Slevinovi se právě moc nevede. Jeho dům byl určený k demolici a on se vydává za svou přítelkyní, která má však již jiného. Aby se dostal z toho všeho, půjčí si byt svého přítele Nicka Fishera v New Yorku, zatím co on je mimo město. Avšak Nickova nepřítomnost přibude na seznam jeho problémů. New York je nebezpečné místo pro život, s podsvětím plným kriminálníků a gangsterů. Ale dva z nich jsou nejrespektovanější: Rabbi (Ben Kingsley) a Boss (Morgan Freeman). Kdysi partneři a nyní úhlavní nepřátelé. Jeden druhého obviňují z nedávných záhadných vražd bookmakerů. Mezitím se Slevin seznamuje se svou krásnou sousedkou Lindsey. Jejich flirt je však brzy přerušen, když se Bossovi lidé vrátí pro Nicka do jeho bytu. Nikdo neví jak Nick vypadá a Slevin gangstery nedokáže přesvědčit, že není ten koho hledají. Slevin se tak ocitne před Bossem a dostane onu příslovečnou nabídku, která se nedá odmítnout - Slevin zabije Rabbiho syna a jeho dluh bude splacen. (oficiální text distributora)

MaideN-SK

Otrepané hlášky, otrepaný scenár, otrepaný záver... ale mám rád Bruce Willisa a začiatok vyzeral tiež sľubne. Škoda že sa to potom zmenilo na wannabe twist kde nikto nieje čo bol a všetci sú spolu prepojení... ()

Menec

jasných *****. Je to jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. Skvělí herci, překvapivé zvraty, skvělý příběh. ()

aronofsky

Co se týče žánru gangsterek, je to průměr. Ale já mám pro ně slabost, takže hodnocení musím vytáhnout o 10% nahoru. Tuto stylovou, vtipnou, rychlou gangsterku sráží na kolena hódně blbej konec. V podstatě se v něm zapakuje celý film, od začátku až do konce, ale ve zrychleném tempu, kde nám Josh řekne proč a jak se všechno stalo. Ale pointu víte - většina z vás - už před tímto koncem, takže je trochu zbytečný. Ne trochu. Hodně. 70% ()

Vital

Jakmile někde vidim film,a že tam hraje Morgan Freeman,hned ho beru,protože to už je pro mě kvalita navíc+Josh,Bruce,Lucy = dobrá a kvalitní podíváná. ()

onde

Dobrý thriller, až na ten český překlad názvu. Za některé překlady by si soudruzi zasloužili pár pohlavků... ()

tomc2

Dobré tempo od začátku až do konce, výborné obsazení, zajímavá kamera i střih. Akční, přitom lehký, vtipný, přitom ne pitomý, zamotaný, přitom napínavý, promyšlený film, ze kterého je cítit nadsázka. Ve svém žánru skvělá práce a skvělá zábava pro diváka. ()

lajkus

SPOILER....Ne že bych neměl Lucy Liu rád ale někdy je zkrátka lepší zůstat mrtvý než se znovu vracet a mít happyend.... ()

josmart

Tahle gangsterka je jeden z těch moderních filmů, kde na začátku nevíte, která bije a pak se postupně začíná slepovat dohromady. Tady to kupodivu funguje velice dobře. Joshe Hartnetta jsem měl dříve spíše za takového amerického hezouna, kterého jsem nebral příliš vážně. Po tomhle filmu už ho vnímám jinak. Willis ty svoje tvrďáky prostě umí, dokonce si vystačil i bez obvyklých šklebů a hlášek. A Lucy Liu je rozkošná, tentokrát totiž zbytečně nepřehrávala. ()

zurivymlok

Velmi slabý film obehrávající už milionkrát obehrané (včetně Willisovi hlášky z Posledního skauta). Tak by se ten film mohl jevit z té horší stránky. Na druhé straně film má ve scénáři i silnější momenty - hlavně příběh. Já se u toho filmu po věčinu času nudil, ale celková zápletka to celkem vyvážila. ()

Scooby..

Musím říct že film je to zajímavvý, skvělý herci atmosféra i děj, ale co mě vážně vyrazilo dech, byl závěr. Tohle jsem vůbec nečekal, celou dobu jsem koukal na film který se ve finále úplně otočil. Absolutně by mě nanepadlo že to dopadne takhle. Moc pěkné to bylo. Dal bych 5* jen tento snímek bere dech pouze napoprvé, když jsem na to koukal podruhé tak jsem věděl jak to dopadne a nebylo to už ono. ()

Guthix

Najlepšie na tomto filme je že všetko sa vysvetli posledných 10minut :).Všetci herci sa na film hodily až na Morgana Freemana ten mi to nejak pokazil.Keby je na jeho mieste niekdo iný bolo by *****.Takto celkový dojem : 80% ()

Sfeed

Tento žánr přímo miluji, od začátku si myslíme jak už předem známe konec, ale při poslední scéně nás režisér opět vyvede z omylu. Herecké obsazení nemělo chybu a soundtrack byl vynikající. za 5! ()

ceftax

asi bylo všechno napsáno, ale bruce5*, josh5*, film5* a samozřejmě morgan5* - výborné obsazení, skvělý film, proč srovnávat s tarantinem. p.s. brucovi role záporáků narámně sedí. ()

vojta033

Od začátku jsem se asi nevěnoval úplně sledování filmu a proto jsem byl lehce zmatený, ale v průběhu mě to úplně vtáhlo. Mám rád špatně čitelné filmy a to se u akčních moc neděje. A navíc je příjemná změna vidět Freemana jako záporného. Ať si říká kdo chce, co chce, mě se to líbilo a kdykoli bych se podíval znovu. ()

Papitek

Film je kromě začátku a konce hodně mdlý a celkem nudný. Scény nejsou nijak zajímavé a výborný konec to bohužel úplně nezachrání, ale špatný film to rozhodně není. ()

wewrka

Tak pro mě je tohle za 5. A ani často zmiňovaná poslední půl hodina mi nevadila. Já se výborně bavil od začátku do konce. Hartnettova pro mně nejlepší role, Bruce je absolutně svůj a i další role jsou odehrány výborně. Nemám ve zvyku u filmu filozofovat, nechám ho působit a propluju dějem, tady jsem proplul stržen proudem. ()

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

07.09.2012

Klasický hororový román Mary Shelleyové byl zfilmován už nespočetněkrát... a ještě nás pěkných pár verzí čeká. Každá bude jiná. Nedávno dotočené I, Frankenstein australského režiséra Stuarta… (více)