Vražedná terapie

Lottr

Čekal jsem asi něco víc, nemrazilo mě v zádech a po konečných titulcích jsem nepocítil nic, čím by mě film uchvátil, nebo proč bych na něj myslel ještě po vypnutí monitoru. Neustále jsem něco očekával a očekával, až jsem se na konec nedočkal v podstatě ničeho překvapujícího. Konec byl sice zajímavý, ale rozhodně nic, z čeho bych se posadil na prdel... ()

giovanni3

Úvodem bych řekl, že hororem bych tento film nenazval. Je zde vynikající atmosféra a prostředí což celé zvýrazňuje samotná nahrávka stěžejního sezení s Mary zvláště, když se do toho sezení dostane i Simon s jeho "Do it Mary.". Samotná paranoia pracovníků se krásně stupňuje a hutní atmosféru. Překvapila účast dvojice s Kriminálky (Paul Guilfoyle - Las Vegas ; David Caruso - Miami,Las Vegas,New York) a dokonce mne i nezklamali svými výkony. Celkově to je výborný film, ale na 5* tomu ještě něco chybí jen nedokáži popsat co = 4z5. ()

svačinka

film, u kterého člověk čeká 100 minut na NIC a každou chvílí usíná nebo se dívá se na hodinky s myšlenkami na to, co užitečnějšího mohl udělat... ()

bloodvomit

Hodně zvláštní film. Spíš než o horor de podle mýho soudu o psychologický drama, ke konci hodně vyhrocený. Slušně vtahuje do děje a ke konci sem vůbec netušil jak to teda je, slušný dílko. ()

ZkuKol

Uuuuf! To bylo silné. Pár chlapů, opuštěný blázinec, spousta práce, nervy napjaté jak špagáty. Caruso hraje fakt dobře (a to nemám toho kluka fakt rád), Josh je floutek jak z manuálu, vůbec ta parta je tak uvěřitelná, že jsem se rychle ujišťoval, kdo nám to loni dělal kuchyň. Brad dávkuje napětí po kapkách a atmosféra houstne. Civilní pojetí, digi kamera a mini hudba si dělají z divákových nervů harfu. Jen ten rozjezd mohl být trochu rychlejší, některé dialogy trochu méně přepjaté a strýček Gordy lepší. Máte chuť pozdě večer na něco silnějšího před spaním a nechcete si ničit žaludek naturalismem, pokud máte pro strach uděláno, doporučuju... 80% ()

BMAJTZ

Hororove tema to pouze lehce nakousne, ale ta neskutecna atmosfera to naprosto vyvazuje. Divat se na to sam lehce po pulnoci to na cloveku zanecha opravdu zvastni pocit. Atmosfera je tady opravdu tak husta, ze jenom cekate co se asi stane, a cekate a cekate a cekate. Zvlastni na tom ovsem je hlavne to, ze se vlastne nedockate. Nikdo od nikud nevyskoci a nezacne cupovat hrdiny na kousky, vse je zakonceno v poklidu a vse logicky vygraduje az k finale. Timhle si me film opravdu dostal, protoze me udrzel v pozoru do zaverecnych titulku. Co se mi ale nelibilo byla digitalni kamera, zacinam mit k tomuhle opravdu spatny vztah a potom David Caruso, ktery sam o sobe neni uplne spatny herec, ale vidim v nej proste Horacia z CSI. ()

dr.jacoby

Na toto mi moja priemerná inteligencia nestačila. Podľa mňa nič do seba nezapadalo. Nepochopil som to, ale nehanbím sa za to. A navyše mi boli všetci herci od začiatku do konca riadne nesympatickí. ()

Soweek

Andersona mám rád a horory s temtikou psychiatrických léčeben také. Session 9 byla tedy jasná volba. Problémem je, že Anderson věnuje většinu času rozvíjení charakterů, než samotné hororové složce, což by nebylo na škodu, kdyby film měl delší stopáž. Je vidět, že kdyby měl Anderson k dispozici větší finance, byl by z toho udělal mnohem větší trhák, tento film by si určitě zasloužil remake ve strašidelnějším kabátu. ()

Marty89 odpad!

Nuda, nuda, nuda. Jiné slovo mě v podstatě nenapadá a na tenhle film se ani nehodí. Film má 100 minut, ale minimálně 85 z nich člověk jenom čeká na to, jaká je vlastně pointa filmu. To se sice nakonec dozví, ale zjistí, že je hodně mizerná. Podle hodnocení (9.10.2011 - 71%) jsem čekal něco trochu víc. Horor, který vlastně není horor. Nedá se nic dělat, ale po dlouhé době dávám nepopulární odpad. ()

