Nic na světě není pouze černobílé. Až na jedno místo - americké městečko zázraků Pleasantville. V Pleasantville nikdy neprší, nikdy se zde neobjevuje nenávist, agrese a nebo slzy. Ale také zde nikdy nikdo nespatřil vášnivý polibek nebo rudou růži. Až do doby, kdy se tu objevili sourozenci David a Jeniffer Wagnerovi... (Warner Home Video CZ)

route60

Úžasný retro film a já ho viděl až po čtrnácti létech že mě hamba v pýsk něchlusta, dostat se do tak nechutně krásného a těžce kýčovytého seriálu může přinést opravdu radost ale i docela problém, tvůrci Pleasantvile nám nabízejí krásnou fantazii i užasnou atmosféru padesátých let s kouzelnou kamerou,barvami a hlavně réžie Garyho Rosse jeho vizuální stránka filmu je neuvěřitelná, z hercú nejde jen tak někoho vyzdvihnout ale pro mě byl nelepší Jeff Daniels a Joan Allen. 100% ()

jkpj22

Vizuální žranice s perfektními hereckými výkony. Srdce jásá, srdce tančí. Kde jsou ty časy, kdy film ještě měl důstojnost.... ()

Anjunja

Parádní záležitost plná metafor, skrytých symbolů a jiných věcí. Skvělý nápad, výborné zpracování, krásné zahrané. DOPORUČUJU, DOPORUČUJU, DOPORUČUJU, =) ()

calculus

Městečko Pleasantville mi v mnohém připomíná film Až přijde kocour s Janem Werichem. Proto mě zprvu tolik nedostala jeho největší přednost, tj. originalita provedení. Po druhém shlédnutí jsem si to užil víc a musím hodně přitlačit na pilu. Ještě dodám, že se mi moc líbilo herectví Joan Allen. ()

CrazymanM

Velmi příjemné,nápadité a vizuálně skvěle podané!Je osvěžující objevit takový snímek v záplavě všech těch blockbusterů! ()

Dominator787

Myšlenka k životu díky Pleasantvillu k nezaplacení, ale rozebírat podstatu samotnýho Pleasantvillu nedoporčuju :/ Proto na to budu kadit stejně tak, jako na rozebírání podstaty všeho.. Nemá to smysl, protože to nemá smysl! Platonická láska k Tobeymu mě donutila hodit pětku s hvězdičkou. ()

Lukasino_T

Skvělý Tobey Maguire, pěkné poselství, motivy a metafory podpořené nádherným vizuálem s měnícími se barvami v kontextu s vývojem postav a celého města, vše zabaleno do nápaditého filmu, který naráží na všemožné problémy a u kterého se i pobavíte. ()

Simako

Myslím, že mě to dost nadchlo!! Vůbec jsem od toho nic neočekával, věnoval jsem tomuto filmu jedno pěkné víkendové odpoledne, takže film byl až na druhém místě!! Tedy původně to tak bylo. Pak mě tento film opravdu moc zaujal a každému bych ho doporučil. Nechci nikoho ovlivňovat, ale každý z nás je ovlivnitelný, viz. Pleasantville!!! ()

jiricek86

První polovina nabízí velice originální a inspirující zábavu, druhá polovina už je však klasická americká žánrovka. Pár zajímavých myšlenek a pár nedotažených nápadů, ale vcelku slušně provedené dílo, které si zaslouží pozornost. ()

BlueNeon81

Milo láskavý fantazijný film o tom, ako sa súrodenci dostanú do "dokonalého" sveta čiernobieleho televízneho seriálu z 50. rokov a ako ho chtiac-nechtiac ešte viac zdokonalili. Ten svet som si zamiloval a Marley Shelton je ako krehké dievča veľmi príjemná a krásna. :) ()

Kozlowski8

Mladík David se spolu se svou sestrou zázračně ocitnou v černobílém světě jeho oblíbeného sitkomu z 50. let v hlavních rolích. Zatímco David se v prostředí skvěle orientuje, jeho sestra díky svým neznalostem obrátí postupně život v městečku naruby. A dějou se věci. Výborným způsobem originálně natočený snímek s jasně vyjádřeným poselstvím, že nic v životě není černobílé. Sympatické výkony herců včetně Tobeyho Maguira, který dle mého názoru nedisponuje žádným výrazovým rejstříkem, ale přesto (nevím proč) ho mám rád a jeho nevýrazné herectví mu stále odpouštím. Výborná kamera a vizuální stránka, ani na chvíli jsem se nenudil. ()

StrixCZ

Originální, svěží, vtipné a hravé podobenství o našich životech, o tom, jak se bojíme vystoupit ze svých zajetých kolejí a o kolik se tím často okrádáme. Navíc perfektně zahrané i technicky zpracované a podkreslené stylovou hudbou... A kdo z nás by nechtěl znovu zažít svůj první déšť...? :o) 95% ()

Hakuna Matata

Tak koukám do programu a vidím film, který ještě neviděl. I zajímavý namět by to mělo, tak jdem na to.. Je tam spousta známých a vážně skvěle to vypadá, když se ten ponurý černobílý svět začne vybarvovat. Růže, auta, karty i lid.. A jde to dál a dál a co bych nečekal, z neškodné fantasy komedie je tvrdé drama a rasizmu, ani si nevšimnete, jak se to stalo. Film si rozhodně zaslouží těch 82%, co má. Výborný nápad, výborné zpracování, výborní herci.. Taky bych si docela rád v tom seriálu rád žil. Každý film mi na chvíli uvízne v paměti a myslím, že tenhle tam zůstane ležet hodně dlouho. Jestli někdy sestavím žebříček oblíbených filmů, tento by tam rozhodně neměl chybět. 90% ()

ThePaul

Musím povedať, že tento film je takmer tak dobrý ako Truman Show. Originálne, s dobrým príbehom a úžasne nápadité. Kiežby som častejšie narazil na takýto film. Moment, pohľad do zrkadla... fúú som stále čiernobiely :) ()