barbato se nikdy nebála kontroverzních témat a zákulisí slavného pornografického díla i jeho pohnutá historie nabízejí dostatek zajímavého materiálu. Scénář : Fenton Bailey a Randy Barbato. Kamera : Teodoro Maniaci a David Kempner. Hudba : David Benjamin Steinberg. Hrají : Dennis Hopper jako prúvodce - vypravěč. ()

Chermy

Odsoudit člověka na pět let do vězení, za to že hrál v pornu, které si někdo "dovolil" distribuovat do kin? Jistě, Amerika je přeci země netušených možností! Kdo sympatizuje s pornografií nepůjde do nebe a nebohé ženy hrající v pornech jsou buďto utlačované bytosti, se kterými se zachází jako s "věcmi" a nebo děvky...... tohle a více se dozvíte o americké kultuře:-). Lidská hloupost nezná mezí..... ()

Marigold

Výborný dokument, jak obsahem, tak formou. Jednotlivé rozhovory s pionýry porna představují velmi zábavný matroš, plný naturščyků a naprostých magorů. I jejich osudy po natočení nejvýdělečnějšího filmu všech dob mají něco do sebe. Navíc Deep Throat jako artefakt porno pop kultury se všemi zuřivými debatami dobře vystihuje proměny americké společnosti v 70. letech, což autoři dobře dokumentují jak současnými analýzami, tak dobovými materiály. Konfrontace volnomyšlenkářů s konzevrativními "hitmany" je vždy pro našince prostoupená něčím dráždivým... asi tím, že slyšet někoho hájit cenzuru s tak zjevným fanatismem vyvolává nevolnost. Nepochybně by se o fenoménu pornografie dalo natočit ještě objevnější snímek, ale tahle nepietní poklona klasice baví i vzdělává. A o to jde v klasickém pornu především, ne? ()

jojinecko

Porno je celospoločenský fenomén a preto by k všeobecnému vzdelaniu mohlo patriť aj to, kde ten celý cirkus a obrovský biznis vlastne začal..Tento dokument odkrýva pozadie vzniku prvého verejne šíreného filmu, ktorý spôsobil pohoršenie, nadšenie a hlavne priniesol niečo nové a definoval ďalšie smerovanie "iného druhu filmu"...Z historického aj kinematografického hľadiska veľmi poučné a zaujímavé... Pre tých, ktorý to chcú pozerajú kvôli nejakým "erotickým akciám", odporúčam nech radšej dajú prednosť naozajstnému pornu, aby neostali sklamaný:) ()

• Komentář k fimu namluvil Dennis Hopper. (M.B)
  • Joseph S. Peraino je nesprávne uvedený ako Joseph Peraino Jr., v skutočnosti bol Joseph Peraino Sr. (Raccoon.city)
  • V Hlubokém hrdle byl první film, který vysílala HBO s označením NC-17 (nepřístupno osobám mladším 17 let). (FilmFan24)