Zasněženým vysokohorským údolím projíždí skříňový automobil označený nápisem Spoje. Posádku vozu tvoří řidič a ozbrojený zaměstnanec poštovní ostrahy. Do blízkého JZD vezou zaměstnancům tři čtvrtě milionu korun. Náhle se před řidičem objeví osobní vůz. Před jeho koly bezvládně leží ženská postava. Řidič vystoupí z vozu. V tom okamžiku jej skrytý útočník uhodí obuškem do hlavy. Vzápětí z opačné strany zazní výstřel, který otvírá dramaticky vypjatý příběh, jehož další děj se odehrává ve vlaku jedoucím silvestrovskou nocí. Mezi cestujícími je totiž trojice pachatelů s lupem a za každou cenu hodlá dojet do cíle. Dokáže se průvodčí Emil ubránit násilí i finanční nabídce, které na něj číhají? Hlavní roli televizního filmu režiséra Jiřího Svobody vytvořil Lukáš Vaculík. (Česká televize)

otík

Chvílemi celkem napínavý příběh, v globále však jednotvárný skoro detektivní filmeček, ve kterém chybí trochu překvapení ve smyslu - ten ožrala ve vlaku či Němec to jen hraje, ve skutečnosti je to policajt v převleku. Něco takového tomu prostě chybělo. Ale jo, celkem televizní průměr. ()

Gavin87

Oceňuji poněkud nezvyklé prostředí vlaku v kombinaci se zimou a hlavně sympatickou stopáž filmu. Potěšila mě manželská dvojice ve filmu i v životě Synková - Schmid. Trochu jsem čekal, že se v závěru dozvím, proč byl Karel Hlušička takový podivín. Jako kulisa na večer k jiné činnosti optimální film. ()

farmnf

Takovej typickej jednoduchej komunista Svoboda. Všichni zločinci jedou ausgerechnet tímto vlakem. Vaculík je sice fajn kámoš, ale ve skutečnosti kriminálník. Točila se mě z této vykonstruované blbosti hlava. Chudák Synková, ta musela nad scénářem skřípat zuby. Nechte babu psát scénář a potom to takto dopadne: Mathausová. Ani není vysvětleno jak je vlastně zatkli uprostřed lesů na Moravě. Já tady bydlím roky a není zvykem, že po zatáhnutí za záchranou brzdu se objeví rota policajtů.... ()

RonaMidu

divný film, budící ve mně celou dobu rozpačitost...... a ta otravnost z věčného protahování se chodbičkou vlaku ()

Svata

Mě to teda připadá totálně zmatený. Zamotaný, to by bylo slabé slovo. Hezky obsazené, ale špatně natočené. ()

fabecc1222

Jako fanda železnice jsem pochopitelně zbystřil, když se ve vysílání objevil film s takovýmto názvem. Celý koncept je pochopitelně až příliš okatě okopírovaný od Agathy Christie, ale co už, přecijen rychlík Košice - Praha je něco jiného, než Orient Express :) Hlavně první polovina filmu šlape poměrně dost na pohodu. Představují se jednotlivé bizardní charaktery (opět vykrádačka OE, kdy všichni se chovaj tak podezřele, že všichni mohou být pachatelé), a taky atmosféra 80. let. Nejsem pamětník, ale dnešní průvodčí se teda chovají dost jinak, a v mnoha situacích si je teda nedokážu vůbec představit :D. Druhá polovina to háže trochu dolu, zvlášť, když šikovnému divákovi je výsledná pointa, kdo je oním třetím pachatelem, jasná tak 3/4 filmu. Od té doby, kdy jsou pachatelé odhaleni, jde už jen o to, kdo zatáhne za záchranou brzdu, a samotné chycení je taky dost odbyté... To se jako ani nepokoušeli utéct???? ()

ghatos

Vlak, který se řítí naplno osmdesátkama. Poměrně atraktivní prostředí v takovém lehce zkorumpovaném, poloveksláckém prostředí. Dokonce i scénáristické zvraty...to neurazí 😉 . 56%. ()

