Jenom jeden pes má právo vést smečku. A jenom jeden muž může kočírovat drogový gang. Občas ale i ti nejsilnější alfa samci dělají chybná rozhodnutí...  Narodit se příliš bohatý přináší všude na světě stejnou volbu. Buď majetek využijete ke vzdělání a zlepšení sebe sama, nebo vás peníze zkazí a vy jich začnete zneužívat. Devatenáctiletý Johnny Truelove, mladý dealer rekrutující se z vrstvy zlatých losangeleských dětí, si zvolil druhou cestu a dovedl ji až do krajnosti. Vždycky si přál, aby ho jeho okolí vnímalo jako nesmlouvavého drsňáka, a aby si vydobyl respekt, byl ochoten udělat cokoli. Proto se také jednoho dne rozhodl unést patnáctiletého bratra muže, který mu dluží peníze. Takové činy ale americké úřady nepromíjejí ani prominentům a vynášejí za ně dlouholeté tresty. Johnny a jeho gang zpovykaných, rádoby dospělých mladíčků nyní musí vymyslet, co s uneseným, sympatickým Zackem, který starší kluky obdivuje, dělat dál. Co si ale počít, když už neexistují správná rozhodnutí, ale jen špatná a ještě horší? V kriminálním dramatu režiséra Nicka Cassavetese, jež bylo natočeno na motivy reálného zločinu, se představí především talentovaný Emile Hirsch a v netradiční herecké úloze hudební superidol Justin Timberlake, ve vedlejších rolích se ale můžete těšit také na Bruce Willise a Sharon Stoneovou. (oficiální text distributora)

dreamflyer

Gansterka,ktera u me mela az do konce ****,bohuzel konec mi zkazil dojem z celyho filmu a potvrdil jak spatna je sharon stone herecka.Naopak co se tyce herckych vykonu mene znamych hercu muze byt vetsinu filmu divák spokojen(timberlake je lepsi herec nez zpevak a nepusobil ani rusivim dojmem:)) a fim docela rychle utece.Pro mě ***1/2. ()

LukeSharp

Jak je Timberlake špatný zpěvák tak o to lepší je herec a byl asi největším plusem filmu(ty vole to bych nečekal,že někdy řeknu).Alpha dog je film dobrý,film docela napínavý a splnil očekávání,která jsem od něj čekal.Banda teenagerů hulí trávu,podniká jednu ''fiestu'' za druhou,balí holky a sem tam někoho unesou.Komu se líbí alespon jedna výše uvedená věc musí se podívat.75% ()

R.O.man

Tak toto by spoznalo aj malé decko, že to nie je nič iné ako Made in U.S.A. Odvšadial na vás hučí černošská hudba, takmer každý je tam drogový dealer, všetci sú vždy a všade poriadne nahulení, život je v pohode a všetci sú cool. Ale odhliadnuc od týchto "rušivých" momentov ma film dostal svojou jednoduchosťou a nekomplikovaným dejom (čo v dnešnom filme vídavame menej a menej) a dokázal, že i s takýmto receptom sa dá urobiť slušná dráma. A Ben Foster alias holohlavý Jake Mazursky to zahral na jedničku. Tie jeho psychopatické výlevy.... "Sranda" je ale v tom, že všetci priveľa uvažovali a nedali na Frankieho alebo ak chcete Justina Timberlakea. Všetko by sa skončilo oveľa jednoduchšie.... ()

Mr.Roman

Veľmi rozpoltený film, ktorý je chvíľami teenagerským filmom o outsiderovi, ktorý sa konečne odviaže a zasexuje si s dvomi kráskami v bazéne :), potom zase kriminálnou gangsterkou a nakoniec drsnou drámou.. no prečo nie, keď to ako celok pôsobí ucelene, zaujímavo a svižným dojmom? Nebyť niektorých prvoplánových scén, chvíľami nepríliš presvedčivého konania niektorých postáv, bol by to vynikajúci film. Aj tak ale milo prekvapil a vyčnieva z priemeru. A opäť výborný Timberlake, že by už natrvalo presedlal? ()

oasismanik

Priemerný a štýlový film. Čakal som, že Justin tam bude zavadzať, ale do filmu sa hodil ako by sa tam hodil málokto z Hollywoodu. 60% a rozhodne neľutujem, že som sa na to dal. ()

