Výkonný pracovník v reklamní agentuře Charles Schine (Clive Owen) je jen dalším člověkem z Chicaga, který každé ráno běží na vlak v 8:43, aby se dostal včas do práce. Když jej ale jednou nestihne a díky tomu se setká s Lucindou Harris (Jennifer Aniston), jeho život se nenávratně změní. Lucinda je šarmantní, krásná a svůdná. Přestože jsou oba v manželském svazku a mají děti, jejich vzájemná přitažlivost je neodolatelná. Společné obědy brzy přejdou v koktejly po práci a zanedlouho se už oba ocitají v hotelovém pokoji. Jejich zdánlivě bezchybný vztah se však radikálně změní v okamžiku, kdy do pokoje vtrhne brutální cizinec LaRoche a začne oba milence ohrožovat pistolí. Poměr se brzy změní v noční můru, která je mnohem nebezpečnější a násilnější, než si dokázali představit. Charlesův život začne být brzy plný podvodů, vydírání, násilí a zločinu. Vzhledem k nemožnosti svěřit se své ženě nebo kontaktovat policii se stává vězněm ve světě, který nepoznává, a v němž není po jeho předchozím životě ani památky. (oficiální text distributora)

agassi68

Výborný thriller s hviezdnym obsadením. Na Cliva a Jenny sa fakt dobre pozerá a Vincent je záporák od narodenia. Spokojnosť.. ()

Filmárik

V podstate vydarený thriller stojaci hlavne na dvoch základných zvratoch.Ten prvý je maximálne predvídatelný,ten druhý je pridaný najmä pre efekt.Celkovo však napínavý film ktorý núti pozerať až do konca,ale mám taký pocit že len raz a dosť. ()

Blaogranas

Tak u tohohle filmu si jednoznačně myslím, že je podhodnocen. Děsně svůdná Jennifer, sympatický Cliwe (až na tu nevěru) a Vincent Cassel, co k němu dodat. Já ho v té roli tak nenáviděl. On byl tak odpornej, brutální a chladnej. Jeho výkon 5*. Hned na začátku mě napadlo, že by to mohlo skutečně být vykonstruovaný, ale děj mě postupně přesvědčil, že není, a to jsem se šeredně spletl (naštěstí). Pak, když přišla fáze odhalení, tak děj zase zapadl do tradičních kolejí pomsty, ale výborným závěrem se opět vyšvihl k vyššímu hodnocení. Právě závěr podtrhuje kvalitu tohoto filmu, snad jen s malou výtkou směrem k detektivovi, který, ač ví, že byla spáchána úkladná vražda, nechá to být. Lepší 4* ... něco mezi 85-90%. "Páni, skončils ve špatný věznici Charlie." - "LaRoche." - "Jo?" - "Já si tuhle věznici vybral!" ()

foundation

Hlboko podpriemerny film a s Clivom Owenom uz pomaly prestavam mat trpezlivost :D Pritom herca ako je on si viem velmi dobre predstavit do ovela prepracovanejsich a narocnejsich roli ako tu alebo v neuveritelne stupidnom Shoot em Up. Jennifer Aniston? Ma vobec zmysel k nej este nieco pisat? Strasne, hrozne, otrasne. Co sa tyka jej snahy o nejake herectvo je to snad ta najubohejsia tvar Hollywoodu. Ked to zratam dokopy a hodim to do nehorazne hlupuckeho deja vychadza mi z toho ze aj tie dve hviezdy su este moc. ()

cerbygerby

Opět dobře obsazený thriller - trojka Aniston, Owen a Cassel to zahrála fakt suprově... Očem film byl : Owen ma pěknou manželku, ale nemocnou dceru a občasné problémy s náhlým šokem nedělá v rodině moc dobře, proto když "náhodně" potká Aniston ve vlaku, ihned se do ní zakouká a po pár dnech se s ní rozhodne trochu pomazlit v nějakém odlehlém hotýlku... ale to netuší co se bude dít, protože na řadu přichází Cassel a zápletka začíná... pro mě kvalitní 4* ()

Mukunda

Rozhodně se nejedná o Håfströmovo nejlepší dílo, divákovi se ale dostane slušné podívané. O té hlavní zápletce, resp. o její předvídatelnosti, se dá diskutovat, nicméně dokud se zvrat nestane, tak člověk tuší, ale neví. Herecké výkony jsou dle mého slušné, překvapila mě Jennifer Aniston, u které jsem se zkrátka bál, že ze stínu své Rachel nevykročí. Zde se jí to podařilo výborně, ve své roli působí přirozeně a s Clive Owenem tvoří ucházející duo. Celkově je to pěkný film, jen toho druhého konce ve věznici je doopravdy škoda. Uznávám ale, že ten nůž použít musel. ()

