Slevinovi se právě moc nevede. Jeho dům byl určený k demolici a on se vydává za svou přítelkyní, která má však již jiného. Aby se dostal z toho všeho, půjčí si byt svého přítele Nicka Fishera v New Yorku, zatím co on je mimo město. Avšak Nickova nepřítomnost přibude na seznam jeho problémů. New York je nebezpečné místo pro život, s podsvětím plným kriminálníků a gangsterů. Ale dva z nich jsou nejrespektovanější: Rabbi (Ben Kingsley) a Boss (Morgan Freeman). Kdysi partneři a nyní úhlavní nepřátelé. Jeden druhého obviňují z nedávných záhadných vražd bookmakerů. Mezitím se Slevin seznamuje se svou krásnou sousedkou Lindsey. Jejich flirt je však brzy přerušen, když se Bossovi lidé vrátí pro Nicka do jeho bytu. Nikdo neví jak Nick vypadá a Slevin gangstery nedokáže přesvědčit, že není ten koho hledají. Slevin se tak ocitne před Bossem a dostane onu příslovečnou nabídku, která se nedá odmítnout - Slevin zabije Rabbiho syna a jeho dluh bude splacen. (oficiální text distributora)

r.carlos

Film který překonal mé očekávání. Čekal jsem nějakou stupidní zabíjačku v podání Bruce Willise (název Nabít a zabít ve mne toto vzbuzuje), ale byl jsem příjemně překvapen jeho decentní rolí. Některé historky si asi budu pamatovat dlouho (třeba tu s Charliem Chaplinem). ()

teseth

Ač v závěru trochu přestylizovaný tak furt je to velmi dobrý film, který v první polovině spíše baví svou groteskností, která přechází v kriminálku s velkým rozřešením. Sice trochu moc přehnané flashbacky, ale proč ne. Ono to tam tak nějak sedlo a v rámci možností to ani tak nevadilo. Oddechovka, u které nemusí mozek šlapat na 100%, ale která rozhodně pobaví. ()

boulala

Pěkný film, který vypráví příběh pomsty dvěma mafiánským bossům. Hezké, zábavné, ale poměrně jednoduché, poněkud zbytečné a bez schopnosti vygradovat napětí do závratných výšin. Proto dávám "pouze" 4 hvězdy. ()

macoslavek

tu lehkou patetičnost a až přehnanou snahu o vytvoření nezapomenutelných hlášek filmu odpouštím.. taky je mi jasné, že se z tak dobrého námětu a přehršle zajímavých postav dalo vytřískat mnohem víc..ale oni prostě chtěli jen "Nabít a Zabít". pro mě jeden z oblíbených gangster-zážitků, své sympatie nepokrytě posílám především Joshovi v ručníku. ()

Teen.AGE.r

Příjemný, trošku (od poloviny) zdlouhavý a možná až moc (ke konci) objasňovaný filmeček, který na hranici 4* udrželi jen moji oblíbení herci (S.J. a B.W.)... Neříkám, že to za shlédnutí nestojí, ale nečekejte od toho buhví co. ...75% ()

Mesmeric

Čtverný skok s 5 vruty a máme tu finále, vše je opět jinak....co nám ale zůstává je kurfa sexy Lucy (ta sukně hmmmmmm) a přidušený antisemita Freeman s kolegou Kingsleym s 5cípu hvězdou na koulích. U mě dobrý ()

SpeckMcBig

kdyby tady na csfd mohlo být víc TOP filmů na profilu..dostane se tam i tenhle snímek .. skvělá kombinace žánrů..černohumorná komedie alá Pulp Fiction,trošku toho dramatu,gansterka,povinná romantika i trošku okázalé akce..vše podtrhnuté skvelými hereckými výkony,v kterých nejvíc zabíjí duo Hartnett/Willis !!!!...a i když je těch závěrečných rozuzlení trošku moc,i tak u mě sklízí OBR úspěch!!! ()

franti11

Parádní krimi/komedie trošku víc než jsem si myslel. Josh vynikající, ta jeho choroba kvůli niž nemá strach je parádní. To vlastně dělá celej film, zápletka taky dobrá, konec dobrej, B.W. taky dobrej, celkově dobrej film. Vřele doporučuji zhlédnout. ()

harmonikar

Celkom dobrý film so zaujímavým hereckým obsadením.Tá pesnička Kansas City shuffle nemá chybu,je naozaj veľmi vydarená.Najviac mi však na tomto filme vadilo to ako sa režisér Paul McGuigan snažil napodobňovať štýl Guya Ritchieho.Podľa mňa je Guy Ritchie aj tak o dosť lepší.Pri tomto filme mi nedá nespomenúť aj titulky,ktoré boli urobené dosť fušerácky.Evidentne ich robil nejaký filmový analfabet,ktorý sa o filmy príliš nezaujíma.V scéne keď sa Slevin a Lindsey rozprávajú o filmoch tak sú v titulkoch mená hercov poriadne skomolené.Napríklad Kerry Grant namiesto Cary Grant,Rogger Moor namiesto Roger Moore,Telly Salavas namiesto Telly Savalas,Eva Marie Sant namiesto Eva Marie Saint.To je riadna hanba !!! ()

Andrej22

Takže tento film je bezpochyby dobrý. Exceluje hlavně po stránce černého humoru, ale myslím si že jestli filmu něco uškodilo tak je to pravděpodobně závěr. Ten by řadu filmu vylepšil, ale sem se nehodí je to škoda, ale co se dá dělat 75%. ()

futislav

Dobře odvedená akční detektivka. Nějaké mouchy to má, ale čtenář Chandlera zjistí, že jde někdo v jeho stopách. Má to styl i švih. Dobré. ()

Bragi66

Postupně se rozplétající (až trochu logicky přešmodrchaný) příběh se záměnou identity. Obsazení postav slibuje hodně, ale kulťák to není. A proč se to jmenuje takhle a ne třeba po té léčce? Tohle vypadá spíše jako název pro western. No ale děj má docela dobré zvraty a překvapení. Jak bylo řečeno, Tarantino ani Ritchie to nejsou, ale jako akční film s nadsázkami se to dá přijmout. Zajímalo by mne, jak je to s korektností postavy mladého židovského teplaznického yuppie? Já bych pro korektnost přidal ještě katolického kněze toužícího po změně pohlaví. ()

martasek

Proboha nenechte se obalamutit debilním,imbecilním českým názvem,vhodným tak akorát pro filmy béčkové až céčkové produkce..Chcete se přece dozvědět co řekne chlápek s dvěma penisy na dotaz ševce jestli mu má do punčoch udělat dva otvory... ()

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

07.09.2012

Klasický hororový román Mary Shelleyové byl zfilmován už nespočetněkrát... a ještě nás pěkných pár verzí čeká. Každá bude jiná. Nedávno dotočené I, Frankenstein australského režiséra Stuarta… (více)