Bigfuckman

What the fuck is it? Dnešní mládež nemá úctu k žádným hodnotám. Samý chlast, joint a nabitý kvér na prdeli. Těmi prvními libůstkami prošlo nemalé procento pubescentů. Amerika jim však ještě dá její hlavní pýchu a to zbraň. No a jak to asi může dopadnout?! To co ve mě po filmu chvílu kvasilo byl dojem, který jsem už bohužel zažil i v jiných filmech či událostí z Američky a to ten, že dostupnost střelných zbraní je v US and A naprosto triviální. Vždyť obchod se zbraněmi vždy byl je a bude jeden z nejziskovějších. ()

cress

Potom čo som si pozrel hodnotenie som sa rozhodoval či ku tomuto filmu nahliadnem, nakoniec ma ku tomu dotiahli obsadenie(Emile Hirsch, Justin Timberlake) a neľutujem, chytilo ma to! Dobré soundtracky a celková atmosféra ma bavili a to už o konci ani nehovorím. Životopisná dráma s Emilom Hirschom sa nezapre. ()

transbeskyd

Jelikož jsem si dopředu přečetl obsah filmu, tragický závěr jsem čekal. I tak mě ta snůška siláckých řečí a póz maskující prázdnotu a bezradnost vlastního života a zbabělost něco si přiznat nebo ustát dostala i s tou místy lehce rušivou polodokumentační atmosférou, která podle mého k rekonstrukcím skutečných událostí patří. Dostala mě ta myslím celkem věrohodná marnost, bezstarostnost a povrchnost děje, kde se vlastně moc neděje, která se ale pozvolna mísí čím dál víc s tísnivě plíživou předzvěst blížícího se skličujícího konce. Z toho mi bylo očekávaně nanic a hlavou se mi rozletěla řada existenčních a de-moralizujících otázek, takže myslím, že se záměr tvůrcům docela povedl. ()

kslaww

Banda která unese kluka který zažívá libovou letní party...kdo by to nechtěl krom toho konce....tam mě zamrazilo. Film byl natočen podle skutečné události. ()

WolfIssen

Z takového typu lidí je mi špatně... Nicméně pravděpodobně povedeně zachycený příběh. Ben Foster je tady vynikající. ()

Mire

Fajn gangsterka s perfektným výkonom Bena Fostera (škoda že nedostal viac priestoru), Timberlake ušiel, aj ostatní a kozy Olivie Wilde ku koncu som nečakal :) Ale viem si predstaviť aj iné riešenie ako nechať odprásknuť toho chlapca. Prečo ho proste nevysadili niekde blízko domu, zatiaľ čo by si vymyslel nejakú výhovorku kde bol preč? Ale aj tak to bolo v pohode. ()

PlysovyMacko

Rozmaznane decká bohatých rodičov, ktorých zmysel života je chlast, fet a s€x sa rozhodnú riešiť osobné spory o peniaze unosom. V ich hlavách vymetenych od hulenia trávy im vôbec nedôjde, že to je vážny problém. Väčšinu filmu ich sledujeme na party a vzajomne sa utesuju, že situácia je v pohode. Ja ako divák som neveriacky krútila hlavou, že to nechali zájsť až tak ďaleko. Vo filme není jediná sympatická postava. ()

Miloško

Veľmi zaujímavý film podla skutočných udalostí. Záver bol super. Bola to taká by som povedal ,gangsterka mladých narkomanov z lepších rodín,grázlov,super zvládnuté herecky. Timberlake,B.Willis,E.Hirsch ale hlavne mna prekvapil Ben Foster.Jeho psychopatické výlevy sú neskutočne reálne. Začiatok nevyzeral na to ako to nakoniec skončilo... [DVD] ()

yueh

Překvapuje mě, že tenhle film tu nemá lepší hodnocení. Je to už asi rok, co jsem ho viděl, ale pořád si pamatuju, jak mě dostal, zejména s ohledem na to, že byl natočen podle skutečné události. Řemeslně slušně odvedená práce a i Justin Timberlake potěšil, ikdyž ho tak nějak nemusim. ()

swoulen

Hmhm, nevím. Justin překvapil, čekala jsem, že to bude horší viz některé herecké počiny hudebních hvězd. Willis, Stone a Forster bez komentáře. Co ale nechápu je postava Johnnyho Truelove. Stěžejní postava filmu a výkon i scénář jalový a o ničem. Místo drsného drogového dealera to bylo defakto jenom hloupé přerostlé děcko s kšiltovkou dozadu, co si ani neumí spočítat, že 1+1 jsou 2. Celý je takový plácání se od nikoho k ničemu, děsná nuda koukat na to, jak si parta hloupých amerických teenagerů krátí čas. Nebýt záverečné scény na kopci, dala bych **. ()

Ben Foster jako Jan Žižka

19.06.2016

Guy Ritchie zkusí muzikál

Guy Ritchie zkusí muzikál

06.07.2009

Tahle zpráva se proplétá internetem už asi měsíc a kvůli podivné kombinaci tvůrce a žánru to vypadalo na kachnu, ale opak je pravdou. Ritchie natočí novou verzi Mankiewiczova Guys and Dolls (u nás… (více)

Sláva, drogy a sebevražda

Sláva, drogy a sebevražda

15.01.2007

Jako již tradičně vám přinášíme ty nejzajímavější aktuality, které se o právě skončeném víkendu ve světě filmových pásů a movitých celebrit vyrojily. Zavzpomínáme na nejznámějšího novodobého… (více)