Lucas87

Takovou zápletku jsem nečekal, nevěra a jak se z ní může stát opravdové peklo, nejhorší je když jsou ti zlí o krok napřed, to však netrvá navěky. I ten "hloupý a bezbranný" může být taky o krok napřed a pochopit co bylo na něj přichystané. No po dlouhé době jsem zažil opravdové napětí během filmu. Ten film má opravdu dynamický děj, vůbec by mě nenapadlo, že kromě děvky tu J. A bude hrát takovou mrchu. ()

Kingjiri

Skromnej film, kterej si na nic nehraje a místo spousty akce a velký výpravy (na což nebyly peníze) sází hlavně na příběh. A tahle sázka filmařům vychází, protože je scénář dobře napsanej a má spad, takže nenudí. Postavy jsou velice pěkně zahraný - nejvíc potěšil badass Vincent Cassel. Pointa je povedená, ale myslim, že se dá vytušit, což ale neni uplně na škodu. Co se ale vytušit nedá, je bohužel zbytečně přehnanej úplnej závěr snímku, a to je asi jediná věc, co bych scénáři vytknul. V rámci žánru lehčí nadprůměr, tři silnější hvězdy. ()

Biopler

Rozuzlenie som vytušil hneď v úvode, avšak dalo sa na to dívať aj ďalej. Úplne zbytočná scéna vo väznici uškodila na hodnotení. Owen tentoraz nebol až tak charizmatický ako v iných filmoch. Film, ktorý vas prakticky o nič neobohatí. ()

Hartigan

Detektivka o tom, že nevěra se i nemusí vyplatit. Příběh chlápka, kterýsi kvůli jednomu a k tomu ještě nepovedenému pichu v hotelovém pokoji klesne až na samé dno, udrží v napnutém stavu až do samotného finišu. Scénář běží celkem předvídatelným směrem, zato však přinese nemálo zajímavých zvratur a překvapení, což je na thriller dobře. Cassel a Owen jsou v nejlepší formě a vytahují skóre z jinak vlažného průměru. ()

Dejvid007

Vyborný thriller plný zvratů a tajemnou atmosférou. Jennifer Aniston je taková kočka, že bych jí naletěl i já, Vincent Cassel nemilosrdný zabiják a Clive Owen je chlap, který si nenechá nic líbit. Bohužel no, holky jsou prostě někdy svině :D 80% ()

ozeki

Patřím mezi těch pár výjimečných (čti: pár tupounů), kterým nebylo všechno jasné hned po pěti minutách. Taky si jako mnozí předem nenačítám komentáře, což je hlavní předpoklad k nepokažení si překvapení u filmů podobného ražení. Spousty nečekaných událostí, zvratů nebo nepochopitelného jednání může působit lehce zmatečně, ale není vše, jak se na první pohled zdá. Clive Owen chvílemi vypadá hodně zbědovaně, na konec by ale s přehledem vyhrál trofej pro klikaře roku. To už ale prozrazuju docela dost. Rozhodně dejte téhle ústřední trojici pod vedením švédského chameleona šanci. Nudit se nebudete. Celkově jsou to hodně silné 4 puntíky, ale s přihlédnutím ke zdejšímu hodnocení milerád jeden přisadím. ()

Ajvngou

Me se to az na zacatek libilo vcelku dost. Nic jsem nečekal a najednou v půlce filmu baf! a už to jelo. Pravda na pár chvilek bych musel bouchnout Cliva (kladas) než "LaRocha" (zloduch) za ten jeho slabošskej přístup, ale jak říkám, druhou polovinu jsem se bavil... ()

sonoluca

Klasická šablonovitá zápletka s pointou čitelnou během několika málo minut, kterou se tvůrci snažili v samém závěru ještě vyšperkovat - zbytečně, tradičně. Håfström se naštěstí může opřít o silné herecké trio a tak Derailed, i přes svou lehce přepálenou stopáž, nenudí a vlastně ani neurazí - narve vám přesně to co čekáte. Záležitost na jedno shlédnutí snadno zaměnitelná s čímkoliv ze svých předchůdců ()

E lan

Dobrý poctivý thriller, který je jen trochu moc předvídatelný. Přesto Clive je ve své roli pěkně uvěřitelný a člověk mu tak situaci vůbec nezávidí... ()