Vražedná terapie

pedvora

Právě jsem dokoukala a jsem uchvácená. Asi bych to nehodnotila jako horor, spíše jako drama-psycho-thriller (?) Nebo nejlépe tento snímek absolutně neškatulkovat. Přiznám se, že díky Davidu Carusovi jsem se prvních půl hodiny potutelně usmívala, protože u mě, chudák malej, získal nálepku "Horatio Caine a nikdy jinak". (Určitě je to skvělý herec, bohužel v něm vidím CSI Miami a v jakýchkoliv jiných jeho rolích očekávám chování investigativního vyšetřovatele)..... Avšak chichotání mě dlouho nevydželo a získala jsem ten skvělý mrazivý pocit strachu z neznáma a v hlavě se mi začaly rodit teorie proč, kdo a jak, které se v samotném závěru vůbec nepotvrdily. A to je právě to, co mě u filmu opravdu dokáže oslovit! Plus palec nahoru za důkaz, že pro skvělý napínavý film není třeba milion zbytečných herců, uječené přehrávající polonahé herečky, potoky krve, klasická hororová deštivá noc a další plejáda horor/thriller/psycho prvků. No nééé že bych to neměla ráda, ale je to příjmená změna, když vás uvítají krásné obrovské prosvětlené prostory blázince s krásnou zahradou, sluníčko svítí, široko daleko ani živáčka a hoši nám vtipkují a jsou skvěle naladění k práci..... ()

Svadbos

"Strach je to pravé miesto" - varoval slogan k tomuto filmu. Ak by existovalo miesto, kde by sa nepokoj a mizéria preliali do tehál a cementu, isto by to bol Danvers State Hospital v Massachussets. O tejto budove, postavenej v roku 1874 a zdemolovanej v roku 2006, sa hovorilo, že to bola inštitúcia, kde bola lobotómia dovedená k dokonalosti. Niektorí herci potvrdzujú, že počas nakrúcania na nich tiesnivá atmosféra a história veľmi pôsobili. Film bol natočený 24P high-definition kamerou a transferovaný na 35 mm. je plný naturalistických pohľadov, docielených prirodzeným svetlom (a tmou) . Andersonove používanie stopových záberov pripomína "The Shining" a týmto kope rovnakú studňu zúfalstva a izolácie. Hudba a zvukové efekty sú excelentné a niektoré dialógové scény súperia s "The Exorcist III", čo do navodenia husej kože. V roku 2001 bol tento film prepadákom, dnes je však považovaný za prvotriedne cvičenie v pod kožu zachádzajúcom psychologickom horrore. ()

LUCIM

Jo paráda. Horacio tam zapadl dobře a prostředí prostě luxus. Pro fanoušky hororů s psycho léčeben prostě bezva. Ale Ten děj hodně pokulhával. CHybělo tomu tam narvat něco z grave, paranormal, insidious bo tak něco a opravdu bych se posra*. Jinak dobrý film. ()

macoslavek

ponuré, plíživé, silné.. atmosféra z tohohle filmu udělala opravdu děsivý horor - a šlo to skvěle i bez lekaček a nechutností. ()

Kreveta.punk

V podstatě to byl dobrej film, akorát jsem čekal neco trochu víc děsivýho, strašidelnýho, (nebo aspoň sadistický pokusy na lidech prováděný přes anální otvor). No asi nemůžu z každýho hororu srát strachy. Jinak celkem psycho, ale kdo se chce bát, ten si na svoje nepřijde. ()

Shay

Vůbec jsem se necítila napnutá při ději a k smrti vyděšená. Zvláštní film, spíše pro začátečníky hororového žánru. Konec mi domotal hlavu tak, že vůbec vlastně nevím, co se dělo. Znovu už se asi nepodívám. Celý film jsem čekala, jestli se něco stane a ono vlastně nic.. Ztráta času. ()

90125

Tazko chciet pre horor lepsi set design. Lokacie su skutocne ohromne a vacsina scen sa odohrava za svetla ! Niekto by mozno povedal, ze sa tam hodinu nic nedeje. Prave naopak, napatie sa buduje poctivo uz od zaciatku. Cele je to krasne neprehladne nepredvidatelné. Bol som zvedavy az do konca. A to sa mi teda bohuzial nestava tak casto. Velmi ocenujem, ze napatie sa stavia na predstavivosti, na psychologii a vzajomnej komunikacii medzi postavami a nie na lacnych pocitacovych trikoch, lakackach a na tme. Peter Mullan je vynikajuci, rovnako ako v Tyrannosaurovi (2011). Nie, nemyslim si, ze sa hra na Nicholsona v The Shining (1980), ako som tu kdesi cital. Jeho Gordon trpi celkom inak. Skvela muzika, minimalisticky hororova. Ako dobre, ze toto je lacny independent film. Viem si predstavit koniec a la Hollywood. Ten skript sice nie je dokonaly, ale pri urovni dnesnych hororov je toto stale velmi slusny nadpriemer. 67 % ()

hronikpetr odpad!

