Manažer Tim je jen na dosah od velkého kariérního úspěchu. Musí jen najít hosta a přivést ho na speciální večeři, kterou jeho šéf pořádá každý měsíc. Vítězem večera se stává ten, kdo s sebou přivede toho největšího blbce…  Tim je manažer, jehož kariéra stoupá vzhůru. Nyní konečně dostal povánku na speciální večeři, kterou každý měsíc pořádá jeho šéf ... ten, kdo s sebou přivede největšího blbce má ve firmě následně zaručeny značné výhody. Timova snoubenka Julie celou událost považuje za odpornou a tak jí Tim slíbí, že se večeře nezúčastní. Jenomže pak narazí na Barryho, jenž ve volném čase staví propracovaná dioramata z vycpaných myší. Timovi je okamžitě jasné, že právě objevil dokonalého kandidáta na vítěze Večeře pro blbce, neodolá pokušení a Barryho pozve. Ovšem ačkoli Barry vše dělá s tím nejlepším úmyslem, rozvrátí Timův život a dostane ho na šílenou sestupnou spirálu, ohrozí nejdůležitější obchodní dohodu, přivede zpět do Timova života jeho šílenou expřítelkyni Darlu a snoubenku Julii nasměruje do náručí jiného muže… (oficiální text distributora)

Kroup4

Další typický příklad nepovedeného remaku,není to tím,že by byl Steve Carell špatnej komik,je to tím že prostě na originál to nemá a tečka.[2/10] ()

netWoor

No nevim, no. Původní jsem neviděl a todle je teda divný. Čemu se zasmát moc nevím a spíš mi to přišlo jako jeden velkej trapas, umocněnej závěrečným moralizováním. Ale třeba jsem na to jen neměl náladu. ()

mvukotic

Kým Veberov originál má pevné miesto na olympe inteligentných a prepracovaných komédii, tento šuvix jednoznačne patrí do pomyselného suterénu. Nuda, stupidita a akákoľvek absencia vtipu. Hviezda za roličku Chrisa O'Dowda. Naozaj tesne nad odpadom. ()

milhouse333

Není blbec, jako blbec. Ne každému se dá smát. Takže si pusťte radši francouzky originál, který nestaví na debilitě jedince, ale na humorném hlupákovi. ()

ZnalecH

Tento film v sobě ukrývá mnohé a je jen na vás kolik toho objevíte. Když jsem na něj chvíli koukal, tak si říkám: "To je ale blbost." Ale na druhou stranu, co když to natočil jen snílek. ()

vikino1

Nevím originál mě připadal víc ze života, blbec byl uvěřitelnej. Remake mě připadá moc vykonstruovanej, Steve Carerll se do role vůbec nehodil. ()

Giuseppe

Strašné, oproti fran. blbci k večeři jsem se u amer. verze zasmál jen jednou. Pokaždé když američané točí pokračování evropských filmů vzejde z toho odpad. Stopáž filmu mohla být minimálně o 20 minut kratší, navíc tam bylo spousty hluchých míst, které je lepší přeskočit. Už nikdy více komedie bez zábavy. ()

filip289

Nevýraznú prvú polovicu filmu (okrem skvelej piesne v úvodnej scénke) nahrádza perfektná druhá polovica keď sa objaví Zach Galifianakis a David "Müeller" Williams. O Steveovi Carrellovi (ktorého komédie milujem) zbytočne niečo písať, lepšie zahraného idiota som nevidel od Depardieuovho Quentina v Drž hubu! Len škoda že si úlohu Kierana nezahral Russel Brand, táto úloha bola preňho ako stvorená a bola by to čerešnička na torte, i keď Jemaine Clement nie je vôbec zlý. ()

SKreyn

Ako to už býva, tak remake filmu je väčšinou nepodarený pokus o vylepšenie staršej verzie. Tak to je aj v tomto prípade. Rovnomenný film z roku 1998 je pecka, toto je grc, teda podla mňa 60 minút filmu je nuda, prirovnal by som to k žánru dráma ale toto bolo miestami až trápne. Ako boli na tej večere, tak tam som sa konečne aj zasmial a ten kúsok, cca 15 minút, sa mi celkom páčil. Jednu hviezdičku z hodnotenia som ubral kvôli kopírovaniu iného filmu, ďalšiu radšej nebudem uberať, lebo by to už nebolo objektívne hodnotenie. ()

astraal

Degradace původní postavy z francouzského filmu z blbce na retarda. Originální film vypadal uvěřitelně...tohle je jenom fraška. ()

myse

Toto prostě nechápu. Jak já miluju francouzskou předlohu, tak toto mi připadalo jako výkřik naprostého šílenství. Ač mělo jít o totéž se změněnými detaily, tak u francouzského díla jsem se skvěle bavila a skoro neustále se smála, a tady jsem jen nevěřícně zírala se zdviženým obočím a sama si připadala jako blbec. Prostě tato americká snaha být co nejvtipnější a nejsměšnější skončila fiaskem, prakticky nic nebylo ani vzdáleně pravděpodobného, takže máte chvílemi pocit, že jste se probudili do nějakého psychedelického snu. A Carell byl úplně děsný, ke Galifianakisovi se snad radši ani nevyjadřovat; Rudd tam snad jediný doopravdy hrál a asi jen na něj se dalo koukat (plus na jeho přítelkyni, ale to zejména z estetických důvodů). Víceméně všechny jednající postavy (neříkám herci, ti zřejmě hráli tak, jak se po nich chtělo, jinak si to neumím vysvětlit) mi kromě ústředního páru připadaly jako drogách (moc se v tom nevyznám, ale tipuju speed nebo halucinogeny nebo rovnou LSD). Zbytek byl prostě špatně, ač nedokážu říct, čím přesně to bylo (možná tím, co ve svém příspěvku píše Amarcord_1). No a moralizující závěr v kontrastu s večeří byl naprosto mimo a u mě celý film posunul na samý okraj propasti zvané "odpad", leč nevylučuju, že tam brzy nespadne. Toto "dílo" nemělo nikdy spatřit světlo světa, nedokážu uvěřit, že věc téhle "kvality" vznikla na základě onoho skvostného snímku z roku 1998. (Malarkey - ne, ani ta večeře za nic nestála). ()

DaveSmith

Znám původní divadelní hru, znám i francouzskou úžasnou konverzační komedii. A amíci to zase jako skoro vždycky, když dělají nějakej evropskej remake, absolutně nepochopili. Z nádherných naivních blbců udělali trapný exoty. A i když by se pár kladných momentů našlo, většinou je to nudná omáčka a v ní plave jen pár slušných vtipů. Radši se koukněte na francouzský originál a nebudete litovat. ()

J.McClane

Zoufalá napodobenina výtečného francouzského filmu...až se člověkl diví, že do toho zúčastnění šli...pár vtipných hlášek nepřetvoří ubohost ani v průměrnou komedii... ()

RobbieM@N

Steveu Carellovi dle mého role velice sedla, největším tahákem je ale určitě Zach Galifianakis, "mind control" a "brain control" jsou excelentní, zasmát se dá opravdu hodně, avšak komedie jako tahle jsou hodně subjektivní a ne každému se bude líbit. ()