Robert Langdon je expert na náboženskou symboliku. Během autogramiády své knihy v Paříži je policií požádán o spolupráci při vyšetřování vraždy hlavního správce Louvru, Jacquese Sauniera, se kterým se měl toho dne setkat. Saunier, kterého střelil albín Silas, totiž před smrtí popsal své tělo i podlahu kolem sebe podivnými symboly. Robert se je snaží kapitánu Fachovi vyložit, objeví se tu však policejní kryptoložka Sophie Neveu, která Roberta tajně varuje, že ho Fache hodlá zatknout za vraždu. Pomůže mu uprchnout a společně s ním se pustí po stopách Saunierových šifer. Vyjde najevo, že zavražděný muž byl dědečkem Sophie a podle všeho patřil k tajné organizaci Převorství sionské, která po tisíce let ukrývá a chrání tajemství svatého grálu. Mezitím Silas, který na pokyn biskupa Aringarosy a vlivné církevní organizace Opus Dei také pátrá po grálu, zjistí, že ho Saunier oklamal a svedl na falešnou stopu. Robert a Sophie uniknou kapitánu Fachemu, posedlému jejich zatčením, a podaří se jim získat da Vinciho šifrovací přístroj kryptex, ukrývající údajně tajemství grálu. Spojí se s britským historikem a milionářem Teabingem, se kterým pokračují do Londýna, kde je čeká nejedno nebezpečí, ale také šokující pravda o tajemství grálu. (TV Nova)

Petoss1

Zážitok z kina som si odniesol a aj som o tom celom premýšlal ale určite to nemá na knižnú predlohu ktorá je geniálna a film vynechal nejaké momenty, no asi to bolo v prospech príbehu. Celkovo príjemný až tajomný zážitok. 80% ()

Caym

Otřepaný "hledačský" příběh zabalený do hezkých, nových a třpytivých pozlátek. Někdy to vychází, jindy se klišovitě točíme na místě a příběh ztrácí rychlost. A právě o rychlosti film je, na té staví, na zamotanosti a hlavně spádu, takže když ztratíme spád, zbývá zamotanost. Bohužel na rozřešení přijde každý průměrný thriller-divák přibližně v půlce a krom neustálého okecávání ježíš člověk/ježíš syn boží, už film víc nenabídne. Postavám, krom Audrey Tatou, která hrála obvyklou hezkou ženu "nic nevím, musím to zjistit, všichni mi to vysvětete" nic nechybí, jsou zahrané s citem a vyvíjejí se. Konec zkamal. Nejsem fanoušek dovyprávěných konců "pro ty blbější" a tenhle "filozofický" a odlehčující konec mi kazil celkový dojem. Dvě hvězdičky za hezký křesťanský obal, ty části, které člověku nedávají vydechnout, a Silase. A tu jednu za výkon Jeana Rena a Iana McKellena. ()

Flaxik

Co si počít, když mi už ta předloha přišla pitomá? Rozuzlení celého příběhu je...ehm zajímavé. Člověk si řekne, no jo, to tak klidně mohlo být, co by ne? Ale šokující? Geniální? já nevím jaké superlativy jsem četl na Šifru (knížku i film) a měl jsem dojem, že žiju v jiném vesmíru. Film je to dobře natočený, ale s tak přiblblou zápletkou, že se to nedá. ()

Attta

Film obecně není žádná slátanina jakou jsem čekal. Naopak byl jsem velice příjemně překvapen a musím říct, že takhle pěkný filmový zážitek nemívám často. I když to není na všech frontách vyloženě bezchybné, tak zrovna u takhle zajímavého filmu mi nedělá problém si ho prostě užít nehledě na to jeslti je je to filmová špička či ne. Výborná hlavní dvojce a McKellen mi prostě vyloženě sedli, a tak nemůžu jinak než dát 4 hvězdy. ()

joker.george

Rozhodně to není žádný propadák, jenže s tím, kdo se filmu ujmul a kdo v něm vystupuje, měl mít film rozhodně větší ambice a dosáhnout jich. Měl na to! Jenže nic z toho, ale rozhodně jde o jeden z nejlepších filmů na tyto témata. ()

bourec

Znovu po dlouhý době viděno, a nic ze svý poutavosti ten film neztratil. Nejsem nábožensky založenej.Jedinej bůh pro mě byl Honza Berger. Ovšem film Rona Howarda je od začátku poměrně tajemnej, s příjemně odsýpajícím příběhem. A konec je s krásnym hudebním motivem, a jen kretén tam necítí to příjemný mrazení.I poletech hodně líbilo.80%. ()

