Slevinovi se právě moc nevede. Jeho dům byl určený k demolici a on se vydává za svou přítelkyní, která má však již jiného. Aby se dostal z toho všeho, půjčí si byt svého přítele Nicka Fishera v New Yorku, zatím co on je mimo město. Avšak Nickova nepřítomnost přibude na seznam jeho problémů. New York je nebezpečné místo pro život, s podsvětím plným kriminálníků a gangsterů. Ale dva z nich jsou nejrespektovanější: Rabbi (Ben Kingsley) a Boss (Morgan Freeman). Kdysi partneři a nyní úhlavní nepřátelé. Jeden druhého obviňují z nedávných záhadných vražd bookmakerů. Mezitím se Slevin seznamuje se svou krásnou sousedkou Lindsey. Jejich flirt je však brzy přerušen, když se Bossovi lidé vrátí pro Nicka do jeho bytu. Nikdo neví jak Nick vypadá a Slevin gangstery nedokáže přesvědčit, že není ten koho hledají. Slevin se tak ocitne před Bossem a dostane onu příslovečnou nabídku, která se nedá odmítnout - Slevin zabije Rabbiho syna a jeho dluh bude splacen. (oficiální text distributora)

paranoid82

Svěží dynamická gangsterská kriminálka s notnou dávkou konverzačního humoru. Snímek má hvězdné obsazení, překvapivě sympaticky na mě působil hlavní hrdina v podání Joshe Hartnetta, kterého opravdu nemusím, Willis, Freeman i Kingsley určitě nezklamali, Lucy Liu v netradičně komické roli byla také příjemným zpestřením. Na filmu se mi líbila práce s kamerou, všelijaké "flashbacky" a "retro vzpomínky" byly určitě obohacením filmu. Přiznám se, že díky závěrečnému rozuzlení, jsem navýšil hodnocení o celou jednu hvězdičku, takže celkově 3 hvězdičky ()

Petko92

Keď si človek pustí tento film, tak po hodine ho hodnotí ako odpad! (Možno 1* pre hercov) Ale je to samozrejme thriller, a ako v každom thrilleri, pointa prichádza nakoniec. Neviem prečo, ale pripadá mi to skoro rovnako dobrý thriller ako Šestý smysl. Možno o trošku horšia réžia a dlhý začiatok čo sa týka scenáru...ale samozrejme opäť skvelý Bruce Willis a Morgan Freeman ...4* ()

tomkat

Twin Peaks. Divíte se téhle asociaci? Ba ne - Slevin i Lynchův klasický seriál umí v rámci jediného celku napřed nápaditě komicky bavit a na konci hodně přitvrdit. Plus ucházející nápady kamery. Za tohle všechno a příběh, který má několik kliček a přitom nezní překomplikovaně, dávám hvězdičku navíc k trojkovému průměru. Bavil jsem se. ()

Daviidesek

Ani nepamatuju kdy naposled mě potěšilo hraní někoho z tej mladší holyvůdské generace po všech těch nehereckých na póze postavených kreacích pánů Patizónů,Katčerů a jim podobných. Takže Harnett -no budiš,ostatní taky,film bavil, ale ten konec! Nesnáším hepáče u romantických obluzovadel,natož u tohodle. Ale kouknu na to za čas klidně znovu,jen to před koncem tentokrát vypnu. ()

Perdol

Průměrná žánrovka s dobrou kamerou, bohužel až moc vysvětlujících scén, které dělají z diváka hlupáka. Nehledě na konec. Myšlence filmu by rozhodně víc slušelo, kdyby --SPOILER-- Lucy Liu prostě zemřela, jak měla. Těžko chápu, že by člověk plánující 20 let pomstu všechno ohrozil kvůli jednodennímu románku. No nic, Amerika. ()

Borghal

Nečekal jsem od toho nic víc než jednoduchou krimi/akční komedii říznutou trochou humoru... A víceméně to jsem i nakonec dostal. Nutno dodat, že humoru - černého - bylo víc než jen trochu. Jen si nejsem místy jistý, zda byl od tvůrců úmyslný nebo pouze plynul z nadsázky a překombinované zápletky. ()

rencica

Takýto štýl humorného akčného filmu mám rada. Veľmi, ale neskotočné veľmi dobrá pointa filmu.... Fakt, tento film sa podľa mňa, veľmi vydaril :D ()

Tulkis

Výborný filmek na který jsem narazil náhodou při listování v csfd a že to hledání stálo za to. Zamotaný děj, plno zvratů, nečekaný konec, do toho trochu toho černýho humoru, to přesně mám ve filmech rád. K tomu Bruce Willis s vlasama už nevim co víc si přát :D ()

23ch

Dobře vymyšlený příběh, ale začal mě bavit až na poslední půlhodinu. Co se týká děje a akce, nemůžu říct nic špatného. ()

jirzy

Když máte pohromadě celkem slušný soubor hvězdných herců, tak očekáváte, když už ne excelentní, tak alespoň průměrný zážitek. Pokud to ovšem nezazdíte tragickým představitelem hlavní role a naprosto neinvenční režií, která se tupě soustředí na vizuelní rádobycool a stylové prvky. Josh Hartnett by s touto kreací uspěl možná v reklamě na šampon, ale už u cimrmanových ochotníků by měl dost problém. Jestli se režisér Paul McGuigan snažil něco obšlehnout z kdysi výtečných gangsterek Guye Ritchieho nebo snad z Tarantina, tak se mu to nepodařilo ani náhodou. Kapitolu jak neunudit diváka k smrti asi vynechal. Sportovně musím přiznat, že jsem to vydržel jen 50 minut, třeba byl zbytek lepší - za to a za pěknou Kansaskou (nebo bůhví jakou) levárnu v podání Bruce Willise tedy alespoň jedna hvězdička. ()

Matejus

Dokonalé prevedenie vety: "Pomsta je sladká." Páčilo sa mi snáď všetko v tomto filme. Dialógy, herci, príbeh, zápletka, vyvrcholenie, hudba, inteligentný humor. (99%) ()

dogzila

Zvrat strieda zvrat a ten sa mení na ďaľší zvrat ale kupodivu s toho nevznikli zvratky. Počiatočné chaosné sekvencie sa v podstate nápadito vysvetlia. Nebyť ale mojich obľúbencov ako MF a BK tak neprekročí asi tento flm 3*. Príjemná a energická bola LL, ktorá však bola akokeby nasilu vpísaná do scenára. ()

BioRaj

Příjemná odpočinkovka co neurazí , ale nic víc bych v tom nehledal . Kingsley opět nezklamal , on má to neherectví prostě v krvi . ()

Lodovico

Do kansaskej pasce sa dostali aj tvorcovia filmu, pretože ambície boli iné ako to čo som nakoniec videl a zostal len nevyužitý potenciál. ()

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

07.09.2012

Klasický hororový román Mary Shelleyové byl zfilmován už nespočetněkrát... a ještě nás pěkných pár verzí čeká. Každá bude jiná. Nedávno dotočené I, Frankenstein australského režiséra Stuarta… (více)