Tento film jsem musel hodnotit jako "odpad" už jen pro to, že se podle mého názoru nejedná o mysteriózní horor. Nemá totiž s mysteriózními filmy nic společného.Není zde nic záhadného. Dělník se svými lidmi chce v co nejkratším termínu opravit starou psychiatrickou léčebnu, ale sám je jaksi psychicky nestabilní. Jeden nedouk co se bojí tmy, druhý je zase doktor práv co odešel ze školy a teď pracuje jako dělník, třetí frajírek co přebral čtvrtému ženu. Až na to že ve sklepě najde jeden z nich bednu s nahrávkami o staré narušené pacientce co trpěla několikanásobnou rozdvojenou osobností se zde nic neznepokojivého nedělo až na konec kde se ukáže že největší zlo se ukrývalo v samotném panu dělníkovi. Hororové prvky 1/10, mysteriózní prvky 0/10, napětí 2/10. ()

Baroque

načo? pýtam sa načo? ďalších zbytočne stratených takmer 100 minút. neviem, kto sa odvážil minúť, doslova, rozpočet na tento fádny, ničím výnimočný a klišéovito vypointovaný crossover. dobre si rozmyslite, či do toho pôjdete. a caruso bez policajtskej placky pôsobí komicky. ()

JackBauer

Pokiaľ to mám hodnotiť ako horor, tak je to jasných 5 hviezdičiek. Na filme vidieť lacnosť aboslútne všetkého, no atomosféra je skvelá a vyvoláva vo mne úzkosť ešte niekoľko hodín po pozretí tohoto počinu. Veľmi dobre som sa bavil aj keď som takmer do samého konca nevedel čo mám čakať a niekoľko varian špekulácií bolo úplne zbytočných.. Peter Mullan v úlohe psychoša je super.. Celý film je skvelé psycho a nebránil by som sa ho pozrieť ešte raz. Za málo peňazí veľa muziky... 80% ()

Fortius

veľmi dobrý horor, navodzuje desivú atmosféru. Páčilo sa mi že nevyužíva klasické triky s búrkou, sychravým počasím, dokonca sa neodohráva ani v noci. Väčšina deja je v krásne slnečné dni. Ale tie krásne dni nebránia tomu aby bol film desivý. Môžem povedať že do poslednej chvíle som netušil kto za tým stojí a rozuzlenie bolo pre mňa viac než prekvapivé. Len 4 hviezdičky dáva pre to lebo som sa pri tom nebál a ani neľakol. Odporúčam pozerať sám, v noci vo veľkom prázdnom dome... to dotvorí atmosféru. ()

khdb

Byl jsem mile překvapen nad dějem filmu.Mělo to napětí,ducha i neočekávané zvraty.Škoda,že konec byl ukončen bez důkladnějšího vysvětlení.Příběhy starých opuštěných budov mají v hororech to pravé místo.Je to opravdu pěkné podívaní,ale pro můj úsudek to na pět hvězdiček nestačí. ()

Freakyy

Tak buďto to bylo nudný, zdlouhavý a o ničem a nebo to bylo nudný, zdlouhavý a o něčem. Hm, takto se to nedá hodnotit. Nemůžu popisovat ten krásnej barák, jak pro B. Wayna, ani Simona kterej střídá těla jak oblečení. Nejlepší je na tom atmosféra, která je tak jedinečná v porovnání s ostatníma filmama tohoto typu. (ale to v průběhu nepoznáte, až na konci, pak je to správně) Zajímavost de naúkor atmosféry, ale nemohli tam mít obojí. Však ok, díky tomu je to tak dobrý + ještě ty hlasy z roztřepené osobnosti, tady zněly fakt hezky. Nejsou tam lekací scény, krve je tam jak z kuřete, žádný efekty, pár lidí, ale pocit z toho fakt stojí zato, jak kdyby sem snědl rezavý kusy železa a zapil je azbestovým práškem. ()

Monikasson

Žiaľ,pre mňa tento film až taká senzácia nebola.Po zhliadnutí 50 minút filmu som mal pocit,že už by to aj mohlo skončiť.Atmosféra filmu ma nejak obišla,neustály flashback P.Mullana na scénku,o ktorej som sa viac dozvedel až niekedy v 3/4 filmu bol dosť otravný.Hudba,ktorá sa snažila vyťažiť z atmosféry psychiatrie bola v mojom ponímaní viac komická než účel spĺňajúca.Jediné,čo ma celkom zaujalo bola nahrávka s Mary Hobbs.Film začal byť zaujímavý až keď všetci hľadali Hanka po psychoške,čo je už v podstate dosť neskoro.Ďalší vysoko hodnotený film,ktorý ma nezaujal,tak akoby sa očakávalo a popravde,nemám z jeho zhliadnutia nič. ()