Silverluv

Tak takhle neuvěřitelnou nudu jsem opravdu nečekal ani po všech těch negativních recenzích. Ztráta času, peněz. Trapas. Možná, kdyby to natočil nějáký nadějný mladý klipař, mohlo to dopadnout mnohem lépe. Uff, děsné, směšné, naivní. Tenhle film mi pokazil i dojem z knihy, kterou jsem ještě donedávna vcelku bral. Dvě hvězdy pouze za parádní Zimmerovu hudbu. ()

S.W.A.T

Rozhodně jsem od toho filmu čekal víc,knižka je pro mě dokonalá.Ale i tak se film povedl na výbornou,scénář se drží pevně knižní předlohy,ale konec úplně hodily do koše.Herecké obsazení není špatné - pro mě vždy vynikající Tom Hanks se bohužel na roli Roberta Langdona vůbec nehodí ale charisma má.Audrey Tautou zase Sofii Nevelovou nezahrála tak jak jsem si představoval.Jean Reno ja Bezu Fache hraje dobře,ale zasloužil by si víc prostoru,stejně je na tom Alfred Molina jako Biskup Aringarosa.Paul Bettany je jediný ze dvou herců,kteří své postavy zahrály dobře,jeho Silas je zahraný stejně,jako je v knížce popsaný+Bettanyho charisma dodává postavě ďábelskou povahu. Ten druhý je Ian McKellen je Sir Teabing,který hraje nejlíp ze všech,jeho Teabing je přesný jako když z knihy vypadl+McKellen dodává do filmu vtipné okamžiky.Celkově se tento film povedl,jenom jsem prostě čekal víc. ()

baaaja

Tak tenhle typ filmů je přesně pro mě :) zajímavej příběh, o kterém po zkouknutí musí přemejšlet snad každý. Možná na tom něco pravdy je, možná ne... Každopádně mě ze začátku trošku nudilo jak T. Hanks s A. Tautou všechny vodítka k tajemství tak rychle rozlušili a všechno jim tak rychle došlo a okamžitě zapadalo do sebe. Vim že to nebyli žádný béčka, byli to vzdělanci a ne žádný tupci, ale stejně, kdyby jim to trvalo aspoň o chvilku dýl, než na to přijdou, tak by to bylo realističtější ;) nesouhlasim s tím, že by to bylo pro ateisty nepoutavé, protože už jenom to, že je možné, že církev lidem po staletí lže, jak bylo omýláno ve filmu, musí zaujmout kdekoho a když ne přímo zaujmout, tak se nad tím aspoň pozastaví... ()

DruidKarel

Podle mě naprosto famózní film. Téma skvělé a vynikající výkon Toma Hankse, to je už docela obehraná písnička. Jsem rád, že tenhle pan herec neklesl tak hluboko a vybírá si zpravidla jen kvalitní role do kvalitních filmů. Tome Hanksi, thank you and good job... ()

C0r0ner

Dost mi to připomnělo Purpurové řeky, ač je to stopáží poněkud delší. Nicméně se jedná o parádní thriller s bezvadně se doplňující ústřední dvojicí. O tom, o čem se ve filmu mluvilo nevím skoro nic, proto to bylo zajímavé i z tohohle pohledu. Navíc je pro mě pravidlem, že když se u filmu ani jednou nekouknu na hodiny, je za 5 *. 90% ()

laik_60

niekedy nemám rád filmy podľa predlohy ktorú už poznám. Ale možnopráve preto som siahol po tomto filme. Musím povedať , že až tak "vernú filmovú adaptáciu" ako tento fim som už dávno nevidel. A že ide o výmysly ? a konšpiračné teórie ? no a čo ? Aj ked to bol dlhý film, ja som sa pobavil. Naviac páčili sa mi aj herci teda až na McKellena - na môj vkus trocha priveľa grimás. Veľmi dobrý komentár k filmu má Golfista. ()

