Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Zasněženým vysokohorským údolím projíždí skříňový automobil označený nápisem Spoje. Posádku vozu tvoří řidič a ozbrojený zaměstnanec poštovní ostrahy. Do blízkého JZD vezou zaměstnancům tři čtvrtě milionu korun. Náhle se před řidičem objeví osobní vůz. Před jeho koly bezvládně leží ženská postava. Řidič vystoupí z vozu. V tom okamžiku jej skrytý útočník uhodí obuškem do hlavy. Vzápětí z opačné strany zazní výstřel, který otvírá dramaticky vypjatý příběh, jehož další děj se odehrává ve vlaku jedoucím silvestrovskou nocí. Mezi cestujícími je totiž trojice pachatelů s lupem a za každou cenu hodlá dojet do cíle. Dokáže se průvodčí Emil ubránit násilí i finanční nabídce, které na něj číhají? Hlavní roli televizního filmu režiséra Jiřího Svobody vytvořil Lukáš Vaculík. (Česká televize)

(více)

Recenze (69)

mh.mail 

všechny recenze uživatele

50% - Jednota místa a děje situovaná tentokrát do jednoho nočního rychlíku, který v silvestrovské noci jede ze Slovenska do Čech, je pro mě vždy zajímavým prvkem. Nejinak tomu je i v tomto televizním filmu. Sice to není žádná extrémní pecka, ale rozhodně to obsahuje určité prvky napětí. Slušný průměr. ()

farmnf 

všechny recenze uživatele

Takovej typickej jednoduchej komunista Svoboda. Všichni zločinci jedou ausgerechnet tímto vlakem. Vaculík je sice fajn kámoš, ale ve skutečnosti kriminálník. Točila se mě z této vykonstruované blbosti hlava. Chudák Synková, ta musela nad scénářem skřípat zuby. Nechte babu psát scénář a potom to takto dopadne: Mathausová. Ani není vysvětleno jak je vlastně zatkli uprostřed lesů na Moravě. Já tady bydlím roky a není zvykem, že po zatáhnutí za záchranou brzdu se objeví rota policajtů.... ()

Reklama

rakovnik 

všechny recenze uživatele

Ve vlaku se toho může stát opravdu hodně. Sledujeme příhodu postavy Lukáše Vaculíka, která stihne být mimo průvodčího též detektivem, šmelinářem, pinglem. Tvůrci to asi tak nezamýšeleli, ale my dnes můžeme mimo sporý detektivní příběh sledovat též to, jak (ne)fungovalo socialistické hospodářství a co nenabízel trh, nabízeli na černo různí "živlové". Téměř bez napětí, s jedním lehkým zvratem, úsměvnými záporáky, poměrně lehce předvídatelné, s rychlým koncem. Nebýt zajímavých cestujících, ani tento film by nebyl nikterak zajímavý. ()

790511 

všechny recenze uživatele

Film už od prvních sekund působí velice lacině nedotaženě. Námět vypadá na nějakou nenáročnou povídku, jaké bývaly v časopisech. Detektivka, ve které musí postavy sdílet nějaký společný prostor taky není moc originální, ale je to osvědčená látka, hlavně pro takovéto menší formáty, jako je televizní film. I přes všechny nedostatky to dokáže zaujmout a divák u toho tu hodinku vydrží, aby se dočkal rozuzlení, které, jak všichni předpokládají, bude jistě "nečekané". ()

roswelll 

všechny recenze uživatele

Kriminální příběh celý se odehrávající v jedoucím vlaku. Lukáš Vaculík, coby průvodčí, si přivydělává drobnými službami cestujícím. V průběhu cesty se dostává do svízelné situace, kdy musí krýt lupiče velkého balíku peněz. K jeho velkému údivu se jedním z lupičů vyklube jeho dobrý kamarád, v podání Svatopluka Skopala. Díky duchapřítomnosti Marie, lásky Lukáše Vaculíka, banda přichází o peníze a vzápětí je dopadena. V našich podmínkách velice dobře natočena kriminální povídka. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (4)

  • Může se jevit jako chyba ve filmu, že na začátku a na konci je v čele vlaku elektrická lokomotiva současné řady 151.019-7, zatímco v průběhu filmu jede motorová lokomotiva souč. řady 754. Vzhledem k počasí mohlo jít v provozu o namrznutí trakčního vedení, kde nemůže být pochopitelně v čele vlaku elektrická lokomotiva, neboť by nemohla odebírat proud. (alanwilder)
  • V nočních záběrech z trati je možné si všimnout, že vlak vede dieselová lokomotiva "zamračená" řady T478. V posledním záběru ale v čele vlaku stojí lokomotiva elektrická, konkrétně "banán" E 499.2015, přičemž vlak mezitím nikde nezastavoval. (Stejšn)
  • Pistole, kterou má pod polštářem zraněná cestující, je Luger P.08. Tato pistole se vyráběla v letech 1900–1942. (PaulxH)

Reklama

Reklama