Výkonný pracovník v reklamní agentuře Charles Schine (Clive Owen) je jen dalším člověkem z Chicaga, který každé ráno běží na vlak v 8:43, aby se dostal včas do práce. Když jej ale jednou nestihne a díky tomu se setká s Lucindou Harris (Jennifer Aniston), jeho život se nenávratně změní. Lucinda je šarmantní, krásná a svůdná. Přestože jsou oba v manželském svazku a mají děti, jejich vzájemná přitažlivost je neodolatelná. Společné obědy brzy přejdou v koktejly po práci a zanedlouho se už oba ocitají v hotelovém pokoji. Jejich zdánlivě bezchybný vztah se však radikálně změní v okamžiku, kdy do pokoje vtrhne brutální cizinec LaRoche a začne oba milence ohrožovat pistolí. Poměr se brzy změní v noční můru, která je mnohem nebezpečnější a násilnější, než si dokázali představit. Charlesův život začne být brzy plný podvodů, vydírání, násilí a zločinu. Vzhledem k nemožnosti svěřit se své ženě nebo kontaktovat policii se stává vězněm ve světě, který nepoznává, a v němž není po jeho předchozím životě ani památky. (oficiální text distributora)

Unka

Přesně jak tady zaznělo: variace na stokrát omletá témata. Zajímavé herecké obsazení (Clive Owen umí vrhat ďábělsky svádivé pohledy!) je asi tak jediné, co je na tomhle thrilleru zajímavé. X "zvratů" je ke konci už trapných, povinné téma nemocného dítěte zavání už přímo momentální zaostalostí scenáristy. Odkud to ale v sobě Stuart Beattie (Collateral) vyhrabal, to nechápu. ()

LukeSharp

Tak kdyby to byl prví takový thriller co jsem viděl tak skáču nadšením,ale ruku na srdce tohle už bylo natočeno nejméně stokrát akorát z drobnými obměnami,jinými hrdiny a za trošku(opravdu jen trošku)jiných situací.Žena v nouzi,ohrožená rodina,vychytralý zloděj a šílená zápletka.A tak ani ne polovině už jsem tušil,že Jennifer bude mrcha,že Vincent asi chcípne a Clive se vrátí ke svému poklidnému životu.Nic nového natočeno nebylo,zvraty celkem předvídatelné takže jenom 55% ()

Elegnor

Po silném začátku jsem byl napjatý asi jako sinusoida, jednou více, jednou méně, film má spoustu silných prvků i neznělých míst, ale Clive i Jennifer hráli skvěle a zvedli celou úroveň filmu určitě o hvězdičku. ()

Murphy123

Ok, je to tak....je defakto jedno jestli je muž hloupý nebo chytrý , pohledný nebo škaredý, šťastný nebo nešťastný, s rodinou nebo bez rodiny...pokaždé se zachová stejně když na něj mrkne atraktivní žena - jako idiot. A kdy se zachová jako idiot ještě větší?...když si uvědomí že se jako idiot zachoval. A to bylo krásné sledovat na chování hlavního hrdiny. Když už se to v tom hotelu zvrtlo, mohl to krásně vyřešit...ale on místo toho začal dělat jednu hloupost za druhou jenom proto, aby se nemusel postavit a do očí říct své ženě jsem idiot posral jsem tohle a tamto. A proto se mi ten film líbil...že pokud už se chtěl chytit takovéhoto tématu tak způsobem celkem věrohodným...) ano pravda vyhrotit se to vyhrotilo, je to film o čem by byl...ale i když by se na podobné téma našlo spoustu podobných filmů - tento mě hodně bavil. no a nastavovaný konec?.....proč ne, ostatně...pokud věděl, že přežil musel také vědět že by se to k němu opět vrátilo jako bumerank...a vzhledem k tomu že již o všechno přišel, vyřešil to právě jako někdo...kdo nemá co ztratit. Dobrý film. ()

Mr.nachos

Tohle mě celkem překvapilo. Ne, že bych čekala nějaký brak, ale rozhodně ne tohle. Děj mě vtáhnul, rozuzlení mě šokovalo a až do konce jsem seděla, ani nedutala. pěkný a napínavý thriller, který do zapomnění nepatří. ()