Katy86

Naprosto skvělá pointa, i herecké výkony byly dobré, jediné, co mě asi zklamalo byla ta digitální kamera. Kdyby to bylo natáčeno jinak, určitě by to získalo svoje kouzlo i správnou atmosféru. I přes to jsem do tohoto filmu byla zažraná a moc se mi líbil :). Takových hororů by to chtělo víc. ()

sedm.1

Atmosféra 100%. Zbytek? Kde nic neni, ani smrt nebere. Je to jednoduché. Když tvůrci ví, že mají v ruce totálně sračkovitej scénář, nezbívá jim nic jiného, než vybrat co nejatraktivnější prostředí k dané zápletce, aby měli alespoň nějakou šanci na úspěch. A jaké je nejlepší prostředí pro atmosférický horor, než bývalá psychiatrická léčebna, že? A tak autoři nelení, hledají nejvhodnější objekt, a hle, máme štěstí, našla se budova jak vystřižená z temného snu. A filmaři mají vyhráno, sklízejí úspěchy ze všech stran a ódy na jejich mrazivý thriller mohou vypuknout v plné síle. A že jaksi to ostatní nefunguje, je zřejmě všem jedno. Už dlouho jsem neviděl film, který by byl po dějové stránce tak mimo. Celé mi to přišlo, že jde pouze o sled scén a různých momentů, které ve výsledku spolu ale vůbec nesouvisejí, nedávají žádný smysl a závěrečná pointa je tam pak prsknutá jakoby z úplně jiného snímku, které předcházelo prostě něco úplně jiného. Postavy jsou tu pak též jen nadhozeny, jejich činy, chování a rozhodnutí jsou jen těžko pochopitelné a též lehce mimodějové, a navíc ani jejich herečtí představitelé nejsou dvakrát výrazní. Zkrátka, prostředí starého, děsuplného stavení svou funkci splnilo maximálně, ovšem dění v něm je vážně velký průser, bez napětí, bez šťávy, bez smysluplnosti . ()

danca044

Ze začátku mi to jako horor moc nepřišlo, ale čím více se příběh rozvíjel, tím více jsem se bála co přijde. Zaútočilo to na mojí psychiku a ještě doteď mám husí kůži. Začátek opravdu není nic moc, ale když dáte tomuto thrilleru šanci, konec vás jistě mile překvapí. ()

netahlo

Exkluzivne vygradovana psycho atmosfera, ktera divaka nenecha vydechnout ani chvilku. K tomu necekane dobre herecke vykony. Nenapadny, ale o to poctivejsi thriller. ()

herr_carter

Tak tenhle kousek mě vyloženě celou dobu sral ! Člověk si říká,jaký skvělý nápad a filmové téma to má před sebou, aby byl pak svědky neurčitého splácance, kdy jednotliví herci jednají prostě divně a nelogicky a filmového diváka to nutí přemýšlet uplně jiným směrem, než je ono kýžené finále - na tohle rychle zapomenu..........moje hodnocení = 3,5 z 10. ()

Kelly2502

Brad Anderson má talent o tom niet najmenším pochýb. Dokáže vybudovať uveriteľné postavy na horor (v skutočnosti to nie je horor) nezvyčajne zasadené v skutočnosti a voľba využiť digitálnu kameru sa ukázala ako správna a to aj napriek tomu, že som s tým mal hodnú chvíľu problém. Session 9 bol natočený za pár drobných a tak musel ťažiť práve z príbehu a postáv a to sa mu naozaj podarilo. Prekvapivá pointa bola aspoň u mňa prekvapivá a donútila ma zamyslieť sa nad tým, či náhodou aj ja nemám svojho Simona, heh. Jedinou vecou, ktorá film sťahuje dole je jeho tempo, ktoré je fakt úmorne pomalé a dialógy, ktoré sa väčšinu času venujú nezmysleným kecom než rozvíjaniu postáv a deja. Som si istý, že keby mal Anderson k dispozícii väčší rozpočet tak by z toho vykúzlil omnoho viac. Takto sme dostali psychologickú drámu, ktorá sa tvári ako horor aby zaujala publikum hladné po hororoch odohrávajúcich sa v opustených ústavoch. V skutočnosti je to však príbeh o niečom úplne inom a ako som už písal,omnoho viac zasadený do reality. ()

GeorgeHans

Celú prvú hodinu sa zoznamujeme s prostredím, postavami a nič dôležité sa nedeje. Zato posledná polhodina to (nielen) atmosférou vynahradí a je úžasná. Silné 4*. ()

bari68

Film je založený a zakladá si na hustej hororovej atmosfére, ktorá po celú dobu halí obal filmu. Taktiež sa, ale ani nedeje nič zvláštne desivého a pomalým tempom sa dostáva do záverečného rozuzlenia, ktoré síce trochu prekvapuje, ale znovu to nie je nič nové pod slnkom, čo sme ešte nevideli a značne zaostáva nad očakávaním. ()

Holina

Opět husté psycho. Narozdíl od Mechanika je zde poměrně otevřený prostor k diskuzi o pointě, ale atmosféra by se dala krájet... ()

Junglista odpad!

Větší kravinu sem dlouho neviděl a to řikám otevřeně. Totálně nevyužitý prostředí (neměla by opuštěná psychárna bejt hororovej ráj?), dialogy o ničem, atmosféra žádná. Nuda, nuda a zase nuda. Herci na pěst, zvlášť ten mladej cucák mě iritoval tak, že sem doufal, že zkape co nejhůř. Hororová scéna všehovšudy asi ani jedna (nabo sem tak otrlej?), nahrávky s pacoškou na mě fakt nijak nepůsobily. Asi mám novýho adepta na nejzabitější potenciál. ()