Wormboy

Samozrejme,ze som Brownov DaVinciho kod,ako aj dalsie jeho knihy cital. Povazujem ich za znacne putave,avsak nesmierne brakove,pisane recou skor filmovou ako kniznou,bez vnutornych monologov,ci hlbsej psychologie postav. K Howardovmu filmu som bol uz od prvych informacii znacne skepticky,co sa zrejme aj oplatilo,pretoze filmom som bol prijemne prekvapeny.Howard je zrucny remeselnik a musim povedat, ze historicke sceny su sice utrzkovite, ale velmi posobive. Herecke obsadenie je tak nabite, ze nemozno cakat nejake skolacke chyby,avsak najviac ma zaujal Paul Bettany a Ian McKellen.No a napokon Zimmerova hudba je v tych "rozhodujucich" okamihoch skutocne nadpozemska.Film o putovani za Svatym Gralom,nech je to co chce, ma zaujal rovnako ako kniha a to je v tomto pripade skutocne viac ako som cakal. ()

BUD-SFIS

Vždycky se mi libíly příběhy o starých dobrých templářích hledající svatý grál. A tento zašifrovaný děj byl opravdu dobrý. Dlouhý film metrážně jsem přelouskal bleskurychle ani bych nevěřil, že má těch 150 minut. Knihu jsem nečetl, tak nemůžu srovnat předlohu ale opravdu se mi film líbil a spolu s hlavními hrdiny jsem postupně odhaloval tajemství svatého grálu. ()

Dannysek4U

jen takova blbustka: pokud se vam dostane do tlap DVD s ceskym dabingem, vsimnete si, jak se v cestine spelluje slovo "apple" - jiste se priucite necemu novymu :o)))) Expost - po ixtym zhlednuti jsem si poprve vsimnul, ze Audrey tam ma dorbet lecivy a zazracny schopnosti. Super:o))))))))) ()

carly

ako film to bolo dobré. akčné, aj to celkom dávalo zmysel. vizuálna stránka na jednotku. herecké výkony a casting úžasné. ale ako adaptácia sa to moc nepodarilo. knihu mám rada a celkové vyznenie filmu je oproti nej úplne opačné. keby som knihu nepoznala, tento film by ma asi nadchol. takto vo mne zanechal trochu trpkú príchuť. a tú štvrtú hviezdičku má za úžasnú scénu s prednášky Roberta Lngdona. keby to natiahli o nejkých 40 minút a odstrihli zbytok, tak by to bol skvelý dokument a za 5* ()

Vignette

Na nejočekávanější film roku hodně špatné. Na normální film.. průměr. Srovnání s knihou se bohužel nabízí a nelze než konstatovat, že jde (alespoň pro mě) o téměř zbytečnou adaptaci. Herci (až na Paula Bettanyho a Iana McKellena) nemají co hrát, jejich postavy jsou hrozně ploché a chybí jim motivace. A pozměněný konec ("šokující" zjištění Sophie Neveuové) se taky moc nepovedl. ()

pakobylka

Místy možná až moc popisné - jenomže bez bližšího objasnění všech souvislostí by příběh ztratil smysl. Místy zase až moc překombinované - ale záleží na tom, jaká je předloha ... řekla bych, že v první řadě obtížně zfilmovatelná. Výsledek je určitě zajímavý - a zároveň mírně rozpačitý. Jakoby si tvůrci ukousli příliš velké sousto a následně se jím maličko přidusili. Ale na slušné 3* to stačí. ()

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

22.06.2017

Koho čeká Inferno s Langdonem?

Koho čeká Inferno s Langdonem?

19.02.2015

Toma Hankse čeká Inferno