Romeroo

Jennifer se mi líbí asi jako přeplněné metro bezdomovci a jejich oderem, navíc do téhle role bych pasoval úplně jinou herečku. Jennifer jsem prostě nevěřil ani slovo. Ale od začátku. Překombinovaný konec srazí další bodíky. Dobře tak tedy od začátku. Nadějně rozjetý thriller s poměrně fajn tempem, kde to kazí akorát Charlsův přechytřelej negřík a již zminovaná Jennifer a pár logických pastí. O konci jsem psal taktéž. Poměrně škoda nevyužitého zbrojního arsenálu, stačilo víc zacílit na postavu mrchy a chytit Charlse na konci pořádně za koule. ()

Pitryx

Škoda pomalého rozjezdu, tam se to mělo zkrátit a bylo by to hned lepší. Bohužel, ono to tu už jaksi bylo, takže v podstatě část filmu lze předvídat. Konec mi přišel účelově natažený. V každém případě se na to jde podívat, ale není to něco, co zanechá dojem. 201412239644/10245 ()

Brano

Veľmi dobre prepracovaný thriller s originálnou zápletkou, ktorá si drží napätie po celú dobu. Dramatický príbeh s výborným rozuzlením deja. Okrem iného ma film výborné herecké obsadenie. Owen+Aniston veľmi vydarená dvojka, ktorá podala dosť presvedčivé výkony. Odporúčam pozrieť. ()

subic

Film, kterému jsem dal na první dobrou 4 frčky. Podruhé už bych je nedal, ale zatím je nechám. Je to takový ten typický film na pomezí. Je to 100 minut postupně dávkovaného děje, který nevadne a konec je tak trochu překvapivý, i když více méně očekávaný. Vincent Cassel si tu zahrál takového docela slušného hnusáka. 70% ()

kslaww

No teda!!! S nevěrou si člověk nemá zahrávat....u tohoto filmu to platí trojnásob...naprosto skvělý, překvapivé, napínavé, nečekané...moc moc podařené...doporučuji. ()

mrclTV

Thriller s veľmi očakávateľným príbehom/priebehom a s mierne nasilu pripojenou vydieračskou zápletkou, ktorá vyzerá ako päsť na oko (veď keby dcéra nebola chorá, vlastne by tie peniaze ani neboleli a všetci by boli spokojný, aj zlí chlapci, aj "naivka"). Dej je celý odhadnuteľný a myslím tým aj záver, ktorý ma neprekvapil. Jeden z tých filmov, u ktorých si hovoríte, "to som už asi videl" aj vtedy, ak ste ho nevideli. ()

borohub

Škoda toho konce, který mě přišel už prostě zbytečně přehnaný a opět se tlačilo na pilu, kde už to nebylo potřeba (bez toho bych tomu klidně dal 5 hvězd). Co se týče samotného filmu mínus posledních 5-10 minut tak super. Příběh je hodně zajímavý, postavy výborné (hlavní záporák je fakt luxusní slizoun), příběh je bohužel docela předvídatelný, film ale příjemně odsýpá. 75% ()

johnsnow

Príjemný thriller kde skrátka Owen skúsil strčiť cypa do inej ďúry, no a dopadlo to na piču. Následne to ide plejádou slušných a občas krutých zvratov a hoci ja osobne som sviňa, čo radšej uvidí zlé konce, tu som dúfal, že záporné postavy dostanú čo si zaslúžia. Dokonca tu veľa ľudí tvrdí, že tá pasáž v base je zbytočná, avšak práveže tam ten svinský zvrat je setsakramentsky nečakaný, pretože ten dá sa povedať gro zvrat je tak nejak predvídavý, aspoň ja som ho čakal, ale ten konečný nie a vlastne v podstate sú to 2 slušné zvraty krátko za sebou, takže väzenská pasáž určite nie je zbytočná. 5* jak bič. ()

pOne

Na jedné straně pár dobrých okamžiků a nápadů/myšlenek. Na straně druhé víc těch špatných. Velmi předvítalné, neoriginální, místy nelogické. Cliwe Owen hraje dobře. Celkově vzato nuda na někde pomezí ** a ***. ()

lovenka

Opravdu dobrý film. Jediné co mi v průběhu sledování vadilo byla Charlesova "debilita". Myslím, že by se nikdo takto nechoval....Ke konci opravdu zajímavý zvrat a zakončení také super! ()