Ironfood

Kriminální rovina je slabší a po většinu času stojí jakoby v pozadí. Prostředí vlaku má nicméně něco do sebe a celkem zajímaví cestující a jejich miniosudy pomáhají, aby to nesklouzlo do nějaké výraznější nudy. ()

vitekpe

Vaculik me tam nejdriv strasne rozciloval, ale pak jsem zjistil, ze ma byt jako za blbyho, tak uz me stval min...docela zajimava vlakova detektivka (nebo spis krimi drama). Lepsi nez jsem cekal, doporucit rozhodne lze. 3+ ()

brooklyn73

Film ,ktery zacina prepadenim postovniho vozu nas zavede na koleje nasi drahy. Pro mne velice netradicne na nase pomery natoceny datektivni pribeh odehravajici se cely ve vlaku.Rezijni taktovky se ujal pan Jiri Svoboda,ktery vyuzil v te dobe snad nejpopularnejsiho herce z mladsi generace Lukase Vaculika, jenz spolu se svym kamaradem Svatoplukem Skopalem vytvorili hlavni postavy pribehu, ktery nam mimo jine ukazal jakym zpusobem bylo mozno na draze v pozici pruvodciho si pekne penize vydelati (v komunistickem rezimu, bohuzel neznam stav dnesni drahy). Jana Synkova v roli otravujici a stale si na neco stezujici cestujici,je jako vzdy bezchybna a na kolejich jsme se uz meli moznost s ni potkati v Polivkove Kalamite. . ()

xaver

Slušná detektivka, taková již klasika z let předrevolučných. Prakticky celý děj je trochu netradičně umístěn do vlaku, ale filmu to neublíží, je to celkem zajímavé a navíc velmi slušné herecké výkony. Slušně odvedená práce za 3*. ()

EKLEKTIK

"Na co si to tady hrajete?" Navzdory atraktivnímu prostředí, pouze nezajímavá krimi, ve které nakonec zvítězí život a přátelství nad smrtí a nenávistí. ()

ArthasKarfa

Najít takový film je už pro člověka znalého ČSR kinematografie skoro nemožné. Velmi dobrá je hudba i obsazení všech rolí. Strhující a zároveň příběh jednoho kluka. Velmi netypické prostředí. A prostě nevíte co bude za pár minut, kdy si někdo jen popíjí a slaví Silvestr. Trošku Fantomas je ve vlaku. ()

arcticsky

Toto je dost divný film s ještě divnějším chováním zločinců...Mareše, Skopala, Přeučila i režiséra Svobody si vážím, ale tady jsou prostě strašní. Vaculík jako vždy ještě strašnější. Je to popsáno jako krimi, ale slovo parodie je mnohem přesnější. Ten závěrečný dialog mezi Vaculíkem, Marešem a Skopalem nese všechny znaky totální parodky.... ()

mh.mail

50% - Jednota místa a děje situovaná tentokrát do jednoho nočního rychlíku, který v silvestrovské noci jede ze Slovenska do Čech, je pro mě vždy zajímavým prvkem. Nejinak tomu je i v tomto televizním filmu. Sice to není žádná extrémní pecka, ale rozhodně to obsahuje určité prvky napětí. Slušný průměr. ()

MickeyStuma

Zajímavý krimi příběh z nočního vlaku za silvestrovské noci. Je to sice televizní a na svou dobu pochopitelně normalizační, ale napsáno a natočeno to není nijak špatně. Přimlouval bych se o filmový remake byť ne v akčním, ale alespoň v thrillerovém pojetí. Byť i přes určitou naivitu a průzračnost stupidity některých postav, které svoji nesympatickou náturou jasně otravují vzduch celé atmosféry děje, má příběh určitou sílu a naději zaujmou svým vývojem. Inu, někdy se i televizním tvůrcům zdařilo. ()

Olík

„Nestaví, nestaví – vůbec nikde nestaví – kdo se mu postaví – toho zajede“. Televizní los balíkos penězoz kriminálka  něco mezi Rosou na kolejích, Rozpaky kuchaře Svatopluka, divadelním představení Ypsilonky, Kamarádem do deště, Pensionem pro svobodné pány a svačinou vozmistra z České Třebové. Nosná zápletka, stísněná atmosféra, úsměvné dialogy (především postava Lukáše Vaculíka jede bomby), v podobných rolích excelující Václav Mareš, vagón naprosto nepochopitelných vedlejších postav, průvodčí Emil, žena od hluboké řeky, teta Kateřina, grog za dvacetsedm……pondělí, pozdě v noci…..nemůžeš usnout….tohle prostě chceš. Prvně jsem viděl téměř čtyři dekády od premiéry snímku a v tomto úsměvné retro kontextu nemohu jinak, než za slušné tři. ()